Jump to content

XanderMorhaime

Forumowicze
 • Content Count

  1,203
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

49 Dobra

About XanderMorhaime

 • Rank
  Skalny Troll
 • Birthday 11/12/1984

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Array

Sposób kontaktu

 • Strona WWW
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array

Recent Profile Visitors

4,075 profile views
 1. Takie pytanie... nabył ktoś może Andromedę ostatnio przez Steam i wie, czy daje to możliwość grania z oprawą w całości po angielsku? Mam na myśli głosy, napisy, opisy, WSZYSTKO. Bo po przygodzie z Inkwizycją straciłem zaufanie do ichnich tłumaczy, ale w samą Andromedę bym spróbował, choćby po to, by zobaczyć, o co cała ta afera była...
 2. Taka dziwna sprawa - z nieznanych mi przyczyn Frostpunk uznał, że standardowo będzie się uruchamiał w jakiejś chorej rozdzielczości (dwa tysiące cośtam na tysiąc cośtam, konkretna wartość nie zapadła mi w pamięć ten jeden raz, gdy jakimś cudem udało mi się cokolwiek zobaczyć z menu), której mój monitor nijak nie jest w stanie przetwarzać (optymalną ma 1920 x 1080). Ustrojstwo na skrót alt+enter nie reaguje, a parametry uruchamiania dodawane przez steam (typu -windowed czy próby ustawienia -w 1920 -h 1080) najzwyczajniej w świecie olewa i dalej robi swoje. Ktoś ma pomysł, co z tą zarazą zrobić?
 3. Osobiście gry Warhammerowe dały mi z serii najwięcej frajdy od czasów drugiego Medievala, więc ogólnie polecam. Co do kwestii 1 czy 2 - w dwójce masz oprócz kampanii fabularnej też kampanię Mortal Empires, która pozwala grać właściwie wszystkimi grywalnymi nacjami z obu odsłon na znacznie większej mapie - jest tylko drobne ale. Stan aktualizacji starszych frakcji jest nieco zapóźniony w stosunku do stanu z jedynki, nie ma nadal grywalnej Norsci, nie ma legendarnych oddziałów dla armii z dodatków. Pracują nad nadrobieniem strat, ale wedle planów skończą koło maja. Do tego tryb Mortal Empires nie ma filmików wprowadzających, które bardzo mi w jedynce przypadły. Ale tak ogólnie to można najpierw zgarnąć jedynkę w jej kompletnej formie, a tymczasem niech jeszcze nad dwójką popracują. W końcu nadal są w planach jeszcze inne dodatki.
 4. A co mi tam, rzucę okiem, jak ten nowy system wyjdzie. Może granie będzie wtedy mniejszą mordęgą, chociaż jeśli ludzie zachowają to, co dotąd odblokowali, to pewnie nadal będę większość czasu robił za czyjś cel na strzelnicy. Nie obiecuję sobie jakichś wielkich zmian, bo EA już mnie na dobre oduczyło wyglądać ich działań z nadzieją.
 5. A jakich konkretnie modów szukacie? Zmieniających rozgrywkę? Poprawiających błędy? Dodających stroje, głosy, fryzury? Mod modowi nierówny, więc dobrze byłoby wiedzieć, co polecać.
 6. Ot, kwestia gustu. Dla mnie to najlepsza zabawa z serią od czasów drugiego Medievala. Rozwojowi postaci nic do zarzucenia nie mam, badania trzymają nastrój świata, z polem walki też problemów mnie miałem (i to przy upiększonych chorągwiach, które nieco tracą na przejrzystości)... a że DLC są, to cóż. Gdyby Empire 2 zrobili dzisiaj, też by pół frakcji było do dokupienia później. Taka już praktyka studia/wydawcy, nie pochwalam, ale jestem skłonny zapłacić, bo przynajmniej jakościowo poziom trzymają.
 7. Ech... dostała mi się karta podarunkowa do Empiku, a tam gier, których bym nie miał, jak na lekarstwo, więc wziąłem nowego Battlefronta i... w sumie się cieszę, że nie wydawałem na to swoich pieniędzy. Polski dubbing kompletnie masakruje jakiekolwiek "wczucie się" w świat gry, co przy takim poziomie oprawy audiowizualnej jest nie lada wyczynem. Niechby chociaż dali możliwość dokupienia głosów po angielsku, skoro tak strasznie się boją, że angielskojęzyczna część świata by u nas gry kupowała, gdyby mogli zrozumieć, co się w nich gada, bo taniej... Sama kampania raczej taka sobie - postacie w ogólnie w porządku, zmiana frontów nawet do przełknięcia, ale rozmiarem toto nie porywa. Oczywiście oprócz kampanii mamy tryb arcade, ale to jest kpina, nie tryb single. Malutkie misje, a na dokładkę walnęli ograniczenie, ile nagród można z tego dostać w danym okresie czasu. Gdyby jeszcze te mecze dawały jakieś konkretne nagrody, a nie te grosiki, bym może zrozumiał... A w trybie tworzenia własnych misji - sześć planet do wyboru i zero bitew kosmicznych. A najgorsze to multi. Przez to, że połowa postępów do zdobywanie fragów i punktów, a połowa to zawartość skrzynek, więc na dzień dobry nowy gracz ma sytuację, gdzie ma jedną broń (bo inne trzeba fragami odblokować), trzy kartki, które mu łaskawie na powitanie bazowa skrzynka rzuciła, a stawiać czoła musi ludziom, z których co drugi ma karty niebieskie albo i fioletowe... dobrze chociaż, że w bitwach kosmicznych tej dysproporcji aż tak nie czuć. W sumie wiedziałem, czego się spodziewać, ale zobaczyć to na własne oczy, to... ech. Przygnębiające bardziej, niż końcówka Rogue One.
 8. Nie trzeba rzucać mięsem, by mieć charakter. Mi zachowanie Wrexa w oryginalne jak najbardziej pasuje i go lubię. W polonizację nie grałem, ale też przyznam, że niespecjalnie czuję taką potrzebę, jeśli faktycznie zrobili z Wrexa Talara...
 9. Jak widać, dla każdego coś miłego. Mi właśnie bitwy kosmiczne i inwazja Naboo bardziej przypadły do gustu, to drugie choćby ze względu na zróżnicowanie walk (najpierw wielkie przestrzenie i walki miejskie, potem obrona pałacu). Za to osiągami się chwalić nie będę, bo jeśli gdzieś zdobyłem 10 fragów czy więcej, to musiał to być wypadek przy pracy. Ale i tak grę bym kupił, tylko ta blokada regionalna na Originie. Ot, tak to EA rozwiązuje problem za mnie.
 10. W sumie czemu by nie... Beta zrobiła na mnie świetne wrażenie. Mapy piękne, grafika i udźwiękowienie bez zmian (czyli piękne), grywalność też wspaniała i mówię to pomimo faktu, że mi inni gracze skórę łoili, aż wstyd powiedzieć. Jestem do bani w grach PvP i mimo tego się świetnie bawiłem. Bitwy kosmiczne cudne, wielkie bitwy naziemne też. Co prawda nie bardzo wiem, co myśleć o tych skrzynkach z boosterami. Jeżeli będzie je można kupować za prawdziwą kasę, to może się zrobić nieciekawie, ale po prawdzie ja i tak bym grę kupował niemal wyłącznie dla trybów solo. Ale to pod warunkiem, że będzie się dało zainstalować wersję angielską.
 11. Zakładałeś może znak przymierza Fingers of Rosaria? Ewentualnie zdawałeś języki dla Fingers lub kręgi dla Moundmakers? Sirris za tym nie przepada i mogła sobie pójść.
 12. Jak kogoś takie rzeczy interesują, to może. Mnie naprawdę niewiele ta teoria obchodzi, nie zapoznawałem się z nią głębiej, przejrzałem pobieżnie i uznałem, że za dużo tam dla mnie kombinowania, a jeśli efektem końcowym ma być po prostu gromkie stwierdzenie "Ale to był tylko sen!"... to ja już zostanę przy eksplozji w wariantach R, G i B. I to nie tych z edycji rozszerzonej.
 13. Ja bym obstawiał raczej, że nie dementowali, bo nie od tego oni są, by decydować o kanoniczności fanowskich teorii, tak samo jak nie będą się wdawać w dysputy, jak poszczególne rasy wyglądają pod zbroją... dodałbym też, że to raczej nie elementy w grze potwierdzają teorię, tylko teoria jest tak skrojona, żeby przystawała do gry. Sam ogólnie byłem rozczarowany pierwotnym zakończeniem, a edycja rozszerzona tylko częściowo zatarła ogólne złe wrażenie.
 14. W Falloutach jakoś tak to jest, że raczej szwendamy się po rubieżach, a nie siedzimy we względnie cywilizowanych terenach. Bo na etapie New Vegas to NCR to już pełnoprawne państwo z rządem, armią, dyplomacją i toną wewnętrznych problemów. Ot, taki charakter serii się utarł. My wdychamy radioaktywny pył bezdroży i tylko od czasu do czasu zawijamy w bardziej cywilizowane rejony. Inna sprawa, że właściwie tylko w dwójce i FNV były już jakieś porządne państwa, które z kolei wykształcić się mogły dzięki temu, że ktoś usunął najpoważniejsze bariery ich rozwoju (armię supermutantów, Enklawę, itp.). Jako że pozostałe części to tereny wcześniej przez wszelkiego rodzaju Wybrańców rzadko odwiedzane, to jeszcze nie miał kto pomóc ogółowi wyjść poza etap państw-miast. Gdyby za te 50-100 lat wrócić na tereny Waszyngtonu czy Bostonu, może okolica by wyglądała całkiem przyzwoicie.
 15. Dla mnie akurat pierwszy akt D2 był raczej nudnawy - szarobure pustkowia i czasem jakieś drzewo czy kamień, ogólnie nic specjalnie się nie dzieje. Już tam wolałem biegi po pustyni w akcie drugim. Ale fakt, akt piąty z przebijaniem się przez fortyfikacje był całkiem, całkiem. Ja tam jednak obstaję przy tym, że DLA MNIE umiejętności nekromanty nie dają jakichś super fajerwerków, ani też ta horda szkieletów nie wydaje się być specjalnie pożyteczna. Może to kwestia tego, że nadal nabijam poziomy, a nie staram się o skompletowanie zestawu... ale po prawdzie jakoś nie mam serca do D3 po nabiciu maksymalnego poziomu i ukończenia kampanii. Ot, czasem może skoczę pozbierać składniki, ale jakoś mnie nie bawi kombinowanie z zestawami.
×
×
 • Create New...