Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Torchlight (seria)

Polecane posty

A wie ktoś może ile jest poziomów? Tzn. jak głęboko się schodzi aby dojść do ostatniego bossa? Bo na razie jestem na poziomie bodajże 27 (pierwsze krasnoludzkie warsztaty) i nie wiem czy daleko mam jeszcze do końca gry.

Ordaka - glownego bossa pokonuje sie na 35 pietrze na okolo 36 lvlu. Ale Po jego smierci w tej komnacie co go ubilismy jest ukryty most na południu komnaty. Wystarczy podejść a zerwany most ponownie się scali. Wtedy w miescie w dolnym prawym rogu mapy pokaze sie nam wejscie do kolejnej kopalni :wink: Ja na razie tam siedze :cool:

A czy nie lepiej, żeby gra trwała wiecznie? :D Kurczę, ależ czuję ból, że zaszedłem tak daleko na Easy xD. Przysięgam, że Alchemikiem pociągnę na co najmniej Hardzie :). I tutaj moje pytanie w sprawie śmierci. Czy kiedy zginiemy, zostajemy respawnowani w mieście bez żadnego ekwipunku, który znajduje się w miejscu naszego zgonu czy też jest to rozwiązane w inny sposób?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepiej, żeby gra trwała wiecznie? :D Kurczę, ależ czuję ból, że zaszedłem tak daleko na Easy xD. Przysięgam, że Alchemikiem pociągnę na co najmniej Hardzie :). I tutaj moje pytanie w sprawie śmierci. Czy kiedy zginiemy, zostajemy respawnowani w mieście bez żadnego ekwipunku, który znajduje się w miejscu naszego zgonu czy też jest to rozwiązane w inny sposób?

Z raz padlem, do konca nie pamietam co mialem do wyboru po smierci, ale mialem wybor. Byly chyba trzy mozliwosci. Pierwsza to zaplata (troszkę GP) i start na poczatku pietra. Nic nam nie ginie wszystko zostaje po staremu. Druga to start w miescie - w tym przypadku nie tracimy nawet kasy. Trzeciej nie pamietam - nie wiem czy taka w ogole byla. Padnijcie a sie przekonacie. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, ależ czuję ból, że zaszedłem tak daleko na Easy xD. Przysięgam, że Alchemikiem pociągnę na co najmniej Hardzie :).

>>>Easy??? Ja od razu idę na hardzie trzema postaciami jednocześnie, bo gdzieś przeczytałem że gra trudna nie jest... ale to nie problem bo o ile w diablo to się stresowałem że mnie utłuką, to tu nie czyje takiej presji.

I tutaj moje pytanie w sprawie śmierci. Czy kiedy zginiemy, zostajemy respawnowani w mieście bez żadnego ekwipunku, który znajduje się w miejscu naszego zgonu czy też jest to rozwiązane w inny sposób?

>>>Trzy opcje

Pierwsza - restart w mieście bez konsekwencji

druga - restart na początku lochu. Ale to kosztuje kasę

trzecia - restart w miejscu padnięcia kosztem kasy i sławy (nie pamiętam czy doświadczenia też)

Optymalna to jest opcja 2... o ile się ma kasę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też od początku gram na HARD. Gra na czymkolwiek niższym nie daje żadnych emocji. A tutaj jest jakieś wyzwanie. Bossy nie są jacyś przekoksowani. Natomiast mogą być trudności w przypadku gdy znajdziesz "portalowego potworka" i go ubijesz. Jak przejdziesz przez portal tam już jest nie wesoło, żeby nie powiedzieć ciężko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być trudności w przypadku gdy znajdziesz "portalowego potworka" i go ubijesz. Jak przejdziesz przez portal tam już jest nie wesoło, żeby nie powiedzieć ciężko.

Masz na myśli portale tworzone przez zwoje które można kupić w mieście? Zastanawiałem się właśnie czy warto w nie inwestować, czy z takiej wyprawy przynosi się coś ciekawego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to głównie małe poziomy, na których jest masa potworków, jeszcze więcej złota, i wypadają "niezwyczajne" itemki, ale raczej nic specjalnego. Myślę, że nie warto kupować, jak raz na jakiś czas znajdziesz tego stworka-widmo i przejdziesz przez portal, powstały po ubiciu go - to w sam raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to głównie małe poziomy, na których jest masa potworków,

Ekhm... Właśnie swoją Vanquisherką kupiłem zwój dla poziomów 12-15 (czy 12-20, jakoś tak) i można o podziemiach powiedzieć dużo, ale nie to, że są małe. Biegałem po nich jakieś 15 minut i jeszcze mi się nie udało znaleźć końca jakiejkolwiek odnogi - gdzie bym nie poszedł, ciągnie się i ciągnie i znowu rozdziela. A jak wracam, żeby sprawdzić, czy przed rozdzieleniem nie ma czegoś niewielkiego, to się okazuje, że jest tam dokładnie to samo.

Jedna wielka masakra... Ala sporo lootu i już jeden Shrine of Enchantment był, więc nie narzekam. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto trzeba zauważyć że te lochy są wyraźnie trudniejsze od reszty gry - gram na hardzie i tylko tam potrzebuję łykać potionki. Przy czym "potrzebuję łykać" znaczy "każda grupka mobów jest potencjalnie zabójcza dla Alchemika". Co IMO liczy się tylko na plus :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli portale tworzone przez zwoje które można kupić w mieście? Zastanawiałem się właśnie czy warto w nie inwestować, czy z takiej wyprawy przynosi się coś ciekawego?

Nie, nie chodzi mi o zwoje. Czasem w lochach natkniemy się na potworka o nazwie Phase Beast. Potworek jest żałośnie cienki ale po ubiciu jego otwiera się portal gdzie jest masa potworów i są przeraźliwie mocne. O ile nawet na HARDzie bardzo rzadko zdarza mi się padać to w tym sekretnym pomieszczeniu ginę po 3-4 razy. Wspomniane potworki spotkałem 3 razy (mam 17lvl) i za każdym razem było równie trudno.

Jak ktoś nie wie o co chodzi niech wpisze Phase Beast w google

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie chodzi mi o zwoje. Czasem w lochach natkniemy się na potworka o nazwie Phase Beast. Potworek jest żałośnie cienki ale po ubiciu jego otwiera się portal gdzie jest masa potworów i są przeraźliwie mocne. O ile nawet na HARDzie bardzo rzadko zdarza mi się padać to w tym sekretnym pomieszczeniu ginę po 3-4 razy. Wspomniane potworki spotkałem 3 razy (mam 17lvl) i za każdym razem było równie trudno.

Jak ktoś nie wie o co chodzi niech wpisze Phase Beast w google

Trzeba dodać, że w takich portalach jak wspomniałeś leży bardzo dużo kasy. Możemy się troszkę wzbogacić, bo i drop z niego jest niezły.

A tak przy okazji - Mój Berserker Spike ( 1 ręczny ) ma już damage 1,3k. :cool: :cool: :cool: O bonach, takich jak 230 wykradzionego hp na hita na razie nie wspominam. :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli portale tworzone przez zwoje które można kupić w mieście? Zastanawiałem się właśnie czy warto w nie inwestować, czy z takiej wyprawy przynosi się coś ciekawego?

Nie, nie chodzi mi o zwoje. Czasem w lochach natkniemy się na potworka o nazwie Phase Beast. Potworek jest żałośnie cienki ale po ubiciu jego otwiera się portal gdzie jest masa potworów i są przeraźliwie mocne. O ile nawet na HARDzie bardzo rzadko zdarza mi się padać to w tym sekretnym pomieszczeniu ginę po 3-4 razy. Wspomniane potworki spotkałem 3 razy (mam 17lvl) i za każdym razem było równie trudno.

Jak ktoś nie wie o co chodzi niech wpisze Phase Beast w google

Właśnie o to mi koledzy chodziło, a nie o podziemia otwierane zwojem :)

A tak przy okazji - Mój Berserker Spike ( 1 ręczny ) ma już damage 1,3k. :cool: :cool: :cool: O bonach, takich jak 230 wykradzionego hp na hita na razie nie wspominam. :cool:

Farta niestety też trzeba mieć :D. Ostatnio znowu usnęły mi się wszystkie Enchantes (tak to się pisze, bo kompletnie mi wyleciało :D). Chyba będę rzadziej korzystał z tego hazardu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę powiedzieć że uwielbiam system odzyskiwania gemów i przedmiotów. Świetna sprawa.

Aha no właśnie czy korzystacie łączenia przedmiotów? No wiecie ten gościu z ikonką butelki. Ja tylko u niego łącze 2 klejnoty tego samego rodzaju. Da się coś jeszcze u niego upichcić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 30 na karku zarówno w głębokości jak i doświadczeniu :). Bardzo spodobał mi się wygląd poziomu 30. Miło zobaczyć coś świeżego.

Ma ktoś pomysł jak natychmiast zdobyć 40 punktów magii, bo potrzebuję do wzięcia fajnej broni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 30 na karku zarówno w głębokości jak i doświadczeniu :). Bardzo spodobał mi się wygląd poziomu 30. Miło zobaczyć coś świeżego.

Ma ktoś pomysł jak natychmiast zdobyć 40 punktów magii, bo potrzebuję do wzięcia fajnej broni?

Najlepiej, jak byś znalazł jakiś item co daje +40 do magii. Są takie - ja nosze +37 do obrony. :tongue: Jaka to ta super fajna broń, na której założeniu tak Ci zależy? Zdaje mi się, że nie grasz alchemikiem :icon_mrgreen:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Doman - łączyć można więcej niż dwa klejnoty i wynik końcowy będzie odpowiednio lepszy. Ponadto są i inne przepisy (łatwo można je wyszukać w sieci) ale jakoś nie czułem potrzeby ich używania. Co do Phase Beast - fajnie, nadal sugeruję kupowanie od czasu do czasu zwoi z lochami, taka miła odskocznia od głównego questa :).

Ponadto proszę o wypowiedzi zajmujące więcej niż niecałe dwie linijki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie są przepisy w sieci. Może nadmienię kilka to ktoś się skusi żeby dalej szukać

3 necklaces of the same rarity =1 new necklace of that rarity

3 rings of the same rarity = 1 new ring of that rarity

Any 4 magic items = 1 random cracked gem or 1 random dull gem

Any 4 rare items = 1 random dull gem

Any 4 unique items = 1 random gem

2 gems of the same type and level = 1 next-level gem of that type

3 potions of the same type and level = 1 next-level potion of that type

1 Blank's Teeth Necklace + 1 Lefferts' Hands + 1 Lefler's Right Eye + 1 Tanwanteng's Left Eye = 1 Strange Land Map

1 stack of 3 pieces Sushi Grade Fish Meat = 1 Sushi Helm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem tak z pół godziny w ten tytuł (pełną wersję jeśli mamy być dokładni :smile: ) i powiem, że wrażenia mam bardzo pozytywne. Jak do tej pory moje sporadyczne kontakty z hack and slashami kończyły się bolesnym odbiciem tak teraz gra wydaje mi się niezwykle przyjemnym odstresowywaczem. Na razie jedynie wykonałem pierwszego poważnego questa w kopalni miasta levelując do piątego poziomu :happy: Ogólnie, zaznajomiłem się z grą - jej sterowaniem, interfejsem, przyzwyczaiłem się do grafiki, która wygląda wcale nie źle i rzeknę, że takie wykonanie bardzo pasuje do świata. Zastosowano kilka fajnych petentów... na chwilę obecną odkryłem zaklęcie identyfikacji (niezły ficzer, nie jest aż tak bezużyteczny) oraz zwierzaczek. Wziąłem psa. Fajnie, że może mieć własne naszyjniki co daje mu bonusy, zbierać niepotrzebny loot i grzać do miasta aby go sprzedać. Świetny pomysł :biggrin: Nie wiem czy w jakiejś formie pojawił się w podobnym tytule. Zastanawiam się tylko czy skasować obecny save i zacząć przygodę od wyższego poziomu trudności. Na easy, niestety, nie wydawało mi się, żeby potyczki wyglądały efektownie :tongue:Hard albo hardcore dają odpowiednio czadu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaklęcie identyfikacji (niezły ficzer, nie jest aż tak bezużyteczny)

Mi to zaklęcie wydropiło z jednego z pierwszych ubitych mobów i do teraz z niego korzystam. Fajna rzecz, nie trzeba zbierać czy kupować zwojów, a i many żre to całkiem niewiele.

Fajnie, że może mieć własne naszyjniki co daje mu bonusy, zbierać niepotrzebny loot i grzać do miasta aby go sprzedać.

Naszyjniki to tam pół biedy, najlepsze jest to że można swojego zwierza wyposażyć w zwoje z zaklęciami, i co najważniejsze, całkiem pożyteczna to rzecz. Widok mojego psa przywołującego zombiaki i ciskającego fireballe jest bezcenny :)

BTW, dwa pytania. Czy ktoś z was przemienia swojego zwierza za pomocą ryb. Mi się do tej pory chyba tylko raz zdarzyło. Mało który z tych potworów jest widocznie silniejszy niż odpowiednio ubrany i wyposażony pet. Chyba że za słabe rybki złowiłem?

Druga rzecz. Zdarzyło się wam kiedyś, żeby wasz pet zginął w walce? Co się dzieje jak jego hp zejdzie do zera? Bo jeszcze nie miałem okazji tego zobaczyć.

Zastanawiam się tylko czy skasować obecny save i zacząć przygodę od wyższego poziomu trudności. Na easy, niestety, nie wydawało mi się, żeby potyczki wyglądały efektownie

Na easy szczerze powiedziawszy nie ma sensu grać. Gra jest wtedy stanowczo za łatwa. Najlepiej wyważony poziom trudności to IMO hard. Potwory są odpowiednio silne, gracz również nie jest chodzącym czołgiem. Niższe poziomy trudności nie stawiają praktycznie żadnych wyzwań. Także kasuj sejwa i zaczynaj od początku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, dwa pytania. Czy ktoś z was przemienia swojego zwierza za pomocą ryb. Mi się do tej pory chyba tylko raz zdarzyło. Mało który z tych potworów jest widocznie silniejszy niż odpowiednio ubrany i wyposażony pet. Chyba że za słabe rybki złowiłem?

Raczej słabe rybki, aczkolwiek też nie do końca. Większość przemian ma jakiś dodatkowy, specjalny atak (najlepsze IMO są żywiołaki), taki jaki posiada dany potwór - np. "teleportoszarża" gobliniego psa, czy porażenie we wszystkie strony. W każdym razie ja swojego kotka (fun fact: można kupić rybę permanentnie zmieniającą kota na psa i vice versa) czasem zmieniam i nie czuję jakiegoś dyskomfortu. Ponadto może już znalazłeś rybki zmieniające na godzinę? :)

Hard albo hardcore dają odpowiednio czadu?

Zacznij na hard

advicerankin.jpg

Kupuj zwoje z lochami pobocznymi

No, jak już było pisane tu kilka razy, gra w zasadzie się zaczyna na hardzie, a lochy poboczne robią się naprawdę trudne :)

Właśnie - jakie zaklęcia posiadacie/używacie? Moja aktualna postać wspiera się Heal All IV (jak dotąd), Elemental Protection III i Heal Self III. Zwierzak jest natomiast wyposażony w Fireball IV - miał przedtem również leczenie ale prawdę mówiąc zachowywał się jak idiota i marnował całą manę na zadrapania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przekonaliście mnie - przechodzę na Hard. Myślę, że to nie jest aż tak wielka strata, bo gra jest świetna, a jeśli na Hardzie ma być znacznie ciekawsza, to chyba warto. Poza tym nie miałbym chyba satysfakcji z przejścia gry na Easy. To można potraktować jak rozgrzewkę :D. Do skrzynki schowamy najważniejszy loot i jedziemy! Trzeba się wyrobić przed wejściem multi :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto może już znalazłeś rybki zmieniające na godzinę?

Nie znalazłem. Wszystkie ryby jakie mam zmieniają postać mojego psa na 120 sekund. Z tym że ja za dużo czasu z wędką nie spędzałem, więc i stąd mała ilość narybku :)

Właśnie - jakie zaklęcia posiadacie/używacie

Z racji że gram alchemikiem, używam dość niewielu zaklęć ze zwojów. Moja postać ma w sumie tylko Identify Item (nazwa mówi sama za siebie) oraz Elemental Overload IV, zwiększający dmg zadawany od żywiołów. Mam co prawda jeszcze Draining Touch III, ale jak na razie nie miałem okazji go użyć. Mój pet natomiast ma założone Summon Zombies III oraz Fireball IV. Fajne jest zwłaszcza to pierwsze, bo zombiaki mimo iż wolne, to w grupie zadają spore obrażenia. Czasami zdarzało się tak, że w ogóle nie musiałem ruszać myszką przy walce. Ja przywoływałem zombiaki, mój pet też, do tego dwa golemy i jazda na całego :)

A może tak pokazalibyście "zdjęcia" swoich bohaterów? Bardzo ciekawi mnie jak wyglądają wasi herosi. Oto mój:

8641f18998ac624cc358412.th.jpg

Nie przejmujcie się dość badziewnym hełmem, bo jest to tylko chwilowe zastępstwo. Miałem całkiem wypaśną czapkę, jednak przesadziłem z enchantami. Nie dość że za ostatni zapłaciłem coś ponad 20k golda, to jeszcze miałem pecha i straciłem wszystkie bonusy. Wspomnę jeszcze o moim mieczu, który jest dość ciekawy. Można rzec że jest to miecz przeznaczony wybitnie dla alchemika. Ma bardzo małe wymagania co do siły, niski dmg (nieco ponad 400), ale za to ma sporo bonusów idealnych właśnie dla postaci czarującej. Zwiększony dmg od czarów, przyspieszone rzucanie czarów itd. Całkiem fajna rzecz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - jakie zaklęcia posiadacie/używacie? Moja aktualna postać wspiera się Heal All IV (jak dotąd), Elemental Protection III i Heal Self III. Zwierzak jest natomiast wyposażony w Fireball IV - miał przedtem również leczenie ale prawdę mówiąc zachowywał się jak idiota i marnował całą manę na zadrapania.

Ja używam:

1.Skill identyfikacji - nie są nam potrzebne zwoje, co wiąże się z dodatkowym miejscu w eq.

2.Portal do miasta - tworzy portal do miasta w każdym miejscu prócz wejść portalowych.

3.Haste - Bardzo przydatny - zwiększa prędkość ruchu i szybkość ataku.

4.Z ostatnim eksperymentuję, ale najczęściej używam heal all.

Pet:

1.Zombi-łucznicy. Bo to fajnie wygląda :tongue:

2.Fireball.

Ja zacząłem grać na normal. Faktycznie - mogło by być trudniej. Teraz już za późno :happy:

No i przy okazji. Berserker Spike 2140 damage. :cool: :cool: :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że gram 3 postaciami naraz to wymienie wszystkie z nich. Każda ma zaklęcia przywołujące które odpalam w przypadku większych siek (np Pająków-bossów czy Szamanów-bossów). Pety też mają same przywołania ponieważ zaklęcia ofensywne jakoś u mnie się nie sprawdzały. Znacznie większy pożytek mam z przywołańców

Wojak

  • Summon Zombies
  • Summon Skeleton
  • Dervish - zwiększona szybkość ataków
  • Drain Touch - szkoda że działa tylko z podstawowym atakiem (może wgram moda żeby ze skillami działał). Ale jak odpalam Dervish i Draina + moje drainy na broniach to jestem prawie nieśmiertelny.

Bobek (Pies)

  • Summon Zombies
  • Summon Skeletons

Alchemik

Tutaj przywołańcy to podstawa. Mam golema i 2 te diabełki. Jak jeszcze z petem przywołamy umarlaków a ja rzucę na wszystkich zwiększenie i odbicie obrażeń to się taki kocioł robi że się w pale nie mieści :D. Mam tylko dylemat z Charmem którego chyba wymienię na Heal All bo mi pet ostatnio często ginie

  • Summon Zombies
  • Symmon Skeleton
  • Spell Overload - zwiększenie obrażanie
  • Charm

Azor (Pies)

  • Summon Skeletons
  • Summon Zombies

Łuczniczka

Tutaj zombiaki są za wolne. Zanim dowlekają się do drugiego celu to pułapki już wyczyszczają teren. Dlatego podstawa to archerzy.

  • Summon Skeleton Archers
  • Summon Skeletons
  • Haste - jak czasem trzeba szybko zwiać z centrum uwagi
  • Web - rzucam w wąskie przejścia a później pułapki. Przydatne też jak się potworki za bardzo interesują bohaterką

W zasadzie od kiedy mam pułapki, walka jest śmiesznie łatwa. Przynajmniej w głównym zadaniu

Puszek (Kot)

  • Summon Skeleton Archers
  • Summon Skeletons
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...