Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Dyskusje o zagadkach

Polecane posty

@Up

W zasadzie do wszystkich powyższych.

No, macie rację, ale jest taki mały szkopuł - mam naprawdę wolny net i potrafi mi się dziad zmulić niemiłosiernie, więc proponowałbym wydłużenie tego czasu do 20 - 25 min. I karanie przede wszystkim tych, co za często oddają zagadki ze zwykłego lenistwa. Mierzi mnie to niemiłosiernie, kiedy padnie odpowiedź i od razu "oddaje", po czym topic stoi dzień, czy dwa. To bardzo niefajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtekcyferki? Jak chcesz już donosić, to rób to z klasą, nick, link do profilu i 3 dowody zbrodni! :V

A serio - ograniczenia w oddawaniu w ciągu tygodnia/miesiąca/czegośtam raczej nie wchodzą w grę, strasznie dużo roboty, by wszystkich tutaj spamiętać. Ale jako, że Wojtek oddaje cały czas, to może wprowadzimy takie coś, że notoryczni oddawacze będą pisać, że oddają już w odpowiedzi? Zapobiegnie to niepotrzebnym postom, przynajmniej tak myślę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga do zadających zagadki obrazkowe. Starajcie się wstawiać takie obrazki, których nie można zlokalizować za pomocą strony i pluginu o nazwie TinEye.

http://www.tineye.com

Używając Firefoxa z tym pluginem czasem w ciągu kilku wręcz sekund da się dojść co dany obrazek przedstawia a nawet odszukać stronkę skąd został wzięty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Niby masz rację, ale w zagadkach związanych z obrazkami (malarskie, co to?, przyrodnicze etc.) znaleźć taki obrazek wcale nie jest prosto. Choć nie niemożliwe. Ja się tym nie przejmuje. Wg. mnie to jak walka z wiatrakami. Dwóch forumowiczów skorzysta z google, trzeci z TinEyea i to on będzie pierwszy. Trudno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam uzycie TinEye'a (wybacz, ale odgadniete zdecydowanie za szybko), lecz w zaden sposob mne moge tego udowodnic :/ Zastanawiam sie, jaki jest sens zadawania zagadek obrazkowych skoro mozna je od tak wyszukac... Skoro jest wolne pole, to zadam ponownie. Tym razem obrazek przyciety i edytowany.

Jestem absolutnie przeciw używania tego TinEye i pochodnych. Psuje to zabawę wszystkim wokół i uważam, że nie powinno się nawet wymieniać tej nazwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto - modyfikując odpowiednio zdjęcie (znak wodny i przycięcie). Powinien się pogubić?

http://img264.imageshack.us/img264/6776/blablaux9.png

EDIT To zdajmy się jeszcze na uczciwość prawników i Microsoftu. :)

Edytowano przez HammerHead
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakieś wyjście tylko a) kto potrafi wkleić znak wodny? (ja nie) B) nie każdemu będzie się chciało c) niektórzy (czyt.) ja szukają po google interesującego mnie obrazka i to z taką nazwą, która nijak nie sugeruje odpowiedzi. Pewnie, jest imageshack i podobne, ale to swoje trwa a poza tym serwisy hostingowe też mają swoje kaprysy.

Chyba trzeba będzie zdać się na uczciwość forumowiczów :turned:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*sigh*

Dlatego tineye powinien był IMO pozostać słodką tajemnicą, ale cóż robić.

Chyba trzeba będzie zdać się na uczciwość forumowiczów

Nic innego nie wymyślicie. Jeśli jednak przyuważy ktoś misia który regularnie zgaduje podejrzanie szybko i bez wysiłku, zawsze może to komuś zgłosić.

Chyba że jest po prostu DOBRY.

EOT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info o tym podałem nie po to, żeby popsuć zabawę, ale właśnie po to żeby ją poprawić. Wiele osób robi fajne zagadki, wyszukuje fajne obrazki a potem okazuje się, że rozwiązał je nie prawdziwy fan i znawca tematu, ale osoba, która użyła tego plugina lub innej podobnej sztuczki. Krótko mówiąc cwaniaczek. Taka zabawa to nie zabawa. A plugin ten znam bo parę razy pozwolił mi wyszukać oszustów w konkursach wekendowych. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Ja proponuję zrobić te zagadki lotnicze. Byłoby tam lotnictwo wojskowe i cywilne, zgadywaliby sławnych pilotów i filmy o tej tematyce ( =7 ), a my - nie-samoloto-i-helikoptero-maniacy - moglibyśmy w spokoju zgadywać w Zagadkach Militarnych np. czołgi i broń...

@Down - Kurde. Przecież żartowałem. Nie musisz się aż tak ironicznie wypowiadać. =7 Po prostu może tam być tylko "lotnictwo ogólnie". Przecież w takich "gadżetach" mieliśmy nawet sanki i pralkę. Po co trzymać się (w tym przypadku) samych samolotów/helikopterów? Mogą sobie urozmaicić czymś, wrzucając tam właśnie rysunek słonecznej barki Ra, czemu nie?

Edytowano przez MarkosBoss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Me pytanie jest tylko jedno - czy jest sens zakładać nowy temat z wydzielonymi zagadkami o lotnictwie? ^^ Pytanie czy odsetek takich właśnie zagadek jest wystarczający, żeby podejmować stosowne kroki czy jednak nie? No offence, ale może dojść do sytuacji gdzie będą osobne zagadki o szeroko pojętej broni ręcznej, pancernej i tak dalej. IMHO, większe rozbicie nie jest potrzebne ani wymagane przez sytuację. Przecież HH & Sedinus nie blokują wam tematu :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdy chcę rozwiązać zagadkę militarną, to chcę sprawdzić, czy ten karabin maszynowy to Galil albo FAMAS, albo czy ten czołg to Leopard lub Sherman. Na tym się znam. Lotnictwo to zupełnie inna działka, w dodatku dot. nielicznych którzy się na tym znają, więc jak widzę samolot w Militarnych to mnie ściska w żołądku. A panowie piloci będą mieli to o co prosili, lepiej się poczują, a reszcie dadzą zgadywać to, na czym się zna (lub wygugluje - spróbuj wyguglować samolot z samego zdjęcia :D)

A maszyn latających i symulatorów lotniczych i innych takich jest od groma.

@Down

Całe nieszczęście chyba :/

Edytowano przez MarkosBoss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma sensu rozdrabniać zagadek. Sportowe też można byłoby rozdrobnić na koszykarskie i piłkarskie, bo zagadki z tych dyscyplin najczęściej dominują temat. Jestem za nowymi zagadkami, ale niech powstają tematy, które będą miały szersze grono zainteresowanych niż kilku forumowiczów. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...