Jump to content

BlackMoon

Forumowicze
 • Content Count

  719
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Neutralna

2 Followers

About BlackMoon

 • Rank
  Elf

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array

Recent Profile Visitors

11,248 profile views
 1. Witam wszystkich, którzy przeczytają tą wiadomość.
  Jak zapewne nietrudno się domyślić, już od dłuższego czasu nie angażuję się na tym forum. Obecnie przebywam na innych stronach, które podam poniżej, jeśli z jakiegoś powodu zechcecie do mnie napisać lub ocenić obecny stan mojej twórczości. :) 

  DeviantArt: OryginalName (oryginalna nazwa, nieprawdaż?)

  Wattpad: Sleepy Sasha

  Opcjonalnie, czasami gram w Elsworda - jeśli zobaczycie postać o nicku MadBunny, to miło by było, gdybyście zagadali. 

  To tyle. Życzę wszystkim miłego wieczoru i dużo dziczyzny w życiu.

 2. Cóż, postawię sprawę prosto jak żyrafa szyję na widok pożaru sawanny.

  Opuszczam forum. I nie zamierzam wracać. Wiem, nikogo to nie obchodzi, ale i tak mówię. 

  Jeśli ktoś z was zechce się ze mną skontaktować - poniżej macie linki do stron, na których najczęściej bywam.

  https://pl.pinterest.com/hoshina10/

  Powyżej, znajdziecie ładne (przynajmniej w mojej opinii) obrazki.

  https://www.wattpad.com/user/KouKoulinska

  A tutaj zaś, możecie przeczytać moje dziadowskie opowiadania.

  Cóż, żegnam. Miłego życia. 

  Maddy.jpg

 3. Dziewczyna, lat 19: Chciałabym znaleźć swojego księcia z bajki...
  BlacKou, lat Ileśtam, płeć nieokreślona: CHCIAŁABYM BYĆ CHŁOPCEM, ABY PRZEBIERAĆ SIĘ W BABSKIE CIUCHY I ZASŁUŻYĆ NA TYTUŁ SUPER-TRAP!

   

 4. Wiecie, gdy zaczynałam pisać, miałam 7 lat. Jakoś to szło. Potem powstała Heaven i zaczęły się tworzyć podwaliny do tego, co obecnie nazywam "Kouniwersum".

  Minęło już prawie 12 lat. Progress powinien być gigantyczny!

  Jeśli tak...

  To powiedzcie mi, jakim cudem obecne Kouniwersum można podsumować poniższym filmem.

  Proszę.

   

 5. Mój Deviantart: OryginalName. 

 6. Portal stał otworem. Przy portalu stała Uciekinierka. Była wychudzona, blada, słaba. Wielkich sił musiało od niej wymagać wyciągnięcie ręki w stronę 3-D. Nic nie mówiła, ale mówiła. 3-D ją słyszała. Mówiła o końcu, o śmiertelności, o utracie boskości... o powrocie. Wszystko się wymaże. Powrócą na Ziemię. Ona i ojciec. I Artysta. -Czy to oferta? Pojawiła się Nowa. Mówiła o ignorowaniu tamtej, o zachowaniu boskości, o potędze... -Po cóż mi potrzebna boskość? - zwróciła się 3-D do Nowej. Ta zamarła. Rudzielec wstał z fotela. -Tęskniłam - zwróciła się do Uciekinierki i podała jej rękę. ... Otwierając oczy, zdała sobie sprawę, że siedzi w fotelu w swoim salonie. Na jej kolanach spało smocze pisklę. Artysta. Promienie słońca wpadły przez okno. Rudzielec uśmiechnął się. Wrócił do domu. Smok obudził się, wspiął się na ramię towarzyszki. Wstała i podeszła do okna. Niebo było czyste, ale gdzieś tam, w oddali, coś znikło. -Żegnajcie - szepnęła spokojnie 3-D.
 7. -To jest szopa? - zdziwiła się 3-D, jeszcze raz rozglądając się po pomieszczeniu. Istotnie, nie wyglądało ono na szopę. Jak wygląda przeciętna szopa? Rudzielec spróbował sobie przypomnieć. Szopa powinna znajdować się na wsi, najlepiej niedaleko domu gospodarza, wykonana winna być z drewna, a zawierać powinna rupiecie lub rzeczy rupieciopodobne. Ewentualnie siano. Raczej mało która szopa ma różową tapetę w kwiatki, kuchenkę i znajduje się pod ziemią. Widać, każdy ma własny gust. -Tak - odpowiedź była krótka, ale wystarczająca. Bogini jeszcze chwilę siedziała w fotelu, nie wiedząc, co zrobić. Zagaić rozmowę? Pogłaskać kota? Kot nawinął się pod rękę, więc spróbowała. Podniósł głowę, rzucił jej pogardliwe spojrzenie i odszedł. To mój kot, przemknęło Wzgardzonej przez głowę. Nie zdążyła się otrząsnąć, bowiem stara kobieta wcisnęła jej coś w ręce. Przypominało podrapany kubek, w którym pływała zielona substancja. Gdzieś w oddali zabrzmiał gong i krzyki. Nagle cała pewność siebie Salazara zniknęła. Rozejrzał się, spłoszony. -Idą po ciebie - podpowiedział Salvador. -Na twoim miejscu radziłbym się schować. Nie trzeba było tego powtarzać. Salazar wziął głęboki oddech i z całej siły uderzył w drzewo. Został po nim tylko śluz, nerwowo wspinający się na gałęzie. -Obrzydliwe - mruknął Sal. Usłyszał kroki za sobą. Powoli się odwrócił. -W imieniu Jej Książęcej Mości, zostajesz aresztowany! -Pij - rozkazała kobieta. 3-D spróbowała się sprzeciwić, ale Przeczucie ją powstrzymało. Przynajmniej wreszcie się zaczęło odzywać. Płyn był ohydny. Ohydny, to mało powiedziane. Sprawił, że rudy żołądek, znakomicie obeznany z najdziwniejszymi rzeczami, jakie musiał trawić, zaczął jęczeć i wykręcać się. Ręce się trzęsły, włosy podrygiwały nerwowo. Całe ciało poczuło niesamowitą ulgę, gdy kubek był wreszcie pusty. -Co to było? - zachrypiało dziewczę, oddając kubek. -Twoje lekarstwo - odparła krótko kobieta, wracając do kotła. Chwila zastanowienia. -Czy ja jestem chora? -Nie. Zapadło milczenie. -Przeszkadzam? -Nie. -To dobrze. Mam pytanie. -Już zadałaś. -Drugie pytanie. -Pytaj. -Szukam tak zwanej... Uciekinierki. -To szukaj. -Jak mam znaleźć? Nawet nie wiem, jak wygląda. W tymże momencie umysł podsunął obraz.
 8. W wyschniętej ziemi znajdowały się drzwi. -No proszę, odsłoniłeś tajemne przejście - 3-D zwróciła się zgryźliwie do łosia. Podeszła i pociągnęła za klamkę. Drzwi ustąpiły bez trudu. Ba, wręcz z entuzjazmem - wyleciały z zawiasów. -Później to naprawię - wyrzuciła drzwi i zajrzała do ukrytego w ziemi miejsca. Ujrzała ciemność. Pociągnęła nosem. Truskawki. Mnóstwo truskawek. I cebula. Wytężając słuch, słyszała śpiew. -No, chyba gospodarz się nie obrazi, jak wpadnę na niezapowiedzianą wizytę, czyż nie? Łoś był zajęty żuciem drzewa, więc nie odpowiedział. -Pilnuj. Jeśli zjawi się Azrael, wykop go. - po tych słowach wskoczyła do środka. Leciała jakiś czas. Wylądowała w bujanym fotelu. Pokój, do którego trafiła, był przytulny. Podłoga z dębowych desek, ściany w różową tapetę, kuchenka, wieszak. Koty. Białe, czarne, szare, rude. Półki pełne podejrzanych specyfików. Wielki kocioł. A przy kotle stara kobieta, odmierzająca składniki na małym stoliku. Spojrzała na 3-D, Trwał pojedynek. Uważne, gniewne purpurowe oczy Salvadora spoglądały w pozbawione tęczówek, wręcz rozbawione oczy Salazara. -Wygrałeś - Sal machnął ręką. -Skąd to wiesz? -Widać, że coś się z tobą dzieje. Przybyłeś tu ze smokiem. -spojrzał ponad ramieniem młodszego brata. -Nigdy nie lubiłeś smoków. Musisz mieć naprawdę ważny cel, skoro użyłeś takowego... złotego na dodatek... tak z ciekawości: skąd go wziąłeś? -Nie twoja sprawa. -Czyli ukradłeś. -Pożyczyłem. -Ha! Widzisz? Tyle lat minęło, odkąd ostatni raz się widzieliśmy, a nadal potrafię z łatwością zdobyć od ciebie interesujące mnie rzeczy. -A ja w każdej chwili mogę zapoznać cię ze swoim chowańcem. Chcesz tego? Salazar przełknął ślinę. -Dobra, dobra... już, jestem cicho. -Nie masz być. -Ach, racja. Wracając do twojej podróży... Wieści mówią, iż Mika Złotousta wróciła. Uznałem więc, że zapewne chcesz ją odszukać. Sądzę, iż dla niewielu osób byłbyś w stanie zdecydować się na podróż ze smokiem. -Tak. -No właśnie.
 9. Trochę się już oddaliła, gdy usłyszała ryk łosia. Wróciwszy, ujrzała, jak zwierzę zrzuca z głowy czarną figurkę. Figurka uderzyła o drzewo i z hukiem spadła na ziemię. 3-D podeszła ostrożnie, nie za blisko, ale na tyle blisko, by określić, kim jest figurka. -Znowu TY?! - ryknęła. Chwyciła najbliższe, powalone drzewo i rzuciła je na nekromantę. -Rusz się, byle z dala od niego - rzuciła do łosia i razem odeszli. Gdy byli już wystarczająco daleko, rudzielec pociągnął nosem. Poczuł wodę, więc poszli w tą stronę. Ujrzeli mały strumyczek. 3-D spróbowała wody. -Jest czysta, możesz wypić - oznajmiła łosiowi. Za późno zdała sobie sprawę, że to zły pomysł. Nim się zorientowała, woda znikła. Niczego po sobie nie okazała.
 10. Postać poruszyła się nerwowo w kokonie. Płyn zafalował w środku, na krótką chwilę ukazując postać dokładniej. Była dorosłym mężczyzną z ciemnozielonymi włosami i zielonymi płomieniami wokół oczu. Skórę miał białą jak kreda, jego strój wisiał w strzępach. Nagły ruch spowodował pęknięcie kokonu. Mężczyzna wyleciał z niego i z wrzaskiem wylądował w bagnie, razem z podejrzanym płynem, w którym wcześniej spoczywał. -Zajęli ci lepsze miejscówki? - spytał Salvador, gdy mężczyna wygrzebał się z bagna. -Nie - odparł. -Po prostu... sytuacja wyjątkowa. -Pobili cię. - to było bardziej stwierdzenie niż pytanie. -Nie. -Ścigają cię. -Tak. -Salazarze, cóż się z tobą stało? Uciekać? To do ciebie niepodobne. -Gdybyś ICH widział, zrozumiałbyś, dlaczego nie walczę. -Dlatego skryłeś się w kokonie? -Gwarancja bezpieczeństwa. -Jaka tam gwarancja. Raz się poruszyłeś i poleciałeś. -Twoja wina, obudziłeś mnie. Skończmy. Czego ode mnie chcesz? -Niczego. Po prostu wpadłem zobaczyć, jak się miewasz. -Bardzo dobrze. Nie widać? -Niezbyt, szczerze mówiąc... -Czuję się znakomicie. A ty... znów gonisz za babą?
 11. Łoś w końcu się zmęczył. 3-D próbowała go zachęcić do dalszej podróży. Nic z tego, zwierzę położyło się na trawie i odmawiało wstania. -Nie to nie. Sama pójdę. Rozejrzała się. Wokół dzicz i ani śladu konstrukcji z drewna czy czegokolwiek, co mogło służyć za dom. Słońce prześwitywało przez korony drzew. Było gorąco. A co za tym idzie, rudzielec poczuł pragnienie. Śladu wody też nie było. -Znajdę, zobaczysz! - wrzasnęła, wygrażając pięścią w korony drzew. Nie chciała zostawiać łosia, ale czas pędził nieubłaganie. Co mogła robić Nowa? A Uciekinierka? Nie było żadnej wskazówki co do tej drugiej... 3-D pogłaskała łosia i ruszyła w drogę. Wybrała stronę na chybił trafił. Szukała wody. Potem zajdzie do starej babki, o której mówił Matthew.
 12. Szybko wylecieli poza teren posiadłości. Droga do dżungli była na początku całkiem przyjemna. Potem zaczęły się pojawiać kilkumetrowe chwasty, wśród których wyrastały jeszcze większe kwiaty, ogromne drzewa, ogromne drzewa leżące na ziemi, strumyki wielkości rzek i rzeki wielkości mórz. Łoś dzielnie pokonywał przeszkody, a 3-D wypatrywała innej, szybkiej, ze szmaragdową skórą. Jednakże Nowa albo musiała się dobrze ukrywać, albo jej nie było, gdyż rudzielec jej nie zobaczył. Miał nadzieję, że z tych dwóch opcji prawdziwa okaże się ta druga. Ile czasu to już minęło? Sporo. Wystarczająco sporo, by Horambar dorósł i Bianca ukończyła uniwersytet. Za mało, by Cinnabar zmądrzał. Profesja Łowcy Światła była bardzo ciekawa. Zasada była prosta: łapać światło, które uciekało od swojego punktu. Bianca była najlepsza w tym zawodzie. Przyczyniał się do tego sam fakt, iż była powierniczką mocy światła, przez co to łaknęło do niej. Zamieszkała w dogodnym miejscu. Takim, z którego mogła kontrolować jasność i Cinnabara. Cinnabar kończył ostatni rok nauki na Uniwersytecie Marvarrka. Cudem zdał egzaminy końcowe. Cudem był sam fakt, iż zdał wszystkie egzaminy w ciągu tych 5 lat nauki. Bez poprawek. Nie uczył się w ogóle. Zdumiewało to Biancę. Ten dzień miała wyjątkowo wolny. Siedziała przed domem i piła herbatę. Wysoko na niebie widoczne były dwa kształty: biały i czerwony. Horambar wyrósł na majestatycznego smoka... i na chodzącą powagę. To nie mogło być możliwe, biorąc pod uwagę, czyim był on smokiem. Ale Artysta również nie był wesołkiem, a jego towarzyszką była ruda wariatka. Uriel za to była piękną smoczycą, mądrą, ale jednocześnie niesamowicie próżną. Całe ranki spędzała na czyszczeniu łusek. W pewnym momencie Bianca poczuła dziwną energię.
 13. Miejsce, w którym wylądowali, było ponurym bagnem. Sal musiał uważać na stawiane kroki. Nie planował żadnych postojów w drodze do celu, ale tu coś go zainteresowało. Musiało być żywe. Co prawda, sam osobiście nie znam nikogo, kto mieszka na bagnie, albo pragnąłby zamieszkać na bagnie. Salvador znał tą żywą tajemnicę i nie zdziwiła go jej obecność na bagnach, Istotnie, to bardzo lubiło przebywać na bagnach. Przedarł się przez kilkumetrowe chaszcze i ujrzał ogromne drzewo. Drzewo nie miało liści, kory również nie miało, za to całe obrosło ohydnie wyglądającym, zielonym klejem. Największe skupisko kleju zgromadziło się na jednej z wyższych gałęzi. Z tej samej gałęzi wyrastał olbrzymi, zgniłozielony kokon, z którego kapała podejrzana maź. Widok ten był w stanie wywoływać wymioty. Dziecięca trauma. Jednakże rudy mężczyzna już nie był dzieckiem. I w pewnym sensie miał przewagę nad zawartością kokonu. Gdy podszedł do niego, nic nie ujrzał w środku. Zapukał. Ukazały się oczy. Na dole. -Dobry wieczór - rzekł Salvador do osłupiałych oczu.
 14. -Mogę porozmawiać z gospodarzem? -Raczej nie - odparł Matthew po krótkim namyśle. 3-D kiwnęła głową. Nie było więc sensu dłużej tu przebywać. Pora ruszać. Tylko gdzie? Adil ulotnił się, a wokół nie było żadnego drogowskazu. Poza tym, łoś robił się niecierpliwy. Prychał i patrzył podejrzliwie na faceta w masce. -Znasz mniej więcej tereny poza tą okolicą? Matthew zamyślił się. -Rzadko bywam gdzie indziej - odpowiedział w końcu. -Zasada jest taka: jest impreza, kończy się, ludzie dochodzą do siebie, a potem wszystko zaczyna się od nowa. Ja gram na perkusji. Stąd odchodzi kilka dróg. Większość prowadzi do ciemnych zaułków. Zaufać można dwóm największym. Jedna prowadzi do rozległej, dzikiej puszczy. Druga do wielkiego miasta, słynącego ze sprzedaży pereł wielkości ziarnek grochu, hodowanych przez ważące 10 ton małże. Jednakże nie byłem w żadnym z tych miejsc. Ponoć w dżungli mieszka stara baba hodująca koty, które karmi wątróbką, a w mieście z kolei jest samozwańczy jego obrońca. -Lubię koty. -Po co mi to mówisz? -Żebyś wiedział. Pora iść stąd. Dziękuję za pomoc. Trzymaj resztę, mi nie będzie potrzebne - wyciągnęła w jego stronę pozostałości z czteropaku. I w tymże momencie ją ujrzała. Nowa wyglądała zza stojącej niedaleko latarni. Nosiła zdecydowanie za duże ubrania w granatowym kolorze, skórę miała szmaragdową. Rude włosy z różowymi końcówka nosiła niedbale spięte w koński ogon. Oczy skrywała pod okularami przeciwsłonecznymi. Nie miała połowy nosa i górnej wargi. W uszach miała tunele. Uśmiechnęła się szeroko, odsłaniając lśniąco białe zęby, a po tym odwróciła się i poszła w długą. -Którędy droga prowadzi do tej szalonej kociary? Matthew wskazał. -To do widzenia - wskoczyła na łosia i ruszyli tą drogą.
 15. -Ktoś ty? - spytała się 3-D jegomościa, podając mu nietkniętą puszkę. -Muzyk - odparł, otwierając puszkę i naraz upijając połowę zawartości. -Chodzi o imię i nazwisko. -Matthew. -Ach - powiedział rudzielec. Wszystko jasne. -Co tu się stało? - pokazała na otoczenie. -Impreza się skończyła - odpowiedział Matthew. Spoglądał gdzieś w dal i nucił coś pod nosem. Artysta zastanawiał się, dlaczego zgodził się. Nie powinien. To 3-D ma prawo z nim podróżować. Swoją drogą, co znów się z nią stało? Zajrzał do jej umysłu. Zmroziło go to, co zobaczył. Wyglądało to tak: z jednej strony normalny umysł, a z drugiej czarna dziura - przez którą gdzieś w górze przeświecało słabe światło. Po obu stronach stała 3-D. Na normalnej stronie wyglądała tak jak zwykle. Po ciemnej stronie nie było jej. Coś go w tymże momencie wypędziło z umysłu rudzielca. Ona naprawdę potrzebuje mojej pomocy, zasyczał do Salvadora. -Poradzi sobie - odparł krótko, i znalazłszy w kieszeni cygaro, zapalił je. Tego Artysta również nie mógł zrozumieć. Czy Sal w ogóle miał uczucia? To było głupie pytanie. Musiał mieć. Smok, myśląc nad tym wcześniej i analizując dostępne wspomnienia, doszedł do wniosku, że Sal musi mieć rozdwojenie jaźni. To było możliwe. Tłumaczyłoby jego nagłe zmiany charakteru i rozmowy ze samym sobą. Ale Angus niegdyś powiedział 3-D (czy też raczej napisał), że ich ojciec kiedyś nie był taki. Co się stało? Musiało to mieć związek z tym, co się stało po bitwie o Elladrię... -Ląduj - usłyszał Salvadora. Więc wylądował.
×
×
 • Create New...