Skocz do zawartości

Polecane posty

Poszukuję książki, o której tak na prawdę wiem bardzo mało, więc może być ciężko. Jest to polski kryminał, pamiętam tylko słowa klucz z opisu typu "wieś", "prowincja", "sąsiad", chyba główny bohater to pisarz, aczkolwiek nie pamiętam dokładnie. Okładka w ciemnych barwach, widać na niej jakąś chatkę o ile dobrze kojarzę. Ktoś coś kojarzy ? Szukałem na własną rękę, ale nic nie znalazłem, więc piszę tutaj :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie poszukuję czegoś podobnego do Marsjanina Andy'ego Weir'a lub Sekundę za Późno Williama Forstchena, tj. książka, w której bohater musi przetrwać w wyjątkowo niesprzyjąjących mu warunkach a przy tym wykazuje się humorem i pomysłowością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy tytuł jaki poszukuję to jakiś romans , w stylu , że każdego z nas czeka prawdziwa miłość i wszsystko będzie dobrze .

Natomiast drugi tytuł jaki poszukuje to ....hmmmm... książka która pomoże mi podbudować swoją wartość ? Dałoby rade znaleźć coś takiego ??

Z góry Bardzo Dziękuję !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy! Szukam książki podobnej lub zbliżonej, do Dziewczyny z Sąsiedztwa Jacka Ketchuma. Tak ma to być horror ale bez żadnych zjawisk nadprzyrodzonych, tylko i wyłącznie w formie ebooka. Niestety Ketchuma nie mogę coś znaleźć w ebooku... Liczę, ze macie jakieś ciekawe propozycje do zaproponowania ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Potrzebuję waszej pomocy w odnalezieniu tytułów książek, z którymi zetknąłem się dobre 6 lat temu. Ostrzegam przed spojlerami!

Otóż cykl (jeśli mnie pamięć nie myli to tomów było 4) opowiadał o chłopcu z umiejętnościami typu wyostrzony słuch, zwiększona tężyzna fizyczna (był silniejszy i mógł wyżej skakać niż jego rówieśnicy), umiejętność rozmawiania z psami (albo panowanie nad zwierzętami). Pierwszy tom zaczynał się sztampowo - bandyci napadają na wioskę naszego małego bohatera. Wszyscy mieszkańcy giną, a młody zostaje uratowany przez tajemniczego nieznajomego. Później wyjaśnia się, że młody jest po części wieśniakiem, po części szlachcicem (choć bękartem) i po części członkiem Plemienia (czyli ludzi obdarzonych mocami. Oprócz tych, których wymieniłem było tworzenie własnego klona, panowanie nad ogniem, całkowite krycie się w cieniu).

Co do dalszych losów naszego bohatera - pomaga owemu szlachcicowi odzyskać jego zamek i zjednoczyć znaczną część kraju (Niby-Japonii lub Niby-Chin, był ryż, katany, proch i żyrafa pochodząca z odległych zamorskich krain).

- przez pewien czas żyje w wiosce Plemienia

- Obala cesarza/generała (w sumie to jego ukochana go zabija wbijając mu w oko szpilkę wyciągniętą z włosów, ale żeby nie okryć go zbyt dużą hańbą wszyscy wtajemniczeni twierdzą, że zabił go główny bohater)

- Udaje się z misją dyplomatyczną do cesarza władającego ościennym państwem (w darze składa mu m.in. wspomnianą wyżej żyrafę). Na miejscu odbywa się turniej strzelecki. Zawodnicy strzelają do królików/zajęcy pomalowanych na biało, żeby było widać krew. Jedną z uczestniczek jest królewna, która strzela tępymi strzałami, żeby nie zranić zwierząt (uważa obyczaj za barbarzyński).

Więcej nie pamiętam, zwłaszcza zakończenia historii głównego bohatera, ale może ktoś skojarzy co to za cykl.

Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Assasin4 - parę sag, które osobiście bardzo polecam:

Pan Lodowego Ogrodu, Jarosław Grzędowicz - główny bohater ma bardzo ironiczne poczucie humoru, a fabuła jest świetna. Szczerze to chyba najlepsze fantasy rodzinnej produkcji jakie czytałem.

Czarna Komponia, Glen Cook - podobnie jak wcześniej, Konował (główny bohater) jest ironiczny i sarkastyczny, ponadto jest para magów, która mocna podkręca humor. Całość utrzymana w mocno mrocznym i militarnym klimacie. Jedna z moich ulubionych sag.

Kroniki Królobójcy, Patrick Rothfuss - hero fantasy w najlepszym wydaniu, aczkolwiek jeszcze nie ukończone.

Kroniki Amberu, Roger Zelazny - mocno nietypowe fantasy, w którym mamy ogromną ilość spisków i knucia. Najświeższa z sag jakie ostatnio przeczytałem. Bardzo mi przypadła do gustu choć przeczytałem jedynie tom dot. pierwszego z dwójki głównych bohaterów.

Trylogia Anioła Nocy, Brent Weeks - świetna saga o młodym skrytobójcy oraz jego wybitnym mistrzu.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Czy ktoś mógłbym mi w temacie książek polecić jakąś interesującą książkę w języku rosyjskim? Chciałbym podszkolić sobie ten język i przypomnieć słówka, a czytanie takiej książki wydaje mi się całkiem rozsądne:) Tylko nie wiem , gdzie szukać takich książek w tym języku? Nie chcę, żeby to była jakaś historyczna książka, a raczej coś bardziej fantasy lub przygodowego:) Wydaje mi się, że w taki sposób można naprawdę bardzo szybko przypomnieć język :) A Wy jak myślicie? Gdzie szukać takiej literatury?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Rosyjsku to koniecznie Mistrz i Małgorzata - dość już stare, ale świetne. W zasadzie to ma sporo elementów fantasy, ale nie tak do końca podobnych do Tolkiena. a nie jest tak zaskakująco durne, jak wiele współczesnych książek z tego nurtu. Ogólnie to w tym języku najlepiej lecieć klasyki typu Dostojewski, Gogol, Tołstoj, Pasternak i tak dalej. Na tłumaczeniach tych rzeczy dużo się niestety traci fajnych rzeczy - ale problem jest taki, że to są raczej rzeczy poważniejsze w treści, no i jednak czasami zaleci jakimś archaizmem. Nie wiem co rozumiesz przez "historyczna", ale jak użyłeś tego jako synonim "stara" to raczej Cię te książki nie przekonają. A jak nie lubisz poważnych rzeczy no to chyba Metro 2033 było oryginalnie w tym języku i to nawet można je gdzieś znaleźć legalnie na jakimś blogu www za darmo. Osobiście nie cenię tego, ale jak do szkolenia słówek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy! Szukam książki podobnej lub zbliżonej, do Dziewczyny z Sąsiedztwa Jacka Ketchuma. Tak ma to być horror ale bez żadnych zjawisk nadprzyrodzonych, tylko i wyłącznie w formie ebooka.

Pisze to mój facet, bo nie chciałam się wtrącać w męskie rozmowy: 9kier mówi, że jest wielką fanką 'Dziewczyny z sąsiedztwa', jakiś czas temu jej przyjaciółka poleciła jej książkę Nicka Cave'a ponoć w tym klimacie, 'Kiedy oślica ujrzała anioła'. Przeczytała dopiero trochę i książka jest mocno oniryczna miejscami oraz na pewno nie jest to horror (ale jej zdaniem 'Dziewczyna...' też nie jest), ale przyjrzyj się jej, bo może ci się spodobać. wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby 'Ciudad Trujillo'? Autor Andrzej Wydrzyński. Taki tytuł nosi przynajmniej moje wydanie z 1988 r. (wydanie VII, wydawnictwo 'Książka i Wiedza'). To raczej książka sensacyjna niż kryminał. Jest przyrównywana do 'Dnia szakala' Forsytha, gdyż też opisuje zamach na głowę państwa, choć w tym przypadku na dyktatora republiki bananowej (konkretnie Dominikany). Tom pierwszy nosi tytuł 'Biała róża', a na jego zakończenie przy znalezionych zwłokach znajdują się właśnie płatki białej róży. Drugi tom nosi tytuł 'Cezar wysp karaibskich'.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...