Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

@level

Słyszałem kilkanaście różnych opinii, np. że od 50 lvl nie nabija punktów na skille. To prawda?

Monster

Co to jest za [ciach] i jak sobie z tym poradzić? Ubiłem to może ze trzy razy podczas misji, ale w pojedynkę zmiłuj nie ma.

Wielokrotnie było mówione, że na forum nie używa się żadnych zamienników dla wulgaryzmów. - Bethezer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TimeX

Nieprawda. Możesz dowolnie rozwinąć umiejki do ich maksymalnego poziomu. Wszystkie na 100 lvl dają 81. poziom doświadczenia. To towarzysze nie wychodzą poza pewien poziom (patrz: Followers Fix na skyrim.nexusmods.com). Wszyscy prócz J'zargo mają limity do 50 lvl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest za...

To jest Wija (Wieja?). Przeciwnik dosyć trudny, często spotykany w lasach, lub na polanach w pobliżu lasów. Jego bronią jest czar, hmm... zionięcia, który działa z dosyć sporej odległości.

Do walki z nim radzę stosować czary oparte na ogniu lub po prostu podbiec i zdzielić buławą przez łeb :trollface: . Akurat w tym przypadku walka z łukiem w łapkach nie jest polecana. Dlaczego? Ponieważ zazwyczaj to ustrojstwo pierwsze nas zauważa, także odpada element zaskoczenia. Poza tym, gdy wymieniamy ciosy, to jednak jego czary mają lepszą szybkostrzelność od łuku. Ja - z uwagi na to, że (jeszcze) nie param się magią - podbiegam zawsze do niego, robię potężne uderzenie tarczą, aby zyskać kilka cennych sekund, a później wchodzi do akcji moja buława. Nie należy zapominać o tym, że tej bestii przysługuje w walce jeden czar prawie całkowitego wyleczenia (wskrzeszenia?), przez co wielu graczy traktuje go, jako bardzo wymagającego przeciwnika. A - proszę mi wierzyć - on nim nie jest.

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, Oblivion to była porażka jeśli chodzi o lvl-scalling. Ja sam grałem tylko na god mode, a potem odkryłem suwak poziomu trudności i wszystko było cacy. Szczególnie z łukiem. A to jakaś trucizna, a to zmienienie strzały na odpowiednią dla rodzaju przeciwnika i wręcz chciało się żyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że świat w Oblivionie jest tak przerażająca pusty, nudny i schematyczny. W takim Skyrim, jest cała masa wiosek, pojedynczych chatek, jaskiń, kopalń, ruin i innych terenów, które wręcz zachęcają do exploringu. A w takim Oblivionie? Raz, że jest ich tak ze 100x mniej, to dwa nie oferują kompletnie nic poza łażeniem, nie wspominając już o tym, że wszelkie podziemia są wręcz identyczne... Fast Travel aż sama się prosi o używanie. Level scalling naprawił mod, świata raczej nic pod tym względem nie zapełni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim Skyrim, jest cała masa wiosek, pojedynczych chatek, jaskiń, kopalń, ruin i innych terenów, które wręcz zachęcają do exploringu.

Święte słowa :) .

Gram już w tą pozycję... <patrzy...> 130 godzin, a jeszcze nawet ani razu nie byłem w Markarth, Falkreath, Riften i Windhelm. A to tylko te większe miejscówki. O jaskiniach i ruinach nawet nie wspominam. Tylko, że ja zaglądam wszędzie (nie wiem, czy wiecie, ale na sufitach też ciekawe fanty można znaleźć) i czytam wszystkie książki :trollface: .

Ta gra jest OGROMNA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się z wami pozwolę nie zgodzić. Owszem, kraina Skyrim jest lepiej zaprojektowana i zagospodarowana, ale wędrówki po Cyrodill też zapamiętam na długo. To zasługa radosnej palety barw, dzięki której wiele miejsc było uroczych. A gdy w głośnikach zabrzmiewał Wings Of Kynareth... Naprawdę chciałem tam cały czas być. Miałem tak też z Morrowindem, w którego przegrałem ponad 3000 godzin, teraz mam tak ze Skyrimem, w którego mam aktualnie około 300 h.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań:

Za skompletowanie wszystkich części danych ksiąg coś się dostaje?

Czy zbroje szklane różnią się czymś znaczącym od daedrycznych zbroi? Czy szklane mają wybitnie gorszy defend niż daedryczne? Pytam, bo się zastanawiam, czy bić zbroję lekką czy ciężką.

Odpowiedni poziom kowalstwa to rozumiem, że będę mógł wykuwać łuki (daedryczne, szklane, elfie)?

Takie pytanie estetyczne. Na jakim poziomie trudności gracie Wy? Bo ja na największym, ale skoro nawet w pojedynkę zwykłego trolla ubić nie mogę, to znaczy, że albo postać skopałem, albo poziom za wysoki.

Gdzie spotkam innych Argonian? Dolina Pękniny? Bo póki co czuję się jak wyrzutek rasowy. Nie spotkałem dotychczas żadnego jaszczura.

A teraz taka mini-opinia o Skyrim.

Ogromny świat. Grałem prawie że 24H, a zwiedziłem dopiero może 1/4 świata (odkryte to może coś około 40%), magią jest też to, że nie laguje. Argonianinem przyjemnie się gra (następne przejście to najpewniej Khajiit), czaruje się również przyjemnie (choć przydałby się mod kończący z karą za czar oburącz, a nazwy nie mam). Świat jest żywy, choć trochę za mało (zazwyczaj jak potrzebuję skór, to nie ich z czego zdjąć). Póki co, gra się bardzo przyjemnie, choć nie podoba mi się to, że z Lydią muszę chodzić, bo zazwyczaj preferuję samotne wyprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Nie nic, a nic

2)Deadryczne mają lepszy pancerz, ale anacznie więcej warzą. Z kolei szklane są bardzo lekkie, ale defend słabszy. Najlepsze będą elfickie, bo są takimi armorami pośrodku.

3)Tak, ale najpierw musisz wukupić sobie perk umożliwiający kucie przedmiotów z danego kruszcu.

4)Ja gram na normal

5)W porcie w Wichrowym Tronie można spotkać chyba dwóch. I jeszcze w Sanktuarium Mrocznego Bractwa jednego.

6)Lydia podczas rozmowy ma opcję, pozwalającą na to aby cię opuściła. Jeśli masz dom w Białej Grani to będzie na górze. Jeśli nie to w pałacu jarla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań:

Czy zbroje szklane różnią się czymś znaczącym od daedrycznych zbroi? Czy szklane mają wybitnie gorszy defend niż daedryczne? Pytam, bo się zastanawiam, czy bić zbroję lekką czy ciężką.

Szklane zbroje w przeciwieństwie do daedrycznych, są lekkie. Są też o klasę gorsze niż smocze lekkie zbroje. Wybór zbroi zależy od tego, w jakie perki inwestujesz.

Odpowiedni poziom kowalstwa to rozumiem, że będę mógł wykuwać łuki (daedryczne, szklane, elfie)?

Tak.

Gdzie spotkam innych Argonian? Dolina Pękniny? Bo póki co czuję się jak wyrzutek rasowy. Nie spotkałem dotychczas żadnego jaszczura.

Argonianów znajdziesz chyba w każdym wiekszym mieście, jeden też, dla przykładu, jest członkiem Mrocznego Bractwa.

...choć nie podoba mi się to, że z Lydią muszę chodzić, bo zazwyczaj preferuję samotne wyprawy.

Możesz odprawić Lydię do Smoczej Przystani lub twojego domu w Białej Grani jesli taki kupiłeś za 5000 sztuk złota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie mości panowie nie zrozumieli w kwestii Lydii ;] Nie mogę jej odprawić, bo na Mistrzu sobie najzwyklej w świecie mogę bez wsparcia nie poradzić (zwłaszcza z tymi cholernymi trollami, regenerują się w oczach po prostu ...), a zmienić poziomu trudności też nie zmienię, bo zakłóca to moje poczucie estetyki. A co by nie było offtopu, polecam fanom modów zajrzeć tutaj: http://www.forum.gamewalk.pl/viewtopic.php?p=78564#p78564

Spiska kilkunastu modów, dość ciekawych ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zaczynam się obawiać zakupienia Skyrim. Trzeba napisać rozdział pracy magisterskiej a obawiam się, że produkcja Bethesdy pochłonie mnie całkowicie :). A i takie pytanie: ktoś już ma za sobą ślub w Skyrim? Czytałem, że jest baaardzo duża ilość NPC-ów, których można do tego przekonać i muszę przyznać, że to ciekawy pomysł, który pozwala bardziej wczuć się w postać. Ciekawe czy w kolejnej części The Elder Scrolls (która, mam nadzieję, kiedyś tam wyjdzie) rozwiną bardziej ten pomysł, czy też usuną go.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zaczynam się obawiać zakupienia Skyrim. Trzeba napisać rozdział pracy magisterskiej a obawiam się, że produkcja Bethesdy pochłonie mnie całkowicie :).

Powiem Ci tak - nawet nie zaczynaj... bo przepadłeś :trollface: .

A i takie pytanie: ktoś już ma za sobą ślub w Skyrim? Czytałem, że jest baaardzo duża ilość NPC-ów, których można do tego przekonać [...]

Jest ich całkiem sporo. Na "The Elders Scrolls Wiki" masz nawet całą rozpiskę osób, z którymi możesz wejść w związek: http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Marriage .

Moja wybranka mieszka w

Rzecznej Puszczy (Riverwood)

:trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zaczynam się obawiać zakupienia Skyrim. Trzeba napisać rozdział pracy magisterskiej a obawiam się, że produkcja Bethesdy pochłonie mnie całkowicie :).

Powiem Ci tak - nawet nie zaczynaj... bo przepadłeś :trollface: .

Nieprawda :P Kupiłem Skyrim w dniu premiery i wcale się nie czaiłem w granie w to to, a wręcz grałem pasjami i dość szybko dobiłem do 80 godzin, które mam na liczniku do dziś (wrócę do gry na pewno, bo jest dla mnie jednym z najbardziej zachęcających do gry RPGów, w jakie w życiu grałem), a w grudniu miałem termin oddania promotorowi pracy inżynierskiej. Oddałem, obroniłem się, jestem nieszczęśliwym studentem studiów magisterskich :wink: Miodzio.

Choć jednak jeśli nie masz jako takiej samokontroli, gdy już wsiąkniesz w jakąś grę, to może faktycznie nie zaczynaj :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ardeth711

Moją wybranką była Ysolda z Białej Grani. Bardzo opłacalne małżeństwo. Wystarczy, że zdobędziesz dla niej kieł mamuta i... tyle. Potem gadu gadu, ślub (który musisz wziąć w Pękninie i na którym pojawi się sporo przyjaciół) i decyzja o wspólnym zamieszkaniu (u niej, albo u Ciebie, pod warunkiem że masz chociaż jedną chatę). Poza tym Ysolda prowadzi sklep, przez co dostajesz od niej część dochodów. No i dodatkowo jest ładnym NPC płci żeńskiej, także hajtaj się z nią śmiało

:)

Daje w spoilerze, bo a nuż zepsuje komuś zabawę :)

Edytowano przez freeq52
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...