Skocz do zawartości

Diablo (seria)


Gość kabura

Polecane posty

bo z craftingu nie korzystałem

Już teraz jedne z najlepszych rękawic, naramienników czy amuletów można uzyskać z craftu Archonckich elementów, a jak jeszcze dojdą dodatkowe recepty (a ma ich być dużo), to może się okazać że rzemiosło będzie dobrą alternatywą dla ciągłej farmy w celu dobrania dobrych itemów.

Jestem ciekawy, co będzie teraz walutą handlu

Zapominasz o tym, że Blizz od jakiegoś czasu zapowiada że najlepsze itemy będą przypisane do konta, bądź postaci. Jeśli faktycznie tak będzie, to handel przestanie mieć jakiekolwiek znaczenie, i trzeba się będzie skupić na farmie i crafcie. Chociaż skoro usuwaja AH, to może nie będzie aż tak wiele tych przypisywanych przedmiotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie można na to liczyć. Blizzard, bez względu na nazwisko dowodzącego, zawsze podkreślał, że najważniejszym dla nich elementem jest i będzie rozgrywka wieloosobowa: gry publiczne czy ze znajomymi. Zapowiedź zamknięcia / wyłączenia domów aukcyjnych szybko odbiła się w nastrojach... cenowych. Ceny klejnotów, gwieździstych-promienistych, szczególnie Rubinów i Szmaragdów, w ciągi parę minut podskoczyła o prawie 10 baniek za sztukę... W sumie nic w tym dziwnego, bo to akurat towar cenny i uniwersalny w kontekście nadchodzącej zmiany dropu. Tylko czy aby był (jest?) sens kupować już teraz błyskotki? Mogłoby się wydawać, że tak, jednak filmiki na YT z rozgrywki w Diabełka na PS3/X360 pokazują, że te parę tygodni po premierze wystarczają by cieszyć się kozackimi legendami i najlepszymi kamyczkami, w tym ich Markizową odmianą. A przecież wersja konsolowa nie oferuje wcale Loot2.0 oraz domów aukcyjnych. Widząc co ludziom wypada na konsolach, aż człeka dreszcze przechodzą na myśl efektów PeCetowego dropu nr 2.0 ;) Coś mi się zdaje, że albo krawcenie najlepszych kamieni będzie znacznie uproszczone lub po prostu będą wypadać też te najlepsze odmiany (do tej opory uzyskiwane tylko dzięki złotnikowi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - loot konsolowy zakłada granie w pojedynkę bez handlu jako główną formę zdobywania przedmiotów; należy też doliczyć bardziej każualową formę gry. Nie zapominajmy też o tym, że gra i postacie mające wszystkie dane po stronie klienta dają...

http://i.imgur.com/Apn85D1.jpg więc bym się tak nie przejmował postrzeganym balansem konsoli ;)

Osobiście odpocznę sobie (ja i mój nadgarstek) od gry razem ze znajomymi i wrócę na dodatek z "czystym" kontem na ladder cieszyć się grą jakby od nowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamill0 - graczom się nie dogodzi. PCtowcy chcą zdjęcia ciągłego połączenia z netem, konsolowcy narzekają na jego brak wink_prosty.gif

Jeśli chodzi o wczorajsze ogłoszenie - jak najbardziej podoba mi się zamknięcie RMAHu*. Mam też nadzieję, że skoro AH ma być również zamknięte, to rzeczywiście wszystko albo znaczna ilość sprzętu będzie przypisana do konta - inaczej zostanie tylko typowy dla D2 handel. A chociaż D2 kochałam, to nic mnie tak nie zniechęcało jak przymus korzystania z czatu handlowego (czy też handlu czatowego). AH przynajmniej pozwala szybko wejść, zdobyć przedmiot, wyjść i wrócić do gry**. Tamten sposób - wymagał nie tylko siedzenia po ileś godzin i czytania spamowanego czatu, ale i znajomości wszystkich sposobów na oszukiwanie. Nie po to, aby okradać, tylko po to, żeby nie dać się okraść. Co prawda obecność klanów pozwala mieć nadzieję na rozsądny handel wymienny (tak, jak to było w pierwszych dniach D3 - pożyczało się znajomym pas dla innej klasy, a w zamian za to inna osoba pożyczała miecz z 600 (!) dps, który udało się wydropić 2 dni temu kuzynowi brata kumpla, ale nie jestem pewna, czy to wystarczy. Mam też nadzieję, że złoto zostanie dalej podstawowym środkiem płatniczym, a nie tylko prawie zbędnym dodatkiem (jak w D2). No cóż, wierzę, że Blizz znajdzie jakieś rozsądne wyjście, bo zamykanie AH i wracanie do poprzedniego sposobu handlu jest dla mnie równoznaczne z wylewaniem dziecka z kąpielą.

* - chociaż i tak niektóre łajzy dalej będą handlować przedmiotami za prawdziwe pieniądze, ale nieoficjalnie. Tyle dobrego, że przynajmniej nie będzie to tak łatwo dostępne.

** - poza tym - każda chwila gry jest bardziej satysfakcjonująca. Nie tylko rośnie pasek doświadczenia mistrzowskiego, ale także ilość znalezionego złota (za które można wzmocnić postać). No i nawet jeśli znajdziesz świetny przedmiot dla innej klasy (lub nawet innego builda), to i tak możesz się cieszyć, bo odzyskasz równowartość przedmiotu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile tak naprawdę takich świetnych przedmiotów dla swojej lub innej klasy znalazłaś w trakcie gry dotąd? Jedyne przedmioty, które sprzedawałem za więcej niż 2kk to były te wcześniej kupione z AH za mniej i resellowane oczko2.GIF Nawet za średnie legendarne ciężko uzyskać przyzwoitą sumę bo tych tysiące znajdują boty i w 99.999% przypadków Twoje dropy nie będą stanowiły dla Ciebie upgrade'a.

Dlatego też liczę na to, że Loot 2.0 poprawi sytuację, gdy jedynym miejscem, gdzie się takowe znajdzie jest AH. Kwestia złota może być jednak problematyczna, Blizz będzie zmuszony dodać dodatkowe gold sinki (hazard z Gheedem może być dobrym początkiem, ale nie wiem czy zmusi on do utopienia setek milionów bardziej majętnych graczy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graczom się nie dogodzi. PCtowcy chcą zdjęcia ciągłego połączenia z netem, konsolowcy narzekają na jego brak

Najlepsza opcja to pozostawienie graczom wyboru, tzn. kto chce ciągłego połączenia, ten niech sobie aktywuje odpowiednią funkcję, a kto nie chce, ten nie.

Jeśli chodzi o wczorajsze ogłoszenie - jak najbardziej podoba mi się zamknięcie RMAHu*. Mam też nadzieję, że skoro AH ma być również zamknięte, to rzeczywiście wszystko albo znaczna ilość sprzętu będzie przypisana do konta - inaczej zostanie tylko typowy dla D2 handel.

Mnie zamknięcie Domu Aukcyjnego średnio się uśmiecha, szczególnie biorąc pod uwagę jakość znajdowanych przedmiotów. Jeżeli to poprawią, to w sumie źle nie będzie - samemu się znajdzie więcej ciekawych przedmiotów - ale mimo wszystko zostawiłbym możliwość kupowania przedmiotów na aukcjach. Nie uśmiecha mi się obwoźny handel. To nie ten typ gry, gdzie tego typu transakcje dodawałyby zakupom uroku.

Edytowano przez Holy.Death
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile tak naprawdę takich świetnych przedmiotów dla swojej lub innej klasy znalazłaś w trakcie gry dotąd? Jedyne przedmioty, które sprzedawałem za więcej niż 2kk to były te wcześniej kupione z AH za mniej i resellowane
Wystarczająco, żeby stać mnie było na sprzęt, który DiaBro wycenia na MP7* smile_prosty.gif Co prawda tylko raz znalazłam sprzęt za ponad 100kk (i właśnie jestem w trakcie sprzedaży - mojo dla szamana), kilka za kilkadziesiąt kk, wiele za 10kk+, i oczywiście mnóstwo drobnicy. Oczywiście, że wlicza się w to także złoto znalezione i zyskane od vendora. Ale wiele też straciłam przez złe inwestycje i przez recesję (bo sprzęt zmieniam ciągle od premiery). Podliczyłam sobie też jaka jest wartość przedmiotów wystawionych przeze mnie obecnie na aukcji - ponad 300kk smile_prosty.gif Także nawet grając w ciągu dnia 1-2 godziny dziennie można bez problemu znaleźć dość sprzętu dla innych klas, które są warte wystawienia na AH. Także dalej uważam AH za przydatne i o wiele sensowniejsze rozwiązanie, niż czaty handlowe.
Najlepsza opcja to pozostawienie graczom wyboru, tzn. kto chce ciągłego połączenia, ten niech sobie aktywuje odpowiednią funkcję, a kto nie chce, ten nie.
Ale co to zmieni? Konsolowcom nic, bo jak ktoś chce oszukiwać (dupując przedmioty, ratując swoją postać HC), to i tak ma do tego dostęp teraz i będzie miał dalej. A możliwość wyłączenia "always-online" w wersji PC tylko przeniosłaby dodatkowy problem na nową platformę.

* - mimo tego, że noszę rubin i PPO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem za bardzo przekonany do usunięcia zwykłego AH za złoto i powrotu do "handlu obwoźnego" o którym Holy.Death wspomniał. Podobała mi się możliwość kupienia przedmiotów które potrzebowałem w AH, szybko sprawnie i bez problemów. AH pozwalał łatwo ocenić ile można zarobić na przedmiocie, teraz trudno będzie wycenić ekwipunek i nikt nie będzie znał wartości pieniądza w grze.

Edytowano przez Evil Duo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie teraz zależeć od tego, jak w praktyce będzie się sprawował Loot 2.0. Jeśli faktycznie będą wypadać dobre przedmioty, a najlepsze będą przypisane do konta, to może się okazać że handel w ogóle nie będzie potrzebny. I to mi się właśnie podoba, przeniesienie ciężaru na granie i samodzielne zdobywanie sprzętu, czy to przez rzemieślnictwo, czy przez drop. A nie jak do tej pory, że się człowiek nawet nie zastanawiał czy da radę założyć znaleziony item, ale czy uda się go opchnąć chociaż za 1 mln. I kombinowanie, jak tu uzbierać kasę na coś porządnego, przy cenach liczonych niekiedy w miliardach golda.

Jedyne czego będzie mi brakować z AH, to brak szybkiego dostępu do gemów i recept.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co mnie śmieszy? Poczytajcie komentarze pod newsem o usunięciu AH na battlenecie. Wcześniej zdecydowana większość społeczności była przeciwko ah w grze. Tematy pełne płaczu, krytyki, wyzwisk skierowane w stronę Blizza powstawały przez długie miesiące po premierze gry. A teraz? Nagle wszystkim ten dom aukcyjny tak na prawdę nie przeszkadzał, a nawet okazuje się, że go lubili. Paranoja. Blizz coś wprowadza do gry - źle, Blizz coś wywala z gry - też źle (chociaż imo bardzo dobry ruch). Ludziki się przyzwyczaiły do wystawiania itemu z jakąś cenę na ah i olania go do czasu aż wpłynie kaska albo item wróci do skrzynki. Świadomość tego, że będzie trzeba troszkę pobiegać, poszukać ludzi, którzy to kupią ich przeraża :D

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Ci narzekający z reguły są głośniejsi od zadowolonych. Taka norma, bo niezadowolonym bardziej zależy na zmianach i częściej o tym piszą. Oczywiście tym konstruktywnie niezadowolony, a nie tym, którzy wyzywają swoich oponentów itd. JEDNAK! Jeśli spojrzysz na plusy do komentarzy pod tym newsem, zobaczysz, że znacznie więcej jest przy radości z wywalenia AH, a ankiety na różnych stronach fanowskich dają wyniki rzędu 70% za usunięciem, 10% przeciw (reszcie jest to obojętne). A więc to wbrew pozorom popularna decyzja.

Z zażenowaniem natomiast czyta się teksty o tym, że "wygrały ofermy, które nie potrafiły sobie poradzić na AH i potrzebują pomocy"...blablabla...i taki jeden z drugim nie rozumie, że Diablo to H'n'S, a nie Eurobiznes, żeby większość czasu poświęcać na kombinowanie przy handlowaniu zamiast wybijania potworów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedź zamknięcia / wyłączenia domów aukcyjnych szybko odbiła się w nastrojach... cenowych. Ceny klejnotów, gwieździstych-promienistych, szczególnie Rubinów i Szmaragdów, w ciągi parę minut podskoczyła o prawie 10 baniek za sztukę...

Hehe ja wydałem na sześcienne kamyki wczoraj połowę uzbieranej kasy (niewiele bo tylko około 25kk - ale tak to jest jak się ma 5 klas i dla każdej sprzęt się chomikuje smile_prosty.gif ) a za drugą przerabiałem. Zapas w każdym razie mam i kasę z farmy będę wydawał u Szena

Nie tylko ceny klejnotów wzrosły... ja sprzedaje schematy i ceny tychże poszły też w górę bardzo dużo.

Coś mi się zdaje, że albo krawcenie najlepszych kamieni będzie znacznie uproszczone lub po prostu będą wypadać też te najlepsze odmiany (do tej opory uzyskiwane tylko dzięki złotnikowi).

Oby nie wink_prosty.gif bo nietrafioną inwestycję bym poczynił

Wystarczająco, żeby stać mnie było na sprzęt, który DiaBro wycenia na MP7* smile_prosty.gif

Się sprawdziłem też

http://www.diabro3.c...bmitButton.y=30

dobrze liczy dla czarki, ale barbem to ja mogę więcej smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schematy mówisz? Ja praktycznie od dłuższego czasu nie podnoszę nic poza ringami, rękawicami, amuletami i wybranymi rodzajami broni (żółte ma się rozumieć). W ogóle od wczoraj, od zapowiedzi wywalenia AH/RMAH, mając we łbie te wszystkie zapowiedzi dotyczące nadchodzącego dodatku, to to całe farmienie zaczęło mi się wydawać nieco żałosne tongue_prosty.gif Przecież i tak nic naprawdę sensownego mi nie wypadnie, a nawet jeśli, to przeca Loot 2.0 zaoferuje jeszcze lepsze graty.

Też się sprawdziłem

http://www.diabro3.c...bmitButton.y=30

http://www.diabro3.c...bmitButton.y=30

Normalnie poczułem +25% do męskości tongue_prosty.gif

Dziwne, te wyliczenia sugerują mi mp6 a bez problemów jadę na mp8 a nawet 10. Na tym ostatnim jedynie długo schodzi mi tłuczenie elitarnych.

Edytowano przez Ferrou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczająco, żeby stać mnie było na sprzęt, który DiaBro wycenia na MP7* smile_prosty.gif

Z matematyką u mnie jeszcze nie najgorzej, ale mnie pokazało optymalne MP5 - tak samo jak na moim wizie ze sprzętem może za 4kk ;) I po 307~h gry, jak pisałem wcześniej, dostąpiłem zaszczytu zdobycia absolutnie 0 dropów wartych nawet paru kk... Zazdroszczę zatem szczęścia, choć może gdybym wiedział ile czasu to zajęło, to i bym przestał.

Nie powiem, że nie korzystałem z AH - przed nerfami IAS sprzedawałem setki, tysiące pierścieni/amu od vendora +agi+ias, kupowanie sprzętu na wszystkie klasy - ale ostatecznie nigdy nie trafiłem na ekscytujący drop, który a)sprzedałby się za wiele; b) byłby dla mnie ulepszeniem, stąd i taka moja tu perspektywa.

Zgadza się też, że przejście od AH do czatów to ze skrajności w skrajność i jestem przekonany (albo szczerze - mam wielką nadzieję), że Blizz udostępni nam jakąś pośrednią opcję, która ułatwiałaby handel - po prostu nie do takiego stopnia jak AH.

Wiele opiera się w dużym stopniu na tym jak poradzi sobie Loot 2.0 z dostarczaniem przedmiotów graczom i w jakim stopniu będą oni w stanie zaspokoić progresowe potrzeby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z matematyką u mnie jeszcze nie najgorzej, ale mnie pokazało optymalne MP5 - tak samo jak na moim wizie ze sprzętem może za 4kk
Wczoraj wieczorem sprawdziłam i rzeczywiście coś się skopało, ale dziś znowu pokazuje mp7 co.gif
Paranoja. Blizz coś wprowadza do gry - źle, Blizz coś wywala z gry - też źle (chociaż imo bardzo dobry ruch). Ludziki się przyzwyczaiły do wystawiania itemu z jakąś cenę na ah i olania go do czasu aż wpłynie kaska albo item wróci do skrzynki. Świadomość tego, że będzie trzeba troszkę pobiegać, poszukać ludzi, którzy to kupią ich przeraża
Gdyby to chociaż było bieganie. A to będzie siedzenie i spamowanie godzinami "WTS XY/WTB XY", zamiast poświęcenia tych najwyżej 5 minut dziennie na wystawienie interesujących przedmiotów dla innych klas. Zresztą - więcej "przeciw" zamykaniu AH pisałam wyżej. I tam też mówiłam, że sam Loot 2.0 pewnie wystarczy na ubranie swojej postaci, ale co zrobić z fajnym sprzętem dla innych klas/buildów, który się znajdzie?
Z zażenowaniem natomiast czyta się teksty o tym, że "wygrały ofermy, które nie potrafiły sobie poradzić na AH i potrzebują pomocy"...blablabla...i taki jeden z drugim nie rozumie, że Diablo to H'n'S, a nie Eurobiznes, żeby większość czasu poświęcać na kombinowanie przy handlowaniu zamiast wybijania potworów.
To już jest zabawne. Przecież czaty handlowe znacznie bardziej wymagały eurobiznesu, niż AH.

Co do klejnotów - od początku gry powoli przerabiam wszystkie i jeszcze tylko kilku topazów mi brakuje do ideału wink_prosty.gif Nie planuję też robić markizowych klejnotów, bo o ile pamiętam, dość dużo kosztuje wyjęcie ich później z gniazd. No i przydadzą mi się księgi tajemnic (bo żadnych składników do craftu nie kupuję) do stworzenia rękawic smile_prosty.gif

EDIT:

Z matematyką u mnie jeszcze nie najgorzej, ale mnie pokazało optymalne MP5 - tak samo jak na moim wizie ze sprzętem może za 4kk wink_prosty.gif I po 307~h gry, jak pisałem wcześniej, dostąpiłem zaszczytu zdobycia absolutnie 0 dropów wartych nawet paru kk... Zazdroszczę zatem szczęścia, choć może gdybym wiedział ile czasu to zajęło, to i bym przestał.

Wszystkimi moimi postaciami na SC grałam w sumie ponad 1k godzin, więc to może wyjaśnia czemu miałam więcej okazji do znalezienia niezłych przedmiotów ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - w takim układzie nie obraziłbym się nawet na 1/3, ba, 1/4 Twoich znalezisk! :P Choć muszę nieco sprostować poprzednie wypowiedzi, przejrzałem właśnie stash i postacie i przypomniało mi się, że znalazłem amu agi/vit/int/cc/cd jakiś czas temu, które dotąd wisi na szyi mojego dh, za które mógłbym na AH dostać z 6-7kk. Wciąż, to dosyć mizerne łupy jak na dość sporo czasu gry.

A co robić z fajnym sprzętem dla innych klas? Blizz pewnie zakłada, że gracze będą mieli przyjaciół, z którymi się podzielą!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfhelm - to wliczam samo przez się ;) Zresztą wyżej pisałam, że mam nadzieję, iż wprowadzenie do D3 klanów pozwoli dzielić się łupami (choćby klanową skrzynkę). Mimo to, prędzej czy później każdy będzie miał nadwyżkę rzeczy, które będą wydawały się dobre. I albo dojdzie do handlu czatowego, albo trzeba się będzie zamknąć w bańce swojego klanu i grupy znajomych, a potencjalnie dobre przedmioty sprzedawać. Obecnie zamiast tego jest AH, w którym łatwo sprawdzić, czy potencjalnie dobry przedmiot jest wart "wysiłku" sprzedaży, czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą co do AH. Jak grałem w rożne MMO to w kilku grach by sprzedawać trzeba mieć sklep postawiony postacią i siedzieć... Czyli gra włączona, i nie pograsz nic, chyba że można kilka gier mieć odpalonych i tam "sklepik" a tu grasz inną postacią. Więc AH za golda jest dobrym rozwiązaniem, zawsze wystawiasz coś i nawet nie musisz być w grze to może się sprzeda, oraz jest to bezpieczniejsze, bo przez "trade" mogą się trafić haki.

Według mnie nawet AH goldowe + loot 2.0 może być dobrym rozwiązaniem, przecież zawsze lepiej sprzedać komuś z zyskiem niż stracić u npc, a w znajomych/klanach nie zawsze trafi się chętny do zakupu, a przy AH mamy więcej potencjalnych klientów.

Edytowano przez RedEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest zabawne. Przecież czaty handlowe znacznie bardziej wymagały eurobiznesu, niż AH.

W dużym skrócie napisałem. W tych postach generalnie chodzi o to, że jeden z drugim cwanym dorobili się na AH flippingu, czyli kupowaniu i sprzedawaniu drożej, a ofiarami nazywają tych, którzy chcieli by w tej grze można było dobrze się ubrać z gry, a nie z handlu, co w dość powszechnej opinii jest bardzo trudne. Absolutną prawdą jest natomiast to, że takie jednostki nie wiedzą, na czym polegać powinno Diablo i zdaje im się, że właśnie głównie na AH...

Jeśli Blizz dobrze rozwiąże sprawę lootu, to taki spam nie będzie wielkim problemem, bo będzie można ubrać się samemu. Zresztą dzięki innemu sposobowi dołączania do gier nie wpłynie to wcale na łatwość odnajdywania interesujących nas rozgrywek. W D2 było to mocno utrudnione przez tematy handlowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zamiast tego jest AH, w którym łatwo sprawdzić, czy potencjalnie dobry przedmiot jest wart "wysiłku" sprzedaży, czy nie.

Jeżeli Blizz faktycznie zostanie przy pozbyciu się AH, ale nadal będzie chciał ułatwić cały proces handlowy by uniknąć spamu w czatach etc., to mogliby zastosować po prostu "tablicę ogłoszeń", którą możliwe by było przeglądanie kategoriami i poprzez którą dałoby się nawiązać kontakt ze sprzedającym w formie prostego czatu/wymiany wiadomości i bez potrzeby wejścia w tę samą grę wymiana przedmiotów.

W ten sposób pozbywamy się "Kupię 5kkk, 10 minut i mogę robić MP10", jednocześnie umożliwiając sensowy kontakt i "bardziej ludzki" handel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie napisałem. W tych postach generalnie chodzi o to, że jeden z drugim cwanym dorobili się na AH flippingu, czyli kupowaniu i sprzedawaniu drożej, a ofiarami nazywają tych, którzy chcieli by w tej grze można było dobrze się ubrać z gry, a nie z handlu, co w dość powszechnej opinii jest bardzo trudne (...)
Tak to już bywa z pisaniem w "skrócie myślowym" czy też przesadnym upraszczaniem, że może z niego wyniknąć wniosek nie prosty, ale błędny wink_prosty.gif Oczywiście, że AH umożliwiało zarabianie tylko i wyłącznie na przedmiotach kupowanych i sprzedawanych po wyższej cenie. Tyle, że to jest problem graczy i ich sposobu grania, a nie platformy do handlu. Bo przecież handel przez czat handlowy umożliwia to samo.
Jeśli Blizz dobrze rozwiąże sprawę lootu, to taki spam nie będzie wielkim problemem, bo będzie można ubrać się samemu.
Wielokrotnie już pisałam, że nie chodzi mi o system ubierania swojej postaci - bo wierzę, że loot 2.0 rozwiąże ten problem. Problem, na który wskazuję, to jest to, że po zamknięciu AH nie licząc znajomych/klanu/ubierania innych swoich postaci/ nie będzie sposobu na sensowne wykorzystanie fajnego przedmiotu dla innej klasy/innego buildu. Bo trudno mi uwierzyć, że za każdym razem runem będziemy znajdować coś lepszego od obecnego sprzętu (zbyt szybko nakręciłoby to wtedy ciągłą potrzebę generowania coraz wyższych statystyk, aż do chorego poziomu). A obecnie (choć trudno znaleźć coś dla siebie), to nawet jeśli znajdziesz choćby złoto albo coś innego dla obcej klasy - możesz dzięki temu przedmiotowi wzmocnić swoją postać.
Jeżeli Blizz faktycznie zostanie przy pozbyciu się AH, ale nadal będzie chciał ułatwić cały proces handlowy by uniknąć spamu w czatach etc., to mogliby zastosować po prostu "tablicę ogłoszeń", którą możliwe by było przeglądanie kategoriami i poprzez którą dałoby się nawiązać kontakt ze sprzedającym w formie prostego czatu/wymiany wiadomości i bez potrzeby wejścia w tę samą grę wymiana przedmiotów..
Czyli usunięcie AH dla stworzenia nowej, znacznie mniej wygodnej platformy handlowej umożliwiającej znacznie łatwiejsze oszukiwanie innych graczy.
W ten sposób pozbywamy się "Kupię 5kkk, 10 minut i mogę robić MP10", jednocześnie umożliwiając sensowy kontakt i "bardziej ludzki" handel.
Do tego wystarczy zamknięcie RMAHu, za czym jestem od dawien dawna ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - dokładnie; nastawiona też na ewentualny handel item za item.

A to wszystko zakładając, że Blizzard w ogóle cokolwiek z tym zrobi po usunięciu AH. :P Ale na szczegóły jakiekolwiek w tym zakresie należy poczekać na Blizzcon - nie wierzę, by pozostawili po AH chaos.

Problem zaś z kupowaniem złota jest taki, że na ogół 3rd party strony mają lepsze ceny na nie... Więc i problem ostatecznie pozostałby mniej więcej taki sam. Niefortunnie to problem już ponad moją głowę, więc nawet nie spekuluję co by mogli z tym zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...