Jump to content
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Recommended Posts

Wasze opinie?

------------------------------------------------------------------------------------------

Jako, że wiele razy padają pytania o mody godne polecenia/zainstalowania, zdecydowałem się zrobić taką mini-listę. Jeśli ktoś z Was ma modyfikacje, której nie będzie w tym spisie, prosiłbym o PW z linkiem do modziwa na Nexusie i małym opisem tego, co zmienia według Was. Rozwińmy tę listę, by każdy mógł spojrzeć, co ludzie z forum polecają! Lista zrobiona przez użytkownika TimeX.

Większość tych modyfikacji do ich ściągnięcia wymaga założenia darmowego konta na Nexusie.

Mody dotyczą piątej odsłony serii, Skyrima. - Bethezer

Adnotacja odnośnie pytań pokroju "Gdzie to znaleźć/stworzyć"

Wystarczy spojrzeć na stronie moda. W zdecydowanej większości, informacje tego typu są tam zawarte. Wymagany angielski na poziomie podstawowym.

Adnotacja odnośnie pytań pokroju "Jak zrobić by mod działał/jak to zainstalować"

Tak samo jak wyżej. Zazwyczaj informacje o instalacji modów i tego, co jest do nich wymagane, znajdują się na stronie moda. Ale jeśli ktoś by miał wybitny problem z zainstalowaniem jakiegoś modu, proszę o pisanie na PW.

Mody polecane przez TimeX:

Pancerze:

Adnotacja: by wykuć niektóre pancerze, trzeba mieć odpowiednie perki w drzewku kowalstwa.

Bandolier - dodaje ten mod różnorakie pancerze i torby, które zwiększają udźwig postaci i feeling grania daną klasą (np. mag, złodziej, łucznik itp.) Większość jest do stworzenia na stojaku do garbowania skór. Jeśli nie wszystko.

Crimson Ranger - Pancerz "Szkarłatnego Strażnika". Idealny do feelingu miecznika/łucznika i karania bandytów ^^. Do wykucia w jakiejkolwiek kuźni.

Ritual Armor of Boethiah - pancerz stanowiący rozwinięcie nagrody za quest dla Daedry Boethiah. Do wykucia w Rytualnej Kuźni w miejscu "Kaplica Boethiah" (Tak to się chyba nazywa w polskiej wersji?). Kompatybilny z każdą domyślną rasą i płcią.

Evil MasterMind Armor - pancerz dla typowych bad ass. Kompatybilny tylko z płcią męską ras ludzkich. Do wykucia w dowolnej kuźni lub znalezienia

In a guarded Locked Chest located East of the Nightcaller Temple near Dawnstar.

Knight of Thorns Armor and Spear - No o nim nie mam nic do napisania, gdyż nie używam go moją postacią. Do wykucia w kuźni jeśli ma się umiejętność wykuwania smoczych zbroi lub do znalezienia

In a Locked Coffin located on "Serpent Stone" isle to the East of the winterhold College.

Silver Dragon Armor - bardzo spodobały mi się w tym pancerzu naramienniki. Tekstury powalają wręcz jakością wykonania. Do wykucia w kuźni jeśli się ma smocze i "zaawansowane" umiejętności kowalstwa lub do znalezienia

In a new chest located on the far left of the Dragonreach great porch.

HothTrooper44 - uznałem, że łatwiej będzie dać link do profilu tego szanownego moddera aniżeli do każdego z jego modów osobno. Wybierzcie sobie z jego plików to, co Was interesuje.

Adnotacja:

Jeśli ktoś z Was zdecyduje się na mod Immersive Weapons lub Immersive Armors niech wie, że ten pierwszy zawiera bronie z niektórych modów wymienionych w dalszej części tego spisu (oznaczę je). A drugi mod to kompilacja jego wszystkich pancerzy. Jeśli więc na przykład gralibyście w pancerzu Dragonhide, a potem zainstalowali tę kompilację i usunęli sam Dragonhide armor, byście stracili ten pancerz, który wcześniej wykuliście. Mam nadzieję, że zrozumiecie.

Nowe questy:

The Dark Brotherhood Resurrection - rozwinięcie historii Mrocznego Bractwa. Z jakiegoś powodu, questy czasem mogą nie wystartować. Jeśli tak się stanie, zapraszam na stronę tego moda i poszukanie rozwiązania problemu.

Moonpath to Elsweyr - Mod, w którym odwiedza się ojczystą krainę Khajiitów. W pełni udźwiękowiony, stworzono nowe lokacje. Przegrałem go, i jest on w pełni stabilny. Powstało również spolszczenie tego moda, do pobrania tutaj. Spalszcza on napisy.

Inne:

Ishs Souls to Perks - prosty mod, który umożliwia "przehandlowanie" smoczych dusz na punkty perków. Kompatybilny z ostatnią wersją Skyrima. Domyślnie, jest to 10 smoczych dusz za jeden punkt. Ale jest to do zmienienia. Kamień można znaleźć w pobliżu "Kamieni Przeznaczenia" (ang. The Guardian Stones).

ENB - mod znacznie poprawiający oświetlenie w grze. Trochę może zamulić grę, więc jest wymagana ciut lepsza maszyna. Oprócz pobrania, trzeba zmienić kilka linijek w pliku SkyrimPrefs.ini. Dla wersji 139 to

bFloatPointRenderTarget=1 must be set in SkyrimPrefs.ini file to make this mod work. Start SkyrimLauncher.exe to configure your video options again.

To work correctly, sky lighting require rendering objects to shadow, so edit manually following lines in file SkyrimPrefs.ini:

bTreesReceiveShadows=1

bDrawLandShadows=1

bShadowsOnGrass=1

Trzeba go wrzucić do folderu Skyrim

SKSE - najprościej: rozszerza skrypty które można używać w Skyrim. Wymagany np. przez SkyUI lub Dance of Death. Wrzucić po prostu do folderu Skyrim i odpalać grę przez skse_loader.exe

SkyUI - nowy, lepszy interfejs. Wymagany do wersji 3.9 moda Dance of Death.

The Dance of Death - najprościej: umożliwia kontrolę nad pojawieniem się kamer śmierci, ich perspektywy i kilku innych rzeczy. Must have.

A Quality World Map - znacznie przyjemniejsza w użyciu mapa. W zależności od opcji, jaką się wybrało, pokazuje główne drogi lub wszystkei drogi. Do pobrania interesują Was ostatnie dwa pliki z sekcji Optional Files. Wybierzcie jeden i tylko jeden.

Spell Master The Time and Space - mod umożliwiający zabawę czasem ^^ Bardzo polecam, można się nieźle zabawić, posyłając w smoka lub innego wroga pięćdziesiąt strzał i do tego Thu'um Fus Ro Dah.

The Paarthurnax Dilemma - prosty mod, umożliwiający (spoiler odnośnie fabuły!)

podjęcie decyzji o oszczędzeniu Paarthurnaxa. Brakowało mi tego. To gracz jest Dovakhiinem i to on może podjąć decyzję o zabiciu lub oszczędzeniu smoka.

Unofficial Skyrim Patch - Community Patch. Łata mnóstwo baboli.

Crimson Tide - Blood - co tu dużo pisać. Nowa, lepsza krew. I rany ^^ Krew zostaje na broni, ciało przez kilka sekund po zgonie krwawi. Ten mod nie jest kompatybilny z Enhanced Blood Textures.

Enhanced Blood Textures - ten mod dodaje kilka innych ciekawości, jak np. drgawki ciała po dekapitacji, wyciekanie oleju z dwemerskich maszyn, nowe tekstury krwi i tym podobne. Mod ten nie jest kompatybilny z Crimson Tide - Blood.

Wrogowie:

SkyTest - Realistic Animals and Predators - ulepszenie zachowania zwierząt. Po zainstalowaniu tego moda, można się spodziewać watah wilków, samotnych wilków oraz młodych. Polecam do zainstalowania.

AlienSlof - i po raz kolejny, łatwiej podać link do profilu. Retekstury zwierząt, w większości. Wybierzcie sobie, co Was interesuje. Ja od siebie polecam: reteksturę Ślizgaczy, Tygrysów Szablozębnych oraz Cienistego w wersji Nightmare.

Broń oraz tekstury broni:

InsanitySorrow - ponownie, kolejny uzytkownik którego pliki są warte obejrzenia. Zawiera on retekstury broni, ale również i nowe bronie. Część z nich jest zawarta w modzie Immersive Weapons. A dokładniej:

Dragonbane, Ice Blade of the Monarch, Dragon Katana, Chrysamere, Goldbrand, Umbra Sword i (nie mam pewności: Celtic Katana).

Witcher Silver Sword - Polecam pobrać wersję Standalone. Do znalezienia w miejscu, gdzie poznało się sekret Towarzyszy. Do znalezienia:

The swords can be found near a throne in the first big room in Dustman's Cairn.

Wrath of Potema - broń autorstwa Milleni. Do znalezienia przy zwłokach Potemy. Kto przeszedł ten quest wie o kogo mi chodzi.

JaySuS Swords - olbrzymia kompilacja broni, olbrzymia. Bardzo polecam. A bronie do wykucia wcale łatwe nie są, bo potrzeba czasem materiałów, o których zbieraniu nikomu się nie śniło.

Isilmeriel LOTR Weapons Collection - kolekcja broni rodem z Władcy Pierścieni. Znajdzie się tutaj m.in. Andursila. Polecam również zainstalować retekstury autorstwa Milleni, stąd.

Diamond Weapon Smithing - Umożliwia wykucie broni z kamieni szlachetnych. Polecam go głównie ze względu na możliwość wykucia ulepszonych strzał, z magicznymi efektami.

Tekstury:

Skyrim Realistic Overhaul niestety się na Nexusie nie znajdzie, gdyż jego autor został zbanowany. Każdy, kto chce go ściągnąć, musi go poszukać na własną odpowiedzialność.

WATER - Co tu dużo pisać. Ulepsza tekstury wody, bardzo.

Creepy Nightmother and Coffin - nowe tekstury trumny i Nocnej Matki.

aMidianBorn Book of Silence - kompilacja rekestur pancerzy. Bardzo dobre, polecam.

The Eyes of Beauty - nowe, lepsze oczy.

Weapon Retexture Project - retekstury kilku broni autorstwa Milleni.

Ultimate HD Fire Spells - znacznie lepsze tekstury ognistych czarów

Ultimate HD Torch - prawdziwy ogień z pochodni.

Apophysis Dragon Priest Masks - nowe, lepsze tekstury masek Smoczych Kapłanów

Hectrol Spider Webs - Znacznie lepsze tekstury pajęczych sieci.

CoverKhajiit Face - znacznie lepsze tekstury twarzy dla rasy Khajiitów

CoverKhajiit Male Body - tekstury ciała dla male Khajiits, kompatybilny z wyżej wymienionym modem.

CoverKhajiit Female Body - to samo co wyżej, tylko że dla kobiet.

Daedric Armor Winter Retexture - Jak sama nazwa wskazuje, zmienia on tekstury i "błysk" tego pancerza na lodowy. Tekstury są ładne, a błysk można wybrać niebieski lub lodowy. Moim zdaniem, pasuje klimatem do mroźnej prowincji Skyrim.

Dark Nemesis Armor - Ebony Reincarnation - Bardzo dobra przeróbka ebonowego pancerza. Popatrzcie po screenach.

More Realistic sneak attacks on humanoids - Modyfikacja autorstwa TimeX'a, zmienia zasadę działania skrytobójstw. Jak, wyjaśnione jest na stronie

Mody polecane przez kisie231:

http://www.nexusmods...im/mods/16553/? Harvest Overhaul usprawnia zbieranie składników. Eliminuje sytaucje, takie jak zabicie jelenia, przeszukanie go, a tam brak poroża, które ewidentnie ma albo zebranie pojedynczego kwiatu psianki z krzaczka na którym widać ich 5. To samo z pozostałymi ziołami.

http://www.nexusmods...im/mods/29086/? Archery - Spinning Arrows dodaje ruch rotacyjny do strzał, aby nie były, tak statycznie nudne, podczas lotu. Efekt najlepiej widać podczas killcam. Strzały ładnie się kręcą podczas lotu.

http://www.nexusmods...yrim/mods/769/? Rich Merchants, czyli coś dla ambitnych i potężnych alchemików. Mod daje wszystkim kupcom po 10 000 sztuk złota, dzięki czemu, nawet najdroższe, miksturu można z łłatwością sprzedać, nie martwiąc się o maksymalny uzysk, z niej, na poziomie 750 (ilość złota u sprzedawców bez moda)

http://www.nexusmods...im/mods/48287/? Animated Clutter - dodanie animacji otwierania worków, pojemników, skrzyń.

http://www.nexusmods...im/mods/45894/? Death Alternative. Jest to mod, który czyni śmierć w grze ciekawszą. Miast wrócić do momentu zapisu gry, postać może zostać porwana; przed ostatecznym ciosem wykona animację konania zarezerwowaną, tylko, dla NPC, gdzie zostaniemy postawieni przed wyborem: czekaj, może uda Ci się zregenerować i uciec albo zużyj smoczą duszę (istnieje, chyba możliwość użycia czarnego klejnotu duszu, ale rzadko kiedy miałem go w ekwipunku, przez co nie pamiętam, czy faktycznie jest takowa opcja). Jeśli graczowi ktoś towarzyszy, to istnieje szansa, że postać zdąży dojść do siebie, podczas gdy towarzysz ją osłania, a wtedy wystarczy szybko wypić potiona i grać dalej. Bardzo ciekawy mod, urozmaicający rozgrywkę.

http://www.nexusmods...im/mods/54246/? Manual Crossbows Reload - po wystrzeleniu bełtu, postać od razu przeładowuje kuszę, co, skutecznie, uniemożliwia ucieczkę. Ten mod to zmienia, pozwalającprzeładować ją ręcznie. Wystarczy przypisać klawisz w Mod Configuration Menu w zakładce moda. Dodatkowo, należy ustawić klawisze dla kieszeni, do których przenoszone są wszystkie strzały i bełty. Są one oddzielne dla obu typów amunicji. Znacznie uprzyjemnia rozgrywkę kuszą.

http://www.nexusmods...im/mods/15524/? Amazing Follower Tweaks, pozwala na zarządzanie ekwipunkiem towarzyszy (co mają ubrać, czym walczyć) oraz ich zachowaniami (cichy, bierny, agresywny).

http://www.nexusmods...im/mods/43773/? Audio Overhaul for Skyrim - podmiana dźwięków na nowe. Najlepsze efekty są zauważalne podczas chodzenia w ciężkim pancerzu.

http://www.nexusmods...im/mods/21659/? Craftable Crossbows and Bolts for All - każdy może zrobić kuszę i bełty.

Mody polecane przez darkdarius

///// ZBROJĘ//\\PANCERZE \\\\\

Sklep z dużą ilością kobiecych zbroi niedaleko Samotni

http://www.nexusmods...im/mods/24684/?

Mod dodający 55 zbroi LINK http://www.nexusmods...im/mods/19733/?

Diamentowa zbroja.

LINK http://www.nexusmods...im/mods/35647/?

Zbroja smoczych kapłanów

LINK http://www.nexusmods...im/mods/25636/?

Kosmiczna zbroja LINK http://www.nexusmods...im/mods/21255/?

Diaboliczna zbroja LINK http://www.nexusmods...im/mods/22407/?

Ciężka zbroja LINK http://www.nexusmods...im/mods/19961/?

Zbroja Białego wilka z Wiedźmina 3 LINK http://www.nexusmods...im/mods/53435/?

Ciekawa zbroja. Posiada elementy zbroi z Wiedźmina 2 LINK http://www.nexusmods...im/mods/36875/?

Zbroja żółwia LINK http://www.nexusmods...im/mods/34903/?

Zbroja z Darksiders LINK http://www.nexusmods...im/mods/14392/?

Tu macie zbroje predatora bądźcie łowcą nie ofiarą .

http://www.nexusmods...im/mods/60790/?

Mod wymaga DLC Dawnguard, Dragonborn, oraz Immersive Armors i tego modka

http://www.nexusmods...im/mods/24543/?

Zbroja Overlorda. LINK http://www.nexusmods...im/mods/29707/?

Mod dodający sexi zbroję dal wampirzyc LINK http://www.nexusmods...im/mods/25852/?

Ten dodaje płaszcze do gry http://www.nexusmods...im/mods/12092/?

Ten tez dodaję płaszcze, ale ze zwierzęcych skór, oraz inne zimowe dodatki.

http://www.nexusmods...im/mods/13486/?

Zbroja podobna do zbroi paladyna z Gothic 2 LINK http://www.nexusmods...im/mods/20618/?

Zbroja z Dark Souls LINK http://www.nexusmods...im/mods/22899/?

Zbroja Meduzy i wampirzego króla LINK http://www.nexusmods...im/mods/31229/?

///// BROŃ \\\\\

Nie wielki mod, dodający pochwy na miecze i sztylety. LINK http://www.nexusmods...rim/mods/5624/?

Ten mod dodaję animowane szpony Wolverine z X-mean.

LINK http://www.nexusmods...im/mods/46958/?

Miecze buławy z Władcy Pierścieni LINK http://www.nexusmods...rim/mods/5727/?

Niezwykłe bronie z Prince of Persia LINK http://www.nexusmods...im/mods/42280/?

Broń z Final Fantasy LINK http://www.nexusmods...&preview=&pUp=1

Dziwne bronie w HD LINK http://www.nexusmods...rim/mods/6583/?

Super wykonana katana smoczego dziecięcia LINK http://www.nexusmods...im/mods/19180/?

Mod dodaję coś koło 216 broni. POLECAM!! LINK http://www.nexusmods...&preview=&pUp=1

Bronie z Devil May Cry LINK http://www.nexusmods...rim/mods/6290/?

///// DOMY I INNE LOKACJE MIESZKALNE \\\\\

Asteria latający statek LINK http://www.nexusmods...im/mods/13641/?

Sjel Blad Castle mod dodaje warownię z dużą ilością opcji jej kształtowania LINK http://www.nexusmods...im/mods/41612/?

Statek powietrzny LINK http://www.nexusmods...im/mods/24234/?

Dom w przenośnej torbie LINK http://www.nexusmods...im/mods/21454/?

Dom podróżny w karawanie. LINK http://www.nexusmods...im/mods/33219/?

Wielki zamek dla krwiopijców LINK http://www.nexusmods...im/mods/59231/?

///// PATCHE I ŁATKI, INNE ORAZ ANIMACJA \\\\\

Ten mod sprawia że NPC-owie reagują na pogodę http://www.nexusmods...im/mods/27563/?

Mod dodaję do gry potwory, ekwipunek i kila dodatków z Wiedźmina 1/2

LINK http://www.nexusmods...rim/mods/9198/?

Trzy patche usówające wiele bugów

1) Unofficial Dragonborn Patch http://www.nexusmods...im/mods/31083/?

2) Unofficial Dawnguard Patch http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/23491/?

3) Unofficial Hearthfire Patch http://www.nexusmods...im/mods/25127/?

Mod dodaję klimatyczne latarnie do gł. dróg LINK http://www.nexusmods...im/mods/17605/?

Zegar w grze http://www.nexusmods...im/mods/44091/?

Mod dzięki któremu widzimy jak wampir nie będąc nim.

http://www.nexusmods...im/mods/22274/?

Broń jednoręczna, sztylety i tarcze na plecach http://www.nexusmods...im/mods/17746/?

Mod dodaje kilka skrzyń ze skarbami, rozsianymi po całym Skyrim. LINK http://www.nexusmods...im/mods/37486/?

Mod dodaję setki skarbów, ukrytych w całym Skyrim. LINK http://www.nexusmods...im/mods/12766/?

Ten zmienia animację głowy smoka w grze. LINK http://www.nexusmods...im/mods/60934/?

Mod dodaje do gry magiczna księgę, dodającą a punkty rozwoju. LINK http://www.nexusmods...im/mods/25607/?

Ten sprawia że, nie przeczytane księgi świecą, co jest dobre dla kolekcjonerów, ale i nie tylko

LINK http://www.nexusmods...im/mods/10012/?

Mod dodaje pasek ułatwiający otwieranie zamków. LINK http://www.nexusmods...yrim/mods/219/?

Pierścień niewidzialności. LINK http://www.nexusmods...im/mods/49617/?

Mod usuwa mgłę z podziemi i domów. LINK http://www.nexusmods...im/mods/29253/?

Ten usuwa świecącą poświatę oczu, po krzyku pozwalającym widzieć istoty w ciemności.

http://www.nexusmods...im/mods/14598/?

Ten sprawia że możemy przypisać dowolnego followera/towarzysza do dowolnej lokacji LINK http://www.nexusmods...im/mods/18045/?

///// TOWARZYSZE \\\\\\

Ten dodaję wiedźminkę, towarzyszkę Arianne. Jest bardzo podobna do Ciri

http://www.nexusmods...d=56376&gid=110

Herkules http://www.nexusmods...im/mods/59337/?

Conan http://www.nexusmods...im/mods/13443/?

Mod dodaje atronacha ognia jako towarzysza LINK http://www.nexusmods...im/mods/10610/?

Czarna pantera. LINK http://www.nexusmods...im/mods/11036/?

Króliczki LINK http://www.nexusmods...im/mods/49339/?

Ognisty wilk. LINK http://www.nexusmods...im/mods/50640/?

Robo - towarzyszki LINK http://www.nexusmods...im/mods/37544/?

Wielki niedźwiedź. LINK http://www.nexusmods...im/mods/20162/?

Wilkołak Gundar LINK http://www.nexusmods...im/mods/11606/?

///// LUDZIE \\\\\

Draven i Olivier LINK http://www.nexusmods...im/mods/27529/?

Dremora Morell LINK http://www.nexusmods...im/mods/19749/?

Anna Valerious z filmu Van Helsing LINK http://www.nexusmods...im/mods/18392/?

3-rzy driady LINK http://www.nexusmods...im/mods/21590/?

Throthgar LINK http://www.nexusmods...im/mods/48797/?

Ostra towarzyszka Sighne LINK http://www.nexusmods...im/mods/37372/?

Koteczka mrruu LINK http://www.nexusmods...im/mods/44818/?

Wkurzony ork LINK http://www.nexusmods...im/mods/40471/?

Sha LINK http://www.nexusmods...im/mods/52853/?

Ciceria LINK http://www.nexusmods...im/mods/53148/?

Merura http://www.nexusmods...im/mods/58867/?

///// MAGIA \\\\\

Trzydzieści nowych czarów. LINK http://www.nexusmods...&preview=&pUp=1

Ten mod dodaje czar, na super wyglądające deadry. Wymaga najnowszej wersji Skyrima i Dawnguarda LINK http://www.nexusmods...im/mods/51596/?

///// RE-TEKSTURY \\\\\

Mod zmienia wygląd orczyc w grze na ładniejszy, gdy spotkamy taka w nocy, nie dostaniemy zawału na jej widok LINK http://www.nexusmods...im/mods/29006/?

Mod zmienia wygląd elfów w grze na ładniejszy, już nie straszą wyglądem.

LINK http://www.nexusmods...im/mods/24273/?

Ten mod dodaję nowa retekstórę wilkołaka (super) i zbroję kruka dla kobiet. LINK http://www.nexusmods...im/mods/36497/?

Ten podmienia standardowe zbroję kobiet w Skyrim, Dawnguard,Dragonborn.

Pobieramy plik z Main Files LINK http://www.nexusmods...rim/mods/3654/?

Mod podmienia zbroje słowików na fajna czarną. LINK http://www.nexusmods...im/mods/28899/?

Mod podmienia pancerz i oręż towarzyszy. LINK http://www.nexusmods...im/mods/34147/?

Mod podmienia teksturę Dunehviira smoka z dodatku Downguard, na bardzo kozacki.

LINK http://www.nexusmods...im/mods/35576/?

Mod podmienia tekstury butelek z piwem, winem w grze na fajniejszy.

LINK http://www.nexusmods...im/mods/19922/?

Co do retekstór, to trzeba pamiętać by się nie gryzły i nie instalować kilku retekstór na tą sama rzecz, i sprawdzać mody narzędziami do modów.

///// NARZĘDZIA DO MODÓW \\\\\

1) BOSS. Ułoży poprawnie mody. Uruchamiamy go za każdym dodanym modem. Powie też nam czy jakiś mod trzeba czyścić z tak zwanych Navimesh.

LINK https://boss-developers.github.io

2) TES5Edit Narzędzie którym czyścimy mody. Po użyciu programu Boss

LINK http://www.nexusmods...im/mods/25859/?

3) Wyre Bash Powie nam które mody są niekompatybilne do Skyrim

LINK http://www.nexusmods...rim/mods/1840/?

4) Save Tool Posprzą ta nam zapis gry po usunięciu modów.

LINK http://www.nexusmods...im/mods/52363/?

Ostatnie podane przeze mnie linki to nie mody nie instalujemy ich przez Nexus mod menagera czy przez wrzycenie do plików gry.

Boss-a, TES5Edit, SaveTool wypakowujemy. A Wyre Bash ma swój instalator.

Edited by Bethezer
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Kompoholik

opinie? tu nie ma co opiniować - Morrowind jest najlepszą grą cRPG, w którą kiedykolwiek zagrałem.

zabrał mi już naprawdę dużo życia i mam nadzieję, że zabierze jeszcze kilkadziesiąt razy tyle. przy tej grze zapominam o Bożym świecie. dla mnie rewelacja. 8)

Link to comment
Share on other sites

Guest Ertai_D

To chyba jedyna gra w jakiej możemy mieć wszystkie statsy na maksymalnym poziomie. A to jest to co tygryski lubią najbardziej. Poza tym tak ogromnego świata (i pięknie wykonanego) nie znajdziemy w żadnej innej grze. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana cRPG.

Link to comment
Share on other sites

Guest Pilehammer

Nudny jak flaki z olejem ( moja prywatna opinia ) 3 razy probowalem w to zagrac ale nie moglem - te latanie z buta to...ehh...pozatym nie znosze rpgow z widokiem fpp...FALLOUT RULEZ !

Link to comment
Share on other sites

Guest KaWuHa

Morrowind jest gierką, która posiada wspaniałą oprawę graficzną i muzyczną, ogromny świat do eksploracji oraz wciągającą fabułę, która nie pozwala się oderwać od monitora! Tylko gdyby nie te błędy...

Link to comment
Share on other sites

Guest Paladyn

Zgadzam się z przedmówcą, Morrowind jest najlepszym CRPG w historii gier. Najbliżej niego jest chyba Gothic, a Neverwinter to czysty hack&slash.

BTW nareszcie jest Tribu... to znaczy Trójca. Polecam naprawde warto. Przedłużycie sobię zabawę o kilkanaście godzin.

Link to comment
Share on other sites

Guest dragon

grafika i swiat to jest jeden duzy plus ale najbardziej podoba mi sie mozliwosc twozenia wlasnych przedmiotow i czarow to jest dopiero zabawa (tylko ze troche te przyjemnosci kosztuje no chyba ze sie ma zaklinanie na 100 pnk. to wtedy darmocha) dlatego to najlepszy rpg jaki jest

Link to comment
Share on other sites

Guest Lord Baraug

Po pierwsze primo :wink: : Smuggler - wielkie dzięki, trzeba było specjalnie się upominać o Morrowinda, bo kabura to chyba spoczął na laurach...

Po drugie primo: Ludzie, Morrowind to gra, w której można się autentycznie pogrążyc, prawda? Spędziłem 2 miesiące żeby skończyć głównego questa, a przy tym awansowałem dopiero na 41 poziom i w żadnej z gildii (a byłem tylko w gildii magów i wojowników (nie wspominając o Popielnych i Ostrzach) nie zrobiłem maksymalnego awansu. Grałem Magiem Bojowym - Elfem Wysokiego Rodu, i już nie mogę się doczekać, aż zacznę inną klasą :P

Po trzecie primo: Morrowind to gra tak złożona, że nie znam nikogo !!! kto odkrył całą mapę i zrobił wszystkie !!! questy - to chyba niemożliwe, co?

Po czwarte primo: Nie porównywać mi tu Morrowinda do Fallouta, to całkiem co innego

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, że Morrowind jest w 3D, nie pójdzie mi, nie ma szans :cry: Ostatnio rpg w 3D zrobiły się modne, to dla mnie bardzo niekorzystne. Nawet nie mogę zobaczyć czy są fajne. Co innego gry takie jak Planescape: Torment, Bg2, czy Fallout, one są świetne, i nie potrzebują do tego wspaniałej graficzki. Na szczęście kiedyś wyjdzie Lionheart, może 2D znowu będzie w modzie ? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Małe info dla wszystkich posiadaczy dzieci nVidii u których namiętnie sypie się Morrowind :D Można dość mocno ograniczyć sypanie się ustawiając pracę karty na aplikację w zaawansowanych ustawieniach (ustawienia jakości i wydajności) Spowolni to troszkę grę ale będzie pracować stabilniej. Morrowind jest również wrażliwy na antywirusy i przechodzenie z sektora do sektora w miejscach gdzie stykają się cztery sektory :D To tak apropos postów w innym temacie, który został zamknięty :D

Link to comment
Share on other sites

Guest beny154

Grafika-owszem spox, ale fabuła jest beznadziejna, mało potworów, na wysokich poziomach robi się nudna. Po za tym beznadziejne rasy. Do GOTHICA II nie ma porownania....

Link to comment
Share on other sites

Guest dragon

MNIE TYLKO DZIWI JAK DOBRZE PAMIETAM SKAD ONI MNIE ZNAJA

MAM 0 REPUTACJI PODCHODZE DO JAKIEGOS TYPA Z KTORYM NIGDY NIE ROZMAWIALEM I ZACZYNAM DO NIEGO GADAC A TEN JAK POJAWIA SIE OKNO GDZIE TOCZY SIE ROZMOWA JEST NAPISANE NP. TO WIELKI ZASZCZYT- (NAZWA POSTACI) - NP. DRAGON . TYLKO NIE WIEM SKAD ON WIE JAK SIE NAZYWAM?

Link to comment
Share on other sites

To trochę dziwne bo na reputacji 0 to zazwyczaj traktują gracza jak ścierwo :) Chyba, że grasz postacią cesarską :D (może ta reputacja to 100 i zeżarło 1 :D :D :D ) A tak serio to niektórzy zwrotem "to wielki zaszczyt ..." witają się z tobą a imie... no cóż jesteś byłym więźniem i pewnie ci je wytatuowali na czole :D :D :D (taka gra)

Link to comment
Share on other sites

Guest dragon

jesli chodzi o reputacje to w tej grze mnie zdenerwowalo to ze bylem arcymistrzem w 3 miejscach ( Rod hallu, gildia zlodzieji i gildia zabujcow nie pamietam jak sie nazywa) a mialem reputacji kolo 20, i z tego powodu musialem przekupywac tego typa ktory musial mi pozwolic zebym mogl sie spotkac z popielnym wodzem w wiosce gdzie byla ta wrozka co miala przeprowadzic nas przez 7 prob. Ten typ mnie wysmiewal ze jestem zaslaby zeby go wyzwac a mialem go na raz bo sie zdenerwowalem i zaatakowalem i bez problemu zabilem ( oczywiscie zapialem gre przed tym )

Link to comment
Share on other sites

Ja z się tak rozpędziłem podbijając sobie statsy, że gdy wykonywałem główny wątek miałem ok 57-58 poziom :D i reputację ok. 50 więc znany byłem już trochę za bardzo :D Ale sukcesem jest zdobycie Miecza Umbry będąc na 6 poziomie (to chyba najlepsze ostrze w całej grze stosunkiem zadawane_straty-waga-wytrzymałość) Miecz i przy okazji zbroja orkowa zdobyte czysto (bez pomocy żadnych kodów czy trainerów) tyle tylko, że miałem stalowy łuk (łuki 85) srebrne strzały i zapas napojów lewitacji :D

Link to comment
Share on other sites

Guest dragon

jesli chodzi o miecz to na zlodziejstwie zarobilem okolo 60 000 kasy i zdobylem krotki ebonowy miecz, nauczylem sie kuli elektrycznosci i zrobilem sobie miecz ktory zadawal 50 obrazen od elektyrycznosci przez 2 sekundy na 5 rozmiar

ps. gdzie jest ten miecz UMBRY

ps2. czemu tylko my gadamy otej gierce?

ps3. ta grama nastepny duzy plus to jest to ze w sklepach jest ograniczona ilosc zlota sprzedawcy a nie zwykly wiesniak chandlujacy moze wyplacic ci np.20000 kasy za jakis miecz jak jest w innych grach np. baldurs gate2 albo icewind dale2

Link to comment
Share on other sites

Niewiem dlaczego tylko my piszemy o tej gierce :D

Z tą kasą to czasami jednak małe przegięcie bo nieźle trzeba się na męczyć by opchnąć np. 8 deadrycznych broni na raz, a i z większymi łupami z wypraw wracałem :D

Co do Umbry, to rozmawiając z mieszkańcami Suran ktoś wspominał o wojowniku, który przebywa w okolicy. Koleś (ten wojownik) znajduje się na skałach na zachód od Suran, dokładnie na zachód jeśli stoisz pomiędzy targiem niewolników i krawcową. Bez lewitacji trzeba wyjść z Suran na południe i okrążyć góry. Można z nim pogadać i wyzwać na pojedynek. Kolo jest mocny (jeśli masz więcej niż 30 poziomów to już nie jest taki silny :D ), ale ma kompetną zbroje orkową i miecz więc jest o co walczyć. Ja z tym mieczem biegałem ponad 85% czasu, ma bardzo podobne statsy do broni deadrycznej ale waży tylko 40, jest to miecz dwuręczny. Jest zaklęty łapaniem dusz na 120s, trzeba je samemu rzucić :D

Link to comment
Share on other sites

Guest dragon

najlatwiej pozbywac sie drogich broni jest sprzedawanie ich magom ktorzy zwoje sprzedaja bo za kase ktorej nie maja np. ty masz miecz warty 20000 a sklepikasz mag ma 900 to za 19100 kupujesz zwoje ktore sa lekkie i mozna bez probelu je sprzedawac

jak gralem magiem to kasy mialem z 80 000 a reszte w zwojach ( gdzies z drugie tyle i wazyly tylko 20 no moze 40 kilo najwiecej )

Link to comment
Share on other sites

Sorka za pomyłkę, Umbra jest na wschód od Suran, reszta się zgadza :oops: Najlepsze w tym jest to, że na maturalnym świadectwie mam 5 z gegry :D

W momencie zakończenia głównego wątku swój majątek oceniam na 8-9 mln Septimów :D z czego tylko 800tys. w monetach. Reszta to kryształy dusz, różne unikatowe przedmioty, zbroje... wymianiać mógłbym w nieskończoność :D W posiadłości rodu Redoran brakuje ogólnie miejsca na cokolwiek. Istne muzeum :D

Nie zawsze mieli tyle zwojów by starczyło na sprawną wymianę :) Czasami musiałem dopalić handlarza jakimiś drogocennymi kamieniami :)

Link to comment
Share on other sites

Guest dragon

u mnie tez bylo muzeum tylko ze w u telvani

napoczatku zawsze troche brakowalo ale jak chandlowales tylko z tymi samymi postaciami to potem mieli strasznie duzo zwojow ktore potem brales za bron i spowrotem im te zwoje sprzedawales jak znow mieli kase

Link to comment
Share on other sites

Teraz zabieram się za Telvani :D Zwróciłeś uwagę jakie masakryczne eliksiry robi postać z alchemią na 100 i Mistrzowskim sprzętem alchemicznym :D Szkoda tylko, że zaklinanie daje małe możliwości w stosunku do tego co można znaleźć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...