Skocz do zawartości

Polecane posty

napiszcie kilka tytułów, i może znajdzie się coś, czego nie czytałem
Najlepiej napisz, co czytałeś, to nie będziemy się tu bawić w zgadywanki.

Ok, podam listę książek fantasy które przeczytałem, napewno zapomniałem o jakimś tytule biggrin_prosty.gif

Cykl o mrocznej wieży- King

Igrzyska śmierci- Collins

Kłamca-Ćwiek

Konklawe Cieni- Feist

Kroniki Amberu- Zelazny

Kroniki Diuny- Herbert

Miecz Prawdy- Goodkind

Pan Lodowego Ogrodu- Grzędowicz

Trylogia Anioła Nocy- Weeks

Wiedźmin- Sapkowski

Ziemiomorze- Le Guin

Zwiadowcy- Flanagan

Cykl magowie mitheru- Orson

Ani słowa prawdy- Piekara

Mroczny zbawiciel- Zamboch

Malazańska księga poległych- Erikson

Malowany człowiek- Brett

Na ostrzu noża- Zamboch

Miecz i kwiaty- Mortka

Akty Caine'a- Stover

Kroniki Królobójcy- Patrick Rothfuss

Hobbit- Tolkien

Gra o tron- Martin

Edytowano przez Grinmar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to dobry temat, ale spróbuję. Otóż poszukuję konkretnej książki - mianowicie Sopel, część druga. Przeszukałem już większość księgarni: Matras, Gandalf, Madbooks i nie ma, wszędzie niedostępny. Nawet na stronę Empiku zajrzałem - brak, wszędzie dostępna jest tylko pierwsza część. Byłby ktoś tak miły i pomógł mi w poszukiwaniach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Devius

Nakład się wyczerpał, to nigdzie nie ma. Pewnie drugiej części wydrukowali mniej. Znając Fabrykę, może kiedyś wznowią w nowej szacie graficznej. Tymczasem pozostaje polowanie na allegro albo liczenie na szczęśliwy traf gdzie indziej. Możesz też spróbować ogłosić się np. na Lubimyczytać z ofertą zakupu lub wymiany.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nakład jest wyczerpany, to nawet jeśli znajdziesz na jakimś allegro to i tak cena będzie sporo wyższa niż standardowa. Jeszcze gdy Patrol Zmroku był bardzo trudno dostępny, to sprzedałem go za 55zł, podczas gdy cena okładkowa była o połowę niższa. Wystawiłbym i Sopla, ale trochę mi szkoda psuć kolekcję :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że cena pójdzie w górę, na to jestem przygotowany, jednak więcej niż 60zł bym nie dał.

Szukam na lubimy czytać, grupach facebookowych i czekam, może ktoś będzie chciał sprzedać. Śliskiego części pierwszej też nie ma, także mam utrudnione zadanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nightmarus

Rozumiem, że "nowsze" oznacza "do kupienia w księgarni, a nie szukania po bibliotekach"? Powinieneś znaleźć w miarę łatwo (i tanio) "Klub Dumas" Artura Péreza-Revertego. Powieść opowiada o poszukiwaniu tajemniczego manuskryptu mającego pomóc w przyzywaniu diabła. Giną ludzie, atmosfera gęstnieje, czas miło płynie na czytaniu. :)

A jak chcesz po prostu lekkiego fantasy, to możesz spróbować zapoznać się z cyklem "Akta Dresdena" Jima Butchera. Detektywem jest mag zadający się m.in. z wampirami itp. To jest właśnie ten element horroru (bardziej fantasy jednak) w kryminalnej intrydze. Dresdena łatwo polubić, bo co rusz rzuca zabawnymi tekstami.

Edytowano przez Tzar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Klub Dumas" wlasnie idzie do mnie kurierem wraz z paroma innymi knigami, ktore mialem zaliczyc bardzo dawno temu. A czy propozycja druga nie jest kontynuacja ksiazki "Front burzowy" (albo "Burzowy front", nie jestem pewien)? Bo wlasnie dwa pierwsze tomy o detektywie-czarodzieju wkrotce powinny sie pojawic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie od Kinga? W sumie czytałem tylko "Zieloną Milę" i była to fantastyczna książkę, stwierdziłem więc, że warto zapoznać się z innymi dziełami autora.

Oraz moja druga prośba: czy możecie polecić jakieś książki utrzymane w klimacie cyberpunku, z ciekawą fabułą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba

Zajrzyj do tematu o Kingu, tam się prześcigają w polecaniu coraz to innych książek. Ja mogę wskazać np. "Sklepik z marzeniami", gdzie masz dobry przykład małomiasteczkowej społeczności, w opisywaniu których lubuje się King. A o cyberpunku były zapytania tutaj stronę czy dwie wcześniej, wystarczy przejrzeć.

@Nightmarus

Propozycja druga to cały cykl, tak ogólnie. :)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Seba

Zależy na co masz ochotę wink_prosty.gif King jest pisarzem wszechstronnym, jeśli szukasz czegoś podobnego do Zielonej Mili warto poznać Cztery Pory Roku. Jeśli szukasz konkretnego horroru to tutaj obojętnie co weźmiesz i tak ci się powinno spodobać, ja zacząłem na przykład od Miasteczka Salem i byłem zachwycony. Jeśli już to odradzam Sklepik z Marzeniami na początek, bo może ci się wydawać bardzo nudny. Polecam za to to co wyżej napisałem plus, Cmęntarz Zwieżąt. Jak masz jakieś pytania odnośnie Kinga to wal do mnie jak w dym :)

Edytowano przez JediMati
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię sobie powoli listę książek, które sobie kupię jak dostanę wypłatę, w kolejce są już książki o Czarnej Kompanii, Malazańska Księga Poległych (pierwsze tomy, resztę kupię później). Teraz grając w Skyrima jako skrytobójca naszła mnie ochota poczytać książki właśnie w tym klimacie (skrytobójcy, złodzieje). Trylogię Anioła Nocy czytałem, co polecacie?

Edytowano przez Devius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Devius

Ja aktualnie czytam Kłamstwa Locke'a Lamory Scott Lynch, to jest cykl Niecnych Dżentelmenów. Dotychczas ukazały się u nas 3 części wspomniane wcześniej Kłamstwa Locke'a Lamory, potem są Na Szkarłatnych Morzach i ostatnie Republika Złodziei. Dużo ludzi chwali, oceny są wysokie a jak będzie to ci nie powiem bo dopiero zacząłem czytać wink_prosty.gif Warto poznać a na pewno na plus można uznać oryginalne umiejscowienie, bo akcja dzieje się w miejscu wzorowanym na współczesnej Wenecji. Główny bohater to taki trochę Robin Hood okrada najbogatszych tylko jest taka różnica, że nie daje biednym tylko zatrzymuje dla siebie :D Słyszałem jeszcze o pisarce Robin Hobb i jej Trylogia Skrytobójcy, na którą składają się Uczeń Skrytobójcy, Królewski Skrytobójca i Wyprawa Skrytobójcy. Wydawnictwo MAG wznowiło to jakiś czas temu, więcej nie znam i nie kojarzę wink_prosty.gif

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...