Skocz do zawartości

Polecane posty

Szukam książek o SS i/lub Wehrmacht-cie, tematyka dowolna, choć głównie coś o froncie wschodnim. Chciałbym by była autentyczna a nie wymyślona historia z fikcją.

@MasterKondi

Dodam, że "Zabójca..." jest ciężko dostępny, ogólnie chyba brakuje z 2 tomów co mnie zniechęciło do zakupu. Głównie polecam jakieś pojedyńcze historie.

http://lubimyczytac.pl/ksiazki/polka/1208/warhammer

Trzymaj, masz tam opinie, recenzje i opisy, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Edytowano przez szymon1944
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam książek o SS i/lub Wehrmacht-cie, tematyka dowolna. (...) Chciałbym by była autentyczna a nie wymyślona historia z fikcją.

Skoro tematyka dowolna, to ja proponuję regulaminy mundurowe obydwu tych formacji, chociaż te książki będą trudne do zdobycia, gdyż od lat ich nie drukują, ale na pewno są autentyczne.

Jak ktoś ma Ci coś polecić, skoro nie wie o co Ci chodzi.

Z Twojej wypowiedzi:

Chciałbym by była autentyczna a nie wymyślona historia z fikcją.

Wnioskuję, iż nie jesteś zainteresowany beletrystyką. Wiem, trudne słowo, mniej więcej tak samo jak Gibraltar.

Ale kto ma wiedzieć czy szukasz opracowań historycznych, książek popularnonaukowych, biografii, autobiografii, czy wspomnień.

BTW - po polsku pisze się w Wehrmachcie, nie w Wehrmacht-cie.

BTW #2

nie wymyślona historia z fikcją.

Uuu! Dawno moja wątroba nie zwinęła się w ten sposób przed takim pleonazmem.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem tematyka dowolna, więc po co się czepiasz i szukasz dziury w całym? Interesuje mnie wszystko od opracowań po wspomnienia. Gdybym chciał się skupić na czymś to bym napisał...

A po drugie "choć głównie coś o froncie wschodnim" więc jeżeli znasz książkę która opisuje mundury używane na froncie wschodnim to proszę bardzo.

A jeżeli nie masz zamiaru pomóc to najlepiej nic nie pisz.

Edytowano przez szymon1944
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, że sobie napiszę. I to na kolorowo.

Po pierwsze temat ten służy do pomocy w wyszukiwaniu konkretnych książek lub jakiejś ich grupy. Twoje pytanie było tak ogólnikowe, że równie dobrze mógłbyś napisać 'szukam książki w twardej okładce'. Skoro szukasz wszystkiego, to wygooglaj sobie okoliczne księgarnie i tam sprawdź co mają na stanie.

Po drugie, co starałem się delikatnie Ci uzmysłowić, nie masz bladego pojęcia o literaturze i języku polskim. Mówiąc wprost - Twoje posty to bełkot. A tak naprawdę, to jak zobaczyłem tekst 'tematyka dowolna', to na początku miałem zamiar polecić Ci 'Kubusia Puchatka'. Bo tematykę sam określiłeś - formacje Wehrmachtu i SS. Tobie pewnie chodziło o kategorię książek, ale Dla Ciebie to pewnie zbyt trudne do rozróżnienia. BTW, ciekaw jestem o jakie SS Ci chodziło, pierwsze Schutzstaffel, Allgemeine SS, czy o Waffen-SS. Jestem pewien, że sam nie masz o tym pojęcia.

Po trzecie pisanie do moda 'najlepiej nic nie pisz' jest najlepszą drogą do nagłego zejścia z forumowego padołu.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^To jest po prostu piękne. biggrin_prosty.gif

Tak więc... poszukuję książki. Przeczytałem ostatnio wszystkie tomy "Pieśni lodu i ognia". Oczywiście zakochałem się w świecie i postaciach Martina. Teraz, w oczekiwaniu na "Wichry zimy" (ktoś wie kiedy będą?), muszę znaleźć sobie coś innego. Po czterech dniach intensywnych rozmyślań nad gatunkiem (a bo fantasy po Martinie już nigdy nie będzie takie samo, a bo kryminał mnie nie wciągnie itd. tongue_prosty.gif ) mimo wątpliwości zdecydowałem się na fantasy. Myślałem nad "Drogą królów" lub "Ogrodami Księżyca". Jak te książki wypadają w stosunku do twórczości Martina? Jakieś inne pomysły?

PS. Obym zdążył wybraną lekturę przeczytać do premiery kolejnej części "Pieśni..." biggrin_prosty.gif

Edytowano przez EasyPlayer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ Szczerze to nie wiem jak wypadają, bo nie czytałem sagi "PIeśni Lodu i Ognia" jednak na temat "Drogi Królów" mogę się wypowiedzieć.

Moim skromnym zdaniem jest bardzo dobra, choć z początku wolno się rozkręca, by nabrać lawinowej akcji, która wzmaga się jeszcze bardziej w "Słowach Światłości". Świetne postacie i ciekawie wykreowany świat zachęcają by czytać i chłonąć treść jak gąbka. Na pewno się nie zawiedziesz, ba, jest szansa, że stanie się jedną z twoich ulubionych lektur.

Ja polecam wziąć się za "Kroniki Amberu" (z wskazaniem na "Kroniki Corwina"). George R.R. Martin był zainspirowany tą serią podczas pisania "Pieśni Lodu i Ognia". Ostatnio przeczytałem i są naprawdę rewelacyjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakochałem się w świecie i postaciach Martina(...) zdecydowałem się na fantasy
W porównaniu z Martinem Sanderson jest o wiele "grzeczniejszy": u niego się nie przeklina, nie bije małych dziewczynek, nie podrzyna gardeł itd. Jeśli szukasz czegoś o zbliżonym do GRRM poziomie brutalizacji, to sięgaj śmiało po książki Joego Abercrombie'ego, najlepiej po kolei, więc zaczynając od cyklu Pierwsze prawo. Z rodzimych autorów polecić mogę Feliksa W. Kresa (też nie oszczędza postaci, a świat pełny jest tego charakterystycznego brudu) Księgę Całości oraz Roberta M. Wegnera z cyklem Meekhańskim (dwa tomy opowiadań i na razie dwie powieści; tutaj darmowe opowiadania do poczytania: jedno i drugie).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EasyPlayer: Ja polecę serię o Czarnej Kompanii Glena Cooka. Teraz wyszło nowe wydanie, 1 tom pt Kroniki Czarnej Kompanii zawiera 3 książki, które stanowią zamkniętą fabułę. Wspaniała seria, niektórzy określają ją mianem dark fantasy (nie ma podziały jak z fantasy na wielkie zło które walczy z wielkim dobrem, są raczej źli i gorsi). Od tych książek w liceum (albo gimnazjum) rozpoczynałem swoją przygodę z fantastyką, gorąco polecam. Co więcej na tej serii wzorował się autor ogrodów księżyca, 7 tom księgi poległych został zadedykowany autorowi kompanii.

Ogrody Księżyca nie są idealne, kocham serię Eriksona, ale pierwszy tom czyta się źle, bardzo dużo bohaterów, ras, magii. Seria jest niesłychanie rozbudowana, ale jeżeli uda Ci się przebrnąć przez pierwszy tom to drugi jest już dużo lepszy smile_prosty.gif 10 tomów, seria nie jest równa, ale warto dać szansę, przynajmniej 2 pierwszym częścią.

Droga Królów jest książką dobrą, jej kontynuacja trzyma poziom, ale to dopiero 2 części z planowanych 10, tutaj też dochodzi konieczność czekania na nowe tomy. Moim zdaniem lepiej poczekać i na początek sięgnąć po coś innego.

dorzucę też swoje 3 grosze do propozycji Tzara.

Abercrombie - jeżeli nie chcesz ryzykować całego cyklu, serii książek to polecam: Zemsta najlepiej smakuje na zimno. Będziesz mógł sprawdzić czy odpowiada Ci styl autora.

A cykl Meekhański jest dla mnie najlepszym polskim cyklem fantasy, jedyny polski autor na którego książki czekam i kupuję chwilę po premierze. Jednak uważam, że jest w tej serii bardzo rzeczy podobnych do Malazańskiej Księgi Poległych Eriksona, co nawet zahacza o plagiat :)

Edytowano przez Evil Duo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dołączam się do poleceń Cyklu o Czarnej Kompanii ale od siebie dodam, że cykl Malazańska Księga Poległych jest rewelacyjny - moim skromnym zdaniem to najlepsze książki jakie czytałem kiedykolwiek (kończę 5 tom) i gorąco polecam! Co prawda trzeba czytać na maksymalnym skupieniu i wg mnie pierwszy tom jest najcięższy i najnudniejszy ale od drugiego jest już tylko lepiej. Co prawda jest tutaj zatrzęsienie bohaterów, wątków czy też ras i na początku to przytłacza ale naprawdę warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ Z tego co jest napisane na wiki, to saga Archiwum Burzowego Światła ma mieć 5 tomów a nie 10.

Na forum wydawnictwa MAG czytelnicy pisali, że mają być dwa cykle każdy po 5 książek. Czyli w pierwszym na pewno Kaladin i Shallan, później prawdopodobnie Szetch, Dalinar i Eshona. Nie wiem ile w tym prawdy, niestety żadnego źródła nie mam.

Jest też teoria że 10 tomów - 10 zaginionych Zakonów Świetlistych.

Ale to tylko plotki gdzieś przeczytane i mogę się mylić smile_prosty.gif

Edycja: na stronie wikipedii jest z resztą napisane:

Ten books are planned in the series, broken down into two sets of five books each. Sanderson describes the planned story arc of the second set of five book as a "sequel" to the first set, with some appearances of characters from the first set

Edytowano przez Evil Duo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ Możliwe, że nie doczytałem. Bądź co bądź, dopiero wyszły dwa tomy i wiemy o kim będą tomy 3 i 5. Ciekawe co z czwartym.

Co do polecanych książek fantasy z intrygą to jeszcze można dorzucić Sagę Skrytobójcy Robin Hobb, jednak jest ona bardziej lekka jeśli chodzi o przemoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grinmar

No, z listy wynika, że M2033 już czytałeś - ale chyba tylko to. A są jeszcze inne powieści w tej serii, które cenią sobie fani uniwersum. Oto lista, posortowana wg ocen. Nie bałbym się sięgnąć po tego Diakowa. Sam fakt, że do niedawna była to chyba jedyna w serii trylogia, daje obraz popularności przygód stalkera Tarana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam książek w których występują smok/i jako postać pierwszoplanowa lub drugoplanowa. Jak do tej pory przeczytałem tylko 2 serie:

-Temeraire 1 (9 tomów) Swoją drogą polecam bardzo fajna smile_prosty.gif

-Smok i jerzy 1 (9 tomów)

Prosiłbym o wpisanie za tytułem książki 1 lub 2 (1-pierwszoplanowa, 2- drugoplanowa) tak jak ja wyżej chyba ze ktoś nie wie to niech nie wpisuje. :)

Z góry dziękuje

Edytowano przez Smok1122
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Massinio

Oglądałem film i powiem że nie był zły więc więc książka powinna mi się spodobać.

@lordeon

Znajomy polecił mi ją kiedyś przeczytać ale po zobaczeniu okładki jakoś nie zachęciła mnie do tego... chyba czas to zmienić. :)

@ZygfrydQ

Może czasz przeczytać :) ?, z chęcią zerknę na ten tytuł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dygresja:

(i nie przedłużajmy jej tongue_prosty.gif)

Eon czeka na półce do przeczytania, jednak obecnie jestem w trakcie Sezonu Burz, a potem planuję kilka innych pozycji (Metro2035, Łzy Diabła, seria Gears of War), które rónież czekają na swoją kolej wink_prosty.gif

Swoją drogą w Harrym Potterze też są wymieniane smoki (najwięcej chyba w czwartej i siódmej części); ale tylko fragmentarycznie.

Tak samo Silmarilion, Ziemiomorze czy Miecz przeznaczenia mają w tekście wplecione wątki ze smokami.

A no i pierwsza część Świata Dysku ("Straż! Straż!") jako jeden z motywów przewodnich ma również smoka (i mniejsze smoki - to jest dość zabawny motyw). Możesz tą książkę przeczytać jednostkowo, bo nie trzeba kontynuować serii, żeby czytać o smokach, pierwsza część nie kończy się też żadnym cliffhangerem ani niczym takim.

Sądząc po okładce, również seria "Dziewiąty Mag" powinna traktować w jakiś sposób o smokach.

Edytowano przez ZygfrydQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dużo kilka smoków masz w "Eragonie" :) Ponadto cykl "Dragonlance", zwłaszcza moja ulubiona "Legenda o Humie". Do tego książki z Forgotten Realms ( Drakolicz się liczy za pełnego smoka ? ). No i jedna z najlepszych książek jakie miałem przyjemność czytać, "Prawa i powinności". Serio, pod względem humoru klasa sama w sobie. Aha, jest tam też jednorożec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą w Harrym Potterze też są wymieniane smoki (najwięcej chyba w czwartej i siódmej części); ale tylko fragmentarycznie.

Ja raczej szukam tam gdzie występują dość często (np w 1/6 lub więcej.. całej książki). Tych co są ale jakieś tylko wspomnienia że istnieją lub że smok się pojawia na parę stron a potem już nie wolę unikać (ale i takie dodam do listy bo raczej kiedyś je przeczytam) Pewnie takich książek które szukam jest niewiele confused_prosty.gif

Edytowano przez Smok1122
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...