Skocz do zawartości

Polecane posty

Nie miałeś tego w sygnie chyba. Oh well, w takim razie może Cykl o Jakubie Wędrowyczu? Fantasy prawie żadne, ale to naprawdę kawał niezłej lektury

Malowanego Człowieka miałem w sygnaturce ;p. A Cykl o Jakubie Wędrowyczu także czytałem, chociaż tego zapomniałem dodać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze coś Terry'ego Pratchetta? Chociażby "Straż! Straż!" na początek; bardzo przyjemna i lekka książka (po czym wnioskuję, że kolejne części również takowe będą).

Jeśli wolisz coś bardziej 'współczesnego', ale nadal fantasy - "Kroniki Żelaznego Druida".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

"Świat dysku" ma takie jakby podcykle, 1 tom opowiada o przygodach Dwukwiata i Rincewinda i jest całkiem przyjemny smile_prosty.gif

Generalnie możesz też spróbować trylogię "Z mgły zrodzonego" od Sandersona, genialne książki.

Edytowano przez repta2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

"Świat dysku" ma takie jakby podcykle, 1 tom opowiada o przygodach Dwukwiata i Rincewinda i jest całkiem przyjemny smile_prosty.gif

Generalnie możesz też spróbować trylogię "Z mgły zrodzonego" od Sandersona, genialne książki.

Ok, dzięki za info. Archiwum Burowego Światła, Sandersona było mega, więc tą trylogię obowiązkowo przeczytam ;)

A Świat Dysku, może kiedyś, jakoś nie podoba mi się ta koncepcja podcykli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze coś Terry'ego Pratchetta? Chociażby "Straż! Straż!"

Ale to jest 8 tom cyklu Świat Dysku.Nie powinienem zacząć od 1 tomu, chyba że tomy nie są ze sobą powiązane?

"Straż! Straż!" jest początkiem cyklu właśnie o straży. Sam czytałem na razie tylko ten tom, ale bawiłem się przy nim wyśmienicie. Jest ciekawa historia, zróżnicowane postaci do tego świetne żarty nawiązujące między innymi do hitów kinowych etc. Uśmiałem się przednio podczas czytania.

Podcykli jest kilka, jeśli chcesz się upewnić, że czytałbyś chronologicznie według cykli, nie według kolejności wydania, to warto posłużyć się mapką. W kwestii tego co napisałeś o podcyklach, nie jest to raczej żadnym problemem - po prostu ten sam świat, różne postaci/wydarzenia. Nie są one za często powiązane fabularnie (co widać na mapce). Podobnie jest chociażby z książkami Star Wars.

A, no i jeśli zamierzasz kupować, to HitSalonik jakiś czas temu wypuścił prenumeratę Świata Dysku, którą możesz kupować w kioskach po 17zł, jakoś co 2 tygodnie bodajże, albo zamówić z dostawą do domu po 13zł za tom (przesyłka i dwa audiobooki gratis), co jest już w ogóle świetną ceną. Te wydania są rozmiarowo jak pockety, tylko w twardej oprawie. Generalnie jestem bardzo zadowolony, nawet jutro idę na pocztę odebrać kolejną paczkę. Cena też jest świetna, bo te same książki, przykładowo w Empiku kosztują po 30zł za tom, a różnią się tylko rozmiarem (są wieksze i w twardej oprawie), bo nawet 'grafika' na froncie jest taka sama co w tych z prenumeraty.

Weź też pod uwagę wspomniane przeze mnie Kroniki Żelaznego Druida. Opowiadają one o ostatnim druidzie jaki żyje i... hm, co by tu jeszcze, żeby nie spoilerować...? Ah, no tak, gościu ma z 2000 lat! Wszystko dzieje się we współczesnych czasach i pokazuje, jak wszystkie te 'fantastyczne' stworzenia wtapiają sie w obecny czas (więc mamy na przykład prawnika-wilkołaka), do tego w fabułę jest wpleciona masa różnego rodzaju bogów z całkowicie innych panteonów/wierzeń (Thor, Zeus, Perun, Jezus, Loki, Durga i dziesiątki innych, których imion nie zapamiętałem). Również czyta się to dość lekko i szybko, głównego bohatera nie sposób nie polubić, a wydarzenia są opisywane w sposób ciekawy, ale nie przesadny. Autor nie bawi się też w opisywanie scenerii na 5 stron, co bardzo przypadło mi do gustu. Sam z niecierpliwością czekam, aż kolejny tom zostanie przetłumaczony na polski.

Edytowano przez ZygfrydQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze coś Terry'ego Pratchetta? Chociażby "Straż! Straż!"

Ale to jest 8 tom cyklu Świat Dysku.Nie powinienem zacząć od 1 tomu, chyba że tomy nie są ze sobą powiązane?

"Straż! Straż!" jest początkiem cyklu właśnie o straży. Sam czytałem na razie tylko ten tom, ale bawiłem się przy nim wyśmienicie. Jest ciekawa historia, zróżnicowane postaci do tego świetne żarty nawiązujące między innymi do hitów kinowych etc. Uśmiałem się przednio podczas czytania.

Podcykli jest kilka, jeśli chcesz się upewnić, że czytałbyś chronologicznie według cykli, nie według kolejności wydania, to warto posłużyć się mapką. W kwestii tego co napisałeś o podcyklach, nie jest to raczej żadnym problemem - po prostu ten sam świat, różne postaci/wydarzenia. Nie są one za często powiązane fabularnie (co widać na mapce). Podobnie jest chociażby z książkami Star Wars.

A, no i jeśli zamierzasz kupować, to HitSalonik jakiś czas temu wypuścił prenumeratę Świata Dysku, którą możesz kupować w kioskach po 17zł, jakoś co 2 tygodnie bodajże, albo zamówić z dostawą do domu po 13zł za tom (przesyłka i dwa audiobooki gratis), co jest już w ogóle świetną ceną. Te wydania są rozmiarowo jak pockety, tylko w twardej oprawie. Generalnie jestem bardzo zadowolony, nawet jutro idę na pocztę odebrać kolejną paczkę. Cena też jest świetna, bo te same książki, przykładowo w Empiku kosztują po 30zł za tom, a różnią się tylko rozmiarem (są wieksze i w twardej oprawie), bo nawet 'grafika' na froncie jest taka sama co w tych z prenumeraty.

Weź też pod uwagę wspomniane przeze mnie Kroniki Żelaznego Druida. Opowiadają one o ostatnim druidzie jaki żyje i... hm, co by tu jeszcze, żeby nie spoilerować...? Ah, no tak, gościu ma z 2000 lat! Wszystko dzieje się we współczesnych czasach i pokazuje, jak wszystkie te 'fantastyczne' stworzenia wtapiają sie w obecny czas (więc mamy na przykład prawnika-wilkołaka), do tego w fabułę jest wpleciona masa różnego rodzaju bogów z całkowicie innych panteonów/wierzeń (Thor, Zeus, Perun, Jezus, Loki, Durga i dziesiątki innych, których imion nie zapamiętałem). Również czyta się to dość lekko i szybko, głównego bohatera nie sposób nie polubić, a wydarzenia są opisywane w sposób ciekawy, ale nie przesadny. Autor nie bawi się też w opisywanie scenerii na 5 stron, co bardzo przypadło mi do gustu. Sam z niecierpliwością czekam, aż kolejny tom zostanie przetłumaczony na polski.

I właśnie to, że są różni główni bohaterowie w Świecie Dysku, i nie jest to powiązane fabularnie, odstrasza mnie od tego tytułu, wolałbym raczej jednego bohatera. Kiedyś może spróbuje ;). Jeśli chodzi o te prenumeraty, to ja kupuję e-booki, ale cena jest naprawdę fajna, jeśli zdecyduję się czytać Świat Dysku, to chętnie skorzystam z tego, jeśli dalej będzie możliwość kupna. A co do Kronik Żelaznego Druida, to właśnie od tego tytułu zacząłem czytać, i jak narazie nie zawiodłem się, chociaż narazie jestem na 80 stronie, zobaczymy jak będzie dalej ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie to, że są różni główni bohaterowie w Świecie Dysku, i nie jest to powiązane fabularnie, odstrasza mnie od tego tytułu, wolałbym raczej jednego bohatera. Kiedyś może spróbuje wink_prosty.gif. Jeśli chodzi o te prenumeraty, to ja kupuję e-booki, ale cena jest naprawdę fajna, jeśli zdecyduję się czytać Świat Dysku, to chętnie skorzystam z tego, jeśli dalej będzie możliwość kupna. A co do Kronik Żelaznego Druida, to właśnie od tego tytułu zacząłem czytać, i jak narazie nie zawiodłem się, chociaż narazie jestem na 80 stronie, zobaczymy jak będzie dalej ;P

Jest Bohater "Dysk", to jego ewolucje przemiany polityczne, kulturowe i rasowe obserwujemy przez pryzmat wszystkich cykli i bohaterow. Rezygnujac z czytania Swiata Dysku tracisz bardzo wiele. Osobiscie polecam lekture w kolejnosci napisania, jest wiele nawiazan, powiazan, swiat ewouluje, technika idzie do przodu.

Polecic z cykli moge rowniez Imperium Grozy. Wszystkie ksiazki Gainmana. Cykl (niestety ciezko go dostac w Polsce i jest niekompletny) Krolowa Lata/Zimy Joan D. Vinge. Trylogie Sapkowskiego

P.S Podziwiam za przeczytanie calej Malazakanskiej, mimo ze uwielbiam ta sage, stanalem na 6 tomie.Kolejne czekaja na polce.

Edytowano przez DuncunIdahho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Bohater "Dysk", to jego ewolucje przemiany polityczne, kulturowe i rasowe obserwujemy przez pryzmat wszystkich cykli i bohaterow. Rezygnujac z czytania Swiata Dysku tracisz bardzo wiele. Osobiscie polecam lekture w kolejnosci napisania, jest wiele nawiazan, powiazan, swiat ewouluje, technika idzie do przodu.

Polecic z cykli moge rowniez Imperium Grozy. Wszystkie ksiazki Gainmana. Cykl (niestety ciezko go dostac w Polsce i jest niekompletny) Krolowa Lata/Zimy Joan D. Vinge. Trylogie Sapkowskiego

Tak jak pisałem wcześniej, Świat Dysku może przeczytam, narazie czytam Kroniki Żelaznego Druida ;P

P.S Podziwiam za przeczytanie calej Malazakanskiej, mimo ze uwielbiam ta sage, stanalem na 6 tomie.Kolejne czekaja na polce.

Dzięki ;), czasami bywało ciężko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję książki w klimatach wilkołaków, wampirów (ALE NIE W STYLU CZYSTA KREW, ZMIERZCHU CZY PODOBNYCH) chciałbym żeby to było w starym stylu, gdzie wilkołak to mordercza bestia a wampir to dziecko nocy uwodzące swe ofiary.

Najlepiej jak by to wszystko działo się w średniowieczu, jakoś nowoczesne czasy i archaiczne bestie mi nie podchodzą i do tego jeszcze było by super jak działo to by się zimą.

Ale gównie chodzi mi o książkę o wilkołaka i/lub wampirach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE! Ale wygląda ciekawie i opis na lubimyczytać opis

Od nieumarłego wampira spoczywającego w rumuńskim grobowcu Borys Dragosani próbuje wydobyć sekret diabelskiej potęgi

bardzo mnie zainteresował. Dzięks muszę się przyjrzeć bliżej tej książce.

Poza tym, inne książki tego autora też mnie zainteresowały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasteczko Salem już czytałem i pod wpływem książki zakupiłem film, nawet całkiem przyjemny.

Mam nadzieję że to będą "soczyste" książki, a nie ta błazenada jaka jest Zmierzch i cała reszta tego typu książek bajek.

Jutro się im bliżej przyjże i na pewno zamówię pierwszą część tak by sprawdzić czy oto mi chodzi, ale jak już wyżej pisałem opis na lubimyczytać jest bardzo kuszący.

Jeszcze raz dzięki za cynk o tych książkach. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, drodzy czytacze :) Poszukuję książki, która zaczyna się od trzęsienia ziemi, a dalej jest tylko gorzej. Chodzi o nieustanne wzrastanie napięcie, historia powinna postępować na pełnym gazie.

Apetytu na tego typu lekturę nabrałem po przeczytaniu "Pod kopułą". Ktoś podsunie jakieś tytuły? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też zainteresować się serią o Bournie. Czytałem raptem pierwszy tom, więc nie wiem, jak to jest w dalszych częściach - mogę jedynie powiedzieć, że w Tożsamości Bourne'a fabuła rozwija się szybko, a akcji jest dużo. W zasadzie większość Tożsamości to akcja, dlatego powinno ci się spodobać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie szukam książki najlepiej podobnej do Sagi o Wiedźminie, Trylogii Husyckiej, Metro. Najlepiej żeby była to fantastyka postapokaliptyczna lub fantastyka średniowiecza, tylko nie Władca Pierścieni lub Hobbit bo te już dawno przeczytałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...