Skocz do zawartości

Polecane posty

Podpisuję się pod Tzarową rekomendacją. A od siebie dodam cykl Czaropis Blake'a Charltona. Jeśli zaś nie przeszkadza Ci zmiana klimatu na nieco bardziej miejsko-współczesny to polecam cykl Bena Aaronovitcha, który zaczyna się od Rzek Londynu, oraz wszystkie powieści Jaspera Fforde'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostrzegłem "cyklu inkwizytorskiego" Piekary wśród przeczytanych książek. W sumie też fajne, przez pierwsze 3 tomy naprawdę dobrze się czyta. Później poziom nieco spada, aczkolwiek czytałem gorsze książki.

Zapomniałem dopisać do listy ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oke, my bad, w sumie mogłem się spodziewać. Jeśli nie masz nic przeciwko nieco "babskiej" fantastyce to może "Trylogia czarnego maga" Canavan. W sumie nie jest tak tragiczna jak mówią niektórzy.

Kiedyś próbowałem tą trylogie, ale jakoś mnie nie urzekła ;) Ale dzięki za starania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie mi Panie i Panowie. Szukam dobrego Science Fiction i mam na oku kilka pozycji, ale nie wiem, którą wybrać. Ostatnio mam pecha do kupowanych książek. Nie chce wydać kasy, a potem żałować.

Oto, co rozważam.

1. Gene Wolfe "The Book of the New Sun"

2. Orson Scott Card "Ender's Game"

3. Herbert George Wells "The War of Worlds"

4. Robert Heinlein "Stranger in a Strange Land"

Słyszałem o każdej pozytywne opinie. Co Wy sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@araevin

Wszystkie są dobre i na temat każdej słyszałem niepochlebne opinie zawiedzionych czytelników. Wszystkim się nie dogodzi. Podobno lubisz cyberpunk, więc moja rada taka: daj sobie spokój z tymi pięcioma i sięgnij po Zamieć oraz Diamentowy wiek (to już raczej postcyberpunk) Stephensona. I znowu, są fani cyberpunku, dla których to jedne z ulubionych powieści, i są tacy, którzy ich nienawidzą. Jak ze wszystkim. Lubisz Dukaja, a Dukaj lubi Stephensona - może to będzie jakaś zachęta. Ja w SF wolę raczej kosmiczne klimaty i byłem zachwycony Revelation Space Reynoldsa.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tzar

Dzięki za podsunięcie fajnie zapowiadających się lektur! Z pewnością sięgnę po obie pozycje, bo opisy brzmią bardzo zachęcająco. Miło, że zauważyłeś moje upodobania : )

@lordeon

Dzięki za opinię, nawet nie wiedziałem, że to jest jakaś seria książek. Myślę jednak, że na jakiś czas je sobie odpuszczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już przeczytałeś 'Ja Klaudiusz' (I jak sądzę 'Klaudiusz i Messalina'), to proponuję 'Belizariusza' tego samego autora. A z bardziej swojskich klimatów polecam Karola Bunscha. Szczególnie trylogię z czasów Łokietka, czyli 'Wawelskie wzgórze', 'Wywołańcy' i 'Przełom'.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lordeon

Sam zacząłem tak jak lubię, czyli "po bożemu", czyli od "Xavrasa...", ale znam osoby, które rzuciły się na najbardziej hardkorową "Perfekcyjną niedoskonałość" i nie poczuli się odstraszeni, wręcz przeciwnie (pozdro, Qbuś). Myślę, że śmiało możesz brać "Starość aksolotla", chyba że nie po drodze ci z czytnikami. Wtedy sięgnij po wyżymające mózg opowiadania z tomu "W kraju niewiernych", choć równie dobrym wyjściem mogą być "Inne pieśni" - powieść polecana początkującym Dukajoczytaczom, zanim powstała wspomniana "Starość...".

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam książki, którą czytałem w podstawówce, czyli tak z 8 lat temu.

Horror, ale taki subtelny, dla młodzieży raczej. O chłopcu, który przeprowadził się do nowego miasteczka (?) i zaczął tam rozwozić gazety. Niekiedy, podczas jazdy na rowerze (rozwożąc) spotykał dziewczynę-ducha. Oprócz tego były jakieś opisy tego, co się działo u niego w szkole i domu. W zasadzie szkoła-dom-rozwożenie gazet to było całe miejsce akcji. Na koniec książki był jakiś zwrot fabularny z tym duchem dziewczyny, ale nie pamiętam jaki.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś epickiej powieści sci-fi, coś na miarę np. Pieśni lodu i ognia albo archiwum burzowego światła Sandersona, tylko że w realiach sci-fi. Ktoś, coś? Nie siedzę w gatunku więc pewnie nie czytałem nawet klasyki :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam cykl "Przestrzeń objawienia" Alastaira Reynoldsa oraz Trylogię Marsjańską Kima Stanleya Robinsona. Plus to co polecał Sefnir.

Cześć, przeczytałbym coś z fantasy, ważne żeby była to seria ;p

Spróbuj Kronik Królobójcy Patricka Rothfussa albo trylogii Skrytobójca Robina Hobba. Nie określiłeś w sumie jakie dokładnie fantasy cię interesuje, więc rzucam pierwsze co mi przyszło na myśl.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...