Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Torchlight (seria)

Polecane posty

Przedewszystkim:

Dziękujemy redakcji CD Action za wrzucenie tak wspaniałej gierki w pełnej wersji!!!

A teraz do rzeczy.

Oczywiście gra na NORMAL nie ma sensu bo jest stanowczo za łatwo. Musi być przecież jakiś bodziec żeby chciało sie oszczędzać kasę i ulepszać broń. Jeżeli byle młotkiem z pierwszego poziomu mozna rypać stworki na 5-7 to przecież gracz usypia przed monitorem. Gra na wyższych poziomach wymusza stosowanie różnych taktyk do różnych grup przeciwników i daje wiele satysfakcji gdy się te taktyki poprawnie użyje.

Druga sprawa to mody. Ja gdy grałem używałem (linki są stare więc nie podam)

Vanquisher Beauty - ślicznie wyglądająca łuczniczka,

Better rewards - lepsze nagrody za questy, Wreszcie są adekwatne do poziomu na którym jest sam quest.

Spell Merchant - kupiec ze skrolami

I jakiegoś jeszcze HUDa i nowe designy poziomów ale nie pamiętam nazw. Naprawdę polecam zapoznanie się ze stronkami z modami bo jest ich mnóstwo i niektóre są naprawdę ciekawe

Co do trudności poziomów to moim zdaniem najtrudniejsze były te ze specjalnych stworków Phase Beast. Są bardzo rzadkie ale jak któregoś ubiłeś to włączał się teleport do specjalnego pomieszczenia o kilka lvli trudniejszego niż lvl w którym spotkałeś stworka. Są to małe pomieszczenia ale mnóstwo jest skarbów i zazwyczaj bardzo trudna obstawa.

Jeszcze ze swojej strony nie polecam granie 3 postaciami na raz. Owszem nie marnują się itemki bo grając jedną klasą czasem się zdarza że znajdziemy coś fajowego dla drugiej ale jednak 3krotne przechodzenie tej samej lokacji co by równy lvl mieć na wszystkich postaciach mocno nuży i między innymi dlatego porzuciłem gierkę nie kończąc jej. Lepiej już sprzedać te itemki dla innych klas (co najwyżej zostawić te złote, najlepsze) i po przejściu gry zacząć od początku drugą klasą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że "Torchlight" jest chyba pierwszą produkcją od CDA, w którą autentycznie chcę pograć dłużej niż pół godziny. Nie da się ukryć, że ta gra aż cuchnie "Diabełkiem" i nieco zalatuje "Warcraftem III". Z tego pierwszego czerpie niesamowity klimat i muzykę a z drugiego oprawę wizualną i smaczki typu jakże charakterystyczny brzęk łańcucha przy klikaniu w kolejne zakładki w menu.

Zabawę rozpocząłem Alchemikiem, gdyż podobnie jak w "Diablo" (w "dwójce" moją ulubioną postacią jest czarodziejka), i tutaj mam zamiar nieco poczarować by pałętające się plugastwa kasować wszelkiej maści fireball'ami. Bardzo mi się spodobał czworonożny towarzysz - wybrałem kota.

Może to nieco krzywdzące ale ilekroć uruchamiam "Torchlight" mam jakieś nieodparte wrażenie, że przyszło mi grać w jakąś przeglądarkową produkcję, będącą jedynie cieniem jakże zacnego "Diablo". Tak czy siak od pierwszej minuty po uruchomieniu, wiem, że spędzę przy "Torchlight" większą chwilę czasu.

Mam takie pytanko do weteranów: czy tutaj również gra podzielona jest na akty przekładające się na różnorakie krainy? Czy również przyjdzie mi zetrzeć się z jakimiś bossami no i kto jest na końcu? Ktoś "diablo podobny"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko do weteranów: czy tutaj również gra podzielona jest na akty przekładające się na różnorakie krainy? Czy również przyjdzie mi zetrzeć się z jakimiś bossami no i kto jest na końcu? Ktoś "diablo podobny"?

Niestety to jest gra inspirowana Diablo a nie Diablo2. Torchlight 2 będzie na powierzchni, natomiast w jedynce wszystko dzieje się pod ziemią. Ale nie jest tak źle bo są różne rodzaje podziemi, poczynając od lodowych/płomiennych kopalni a na starych krasnoludzkich ruinach kończąc. Jednak najlepiej doinstalować sobie moda zwiększającego ich różnorodność

Co do bossów to chyba są 3 o ile dobrze pamiętam ale ręki nie dam sobie uciąć. Oczywiście mówimy o epic bossach bo tych mniejszych jest dużo więcej.

A kto jest na końcu musisz się dowiedzieć sam. Nie zaglądaj na YT bo popsujesz sobie zabawę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż w grę już grałem jakiś czas temu (pół roku) więc z wersji dołączonej do CDA nie skorzystam.

A co do samej gry do jest dość fajna. Gra się przyjemnie, oprawa audio wizualna jest w porządku... Nie jestem fanem gatunku więc za bardzo się nie znam na tym. Grało mi się przyjemnie, taka odskocznia od gier w które grywam ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, gra dołączona do CD-A i już masa grających :P A co do samej gry - łotrzyca, poziom 7, rykoszet, elektryczna bomba i pocisk zamrażający pod makrami, do tego pchnięcie pod prawym. Myli mi się nieco elektryczna bomba z pociskiem, ale cóż - wyuczę się. Co do poziomu trudności, gram na trudnym, i jakoś nie sprawia mi większych problemów. A, i pytanie do was - jakie macie itemy? Niebieskie, zielone, purpurowe? Ja akurat większość mam niebieskich, do tego znalazłem jakąś komnate, gdzie mogłem ulepszyć swój pistolet. W prawej łapce tarcza, buty itp. niebieskie albo zielone. Nie wiem czy jest tak w każdym H&N, ale mi się to podoba akurat ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FvZ: Alchemik.

@Britann: Nie.

EDIT: Co do itemów... Z zielonych mam naszyjnik i jeden pierścień. Drugi jest unikatowy. Oprócz tego mam unikatowy pas i kostur. Buty i naramienniki z dwóch różnych zestawów. Cała reszta niebieska. Ogólnie rzecz biorąc przedmioty złote trafiają się dosyć często.

Przy okazji, tak wyglądam: http://i.imgur.com/RuCnB.png Alchemik - 26lvl (albo 27, nie pamiętam :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna, miła i przyjemna gra, fabuła jak na razie nie powala (grałem jak na razie tylko 4 godziny) ale nie jest to jakiś zbyt duży minus. Mogła by być trochę bardziej wymagająca bo mam wrażenie że moja postać jest niezniszczalna (poza zwojami z lochami pobocznymi). Pomysł z rybami zamieniającymi mojego towarzysza w inne zwierze jest całkiem trafny. To co mnie trochę zdziwiło to ilość rzadkich przedmiotów jak na tak krótki czas grania udało mi się zdobyć 4 złote itemy, ale może tylko mi się tak trafiło :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, i pytanie do was - jakie macie itemy?

Zbrojkę mam żółtą z obroną 24 i ośmioma magicznymi bonusami. Miecze (noszę dwa bo gram wojownikiem) , pas, hełmn, mam te rzeczy jako niebieskie i do tego bardzo dobre, amulet, pierścienie i naramienniki na zielono a buty na purpurowy :wink: Mam 16 Lv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Gra wspaniała.Tyle że popełniłem błąd i gram na normalu.Mam 6 level chyba, dziś zacząłem.Grafika jest wspaniała, gram na max deatalch, (takiego mam potwora) :biggrin: Niemniej kilka pytań.Dopiero teraz przeczytałem o Torchlight trochę, i zajmowałem się młócką zamiast popatrzyć w jakiś opcjach.Dlatego:

1.Jestem w podziemiach.Czy jeśli pokonam tego BOSSA to będę mógł poprzechodzić te questy z wioski?

2.O co chodzi z tym psem, nie chcę mis się już gry włączać i patrzeć dokładnie.

3.Kiedy nabijam kolejny level, mam dwie zakładki.Ta polewo od punktowania, np.: do siły (wiecie o co chodzi) i po prawo z takimi kwadratami.Lecz gdy chcę rozwinąć to pisze żebym coś kupił, czy mam się wracać do wioski?O co chodzi?

4.I ostatnie pytanie, czy pies może robić za mnie zakupy?

Prosiłbym o odp., na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna, długa a przy tym niesamowicie wciągająca.

Mam pewne zastrzeżenia, a mianowicie do wersji polskiej. Tłumaczenie ewidentnie robione na kolanie, jakieś zmiany czcionki względem oryginału (to chyba jakiś zły nawyk, zmiana czcionki w wyniku polonizacji była też przy MW2). Zrobione totalnie nieumiejętnie i sprawia wrażenie jakby cały tekst był wrzucony do translatora.

Są też tego plusy można się pośmiać z takich oto kwiatków:

http://steamcommunity.com/id/yubei/screens...808857537234702

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Jestem w podziemiach.Czy jeśli pokonam tego BOSSA to będę mógł poprzechodzić te questy z wioski?

2.O co chodzi z tym psem, nie chcę mis się już gry włączać i patrzeć dokładnie.

3.Kiedy nabijam kolejny level, mam dwie zakładki.Ta polewo od punktowania, np.: do siły (wiecie o co chodzi) i po prawo z takimi kwadratami.Lecz gdy chcę rozwinąć to pisze żebym coś kupił, czy mam się wracać do wioski?O co chodzi?

4.I ostatnie pytanie, czy pies może robić za mnie zakupy?

Prosiłbym o odp., na PW.

ad.1

tak. po przejściu głównego wątku masz nowe zadania i podziemia.

ad.2

pies/kot (inne zwierze) może nosić proste eq i rzucać czary.

ad.3

te "kwadraciki" to drzewko umiejętności. dla każdej klasy masz 3 drzewka umiejętności. umiejętności dziele się na pasywne i aktywne... tłumaczy nie będe bo to w każdym cRPG jest prawie tak samo.

ad.4

pies/kot (inne zwierze) nie może robić zakupów. ono sprzedaje to co znajdziesz. otwierasz jego plecak, przerzucasz itemy i wysyłasz do sklepu. im na niższym poziomie podziemi jesteś tym dłużej mu to zajmuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie ewidentnie robione na kolanie, jakieś zmiany czcionki względem oryginału (to chyba jakiś zły nawyk, zmiana czcionki w wyniku polonizacji była też przy MW2).
Zmiana czcionki to prędzej wina krótkowzroczności twórców gry niż lenistwa/olewki polonizatorów. Zapewne oryginalna czcionka nie miała polskich znaków i musieli się ratować jej podmianą.

Co do gry... cud, miód i orzeszki - uwielbiam Torchlighta. Godnie ta gra zastąpiła mi Diablo 1, którego już znam na pamięć. Nie przeszkadza mi ani nijaka fabuła ani monotonność, sam gameplay jest wyśmienity. Mam tylko nadzieję że dwójka nie rozwinie się w stronę Diablo 2 (którego nie trawię).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Właśnie wróciłem po 1,5 godzinnej sesji z Torchlight.To jest po prostu 8 cud świata a nie gra.Wszystko jest dopracowane do perfekcji, działa płynnie.Żadnych problemów.Pomysł z psem genialny, rozwój postaci świetny.Umiejętności są wspaniałe, właśnie rozwinąłem jedną, nie pamiętam nazwy, coś w stylu szarży.Genialna rzecz.Gra to majstersztyk, i nawet fabuła mi się podoba.Czekam z niecierpliwością na 2 część.Pozdrawiam wszystkich fanów TORCHLIGHT!.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha a czy da się w Diablo 2 grać na Xpadzie? Równie dobrze mógłbyś spróbować grać na nim w Heroesy. To nie jest po prostu typ gry na pada, to jest przecież H'n'S. Na upartego mógłbyś użyć Xpaddera (ostatnia darmowa wersja to 5.3) ale raczej jest to bez sensu. Co innego gdybyś miał fightpada bo są to urządzenia stworzone właśnie dla tego typu gier (i MMORPG). Ja np. grałem na Saitek Cyborg Command Unit i granie na tym urządzeniu dodaje jeden punkt do oceny każdej grze w której można (jest sens) to urządzenie zastosować. Natomiast gamepady są wymyślone stricte dla gier zręcznościowych i symulatorów a nie gier w których liczy się łatwość dostępu do wielu skillów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem dzisiaj Torchlighta, zabijając ostatniego bossa na 35 poziomie podziemi. Gra fajna, ale wkurzała mnie konieczność wypijania potionów na okrągło. Co do broni- ja chodziłem z jakimś ,,Odjechanym mieczem Zarazy". Myślę, że nazwy zrobili celowo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Siemka.To ja ponownie, narzekałem na normal'a, na to że będzie za ławo, w pewnym momencie poziom trudności się trochę podniósł i sobie myślę będzie trzeba się trochę napracować.Wtedy zobaczyłem że poprawo mogę poprzypisywać do cyferek umiejętności.Mam na maxa rozwinięte CIĘCIE czy PĘD.I gra znów mnie czymś zaciekawiła.Mam tylko pytanko, jestem akurat w momencie gdzie muszę zdobyć te trzy kamienie umożliwiające otworzenie portalu przez który dostaniemy się na 17 poziom kopalni.Słyszałem że w nim będę musiał się zmierzyć z jakimś trudnym BOSSEM.Możecie mi dać jakieś wskazówki?Bardzo bym prosił.Gram ,,wojownikiem", walczę dwoma broniami, obydwie mają po ok. 120 punktów do obrażeń i mam tam jakąś średnią zbroję.Rozwiniętą mam bardzo siłę, PĘD na max., i CIĘCIE na max.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co do alchemika. Dla mnie trochę popsuta klasa. Bo praktycznie, z magii mało mogę korzystać, szybko mana się kończy, w dodatku, zadaje mniejsze obrażenia, niż jakiś znaleziony przeze mnie karabinek. Wygląda to więc tak, że tak naprawdę wale czym popadnie oprócz czarów, bo te szybko kończą manę i zadają małe obrażenia. Gram na wysokim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...