Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, poszukuję książki podobnego charakteru do "imię wiatru" P.Rothfussa z serii kroniki królobójcy. Jako, że czytam już 2 pierwsze tomy 3 raz, a kontynuacji się nie mogę doczekać, to proszę o pomoc. Chodzi mi o fantasy, w których jest opisany rozwój głównej postaci, tyko nie tak szczątkowo, ja np. w Achai, tylko solidniej bo to jest najbardziej ciekawe. Z góry dzięki wielkie i wesołych świąt:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saga Skrytobójcy Robin Hobb albo Saga Anioła Cienia Brenta Weeksa. Pierwsza lekka i w zasadzie skupia się na rozwoju głównego bohatera. Druga zaś przyspiesza trochę jego rozwój, ale za to jest w niej więcej akcji no i chyba najfajniejsza postać mentora, z którą się spotkałem w fantasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saga Skrytobójcy Robin Hobb albo Saga Anioła Cienia Brenta Weeksa. Pierwsza lekka i w zasadzie skupia się na rozwoju głównego bohatera. Druga zaś przyspiesza trochę jego rozwój, ale za to jest w niej więcej akcji no i chyba najfajniejsza postać mentora, z którą się spotkałem w fantasy.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za odpowiedź, książki zostaną na pewno sprawdzone. Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nekroskopa czytałeś?

Ach, Nekroskop. Książka, którą pożyczyłam kiedyś od koleżanki w podstawówce i ledwo musnęłam (nie pamiętam dlaczego), ale na zawsze wryła mi się w pamięć pierwsza scena, z długim opisem czarnego jeziora. (Nie wiem, czy to było prawdziwe jezioro, czy jakaś smoła, i chyba nigdy się nie dowiem). Cholera, chętnie bym do niej wróciła. smile_prosty.gif Wybaczcie półofftop, ale na święta można sobie powspominać!

A żeby było jeszcze bardziej nie na temat, ale przynajmniej wartościowo, to polecę chyba najlepszą książkę ze wszystkich, jakie czytałam w ciągu ostatnich 5 lat - 'Tonącą dziewczynę' Caitlin R. Kiernan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że absolutnie nie jestem znawcą książek i sam muszę często prosić tu o pomoc, to spróbuję doradzić, i tym samym spłacić dług. biggrin_prosty.gif "Mesjasz" Borisa Starlinga, "Gdzie jesteś, Amando?" Dennisa Lehane oraz oczywiście trylogia "Millenium".

Edytowano przez EasyPlayer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie do końca o książkę. Poszukuję eseju "Prometeusz w piekle" Camusa, ale niestety w Internecie wpadam tylko na konspekty zajęć dla licbazy z interpretacją tego i bez treści, co mnie nie jara, bo jednak lubię znać tekst z czegoś więcej, niż relacja innych. Wersja opracowania dla lycealystuf poza tym niespecjalnie mnie satysfakcjonuje. Orientuje się ktoś czy był ten tekst gdzieś wydrukowany w jakimś zbiorze w ludzkim języku (pl/ang) i czy da się to w miarę łatwo dostać gdzieś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@otton:

Kurde, odnalezienie tego eseju, to prawdziwy ból w tyłku... Samego źródła nie udało mi się znaleźć, ani po polsku ani po angielsku. Ale znalazłem esej do eseja (-_-'), na jakiejś brytyjskiej stronie, którego autor wspomina, że Prometeusza w piekle Camus napisał w 1946 roku. Wnioskuję stąd, wiedząc także że to króciutki esej, że może się znajdować w zbiorku Dzienniki z podróży. Jednak są to tylko moje domysły, bo nigdy tej pozycji nie miałem w rękach.

W najgorszym wypadku skombinuj sobie podręcznik do I LO. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje waszej pomocy. Szukam książki sprzed lat. Czytałem ją z 7-8 lat temu :D Czy mógłbym prosić o pomoc w znalezieniu tytułu ?

Opiszę jak tylko potrafię :

Więc generalnie ludzie skolonizowali inną planetę. Jednak cała technologia przepada i muszą zacząć od podstaw budowę cywilizacji. Odkrywają że wiara jest czymś w rodzaju magii, daje im ochronę, ponieważ wszędzie są dziwne "stwory" a własnie wiara daję im ochronę przed nimi. Jest też taki pan który przeszedł na ciemną stronę mocy i jest nieśmiertelny, ma taki lasek wielki tam jest ogolnie ciągle noc i masa złych stworów. Wyruszają na wyprawę i pokonują jakąś kobitę, po drodze (chyba) znajdują inną rasę, rodzenną tej planety która jest inteligentna. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,mam pytanie odnośnie "Kronik Czarnej Kompanii"- czy w "Księgach Południa" będzie więcej fantasy?

Mam namyśli większa ilość stworów,magów itp.

Pierwsza część bardzo mi się podobała aczkolwiek przez większość czasu była tylko magia bez stworków, potworków.

A troszkę się przyzwyczaiłem po "Wiedźminie", że jednak świat jest bogaty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiejś wciągającej serii fantasy, ale nie mogę się na żadną zdecydować. Najbardziej wciągnęły mnie klimaty Wiedźmina oraz Pana Lodowego Ogrodu. Mimo, że obie rodzime, to zagranicznymi produkcjami też nie pogardzę. Przeczytałem też Siewcę Wiatru Kossakowskiej, bardzo przypadła mi do gustu, ale czytałem, że pozostałe anielskie książki nie są już tak dobre. Za sobą mam również wszystkie części Pieśni Lodu i Ognia, które wydane zostały w "serialowej" okładce - czekam, aż takiej edycji doczeka się Taniec Ze Smokami, coby wszystko razem ładnie na półce wyglądało.

Zmieniając klimat. Którą książkę sir Doyle'a o przygodach Sherlocka uważacie za najciekawszą? Zakupiłem po taniości jakiś zbiór opowiadań, z których każde ma po kilka stron, chciałbym spróbować jakiejś bardziej rozbudowanej historii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ Polecam:

- Saga Królobójcy, Patrick Rothfuss

- Saga Nocnego Anioła, Brent Weeks

- Cykl o Czarnej Kompanii, Glen Cook

- Saga Królewskiego Skrytobójcy, Robin Hobb

- Kroniki Amberu, Roger Zelazny

Ze wszystkich powyżej wymienionych powinieneś być co najmniej zadowolony.

Ostatnio miałem okazję przeczytać trzy klasyki Doyla po angielsku, mówiąc bardziej szczegółowo: The Study in Scarlet, The Sign of Four i The Hound of the Baskervilles. Najbardziej spodobał mi się ostatni z wymienionych, ponieważ był najdłuższy, jednakże pierwszy jest świetnym wprowadzeniem, w którym chyba najbardziej podkreślony jest kunszt Holmes'a, mimo iż można mieć poczucie, że bardzo szybko rozwiązał sprawę, ale szczegółów nie będę zdradzał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem stare książki i niestety nie było w nich eseju.

Dawno nie pisałem, bo szukałem tego Prometeusza i kiepsko :(. Ale wpadłem na jeszcze jeden pomysł - przypomniałem sobie, że znam jednego polonistę. Zapytam go na fb, pewnie niejeden podręcznik widział...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiegoś lekkiego fantasy, muszę odpocząć od Nekroskopa, bo ten mroczny klimat trochę przygnębia biggrin_prosty.gif

Najlepiej fantasy, które będzie się skupiało na rozwoju bohatera, coś np w stylu Zwiadowców Flanagana, ale wcale nie musi to być fantasy w tym temacie, ważne żeby fajnie się czytało smile_prosty.gif

Edytowano przez Grinmar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...