Skocz do zawartości

Polecane posty

Tzar: wielkie dzięki! :) na pewno się tym zainteresuję bo historia Anglii już od dłuższego czasu mnie prześladuję :)

Massinio: polecam na początek Ja Klaudiusz, książka stara, powinna być w każdej bibliotece a czyta się bardzo dobrze, kiedyś myślałem że jest to prawdziwa autobiografia :)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Massinio

Z prawie klasyki to wymieniony wyżej "Ja, Klaudiusz" oraz "Klaudiusz i Messalina" Gravesa, a także "Trylogia rzymska" Waltariego. Z bardziej przygodowych powieści, to w wydawnictwie Rebis ktoś ewidentnie lubi te klimaty, bo stale ukazuje się tam coś takiego. Przykłady:

  • cykl o Wespazjanie Roberta Fabbriego
  • cykl Wojownik Rzymu Harry'ego Sidebottoma
  • cykl Imperator Conna Igguldena
  • chyba wszystkie książki Stevena Saylora (np. "Rzym")

Mam paru znajomych, którzy tych trzech pierwszych cykli nie mogą się nachwalić.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy moglibyście polecić mi jakieś podobne książki do Dallas '63 Stephena Kinga?

Dziś skończyłem czytać tą książke i bardzo mi się podobała, tak samo jak Christine Kinga, otóż chodzi mi o ten klimat lat 50,60, gdzie wszędzie słychać rock n' rolla a na ulicach królują ogromne krążowniki. Także w obu był wątek miłosny, w Dallas znacznie bardziej rozbudowany.

Bardzo byłbym wdzięczny za podzielenie się jakimiś przykładami smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś Drogę Królów Sandersona? Podobno niezłe, ale zanim wydam 50 zł na 900-stronicowe tomisko, to chciałbym poznać więcej opinii wink_prosty.gif

Książka jest rewelacyjna, czyta się ją bardzo przyjemnie. Na LubimyCzytać miała chyba najwyższą średnią ocenę w tamtym roku, obecnie ma 9,12 (903 ocen).

Zdecydowanie warto dać jej szansę :)

Największy problem, ten cykl jest planowany na 10 tomów, jeżeli to nikogo nie zniechęca to trzeba dać jej szansę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję książki, lecz nie pamiętam tytułu.

Początek książki- 2(Na pewno główny bohater i brat, możliwe też, że dziewczyna/żona głównego bohatera) osoby wychodzą z restauracji(?) i zostają napadnięci przez kilku pijanych ludzi. Zabijają brata bohatera(dźgają go nożem). Policja, karetka itp. Główny bohater zostaje postawiony przed sądem i wrobiony w morderstwo. Idzie do więzienia, koleguje się z innym bohaterem(ma on wyjść za niedługo) . Są bardzo do siebie podobni, niemal identyczni. Ta druga osoba ginie(nie pamiętam jak), a główny bohater, podając się za kolegę wychodzi z więzienia, po czym mam jedynie mgliste wspomnienia. Pamiętam, że mścił się za wrobienie go w morderstwo.

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku przypada mi napisanie pracy licencjackiej. I od razu zaznaczam: Nie chodzi o to, aby ktoś ją za mnie napisał!

To o co chciałbym spytać/dowiedzieć się, to jaką literaturę możecie mi polecić przy temacie "Porównanie husarii ze średnią jazdą serbską."

Podeślę od razu plan, żebyście mogli zobaczyć, jak konkretnie to widzę.

1 Na początku chciałbym uzasadnić taki a nie inny wybór pracy. Myślę że można tutaj wspomnieć o patriotyzmie itp.

2. Historia jazdy z Serbii. Twórcy, największe bitwy (wygrane i przegrane), uzbrojenie, taktyka.

3. Przejście jazdy do Węgier a następnie emigracja do Polski.

4. Początkowy rozwój husarii, ukazanie zależności między husarią a jazdą serbską, twórcy, bitwy, uzbrojenie, taktyka.

5. Porównanie obu jazd (taktyka, uzbrojenie), dodatkowo można przeanalizować największe bitwy i porównać je ze sobą.

6. Wnioski itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie siostry i drodzy bracia w fantastyce, mam straszną, okropną zagwozdkę. Dopadła mnie ma wredna przypadłość. Nie mogę sobie czegoś przypomnieć i męczy mnie to boleśnie.

Chodzi mi o opowiadanie lub też fragment opowiadania. Z góry przepraszam za ogólnikowość i być może bzdury. Przypominam sobie historię, w której jakaś nacja (nie wiem, czy nie robotyczna) skonstruowała maszynę/inteligencję/coś, co miało rozwiązać wszystkie jej problem. Osobniki wchodziły do maszyny i na koniec okazywało się, że wszyscy byli transformowani w sześciany lub jakieś inne formy geometryczne.

Mam silne przekonanie, że to było gdzieś o Lema, ale im dłużej szukam Googlem, tym większe mam wątpliwości. Byłbym bardzo wdzięczny za przeszukanie Waszych zasobów pamięciowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"robotyczna"

Jak masz pewność, że robotyczna to szukałbym w "Bajkach robotów", albo w "Cyberiadzie", bo tam głównie są opowiadania Lema o robotach.

"maszynę/inteligencję/coś, co miało rozwiązać wszystkie jej problem"

"Golem XIV" , ale tam maszyna myśląca stała się osobliwością i powiedziała, że jedynym rozwiązaniem problemu wojen jest zniszczenie całej broni i zaczęła sobie filozofować swoim rytmem, którego już później nikt nie mógł zrozumieć, bo tak AI przerosło człowieka. :P

"sześciany lub jakieś inne formy geometryczne." Było coś takiego w "Dziennikach gwiazdowych", ale tam chodziło o naukowca, który zamknął umysł swojej żony w czymś takim i miała w tym trwać na wieki.

"rozwiązać wszystkie jej problem." "Wizja lokalna", tam się coś takiego pojawiało. Ale wątpię, żebyś to przeczytał, bo nawet dla mnie ta książka była zbyt udziwniona i przekombinowania. Z drugiej strony "Wizja lokalna" to takie rozszerzenie, któregoś opowiadania z "Dzienników gwiazdowych", więc tam możesz poszukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś książki opisujące siły specjalne? Albo opisujące konkretną operację wykonaną przez dany oddział, czy coś w ten deseń? Do pracy zaliczeniowej potrzebuję i szukam jak najwięcej alternatyw :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym coś dobrego w realiach postapokaliptycznych. W jednym tomie. :) Znalazłem powieść "Droga" (na liście życzeń ;) ), ale chciałbym zobaczyć co jeszcze warto przeczytać. Dodam, że mam już za sobą 3/4 "Bastionu" Kinga, więc oczywiście odpada. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś książki opisujące siły specjalne? Albo opisujące konkretną operację wykonaną przez dany oddział, czy coś w ten deseń? Do pracy zaliczeniowej potrzebuję i szukam jak najwięcej alternatyw tongue_prosty.gif

Gorąco polecam Mossad, najważniejsze misje izraelskich tajnych służ. (http://lubimyczytac....h-tajnych-sluzb)

Opisano tam kilka operacji jakie wykonali, książkę czyta się świetnie, trzyma w napięciu lepiej od kryminałów smile_prosty.gif

Do tego jak wyżej wspomniał Hemaka sporo jest książek o SEALsach, dla mnie najlepsza była http://lubimyczytac....a-seal-team-six której najmocniejszym punktem jest udział w Somalii, z drugiej strony, moim zdaniem nie tak dobra, na podstawie której powstał film: http://lubimyczytac....ykanskiej-armii

w niej pojawia się też wątek współpracy między amerykańskimi a polskimi oddziałami specjalnymi.

O specnazie czytałem tylko Specnaz Suworowa, ale tej książki nie polecam, dużo teorii nie popartej konkretnymi dowodami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno skończyłem czytać Czarną Kompanię, teraz przeczytałbym coś lekkiego, w stylu Kronik Krolobójcy. Jeśli nic takiego nie znacie, to polećcie jakiś inny tytuł, który waszym zdaniem będzie się fajnie czytało ;)

Poniżej lista tytułów fantasy które przeczytałem, kilku pewnie brakuje :P

Cykl o mrocznej wieży- King

Igrzyska śmierci- Collins

Kłamca-Ćwiek

Konklawe Cieni- Feist

Kroniki Amberu- Zelazny

Kroniki Diuny- Herbert

Miecz Prawdy- Goodkind

Pan Lodowego Ogrodu- Grzędowicz

Trylogia Anioła Nocy- Weeks

Wiedźmin- Sapkowski

Ziemiomorze- Le Guin

Zwiadowcy- Flanagan

Cykl magowie mitheru- Orson

Ani słowa prawdy- Piekara

Mroczny zbawiciel- Zamboch

Malazańska księga poległych- Erikson

Malowany człowiek- Brett

Na ostrzu noża- Zamboch

Miecz i kwiaty- Mortka

Akty Caine'a- Stover

Kroniki Królobójcy- Patrick Rothfuss

Hobbit- Tolkien

Gra o tron- Martin

Kroniki czarnej kompanii- Cook

Opowieści z meekhańskiego pogranicza- Wegner

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grinmar

O, ładna lista. To poszukaj teraz cyklu o Vladzie Taltosie autorstwa Stevena Brusta. Lekkie, zabawne i przygodowe. Z polskiej fantasy polecić mogę natomiast Kroniki Drugiego Kręgu Ewy Białołęckiej, która - podobnie jak Rothfuss - kładzie nacisk na postacie. Tutaj Qbuś omawiał początek cyklu.

Edytowano przez Tzar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...