Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Dyskusje o zagadkach

Polecane posty

Z koloru, rozmiaru, wyśrodkowania i czcionki zrezygnuję... Ale reszta może być :7

A po co trzykrotne ustawienie koloru na ten kłujący w oczy zielony? (Bez obrazy, Lordzie :7)

Bo radioaktywny zielony jest piękny. A z tymi wszystkimi '---------' w swoim sigu masz niezłego co-co-co-combo siga ;P - Lord

Edytowano przez Lord Nargogh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, Lord zmienił tylko sam tag, Golomanie... (swoją drogą dzięki za to, Lordzie :7). A wyśrodkowanie, czcionka i rozmiar można olać - liczy się treść :D A co do koloru, to Lord się już wypowiedział... :happy:

PS Specjalnie użyłem zastrzeżonego ironicznego uśmiechu... :D

I jeszcze Lordzie odnośnie braku popularności ballady o Jacku:

Wiedziałem, że chodzi o brak popularności (tylko żartowałem). Zawsze warto spróbować znowu (temat pieśni mógł być nietrafiony, jak z książką, której temat nas nie interesuje). :cool:
Edytowano przez MarkosBoss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka rywalizacja? Szukasz drugiego dna :D Poza tym mamy na razie tylko wstępny zarys, więc jeszcze się może wiele zmienić. Ale dzięki za głos. Chyba można zacząć myśleć o tym na poważnie i zacząć wymyślać regulamin i zasady, oraz postaci i fabułę. Jacyś chętni, czy ja mam się tym zając?

"marketing" hehe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Widzę, że jak na razie nikt nie napisał regulaminu, ani fabuły, ani ogólnie niczego. Czyli przyjmujemy dotychczasową koncepcję, jak rozumiem. Znaczy coś w stylu połączenia OA i szarad barda z podziałem na role i narratora. Z tym, że to raczej nie zagadki, a zabawy To może wypadałoby, by ktoś zgodził się zostać narratorem - tylko ostrzegam-to bardzo odpowiedzialna funkcja, trzeba będzie zapewne pisać więcej niż pozostali...

Nad fabułą wypadałoby jeszcze pomyśleć, dopiero potem nad postaciami. Jak ktoś ma propozycję zarysu fabuły, niech śmiało pisze. Ja też postaram się coś wymyślić, ale to raczej w przyszłym roku, lub pod koniec bieżącego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Marketing" udał się :tongue: , ale "odpowiedzcie ... na jedno ... ważne pytanie" (sam nie mam teraz pomysłu) : Czego dotyczyć będzie dokładnie zabawa?

Jeśli mamy myśleć o regulaminie, fabule, postaciach i prawie wszystkim innym to musimy wiedzieć czego dokładnie dotyczyć będzie zabawa. Mało osób będzie chętnych nie wiedząc co dokładnie mieliby robić. Może jutro wymyśle (jestem chory i mam czas).

Jest jeszcze jedno ważne pytanie: Skoro będzie to OA i SB w jednym to ile wersów będziemy musieli pisać najmniej?

Dopiero gdy odpowiemy na te pytania możemy myśleć o regulaminie i zbieraniu ekipy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, misiaki, tak patrzę i widzę że macie świetny pomysł, macie mistrza gry narratora, macie graczy, macie reguły, ale dlaczego nie robicie tej inicjatywy w dziale w którym praktycznie wszystko odbywa się na podobnych waszym zasadach - nie mam pojęcia :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy to tutaj, bo to nie jest sesja RPG, przecież. Sam przesławny Rankinie stwierdziłeś, że nie mam MG, a narratora :D

A na sesjach free w ogóle MG nie ma :D - Rankin

No nie wiedziałem, bo jeszcze w sesjach RPG udziału nie brałem (ale zrymowałem. O i znowu, hehe), ale zabiorę się za to już wkrótce... Spokojna Twoja rozczochrana. :D - Markos

A dlaczego, Golomanie, mamy nie wybierać czegoś, co nie jest popularne w wierszach? Dlaczego to nie może być... dajmy na to... parodia "Romeo i Julii" pt. Romek i Julka? Albo "Juliusz Cezary - prawdziwa historia"? Albo jeszcze coś innego, np. "Wiedźmiarz" (parodia "Wiedźmina")? Jeśli nic Wam nie pasuje to jeszcze mogę coś wymyślić... :D

Edytowano przez MarkosBoss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Roman i Julian? Takie na czasie :D

Rozumiem, że będzie to jakiś wierszo-coś (dramat najbardziej pasuje), w której grający dostanie rolę, będzie JEDEN narrator, itp?

A może podzielimy to na, powiedzmy, akty czy cuś, a w każdym będzie inny narrator? To niemal pewne, że po miesiącu zabawy narratorowi skończą się pomysły na zabawne opisy i inne takie, więc można by taką wymianę wprowadzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk mądrze gada. Ale można jeszcze pomyśleć nad innymi tematami,bo boję się, że zaczęlibyśmy pisać o polityce... Wolicie Star Wars, czy coś z bliższej galaktyki?

PS Aktimelizacja! Tfu! Aktualizacja!

[center][color="#00FF00"][size=2][font="Comic Sans MS"][color="#00FF00"][url="http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=42969&st=80&start=80"][color="#00FF00"]Chcesz wziąć udział w nowej zabawie będącej połączeniem Olympus Actionus z Szaradami Barda? A może masz jakieś propozycje i pomysły? Wolisz akcję w świecie Gwiezdnych Wojen, czy bardziej "tradycyjną"? Wypowiedz się tu.[/color][/url][/color][/font][/size][/color][/center]

@down Po prostu pomysł się rozwija, więc potrzeba nowej wersji :D

Edytowano przez MarkosBoss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Roman i Julian? Takie na czasie :D

Historia zakazanej miłości, tępionej przez Młodzież Wszechpolską i Komando Moher. Bohaterowie tejże historii próbują znaleźć swoje miejsce w tym że okrutnym świecie. Wyjeżdżają do Holandii gdzie legalizują swój związek, a następnie adoptują pięciu małych Marokańczyków. Jednak ta sielanka nie trwa zbyt długo. Nasi bohaterowie zostają zmuszeni do powrotu do ojczyzny, gdzie zmierzą się z demonami przeszłości :laugh:

A tak na poważnie to podoba mi się pomysł z tym zmiennym narratorem.

Też pomyśle nad wątkiem fabularnym. Chyba że chcecie ten przedstawiony wyżej :happy:

A jakby było widać że dana wątek zaczyna się ludziom nudzić to by się wymyśliło nowy.

Edit @UP I to nie jest marketing? Niedługo wersji tych napisów będzie więcej niż dodatków do The Sims ^^

Edytowano przez Lukasss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, misiaki, tak patrzę i widzę że macie świetny pomysł, macie mistrza gry narratora, macie graczy, macie reguły...

Mamy wszystko. Prawie. Zarys fabuły (wstępny) już jest. Potem podzielimy się rolami i gotowe! (wreszcie :D)

Wpadłem na pewien pomysł. Pomyślałem o zrobieniu sondy, by wybrać demokratycznie świat i czasy najbardziej pasujące większości. Zrezygnowałem jednak szybko z tego pomysłu, gdyż naszła mnie inna myśl. "Dlaczego nie wymieszać wszystkich światów? Co stoi na przeszkodzie, by pod oknem Julki stał Boba Fett, a z Kleopatrą zadawał się Wiedźmin itd." W skrócie - każdy jest tym kim chce być, nie ma ograniczeń. Przecież może tak być, prawda?

A co do świata, to widzę, że już chyba jasne - Werona. :D

Kto jest za? Kto jest przeciw? Kto się wstrzymał? :P

Dotychczasowe wyniki:

Tak------- 3,5

Nie--------0

Nie wiem-0,5

Edytowano przez MarkosBoss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za, a nawet przeciw, czyli jestem za! :happy: .

*Nacisnął przycisk "TAK". Wstał i zawołał: * -Kto jest za? KTO JEST ZA? *Spoglądał niespokojnie po sali tortur i cyrku w jednym, czyli Budynku Sejmu Wielkiego Forum CDAction (BSWFCDA) zwanym Salą Dyskusji o Zagadkach (SDoZ). Po chwili powtórzył: * -Kto jest za? Ja jestem za. :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<słuchając wszystko naciska zielono-czerwony przycisk "Wstrzymuje się". Powstał i powiedział>

Dobrze panowie i...

<rozgląda się>

panie też? Sytuacja robi się ciekawa, ale to są tylko zarysy więc nie podejmuję ostatecznej decyzji, ale bliżej jest "Tak" niż "Nie", pomysł wielokrotnego narratorowania, zmienianego co miesiąc jest jak najbardziej słuszny, lecz co się będzie działo w tym czasie z postacią narratora, o ile postacie w ogóle występują? Chętnie bym przejął rolę narratora, na jakiś miesiąc, a po miesiącu się z kimś zamienił, tylko najpierw trzeba wymyślić świat, ogólne zasady(jeśli będzie rymowanka, to duuużo bliżej jestem na nie) i reszta tego bałaganu. Chyba najlepszym pomysłem będzie robienie tego w formie opowiadania, ale ja się nie znam, tylko sugerują ;)

<siada>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<wstaje.>

- A może miesiąc to za długi termin? Może tydzień, albo - lepiej - dwa? Poza tym świat mamy. To jest Werona (i tak jak w OA można wymyślać nowe miejsca. Ba! Ja wstawiłbym tam Statuę Wolności - wystarczy, że ktoś napisze, że popatrzył na nią stojącą na głównym placy czy coś :D), potem się ew. powiększy a fabuła przeniesie do innych miejsc. Zobaczy się. A zasady? Coś w stylu raczej dramatu, niż opowiadania (w końcu podział na role). Tzn. rymować NIE trzeba - można pisać normalnie, byle nienagannie. A co pan rozumie przez "co się będzie działo w tym czasie z postacią narratora, o ile postacie w ogóle występują?" Narratorem pierwszym może pan być, panie James'ie - takie jest moje zdanie. Gdyby ktoś nie mógł napisać czegoś przez okres <do ustalenia> może pa, napisać za niego, by akcja nie stała (ale w jego stylu). Hmmm... Coś jeszcze? A postać każdy może wymyślić jaką chce - tu jest wolny wybór. Jeśli ktoś ma pytania, proszę pytać, bo chyba wszystko już omówiłem. Dziękuję.

<zasapany siada>

Dotychczasowe wyniki:

Tak------- 3,5 (parę osób wcześniej się jeszcze zgodziło...)

Nie--------0

Nie wiem-0,5

Edytowano przez MarkosBoss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<Wbiega zdyszany>

Co? Nowa zabawa? Coś podobnego do sesji RPG, tylko tym razem w wersji takiego dramatu? Jak tak, to TAK! To co ustalamy już ostatecznie zasady? Takie wypunktowane. A jeszcze gdzie mamy zgłaszać postaci? Będzie jakiś oddzielny topic?

<siada na jakimś pustym miejscu>

Edytowano przez Xysiu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<słucha z zaciekawieniem>

Hmmm... Interesujące. Po co śmiecić tu, skoro można zrobić nowy temat? Mogę się tym zająć, chyba, że ktoś ma jakieś wąty. I można już ostatecznie wypunktować zasady/regulamin.

<siada i masuje gardło, bo od ciągłych przemów je zdarł>

Dotychczasowe wyniki:

Tak------- 5 i pół (parę osób wcześniej się jeszcze zgodziło...)

Nie-------- 1 0

Nie wiem- 0,5

Jeszcze wypadałoby to nazwać jakoś...

Edytowano przez MarkosBoss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co pan rozumie przez "co się będzie działo w tym czasie z postacią narratora, o ile postacie w ogóle występują?"

A panie chodzi o o to że narrator też swą postać chyba ma, więc co się z tą postacią dzieję? Dalej nią gra czy na chwilę odstawia?

Co do kart, a w ogóle w jakim uniwersum gramy, tylko ludzie, jakieś fantasy, sci-fi czy co?

Co do tematu, najpierw by zieloni musieli wyrazić zgodę na powstanie zarysów tej zabawy i na stworzenie tematu ;)

Edytowano przez James
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to narrator może być narratorem i kierować swoją postacią jednocześnie. Fabuła zaczyna się w Weronie (wymyślonej przez nas, tak jak wszystko). A uniwersum... Możesz być Każdym, od Ezio, przez Anakina Skywalkera I Yennefer, po Julka Cezara.

A nazwę przyjmujemy "Roman i Julian"?

Edytowano przez MarkosBoss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...