Skocz do zawartości

Dyskusje o zagadkach


Lord Nargogh

Polecane posty

Ja jednak myślę, że zadawanie zbanowanych (nawet takich jak Trymus) to błąd. Nie każdy nowy może ich znać (już się nie udzielają), a przecież każdy może sobie chcieć zagrać.

W ogóle, nazwa grupy 'Odrzutki' chyba coś mówi, nie? Nawet jeśli ban jest na życzenie. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co do odgadywania forumowiczów: ładne określenie - "płynna" sława. Podzielam zdanie Stillborn'a - Trymus sławny jest teraz i jeszcze całkiem długo będzie dzięki swej... archiwizatorskiej wiedzy historycznej. Podobnie jest ze Spilnerem. Ale za pięć, sześć lat wielu o nich zapomni, nowi nie będą się tym interesowali, a możliwe, iż wielu z nas już tutaj nie będzie. Tak więc teraz taka zagadka jak najbardziej uchodzi, ale jak ktoś np. zapytałby się teraz o pierwszego moda, który przeszedł w stan spoczynku? Hmm... 3/4 ludzi nie potrafiłoby na to pytanie odpowiedzieć (jeżeli nie więcej) lub strzelałoby. Ja sam nie znam odpowiedzi na to pytanie - powiedzmy sobie szczerze, do zostania forumowym wygą jeszcze mi sporo brakuje. Podsumowując: zadający powinien mieć wyczucie przy wybieraniu zgadywanej osoby. Jeżeli zadający nie potrafi rozgraniczyć, co jest jeszcze dopuszczalne, a co nie, to powinien sobie te zagadki darować. Nic prostszego.

Co do tłumaczenia odpowiedzi: moje zdanie jest całkiem proste - jeżeli zadający zaznaczył w treści zagadki, że bez uzasadnienia nie uznaje, to wszystko jest chyba jasne. W przypadku dwóch bardzo podobnych odpowiedzi (z różnicą np. w czasie lub w trafności tłumaczenia) nadrzędnym wyrokiem powinien być wyrok zadającego. Jego zagadka, więc on wie lepiej. To chyba dosyć oczywiste. Przynajmniej dla mnie... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem się wypowiedzieć, trochę od tematu, którym teraz kroczycie (czymkolwiek by on nie był) na rzecz pewnej forumowej zabawy zwanej Roman i Julian. Większość pewnie nie zna, choć był to jeden z projektów, jakby klon OA, czyli Free Sesja. Miało to być miejsce dla niespełnionych wierszokletów i 'prozaików', a wyszło z tego drugie OA. Mało tego, każda próba reformacji kończy się zastojem (ostatni trwał ponad 2 tygodnie), a wysypy postów są krótkotrwałe i słabe. Czyli wyszło na to, że zabawa była pudłem w dziesiątkę.

Tu mój wniosek - proponuje, aby jakiś pan z odcieniem zieleni, albo pomógł przeprowadzić tam reformy, albo zamknął temat. Żeby chociaż była to wylęgarnia spamu - a ten temat jest po prostu martwy.

Jakieś obiekcję? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Lord Nargogh

Co do Olympus Actionus, ja proponuję zostawić historię taką jaką jest i kontunułować dalej i tak stworzyliśmy już spory kawałek wszechświata, więc po co go niszczyć?

@down

Nie słuchaj go. Joker dopiero co zarejestrował boga :D

Szkoda, że każdy głos się liczy :/

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dać tylko nowy temat dla OA. Teraz mamy już kilka miejscówek, postaci i ogółem cały "setting" o ile można to tak nazwać, zbudowany zarówno z tej edycji jak i poprzedniej i szkoda by było to wszystko porzucać. BTW jeśli barto będzie to czytał, to niech da odpis do OA, czekam na niego :P

Edytowano przez Aiden
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być już nowy temat, to z tymi samymi postaciami, tymi samymi przedmiotami i tą samą historią...

Dajmy również brylantowi dokończyć questa w nowym temacie.

Także jeżeli ma być już nowy, to niech kontynuuje w całości historię z poprzedniego tematu vel universum...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym temacie: Może dać dokończyć questy, a później spowodować wybuch i bogowie mają wyruszyć na poszukiwanie nowego mieszkania? Połączenie jednego z drugim. Naturalnie nasi bogowie i wszystko co między nimi zaszło - zostaje. Co Wy na to (pytanie do Modów i braci OA-owskiej ;))?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUPEŁNIE OD NOWA, TYLKO ZATRZYMAĆ BOGÓW, ŻEBY OD NOWA NIE PISAĆ!

Ja osobiście nie wiem co się dzieje a nie chce mi się przeglądać 120 stron... Jeśli ktoś wytłumaczy jaka jest sytuacja i co się dzieje, zagłosuję na kontynuację :)

Macie rację, dopiero stworzyłem swojego boga. Byłby ktoś tak uprzejmy i powiedział mi, co się dzieje?

W nowym temacie: Może dać dokończyć questy, a później spowodować wybuch i bogowie mają wyruszyć na poszukiwanie nowego mieszkania? Połączenie jednego z drugim. Naturalnie nasi bogowie i wszystko co między nimi zaszło - zostaje.

To też dobry pomysł.

Pozdrawiam

Joker24 ze swoim bogiem

Edytowano przez Joker24
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joker - zupełnie od nowa, żebyś nie musiał czytać kilku postów? Może poczekaj jakieś trzy dni, zobacz co się będzie działo i wtedy dołącz? Sam tak zrobiłem jak dołączałem, czytałem kilka dni posty a potem wszedłem.

Jestem za kontynuacją

Edytowano przez James
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...