Skocz do zawartości
Gość kabura

Prince of Persia (seria)

Polecane posty

Mam pytanie... Czy w Prince of Persja Dwa Trony wygodnie się gra na klawiaturze, czy bez pada się nie obejdzie?

Pad jest raczej potrzebny. Wprawdzie na klawiaturze 'da się', ale sterowanie jest dosyć skopane. Szczególnie mnie wkurzał brak odwrócenia myszy w pionie (ustawienie odwrócenia odwraca i w pionie i w poziomie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarhRoxor - co ty gadasz? Mi zarówno na klawiaturze z myszką, jak i na joyu grało się świetnie. Co do kamery - chwilka przyzwyczajenia na tym, czy innym ustawieniu i już jest jak najbardziej OK.

Aczkolwiek jak ktoś jest takim laikiem, że mu wszystko, co nie takie, jak zwykle powinno być, przeszkadza - to niech bierze pada. Ale wtedy też będzie narzekał, jak to w jego naturze....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy PoP to niezbyt udany powrót. Zresztą napisałem recenzję Zapomnianych Piasków gdzie wystarczająco się o niej wypowiedziałem. Jeśli kogoś by to interesowało to podaję do niej link: klik

System walki woła o pomstę do nieba... a wszechobecne uproszczenia strasznie irytują. Nie wiem czemu Ubisoft dodaje takie ułatwienia. W stosunku do Duszy Wojownika to mamy gigantyczny krok do tyłu... Fanom trylogii nie polecam. Natomiast osoby zachwalające PoP'a z 2008r. będą zadowolone.

Edytowano przez neoXs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy tak jak to było w poprzednich częściach trylogii książę w raz z rozwojem gry straci koszulę :P Grę pewnie kupię, ale nie jestem pewien co do możliwościach mojego komputera, czyli po prostu nie wiem, czy ta gra mi pójdzie.

Może w niedługim czasie znowu zacznę przechodzić trylogię ?

Edytowano przez Artemis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak się nosiłem z planami, czy zacząć od Piasków Czasu, poprzez Zapomniane Piaski, Duszę Wojownika i wreszcie Dwa Trony? I chyba tak zrobię....

Swoja droga, Tadeusz Zieliński z Hypera świetnie określił w PoP History nazwę dawnej Trylogii. Teraz zwie się Tetralogia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiaturą i myszką bez problemu pograsz. Aczkolwiek ja np. we wszelkich grach zawsze mam problemy ze sterowaniem w momentach kiedy jest zmiana kamery lub po prostu gdy kamera zawisa w jednym miejscu. W Duszy Wojownika było tak np przy skakaniu po kolumnach. W tych momentach wolę gałki niż strzałki bo precyzyjniej mogę określić w którą stronę chcę zeskoczyć.

Czy ktoś z was próbował grać w WW na Xpadzie 360? Bo ponoć gra ma wykrywać go od razu a u mnie nie chce. Nawet ze sterownikami XBCD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Skoro większości graczy na klawce grało się przyjemnie to jutro wpadnę do MM po gierkę z PKK.

A wtedy opiszesz mi wrażenia z gry :happy:

Właściwie mógłby mi pomóc nawet weteran serii. Chciałbym wiedzieć czy warto kupić Dwa Trony za te 30 zł? Tylko proszę pisać uczciwie, a nie dlatego, że jesteście fanami Prince of Persia :wink:

1. Piaski Czasu mi się podobały, ale utknąłem na etapie z platformą jeżdżącą w górę i w dół... Najbardziej w walce przeszkadzała mi księżniczka, która ciągle ginęła :sad:

2. Dusza Wojownika była fajna, ale musiałem odinstalować z powodu jakiegoś wirusa, który został wykryty w plikach gry. Chyba przejdę jeszcze raz.

To taka jakby pomoc, gdybyście chcieli mi odpowiedzieć czy warto kupić trzecią część trylogii. Bo właściwie nie udało mi się przejść żadnej części (nie licząc "bajkowego" księcia z 2009 roku) :ohmy: Czy dałbym sobie radę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa Trony jak najbardziej opłaca się kupić. Będziesz miał to co w poprzednich częściach i trochę innych rzeczy np. dochodzą tutaj Speed Kille które dają wielką frajdę kiedy zabije się 3 przeciwników za jednym zamachem. Jest tutaj możliwość grania jako Mroczny Książę, który stylem gry różni się od zwykłego Księciunia i parę innych bajerów. Myślę że jak najbardziej możesz sobie kupić :happy: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam Dwa Trony może nie za najsłabszą, ale na pewno najbardziej wtórną część trylogii. W sumie ciężko powiedzieć, czy Piaski, czy Trony są słabsze (Warrior Within uważam za najlepszą część serii, ze względu na powiew świeżości w stosunku do części poprzedniej, fajną fabułę z ciekawym zwrotem akcji, muzykę zachęcającą do przedzierania się przez liczne komnaty i zabijania wrogów, oraz fajny, mroczny klimat. No i za Dahakę). Piaski i Trony, to tak naprawdę dwie różne gry, różniące się w dużym stopniu mechaniką, w szczególności systemem walki. Łączy je fabuła, która w Dwóch Tronach najwyższych lotów nie jest. Powiem tak, jeśli lubisz klimat jedynki, system walki dwójki i ogólnie lubisz Prince of Persia, polecam jak najbardziej. Jeśli po Warrior Within oczekujesz czegoś... nowego, to się zawiedziesz, bo to w sumie dość podobne gry, różniące się głównie klimatem (ten w Dwóch Tronach jest zdecydowanie bardziej baśniowy, choć "lekkości" Piasków Czasu już nie ma).

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! Właściwie nie jestem wielkim fanem serii, chciałbym najpierw ukończyć Duszę Wojownika, a potem może kupić Dwa Trony. Tylko czy skoro w Piaskach Czasu utknąłem na etapie z platformą jeżdżącą w górę i w dół (coś ok. 75% ukończenia gry), bo nie dawałem sobie rady z przeskakiwaniem między walką a obroną księżniczki Farah, dam radę w "trójce"? Czy nie będzie podobnego momentu, że trzeba jednocześnie walczyć i chronić kogoś innego? Nie chciałbym zaprzepaścić pieniędzy, które mogę wydać na grę Assassin's Creed 2 :teehee:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się o co martwić, ani w Duszy Wojownika ani w Dwóch Tronach nie ma momentów w których musisz ochraniać jakąś osobę, co prawda jest moment w Dwóch Tronach w którym musisz się trochę śpieszyć żeby nie zginąć ale nie będę ci spojlerował :wink: .

Edytowano przez nero321
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją przygodę z PoPem zacząłem dość ciekawie [to był PoP;Piaski Czasu] (father kupił mi ją w serii ,,Kolekcja Klasyki"). Na początku odnosiłem się do tego z rezerwą bo chciałem DMC3:SE a nie PoP, ale zainstalowałem, trochę pograłem i mi się spodobało (Całej pierwszej części nie zaliczyłem - utknąłem tam gdzie Farah pierwszy raz mówi że jednak księcia kocha, a nie zaliczyłem tego bo miałem komp oddany do formatu). To jedyna część w jaką grałem, ale z tego co widziałem to Dusza Wojownika i Dwa Trony niczemu sobie;) Z najnowszego PoPa (tego z Eliką) niezbyt byłem uradowany, gdyż nie pasowała mi ta z deka komiksowa grafika, a i książę stracił ten ,,pazur" złego chłopca którym był w Duszy i Tronach.

N3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najnowszego PoPa (tego z Eliką) niezbyt byłem uradowany, gdyż nie pasowała mi ta z deka komiksowa grafika, a i książę stracił ten ,,pazur" złego chłopca którym był w Duszy i Tronach.

Dla mnie też to było spore odbiegnięcie od fabuły. Po pierwsze ten książe nie jest księciem. Po drugie ten książe z Persji nie jest z Persji (a przynajmniej nic o tym nie mówi). A po trzecie nie ma tam ani słowa o wydarzeniach z poprzednich części. Ale poza tym ta gra mi się bardzo podobała. Rysunkowa grafa nie była taka zła. System walki trochę leży bo nie da sie zginąc i można walczyć z max. 1 przeciwnikiem ale to mi nie przeszkadza. Niezwykle wpienia mnie tylko samo zakończenie i brak kontynuacji.

Podróżnik ratruję Elikę chociaż ona sama tego nie chciała i odchodzi z nią w siną dal, za nimi leci Aryman, nastrojowa muzyczka i tekst "Czym jest ziarnko piasku na pustyni... Ziarnko piasku podczas burzy.... nastrojowe... ale wpieniające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i książę stracił ten ,,pazur" złego chłopca którym był w Duszy i Tronach.

Good riddance. Sam się powoli nakręcam na owego PoPa i to co szłyszę poprawia mi humor. Poza tym "pazura" i w Dwóch Tronach nie było za wiele. Przynajmniej nie w tym zabawnym stężeniu co każe krzyczeć "you bitch!" w pięć minut od startu gry :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież bohaterem Prince of Persia z 2008 roku nie jest bohater z trylogii Piasków Czasu... Więc jak można zarzucać mu, że coś "stracił" (pazur), skoro to zupełnie nowa postać?

A po trzecie nie ma tam ani słowa o wydarzeniach z poprzednich części.

Ponieważ to jest nowa historia z nowymi bohaterami, z nowym miejscem akcji i.... Wszystkim innym. Czy to nie było oczywiste od uruchomienia gry?

Po pierwsze ten książe nie jest księciem. Po drugie ten książe z Persji nie jest z Persji

Być może w kolejnych częściach z tej sagi zostanie to rozwinięte i wyjaśnione. Oczywiście jeśli te nowe części się pojawią. Ja bardzo bym chciał, ponieważ PoP 2008 mnie urzekł, ale większość ludzi na niego narzeka i nie wiem czy trawją prace nad kontynuacją...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wszystkich księci z Trylogii najmniej lubiłem tego z Dwóch Tronów. Ciągle gadał o tronie, ratowaniu cywili itp. W SoT książe był narwanym młodzieniaszkiem ,bardzo mi się to podobało. W WW natomiast też przypadł mi do gustu zgorzkniały człowiek, u którego widać było piętno przeżytych chwil.

Co do tego etapu z obroną Farah, to nie wiem czy chodzi Ci o to dokładnie ( horda przeciwników atakuje was, gdy jesteś w jadącej do góry windzie ? ) ale jeśli tak, to nie masz się o co martwić gdyż jest to najtrudniejszy etap gry :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...