Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Legacy of Kain (seria)

Polecane posty

I tu pojawia się problem - nie wiem, od której części zacząć. Mógłby ktoś doradzić, w którą część zagrać na początku, żeby sobie za bardzo nie spoilerować??

Jeśli według kolejności wydania to: Blood Omen 1 - Soul Reaver 1 - Soul Reaver 2 - Blood Omen 2 - Defiance.

Według kolejności chronologicznej: Blood Omen 1 - Blood Omen 2 - Soul Reaver 1 - Soul Reaver 2 - Defiance.

Osobiście polecałbym ci kolejność chronologiczną, bo łatwiej zrozumieć zdarzenia serii przy dwóch Blood Omenach następujących po sobie, niż mieszać między jednego Blood Omena i drugiego oba Soul Reavery. Spoilerów za wiele miał nie będziesz, co najwyżej możesz utrudnić sobie zrozumienie ciągu serii przez pomylenie kolejności gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzech- kiedy, gdzie i za ile kupiłeś tę antologie? Czy SR1 jest już w niej dostosowany do WinXP i nowszych kompów, czy trzeba go przystosować samemu, ręcznie?

Ja gry przechodziłem w takiej kolejności: SR1 -> SR2 -> Defiance -> BO1 -> BO2, ale odradzam taką kolejność, bo możesz nie do końca wiedzieć o co kaman...

A tak z innej beczki: Gdyby pojawiła się kolejna część sagi, to jak wyobrażacie sobie fabułę? Ja bym chciał by opowiadała losy Raziela, gdy służył jeszcze Kainowi (Co zresztą spekulowali fani i miało to być w następnej części) W sumie jest tam duża luka (w końcu Raziel służył Kainowi całe millenium, więc kupę czasu) Albo druga moja opcja: Starożytna bitwa między Hyldenami a Antycznymi. W której moglibyśmy wybrać w kogo skórę chcielibyśmy wejść i zależnie od tego inne byłoby zakończenie. Hyldeni mieli by inne moce, a antyczni inne, grając antycznymi można by było sobie trochę polatać :D Co sądzicie o moim pomyśle? A macie własne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś na forum czytałem że SR 1 z antologi jest przystosowany do XP.

Jeśli chodzi o kolejność przechodzenia to nie miałeś tak źle... problemy mogły być w SR2 gdzie mocno nawiązują do BO1.

Co do pomysłu to z tych dwóch wolałbym pierwszy ale najbardziej to chcę żeby najpierw dokończono obecną fabułę. (znaczy czy Kainowi uda się uratować Filary i Nosgoth) Niestety wątpię żeby którykolwiek z tych dwóch pomysłów mógł to zrobić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał by opowiadała losy Raziela, gdy służył jeszcze Kainowi (Co zresztą spekulowali fani i miało to być w następnej części)

Ciekawe. Masz jakieś źródło na potwierdzenie?

Co sądzicie o moim pomyśle?

Podobno już w Defiance miano uchylić rąbka tajemnicy odnośnie wskrzeszenia Voradora, ponadto na Dark Chronicle ukazał się schemat, który nawiązuje do słów: "The Pillars are the lock and the Reaver is the key". Jest to wątek, który ma szanse pojawienia się w następnym Blood Omenie (nazwy Blood Omen są o Kainie, o Soul Reaverze są o Razielu, a w Defiance graliśmy obiema postaciami), o ile Crystal Dynamics taki stworzy. Podobno pracowano nad jakąś częścią, ale prace zarzucono z przyczyn pieniężnych. Istnieje także możliwość, że to Soul Reaver Raziela był tym kluczem, nie Soul Reaver Kaina Starszego, i on spełnił już swoje zadanie. Jest też możliwość, że potencjalny Blood Omen podzieli się na działania Kaina Starszego (wskrzeszenie Voradora) i Kaina Młodszego (połączenie sił z Voradorem w celu odnowienia wampirzej rasy). Bardzo wątpię w jakąkolwiek część z Razielem w roli głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kronos - antologia została niedawno wydana, można ją znaleźć w praktycznie każdym sklepie elektronicznym (przynajmniej we Wrocku, ale jak tam jest, to chyba gdzie indziej też.) Ja swoją kupiłem w Media Markcie, ale widziałem też choćby w Empiku.

Kawalorn - w 1996 mówisz... tak, to chyba wyjaśnia, czemu ta gra nie znalazła się w Antologii...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, BO1 było w 1996 na jakiegoś Playstation, a w 1997 na PC. I wydaje mi się, że daliby radę też to dostosować... Skoro mi się udało na Windows 7 uruchomić, to i wydawca by sobie poradził. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak BO1 było na Playa to ja sugeruje żeby załatwić sobie tą wersję i grać NA KONSOLI Z tymi starymi wersjami na PC zawsze jakieś cyrki są.

Co do trudności to trochę mnie nastraszyliście z tą siedzibą Vodarora. Akurat zdobyłem Razielem Reaver powietrza i chyba następny jest właśnie Vorador. Myślałem że ucieczka przed Elder Godem była upierdliwa (z tą podnoszącą się mgłą) ale widzę że najgorsze jeszcze przede mną :/ Cóż szacunek dla wszystkich którzy grali na klawiaturze.

Za takie coś łatwo można dostać osta - Rankin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rankin - o ile dobrze pamiętam, to za to nie można dostać osta. Używanie emulatora nie jest łamaniem praw autorskich (o ile nie "piracimy" samego emulatora). Zupełnie osobną kwestią są ROMy, ale jeśli mamy oryginał i do grania używamy emulatora, to wszystko jest legalne.

Nie można za samo mówienie o emulatorze. Jednak od tego jest tylko krok od mówienia o iso/bios/łotewa - i za to są osty. Wolę uprzedzić niż ościć - R

@Doman - z tymi wersjami konsolowymi też. : ) Często są straszne problemy ze sterowaniem i w sumie trzeba się tyle samo namęczyć co ze starymi wersjami na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Doman18 No w posiadłości Voradora są trudne skoki (nawet trudniejsze niż te przy ucieczce od Elder Goda) ale przynajmniej są to pojedyncze przepadki a nie cała wkurzająca seria. Choć i tak dla mnie posiadłość Voradora była bardziej wkurzająca... co nie przeszkodziło jej w byciu moim ulubionym etapem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... wszystko zależy od przyzwyczajenia :D. Kiedy zaczniemy się orientować w rozmieszczeniu punktów na mapie, nie tracimy tyle czasu na łażenie w kółko. Tak samo jest ze sterowaniem. Przeszedłem Defiance grając na klawiaturze i, co prawda, za drugim razem (tzn. drugim podejściu do całej gry) pokonałem

Elder God'a

. Nie ginąc przy tym ani razu.

Moim ulubionym etapem jest Twierdza Sarafan. Żadnego przeciwnika tak nie lubię jak właśnie ich :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za radą Holy.Death('a - nie wiem, czy powinienem to odmieniać) I zacząłem od Blood Omen 2. Gra przednia, ale walka i wysysanie krwi są tak ... no, może nie tyle brutalne, co okrutne (To błaganie o litość, gdy atakujemy przechodniów... aż przez chwilę chciałem ich sobie odpuścić... ), że aż dziw bierze, że ta gra jest od lat 16. Dzisiaj miałaby 18+ na 100%. Swoją drogą - da się grać na padzie?? Bo mojego gra jakoś usilnie nie chce zauważyć, a kamera w grze jest na tyle czuła, że drgnięcie meszki może przenieść nas z widoku izometrycznego do perspektywy buta bohatera. (tak, wiem, mogę zmienić ustawienia myszki, ale przyznacie, że zmienianie ustawień za każdym razem, gdy chcę pograć w tą konkretna grę to niezbyt wygodne rozwiązanie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za radą Holy.Death('a - nie wiem, czy powinienem to odmieniać)

"Holy.Deatha", jeśli już. Apostrofu używamy tylko wtedy, kiedy polska końcówka nie pasuje do angielskiej (czyli, np. spotykają się dwie samogłoski). W przypadku spółgłoski i dodania polskiej samogłoski piszemy bez żadnych znaczków.

@ Bethezer - to w Defiance znowu się wchodzi do Twierdzy Sarafan? Bo to już było w BO2 i to chyba nawet ze dwa razy przy różnych okazjach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alankar:

Na samym początku, grając Kainem. Oczywiście, znowu ją szturmujemy (biorąc pod uwagę liczbę zabitych) w poszukiwaniu

Time Streamera

.

@orzechXIX:

Za brak scen erotycznych zniżyli by i tak do +16.

Co do Antologii, jak to już ktoś się tutaj zapytał - problemów jak takich nie było... oprócz filmiku otwierającego SR1. Mimo uruchomienia gry w trybie zgodności, filmik dalej się zacina. Trzeba było go obejrzeć "w necie". Poza tym - da się grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwi Sarafanie zostali wybici. To co się pojawia w BO2 to poprostu inne ugrupowanie które nadało sobie imię po dawnych Sarafanach. Jednak nie mają oni tych umiejętności bojowych co dawni Sarafanie a polegają głównie na technologi Glifów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@orzechXIX:

Za brak scen erotycznych zniżyli by i tak do +16.

I tu stary jak świat paradoks. Nawet gdy w grze występują elementy gore, leje się krew, flaki fruwają w powietrzu to cenzorzy są skłonni obniżać wiek. Natomiast gdy w takim GTA zrobili scenkę erotyczną to oczywiście obiegło to cały świat. Nie wiem co jest bardziej niebezpieczne dla młodego (lub dorosłego ale niestabilnego emocjonalnie) człowieka - oglądanie okrucieństw czy gołych d+p

Mimo uruchomienia gry w trybie zgodności, filmik dalej się zacina.

Wszystkie filmiki trzeba z CD wrzucić do folderu z grą i chyba zaaplikować patcha. U mnie działały płynnie.

Swoją drogą - da się grać na padzie?? Bo mojego gra jakoś usilnie nie chce zauważyć

Zawsze masz takie programy jak Xpadder (ostatnia darmowa wersja 5.3). Ja na nim przeszedłem SR1 bo miałem jakieś pomieszane menu po wgraniu patcha. i nie mogłem doszukać się zmiany urządzenia na gamepada.

Ja właśnie prawie ukończyłem Defiance. "Prawie" bo po kilkunastym nieudanym podejściu do finalnej walki pełen furii w ciągu kilkunastu sekund grę odinstalowałem i skasowałem savy. Zakończenie obejrzałem sobie na YT. Tak jak wcześniej mówiłem nie mam cierpliwości do gier akcji. Może dlatego że nie mam w nich żadnego doświadczenia.

Ogólnie gra powinna dostać 9/10 ale prze idiotyczną kamerę oraz pewne oburzające rozwiązania zręcznościowe które są zwykłymi kłodami pod nogi gracza żeby spędził z grą więcej czasu i nie mają jakiegokolwiek sensu rozrywkowego daje:

7/10

Pewnie wielu z was się nie zgodzi ale jest to pierwsza gra która wystawiła moje nerwy na taką próbę. Nawet SR1 mnie tak nie zdenerwował jak Defiance. Dzięki Bogu mam to już za sobą i choć cieszę się niezmiernie że poznałem w końcu fabułę to na pewno serii nie wrócę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, akurat walkę z Elderem uważam za "izimodo", mam niejasne wspomnienia że zdarzały się dużo wredniejsze starcia w LoKD. (jak to ciebie do takiej furii doprowadziło to jestem ciekaw co byś zrobił przy Cave Story, La-Mulana albo I Wanna Be The Guy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie filmiki trzeba z CD wrzucić do folderu z grą i chyba zaaplikować patcha. U mnie działały płynnie.

Ja używając tego sposobu uruchomiłem SR1 które było w CDA na XP i też miałem ten problem... z rozmowy z Bethezerem wynikło nawet że filmik ściął się w DOKŁADNIE tym samym momencie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, akurat walkę z Elderem uważam za "izimodo", mam niejasne wspomnienia że zdarzały się dużo wredniejsze starcia w LoKD. (jak to ciebie do takiej furi doprowadziło to jestem ciekaw co byś zrobił przy Cave Story, La-Mulana albo I Wanna Be The Guy)

Jest to moja pierwsza gra(seria) zręcznościowa. Wcześniej omijałem ten gatunek szerokim łukiem ale specjalnie dla sagi LoK w której najbardziej pociągała mnie fabułą kupiłem pada. No może nie specjalnie bo jeszcze do przejścia mam DMC4 i PoP:WW którego też nie przeszedłem ze względu na któryś element zręcznościowy (chyba pogoń Dahaki) ale głównym powodem kupienia pada był właśnie Lok.

A może te gry są po prostu nie dla mnie. Jak oglądałem filmiki z Defiance na YT zrobione przez gościa o nicku DonKain to aż wymiękłem. On po prostu wszystko przechodził za jednym zamachem, tylko raz czy 2 zdarzyło mu się powtarzać jakieś skoki przez platformy. Pełen podziw. Nie zdziwiłbym się gdyby okazał się jakimś azjatą. Oni często dochodzą do perfekcji we wszelkiej maści gier.

Tak czy siak wierzę że po jakimś czasie ja też nabiorę wprawy w grach zręcznościowych. Jeżeli jednak moje frustracje przerosną zadowolenie z gry to nie będę sobie szarpał nerwów przecież. Zostanę przy cRPG czy takich grach jak STALKER i Bioshock

//EDIT

Ocena byłaby wyższa gdyby udało mi się włączyć kody. Niestety nie działają one z każdą kopią gry. Kolejny debilny pomysł twórców

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy był to azjata to nie wiem ale ja też ogólnie jUŻ nie mam problemów ze skakaniem w Defiance więc to jednak nie trzeba dążyć do perfekcji żeby się nauczyć... ale szacun za męczenie się z gatunkiem którego nie lubisz z powodu fabuły. XD Nie wiem czy bym tak potrafił... (Raczej nie kojarzę RTS-a lub gry ekonomicznej z niesamowitą fabułą więc nie miałem okazji sprawdzić. :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Raczej nie kojarzę RTS-a lub gry ekonomicznej z niesamowitą fabułą więc nie miałem okazji sprawdzić.

Za RTSami też nie przepadam ale ze względu na fabułę (prawie) przeszedłem Starcrafta. Na prawdę fajna, nie jeden cRPG mógłby się od niej uczyć jak robić przyzwoity scenariusz. Bardzo polecam jeżeli kiedyś się zmusisz albo zechcesz sięgnąć za coś innego niż do tej pory grałeś. Mi najbardziej podobały się Zergi. Podziwiam twórców za wymyślenie tej rasy i całkiem innego systemu rozwoju dla niej. Protossów jakoś nie bardzo ogarnąłem dlatego zawiesiłem się na 3 misje przed końcem podstawki.

BTW w grze też mamy tam gościa (a raczej wielu gości)z niebieską skórą i mieczem wyglądem podobnym do SR :)

[/offtop]

To oczywiste że Kain lubił Raziela. Ponadto prawdopodobnie bał się samotności - Raziel był jedynym godnym towarzyszem. Jednak tak sobie myślę gdyby był pozbawiony tych sentymentów, to w realnej walce zabiłby Raziela bez problemów. A wy co sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...