Skocz do zawartości
Gość kabura

Prince of Persia (seria)

Polecane posty

Na pewno recka będzie w nowym CDA ale ja nowego PoP'a bym nie kupił. Jakiś taki niezbyt mi się wydaje. Niby wszystko fajnie te całe moce, samo łażenie ale mi brakuje tego czegoś co miały poprzednie odsłony nawet ta z 2008 roku. No i niestety ta twarz Księcia :dry: . Ja jakoś nie jestem do niego przekonany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę wersje EK, każdą cześć posiadam, tej też nie odpuszczę, no i w końcu będę miał jakieś niestandardowe wydanie.

Wymagania zaś FS ma identyczne jak 2008 - więc wcale nie wysokie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to myślę że raczej nie. Lepiej chyba poczekać na jakąś tańszą serię jeśli już chcesz ja kupić chyba że jesteś tak wielkim fanboyem PoP'a jak princefan :wink: to możesz ją kupić w tej cenie :happy: .

P.S Jeśli cię w jakiś sposób uraziłem princefan to z góry sorry :wink: .

Edytowano przez nero321
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... ta cena to chyba dlatego ze to znana marka jest... ja unikam kupowania gier za więcej niż 100zł o ile nie jest to dla mnie bardzo ważna premiera. Moim zdaniem lepiej poczekać jeśli masz inne gry na celowniku w najbliższym okresie.

Edytowano przez Kawalorn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam, na Allegro chodzi po 100zł (standardowa wersja). Ale jak już mówiłem, biorę "kolekcjonerkę". Aha - o filmie napisałem w stosownym temacie przeze mnie stworzonym, powiem tylko, że godna ekranizacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ princefan

Jutro wybieram się na to do kina :smile: Bardzo jestem ciekaw jaki będzie rezultat, ale też sądzę, że mi się spodoba.

Jeśli chodzi o cenę gry, ja zawsze kupuję w Saturnie. Premierówki, które w Empiku można kupić za co najmniej 120 zł, tam dostanę za 100 zł... Różnica jest dość pokaźna, zawsze dołoży się tą resztę na inny zakup :wink:

A farta mam jeszcze o tyle, że z okazji dnia dziecka mama dołoży mi połowę kwoty potrzebnej na kupno gry PoP: Zapomniane Piaski :smile: Ach, nie mogę się doczekać! :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupiłem PoP: The Two Thrones i jest to gra odrobinę gorsza od PoP: Warrior Within. W T2T jest trochę dziwne dla mnie sterowanie i trochę dziwnie porusza się książe. Według mnie walka tam zamienia się w skradankę (jeśli ktoś chce). Podoba mi się to, bo każdego wroga można wykończyć po cichu, oglądając inną animację. Szkoda tylko, że dla jednego rodzaju przeciwników przewidziano tylko jedną animację.:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, to były początki QTE, więc i SK jakoś super różnorodne nie było. Ale to, jak jest wykonane, jest istną perfekcja. A kiedy pierwszy raz grałem w Dwa Trony, to się po prostu zakochałem. I odkochać się nie mogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zadać pytanie dotyczące części "Dusza Wojownika":

Czy przez całą grę mamy do dyspozycji jedynie trzy zbiorniki piasku? Czasem naprawdę tyle nie wystarcza :sweat: Przydałyby się chociaż dwa dodatkowo. Tak więc da się je jakoś później odblokować czy nie? Z góry dzięki za odpowiedź! :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Na razie dostałem tylko dwie lub trzy nowe moce... Czyli mam rozumieć, że na nowe zbiorniki piasku po prostu czas przyjdzie później, tak? :happy:

BTW - Byłem wczoraj na filmie "PoP: Piaski Czasu". I zgadzam się z opinią princefana - naprawdę godna ekranizacja serii :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powiem, że najnowszy PoP jest bardzo godny uwagi. Złożyliśmy się z rodzeństwem na kolekcjonerkę i jesteśmy bardzo zadowoleni. Powiem więcej : lepiej się bawiłem niż w 2008. Książę rysowany to jednak nie to samo co ten z trylogii - uwielbiam wysłuchiwać jego komentarzy ( np. "Phew... w takim tempie nigdy nie dogonię Malika" albo ""Spotkamy się w pałacu, dogonię Cię" phew... ale pójdę dłuższą drogą, bo tak jest szybciej, oczywiście..." to te, które zapamiętałem, chodź są to jedne z nudniejszych ). Naprawdę warto!

Edytowano przez Bajarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj (już po raz trzeci) przeszedłem "Dwa trony". Tym razem sterowałem padem - i choć z początku trudno było mi się przyzwyczaić, to w końcu uznałem, że jest on dużo wygodniejszy od klawiatury.

Tym razem zwróciłem dużo większą uwagę na fabułę niż poprzednio. Było to dla mnie trochę trudniejsze, niż dla kogoś innego, bo mam "Piaski czasu" z jakiegoś czasopisma w języku angielskim. Dopiero teraz udało mi się docenić, jak piękna jest historia o księciu z Persji. W tej części zostało poruszone wiele psychologicznych wątków -

Książę odkrywa, jakim kiedyś był samolubnym potworem. Że jego jedynym pragnieniem jest nie wyzwolić swe królestwo, lecz zabić wezyra. Z czasem zdaje sobie z tego sprawę - zaczyna nienawidzić sam siebie. Pragnie, aby Mroczny Książę już nad nim nie panował - chciał być taki, jak przedtem, czego zwieńczeniem jest scena przy ojcu.

. Sprawia to, że gra jest świetna zarówno pod względem technicznym (grafika wciąż dobra, a muzyka - znakomita!) jak i fabularnym. Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości, czy zagrać - jeśli nie jesteś wielkim fanem strategii - gra jest dla Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeszedłem Duszę Wojownika i wg mnie to najlepsza część serii .

Dwa Trony też niezłe a Piaski Czasu mi się nie spodobały .

W Princa z 2008 r nie grałem i mam dylemat - kupić to czy ZP

Obszerna recenzja Zapomnianych Piasków będzie w najbliższym numerze CDA (w sprzedaży od wtorku). W międzyczasie mogę Ci polecić recenzję z zaprzyjaźnionego serwisu growego Interii: http://gry.interia.pl/recenzje/news/prince...ki,1482051,4046 Jeśli chodzi o Księcia z 2008 roku, to ma on zupełnie inny klimat i styl niż trylogia Piasków Czasu. Dla mnie jest on o wiele, wiele lepszy niż dosyć bezjajeczne Zapomniane Piaski, ale to w dużej mierze kwestia indywidualnego gustu.

Wczoraj (już po raz trzeci) przeszedłem "Dwa trony". Tym razem sterowałem padem - i choć z początku trudno było mi się przyzwyczaić, to w końcu uznałem, że jest on dużo wygodniejszy od klawiatury.

No nie da się ukryć, że w takie gry padem pocina się przyjemniej niż na klawikordzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, wygodniej - jak sama stwierdziłam po grze w wersje WW i T2T na PSP, ale wierzcie mi, z klawiaturą nie jest aż tak źle ^^.

Z zupełną innością klimatu PoP 2008 jestem w stanie polemizować, według mnie jest on dość podobny do SoT. Stylistycznie jednak jest zupełnie inny, wyjątkowy i po prostu... Piękny.

Holender, nie mogę się doczekać, aż dorwę nowego kompa i będę mogła zagrać raz jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam grałem zawsze na klawiaturze i raczej nigdy się nie przerzucę. Zapewne jednym z powodów jest to, że właśnie zepsuł mi się pad, ale to raczej nie jest najważniejsze ^^.

Tak z ciekawości zapytam, czy podczas gry w WW uważaliście wątek z Sand Writhem za przedłużeniem fabuły i wolelibyście, żeby gra skończyła się na zabiciu Kaileene ? Mi osobiście to właśnie gra Upiorem chyba najbardziej podoba się z całej rozgrywki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie - wątek Upiora Piasku jest świetnym motywem fabularnym (w końcu

zabijamy samego siebie

), ciekawym pod względem urozmaicenia rogrywki6 (w końcu tracimy życie, ale mamy za to nieskończoność piasku), graficznym (odwiedzamy nieznane miejsca, m.in. podziemne jaskinie, rozpadające się lochy, a sam Upiór wygląda prześwietnie) - więc jako durne przedłużenie rozgrywki nie można go wręcz traktować, przeciwnie, bez niego Dusza Wojownika byłaby sporo słabsza.

Jeśli chodzi o klimat - i Piaski Czasu (oraz pozostałe części Trylogii, ale to już trochę mniej), i 2008 są bajkowe, baśniowe, ale każda na swój własny sposób. Dlatego uważam, ze to dwie, zupełnie inne sagi (bo nie wątpię, ba, wiadomo, że sequel 2008 powstanie), które łączy jednak przywiązanie do serii Prince of Persia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...