Skocz do zawartości
Gość kabura

Prince of Persia (seria)

Polecane posty

No samo łażenie na pewno jest fajne kiedy ma się do dyspozycji kontrole nad mocami żywiołów, różnego rodzaju zamrażanie spływającej wody lub "zwiększanie" skoku przez dash. Walki pewnie część fanów nie scierpi takiej jaka jest teraz, na prawdę szkoda że Ubi nie mogło zrobić chociaż podobnego a nie takiego samego jak był w WW, T2T albo SoT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pomyślmy z drugiej strony - grafika się udała - tak, udała się, choć z błędami, ale ciekawe, jak będzie na PC.... Wspinaczki i moce się udały - ba, gdyby inne elementy były tak dopracowane to FS zgniatałoby na równi z AC II. Muzyka - świetna, aczkolwiek nie wpada w ucho i zapomina się o niej po ukończeniu gry. A wszystko zrobione w mniej niż rok (bo bredzenie Ubi o tym, jakoby FS było tworzone równolegle z 2008 - to brednie). Więc coś jest jednak na rzeczy. Ale szkoda mi tej walki i fabuły...

Chociaż tak naprawdę wadą walki nie jest jej efektowność (tu jest dobrze), ale sprowadzenie wszystkiego do trzech przycisków - ciachania, wskakiwania i kopniaka. Założę się, ze to na tym momencie twórcy zaoszczędzili czas.

Edytowano przez princefan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie fabuła, podobno nijak ma się do starej trylogii, żadnych odniesień po prostu nic. Hmm grafika. Graficznie to tak se im się IMO udał. Jeśli porównując go do niedawno wydanego AC II na PC to on po prostu legnie w gruzach. Niby ogólnie widoczki są fajne ale poza tym to tak troszki średnio. Muzyki akurat nie słyszałem jeszcze w najnowszym Prinsie ale gdyby była taka jak w starej trylogii to byłoby dla mnie git a pewnie tak nie jest jak to już fabuła pokazała :dry: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na tak starą grę to POP SOTT jest na bardzo wysokim poziomie graficznym... Historyjki bardzo przypominają mi te którę leca teraz w AC, gra im się udała.

Dobra jest taka sytuacja: Grałem najpierw w POP 2008, i na początku gry bohater chodzi sobie i krzyczy "Farah! Farah!" później dowiadujemy się że to oślica. Gdybym najpierw grał w SOTT to bym się pewnie nieźle zdziwił... :tongue:

Edytowano przez Ninja333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mechanice rozgrywki nic nie poprawią. Bo co, nagle dorobią np. kilkanaście nowych animacji kombosów? Ubi poszło z tą grą na łatwiznę, robiąc ją tak, żeby była przyzwoita i nic więcej. Wielka szkoda, bo poprzedni PoP strasznie mi się podobał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - jeśli chodzi o mechanikę, to także nie sądzę. Ale np. AC II na PC wyglądał troszkę lepiej. Może to samo będzie z FS? Nie wiem, jak to będzie - w każdym bądź razie zgadzam się z Hutem w 100% - gdyby nie pójście na łatwą kasę i wydanie Zapomnianych Piasków w podobnym czasie, co film (swoja drogą - całkiem udany blockbuster, dość spójny, co najważniejsze), to mógłby być naprawdę świetny tytuł (oznaką tego są nadzwyczajnie dobre wspinaczki i moce). Jedyne, co może ew. to poprawić, to jakiś patch-DLC zmieniający strukturę walki - zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hum. Właściwie czego się spodziewaliśmy, eh?

Powiem tak - wszystko wskazuje na to, że ta gra jest w miarę dobra. Radujmy się! To rzecz poboczna, nic więcej. Następnego PoP z pewnością porządnie dopracują ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radujmy się? Ja się nie raduję. Z wszelakimi PoPami nie mam za dużo wspólnego poza Sands of Time i kilkakrotnym "graniem u kolegi" który ma "starą trylogię"(SW się robi?).

W mechanice rozgrywki nic nie poprawią. Bo co, nagle dorobią np. kilkanaście nowych animacji kombosów? Ubi poszło z tą grą na łatwiznę, robiąc ją tak, żeby była przyzwoita i nic więcej. Wielka szkoda, bo poprzedni PoP strasznie mi się podobał.

Biadolenie z którym się całkowicie zgadzam. Nie wierzyłem w tę grę(przed beta testami w CDA, a po nich całkowicie straciłem wiarę) i z tego co widzę to miałem rację. Nie kupię tej gry nigdy. W przeciwieństwie do Starej Trylogii którą planuję kupić, gdy spadnie do Topsellera(a potem ukaże sie w CDA... nie chcę mieć dubletu znowu!).

Powiem tak - wszystko wskazuje na to, że ta gra jest w miarę dobra.

I tu leży pies pogrzebany. Między "w miarę dobra" a "świetna", jak reszta serii jest różnica. Niemniej po Ubi się tego nie spodziewałem. Znaczy? Wydania gry z TAKIEJ serii pod film.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że niezbyt entuzjastyczne oceny nowego PoPa to przede wszystkim efekt zmęczenia materiału. TFS z tego co widzę jest kropka w kropkę taki jak Trylogia, a na litość - te trzy gry już były do siebie bardzo podobne i ta mechanika została już przeżuta, przełknięta i strawiona przez poprzedniczki. Co widać zresztą było już po TTT - w moim odczuciu gry znacznie lepszej od Sands of Time i Warrior Within, ale przyjętej już chłodniej, bo to mniej odkrywcza rzecz była.

TFS poza trzema umiejętnościami (z których dwie są bardzo podobne) nie wnosi nic, a formuła jest już wyczerpana. Trzeba wrócić do Księcia rysunkowego, z półotwartym światem i trochę z nim pogrzebać, żeby był mniej casualowy i ciekawszy. Inaczej Prince'a czeka ten sam los, co Larę Croft. Kolejne części niby fajne, ale jakoś coraz mniejszy entuzjazm budzą.

Albo w ogóle wysłać markę na zasłużoną emeryturę. Dziewięć części to naprawdę dużo i trochę trudno liczyć, że coś pod tym tytułem okaże się równie odkrywcze jak pierwszy PoP czy Sands of Time - a tylko taki ruch mógłby przywrócić marce blask, który zaczyna blaknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie zmęczenia - dowód - akrobacje nadal gniotą! - ale pośpiechu "byle zdążyć do filmu". Efekt - gra bardzo solidna, nic poza tym.

Ale przestałem się martwić - bo i tak PoP to PoP, więc i FS zapewnia świetną zabawę, a w dodatku nadjeżdża Split/Second, który jest genialny!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowód na zmęczenie materiału etc. będzie wtedy, kiedy jakaś gra z serii zjedzie do około piątki w większości recenzji. Widzi to ktoś z was? Nie? No właśnie. Gra z tej serii nawet robiona "na chybcika" wciąż według recenzentów jest dobra.

I to właśnie pokazuje piękno tej serii.

Niestety, ja sama z przekonaniem się, jak z tą grą jest będę musiała poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, zmęczenie materiału nie oznacza wyprodukowania gry na pograniczu "kaszanki", a zrobienie nawet przyzwoitej, lecz maksymalnie wtórnej kontynuacji sequela prequela spin-offa danej gry, by tylko wyciągnąć jeszcze trochę pieniędzy od fanów. Lub osób, które z daną serią nie miały nic wspólnego, a akurat spodobał im się film. ;)

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając i oglądając już kilka recenzji nowego PoPa, dochodzę do wniosku że chyba każdemu nie podoba się nowa facjata Księcia bo jakiej bym recenzji nie przejrzał to w każdej z nich piszą o niej nieciekawe opinie. Pewnie część fanów zrobi jakieś mody, które ją w jakimś stopniu lub całkowicie zmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie coś - możesz połazić Malikiem np. albo Sand Wraith (ciekawe, jak będzie wyglądał w FS). Na pewno jest to w EK, którą kupuję, można też te postacie zdobyć, kupując pre-order na gry-online.pl/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...