Skocz do zawartości

Polecane posty

Co polecacie dla kogoś stawiającego pierwsze kroki w kryminałach?
Sherlocka i Marlowe'a. W tym drugim rozpoznasz źródło inspiracji dla postaci np. Geralta czy Vuko.
Co np. ze szwedzkich kryminałów warto przeczytać oprócz Millenium? Jo Nesbo?
Millenium nie warto. Nuda. smile_prosty.gif Ale cóż, kwestia gustu. Nesbo to Norweg, ale wiadomo, że chodzi o kryminał skandynawski, nie tylko szwedzki. Warto. Trylogia z Oslo, a potem jak się wciągniesz, to jak leci (egzotyczne dokonania z pierwszych dwóch tomów w dowolnym momencie, ale są słabsze, więc raczej nie na samym początku). Polecam też dobry polski (choć na skandynawską modłę pisany) cykl W. Chmielarza zapoczątkowany Podpalaczem. Bardzo solidne kryminały. Edytowano przez Tzar
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę jeszcze polecić książki Camilli Lackberg oraz Asy Larsson.

Jeśli nie ograniczać się tylko do Skandynawii to nie najgorszych przedstawicieli tego gatunku mają też Rosjanie: Aleksandra Marinina, Tatiana Polakowa, czy Boris Akunin. Pewnie nie są to arcydzieła, ale i tak bardzo dobrze mi się czytało książki tych autorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod Camillą Lackbert czytałem i zdecydowanie mogę polecić, bo świetnie to się czyta. Jeszcze możesz zobaczyć David Hewson Dochodzenie Tomy 1-3 i Dom z Lalek. Ostatnio miała premiera nowa powieść tego autora, gościu napisał 3 tomy na podstawie świetnego serialu The Killing i Duńskiego Oryginału Forbrydelsen. Czytałem opinie różnych ludzi i ponoć kapitalnie się to czyta ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo

Szukam książki przy której zatrzymam się dużej. Chodzi mi o jakąś sagę. Obecnie jestem zafascynowany wiedźminem, słucham audobooki. Wymagam od książki tego aby mnie zaskakiwała, zwrotami akcji itp, fajnie jakby była zabawna tak jak dialogi w wieśku. Lubię grę o tron, breaking bada. Książka ma być fantasy lub z dodatkiem sc-fi. Lubię kiedy autorem książki jest jednak facet, ze względu ma męski punk postrzegania niektórych spraw ( super robił Sapkowski). Na razie zastanawiałem się nad czymś z cyklu Achaji, lub Czarnoksiężnikiem z archipelagu.

Liczę na Waszą pomoc:D

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz Grę o Tron to mogę Ci polecić...uwaga...tak jest, Pieśń Lodu i Ognia. Jeśli jesteś jednak typem gościa, który już sobie odpuszcza książkę, bo jest serial/film to mam dla Ciebie jeszcze kilka pozycji.

Pan Lodowego Ogrodu Jarosława Grzędowicza to dla mnie jak na razie jedna z najlepszych książek fantasy, jaka kiedykolwiek powstała. Jeśli chcesz fantasy z domieszką sci-fi to mogę Ci jak najbardziej polecić książki z serii Aktów Caine'a. Tzar mi to ostatnio polecił i jestem zachwycony, po dość ciężkim wstępie czyta się niesamowicie. Dobre połączenie science fiction i fantasy. Mógłbym Ci jeszcze polecić książki Raymonda E. Feista, które czyta się bardzo lekko, a historie opowiadane przez niego wciągają jak nos tabakę, ale nie jestem pewny, czy jego styl pisania by Ci odpowiadał.

Edytowano przez Devius
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że za got już się nie wezmę, bo tuż tuż nowy sezon, a ja chciałbym coś nowego. Nie chcę dwóch wątków, chociaż wiem że książka inaczej się kończy niż film. Z tego co słyszałem zakończenie filmu ma być inne, ale bez spoilerów:D . O ks Pan Lodowego Ogrodu już słyszałem, ale jakoś ten tytuł mi wyleciał. Myślę że od tego zacznę. Dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdziłem i widzę, że po angielsku ukazało się do tej pory 30 tytułów. Z chronologią bywa różnie, bo np. szósta powieść rozgrywa się przed pierwszymi pięcioma, a jej ciąg dalszy dostajesz dopiero w tomie jedenastym. Czuję, że to jest taka sama maszynka do robienia pieniędzy jak Mordimer Piekary - dopóki będzie zainteresowanie, to będą dopisywane prequele, sequele i spin-offy. Fabryka chciała to wydawać dalej, ale w GW ktoś uznał, że już nikomu za granicą nie będą udzielać licencji na książki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś dobrego horroru i jakiś thriller. Jedyny wymóg to żeby nie były to książki kinga bo je w większości znam. Nie czytałem praktycznie żadnych ksiażek z tych gatunków więc śmiało wypisujcie wszystkie ksiazki warte uwagi bo prawie na pewno jej nie czytałem

Edytowano przez Massinio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję książki opisującej wojnę dwóch róż. Znalazłem Alison Weir: Lancasterowie i Yorkowie Wojna Dwóch Róż. Tylko odrzuciły mnie pierwsze słowa opisu:

" W swej wyrazistej i porywającej opowieści Alison Weir koncentruje się na ludzkiej stronie tej historii, na wielkich osobowościach uwikłanych w brutalny konflikt"

Mi nie zależy na ludzkiej stronie, wolę jak autor koncentruje się na wydarzeniach.

Edytowano przez Evil Duo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję książki opisującej wojnę dwóch róż (...) Mi nie zależy na ludzkiej stronie, wolę jak autor koncentruje się na wydarzeniach
Czyli szukasz opracowania jakiegoś historyka a nie powieści osadzonej w sercu tamtych wydarzeń? Edytowano przez Tzar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję książki opisującej wojnę dwóch róż (...) Mi nie zależy na ludzkiej stronie, wolę jak autor koncentruje się na wydarzeniach
Czyli szukasz opracowania jakiegoś historyka a nie powieści osadzonej w sercu tamtych wydarzeń?

Tak, chętnie przeczytam też jakąś historię Anglii dla laików. Potrzebuję książki od której zacznę całą przygodę z ich historią.

Edytowano przez Evil Duo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Evil Duo

Ha, to jest nas dwóch. :) Pytałem o coś takiego ludzi bardziej obeznanych w temacie i polecili mi m.in. "Dzieje Anglii" Kędzierskiego, "Iroszkotów w kulturze średniowiecznej Europy" Strzelczyka, "Panoramę średniowiecznej Anglii" Coultona. Ostatecznie "Wyspy" popularnego Normana Daviesa, chociaż nie jest to autor poważany przez osoby siedzące głębiej w historii (pewnie za zbytnie upraszczanie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...