Skocz do zawartości
Gość kabura

Prince of Persia (seria)

Polecane posty

Heh ja pamiętam tylko Sands of Time na PS2 i była to super gierka, z fajną fabułą i mnóstwem superowych akrobacji :) Z chęcią wracam do tej produkcji, grałem też w 2 ale mi się nie podobała :/ Pamiętam że w SoT miałem problem z

tym dziadkiem/magiem na samym końcu, dopiero po paru próbach udalo mi sie go zabić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak odpalić DLC to PoP 2008? Bo nie wiem, czy grę mam przechodzić od początku czy nie biggrin_prosty.gif
Byłam świeżo po drugim przejściu gry, jak zaczęłam grać w Epilog, ale o ile mi się wydaje - nie trzeba. A nawet jeśli, to bez zbierania ziaren i tak dalej można przejść PoPa 2008 w mniej niż 12h. O ile więc wiem - wystarczy zakupić sobie Epilog na XBL, otworzyć już w grze okienko 'zawartość dodatkowa' czy jakoś tak i włączyć :) Osobiście początkowo się trochę zdenerwowałam, bo nie chciało mi się włączyć, ale wystarczyło sobie wyczyścić cache (całe 15 sekund, łącznie z wejściem do menu!) i już wszystko działało pięknie. Epilog jest naprawdę krótki (do przejścia w mniej niż 2h), ale jest warty zagrania. A jeszcze bardziej kontynuowania, ale nie, Ubi musiało wydać Księcia Kluch 2010 :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakupiłem Trylogię prince Of Persia i Prince of Persia 2009, teraz czekam na przesyłkę z gram.pl :P Mam Sands Of Time w wersji ANG ale, że gierkę polubiłem postanowiłem kupić inne części a trylogia była kusząca bo drugą grę za 1 złoty dodają :P Mam jednak pytanko do osób które mają trylogię księcia z Ubisoft Exclusive, czy to prawda, że z Dwoma Tronami jest jakiś problem przy instalacji? Bo słyszałem pogłoski, że gierka się nie chce zainstalować ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć bo przecież zepsutej trylogi by nie sprzedawali co nie? :P Jednak na wszelki wypadek się pytam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkmen - odpowiedziałbym, ale niestety nie wiem.. :P

piotrekk100 - mówisz o tym PoPie z 2008 z księżniczką Eliką jako towarzyszką Księcia? :smile: Jeśli tak, to wiedz, że mi ta gra bardzo, ale to bardzo się spodobała :thumbsup: Czy się opłaca to nie wiem, bo nie znam konkretnej ceny, ale podejrzewam, że grę w cenie za jaką możesz nabyć ja osobiście mogę Ci śmiało polecić :biggrin: Bajkowa grafika, świetne skonstruowane lokacje, przepiękna i zapamiętywana przez moje uszy muzyka, główny bohater, jego towarzyszka, znośna fabuła - według mnie naprawdę warto zagrać w tą część PoPa :wink:

BTW, już chyba wiem co wkrótce wyląduje na moim twardzielu ^_^ Najpierw najnowsza część Zapomniane Piaski, a tuż po nim zabiorę się za starsze części :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda, że z Dwoma Tronami jest jakiś problem przy instalacji? Bo słyszałem pogłoski, że gierka się nie chce zainstalować

No to skoro zamówiłeś już, to sam się chyba przekonasz, kiedy paczka do ciebie przyjdzie, prawda? :)

apytam sie forumowiczow (ktorzy grali) o wrazenia z gry? Czy sie oplaca?

Poczytaj pan choćby kilka poprzednich postów... -_-

Ja grałem, PoP 2008 uważam za grę świetną, wspaniały, bajkowy klimat, świetnie napisane postaci główne, bardzo dobre dialogi i ciekawa fabuła... System rozgrywki bardzo prosty do opanowania, nie da się zginąć (ale jest to pokazane tak, że jak spadasz, to towarzyszka cię ratuje, a nie że nie giniesz "bo tak")... Cóż mogę więcej napisać? :P Moja ulubiona gra spod nazwy Prince of Persia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia eksperta (:D) :

- PoP: T2T ma problemy z instalacją, owszem, ale gdy płyta jest porysowana, poza tym przynajmniej na XP Pro SP3 popykasz bez problemu (ale licz się z tym felernym zabezpieczeniem i płytą, oj licz)

- PoP 2008 jest naprawdę dobra grą, może to nie jest absolutna rewelacja, tym bardziej ze Epilogue wyszedł tylko na konsole :/, ale pokrótce opiszę zalety:

=> oprawa audiowizualna to istna bajeczka połączona z komiksem - te kwiatki, motylki i wspaniały ogólnie dla oka spokój => animacja postaci to perełka - Książę, choć inny niż z Trylogii, wygląda bardzo ciekawie i porusza się z gracja godną traceur'a pokroju David'a Belle, zaś Elika ze swoimi mocami nie odstaje.

=> fabuła, zarys postaci - jak będziesz przechodził, to sam się dowiesz, że często warto klikać "R".

=> walka jest prowadzona w bardzo ciekawy sposób, odpowiednio widowiskowa i urzekająca, rzecz jasna

=> moce Eliki (wykorzystywane na kolorowych polach) to naprawdę dobre wzbogacenie rozrywki...

=> ... a sama gra, choć łatwa, jest bardzo przyjemna, odpręża i zwyczajnie cieszy.

Ja w skali 1-10 dałbym jej ocenę taką samą, jak CormaC w swej recenzji, czyli 9+, no, może odejmę jednak ten "plusik", gdyż to AC II pokazało mi, że klimat w nowych grach może być jeszcze lepszy i to bez użycia cell-shadingu.

Edytowano przez princefan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- PoP 2008 jest naprawdę dobra grą, może to nie jest absolutna rewelacja, tym bardziej ze Epilogue wyszedł tylko na konsole

Gra nie jest "absolutną rewelacją" między innymi dlatego, że DLC do niej wyszedł tylko na konsole? Co to za logika? O jakości gry decydują m. in. dodatki do niej?

Poza tym twoja ocena gry to 9. Jeśli dziewiątka nie jest zarezerwowana dla gier "rewelacyjnych", to ja nie wiem, o co biega.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro zamówiłeś już, to sam się chyba przekonasz, kiedy paczka do ciebie przyjdzie, prawda?

No wiesz gdyby było rzeczywiście coś nie tak z Dwoma tronami z tej trylogii to bym po prostu anulował zamówienie (wyślą mi około 10 bo brak Princa of Persia 2009 na stanie w tej chwili), cóż zobaczę sam jak nie to zawsze pozostaje reklamacja do Ubi :P

- PoP: T2T ma problemy z instalacją, owszem, ale gdy płyta jest porysowana, poza tym przynajmniej na XP Pro SP3 popykasz bez problemu (ale licz się z tym felernym zabezpieczeniem i płytą, oj licz)

Eee jakie zabezpieczenie? Chodzi o to które sprawia, że trzeba być cały czas podłączonym do internetu by pograć? Kurcze może to dziwnie zabrzmi ale trylogia POP, POP 2009, Splinter Cell Conviction i Far Cry 2 to moje pierwsze gry od Ubisoftu zakupione w pudełku (wcześniej miałem głównie z CDA) więc nie kojarzę ich zabezpieczeń :P Jeśli jest to to zabezpieczenie co wymieniłem to da rade pograć na 512? A słyszałem też, że Dwa Trony i POP 2009 ma Polski dubbing, mimo iż jestem za dubbingami w naszym języku to doszły mnie słuchy, że Jarosław Boberek podkłada głos (w POP 2009 chyba Zakościelny więc tu jeszcze przejdzie) a nijak nie mogę sobie tego gościa wyobrazić jako księcia Persji, więc jak wyszło? Da się grać bez bólu zębów? :D

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PoP 2008 (albo jak ty piszesz - 2009) jest pełny dubbing. Nie jest tak źle jak niektórzy mówią, da się przeżyć. Tylko że trochę za cicho są nagrane dialogi i gryzie się to z muzyką - dialogi za ciche, muzyka głośna i totalny mętlik.

Dwa Trony, choć nie grałem, to chyba nie mają takiego zabezpieczenia, że trzeba być podłączonym do neta, aby grać. Z tego, co się orientuję, pierwszą grą z takimi zabezpieczeniami (i z tego powodu najgłośniejszą z takimi zabezpieczeniami) był Assasins Creed II. Ale powtarzam - nie miałem styczności z grą, więc w sumie nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PoP 2008 (albo jak ty piszesz - 2009)

Tak na gram.pl jest oznaczony ten bajkowy książę. A co do wyciszonych dialogów i głośniejszej muzyki to się przyzwyczaiłem już, że niektóre dubbingi są za cicho nagrane. W Quantum Of Solace gdy ktoś coś gada a akurat wrogowie strzelają to całkowicie nic nie słychać :P

Zresztą zdziwiłem się gdy zobaczyłem, że w POP 2008 (lub 2009, już sam nie wiem ale z tego co pamiętam recenzja tego POPA w CDA była w 2008 roku) ma pełną Polską wersję językową, inne firmy (EA POLSKA, CDP, CENEGA) się zazwyczaj chwalą gdy robią dubbing do lepszych gier a ci siedzieli cicho jak mysz pod miotłą, żadnych rzucających się w oczy reklam itp. :)

Przy Prince Of Persia (wszystkich częściach) już wiem, że będę się świetnie bawił (choć ten komiksowy ponoć bardzo łatwy i nie da się tam zginąć) bo Sands Of Time przeszedłem z przyjemnością, może nawet po zakupieniu trylogii sobie powtórzę po Polsku (bo z Playa miałem w ANG) tak by fabułę sobie przypomnieć dobrze :) Osobiście uważam, że książę to gra o wiele lepsza od Tomb Raiderów, szybsza i ciekawsza z lepszym klimatem no i w Piaskach była super muzyka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma za to Starforca który potrafi się obrazić na komputer i nie pozwoli uruchomić gry.

Starforce może mi nie będzie robił problemów bo mam (o ile kojarzę) dwie gry zabezpieczone tym zabezpieczeniem (Psi Ops i Dead To rights II) i obydwie działają bez zarzutu. Jedyny zgrzyt to taki, że te dwie gry są starsze ale raczej z Star forcem problemów nie miałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz - Brak prawdziwego zakończenia gry i udostępnienie go tylko na konsole, w dodatku w DLC to jest pomyłka i ja to uznaję za wadę.

Dwa - Nie SecuROM, tylko StarForce - nazwy mi się pomyliły - ale właśnie StarForce lubi bardzo przeszkadzać, a porysowanych płyt wyjątkowo nie trawi (przynajmniej u mnie, po paru pożyczeniach, jak dla mnie, najlepszej gry(mówię o Dwóch Tronach), w jaką grałem, była zrysowana i przy zabezpieczeniu się nie dawała uruchomić, StarForce nie czytał płyty po prostu).

Trzy - A czy ja powiedziałem, że PoP 2008 jest słabe? To świetna gra, ale AC II bardziej zasługuje na dychę (i jakoś SecuROM mi nie przeszkadzał tak, jak StarForce :D ), niż PoP 2008 (który swoja drogą, zabezpieczenia nie ma w ogóle) i do tego stopnia zaważyła moje wymagania wobec gier akcji, że ten "plusik" ja ostatecznie odjąłbym od oceny.

Aha - dubbing, choć trochę nagrany, wypadł naprawdę nieźle, zarówno jeśli chodzi o 2008, jak i T2T. Zakościelny świetnie przypasował do roli Księcia, zaś Boberek wymagał chwili przyzwyczajenia, ale też dobrze, jak zwykle z resztą, wypadł. Reszta postaci tworzyła także się w miarę dobrze wczuwała, choć zastrzeżeń trochę by się znalazło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko co do POP 2008- właśnie oglądałem sobie gamepley z wersji pl (zobaczyć jak wypadła :)) i bohater krzyczy (chyba początek gry) "Farah" co dało mi do zrozumienia, że kogoś szuka. Jeśli się nie mylę to księżniczka w Sands Of Time miała na imię Farah, a w tym POP książę mówi, że szuka oślicy, fajne "mrugnięcie" dla fanów Sands Of Time :laugh:

PS: Czy tylko mi (patrząc po grafice) skojarzył się Alladyn Disneya? Jakieś takie skojarzenie na pierwszy rzut (o Alladyn), w dzieciństwie oglądałem tę bajkę (i dość ją lubiłem, nawet grę na pegasusa miałem) więc może dla tego :P

PS 2: Dubbing jest nawet znośny z tego co słyszę, głosy są dobrze dobrane a sam książę wydaje się sympatyczny ale lekko zidiociały niczym Nick Kang z True Crima streets of LA (być może w grze później będzie działał na nerwy bo takie opinie o nim słyszałem, znaczy o księciu :))

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Komu działał na nerwy, temu działał na nerwy. Ja się za bardzo zżyłem z postaciami z POP 2008, żeby powiedzieć, że któraś działała mi na nerwy. Dla mnie jest tam opowiedziana świetna historia, a książę ma fajną osobowość. Tak z luzem podchodzi do wszystkiego, nie jest na serio "musimy uratować świat", tylko "no, skoro już zaczęliśmy ratować świat, to trzeba by go uratować do końca". Zakończenie jest mocne i naprawdę pozostawia wielki niedosyt, chce się więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko co do POP 2008- właśnie oglądałem sobie gamepley z wersji pl (zobaczyć jak wypadła :)) i bohater krzyczy (chyba początek gry) "Farah" co dało mi do zrozumienia, że kogoś szuka. Jeśli się nie mylę to księżniczka w Sands Of Time miała na imię Farah, a w tym POP książę mówi, że szuka oślicy, fajne "mrugnięcie" dla fanów Sands Of Time :laugh:

Farah występowała w SoT i TTT, a sam zabieg to bardzo perfidne mrugnięcie - pamiętam, że za pierwszym razem odpaliłem rysunkowego PoPa niewiele o nim wiedząc i z miejsca myślałem że mimo nowego stylu będzie ciągłość fabularna (no bo szuka Fary). A tu taka niespodzianka. ; d

PS 2: Dubbing jest nawet znośny z tego co słyszę, głosy są dobrze dobrane a sam książę wydaje się sympatyczny ale lekko zidiociały niczym Nick Kang z True Crima streets of LA (być może w grze później będzie działał na nerwy bo takie opinie o nim słyszałem, znaczy o księciu :))

Masz na myśli polski czy angielski? Polski na dłuższą metę wkurza, za to angielski jest świetny. Take my hand! Hey... take all of me! :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli polski czy angielski? Polski na dłuższą metę wkurza, za to angielski jest świetny. Take my hand! Hey... take all of me!

Miałem na myśli Polski, na razie przeszedłem Piaski Czasu i biorę się za Duszę wojownika (co za idioctwo, 1 ma dubbing, 2 kinówkę a 3 dubbing z innymi aktorami, a Anna "Miranda Lawson" Sztejner tak ładnie użyczyła głosu Farze, nawet jej na początku nie poznałem :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Starzec

Grałem w każdą część serii, bez dubbingu z wyjątkiem Duszy Wojownika w wersji kinowej, a pozostałe dwie ogrywałem w wersji angielskiej. Jak dla mnie nie ma czego żałować - jedynie w Dwóch Tronach, zarówno polski dubbing, jak i wersja angielska byly słabe.(wyjątek Dark Prince - głos był fenomenalnie dobrany w anglojęzycznej wersji).

Z tymi Dwoma Tronami, to jest ciekawa historyjka, ponieważ jeśli ktoś patrzył uważnie, to łatwo mógł się

domyślić tego że gra powstała na szybko i na "Odwal".Wytłumaczenie wydaje się jasnym: Assassin, który wtedy powstawał, był po prostu ważniejszy od jakiegoś Księcia.

Do tego doczepiono do gry, bolesny wrzód zwany SecuRomem, tak jakby miał on co akurat chronić.Sprytny pomysł- sugerownie graczom że gra jest tak wspaniała, że potrzebuje zabezpieczeń. :smile:

Ale przecież to Ubisoft, który kocha graczy :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to Ubisoft, który kocha graczy

Ubi graczy (nie)lubi :P

Ja właśnie przeszedłem całą trylogię Prince Of Persia (jeszcze mi 2008 został) i muszę powiedzieć, że jest świetna. Najbardziej mi się podobały Pisaki Czasu jednak Dwa Trony były tylko leciutko gorsze (a to przez te bugi), najgorzej wypada niestety Dusza Wojownika, mimo iż nie jest to zła gra to jednak zawalili ją, gra poszła tam w kierunku (tak jakoś mi się kojarzy) Blood Rayne 2 niż POP, o ile zmianę klimatu mogę jeszcze przeżyć to już kulejącą walkę w wielkich ilościach nie, z walką w Duszy jest ten problem, że Książę ma jakąś chorą manię odbijania się od ścian wtedy kiedy nie trzeba i lądowania albo w przepaści albo w środku grupki wrogów. Do tego częste błądzenie po mapie i prawdziwe zakończenie gry dopiero po zdobyciu jakiegoś tam miecz o którym nie jesteśmy powiadamiani to po prostu niszczy lekko tę gierkę, lokacje też nie grzeszą urodą a sama fabuła była według mnie lekko na siłę wymyślona i niezbyt mnie wciągnęła. Nie jest to zła gra ale jednak grając w nią cały czas miałem mieszane uczucia i mimo iż dała mi czasem niezłej zabawy to "wewnętrzny głos" mówił "I tak została rozwalona kolejna seria która miała być WIELKA", gdy skończyłem Duszę Wojownika pomyślałem "No ku..rcze w końcu" co nie jest pochwałą :) Z smutkiem uruchomiłem Dwa Trony spodziewając się najgorszego a tu niespodzianka, gra wróciła raczej do starych klimatów co wyszło jej na dobra, walka nie jest już tak zabugowana a kolesiowi który wymyślił ataki z zaskoczenia powinno się zafundować bezpłatny urlop bo gra czasem zmienia się w prościutką skradankę, ale jakże sympatyczną, w końcu walka nie nuży :) A i książę w końcu oduczył się odbijać chaotycznie od ścian i teraz odbija się od nich na moje życzenie :) Sama fabuła niestety już tak dobra nie była, trochę jakby na siłę ale dawała radę, fajne były etapy z rydwanami, szkoda, że nie dali ich więcej. Gra zyskała na humorze a Mroczny Książę to strzał w dziesiątkę, często docina głównemu bohaterowi a przy odzywce "Tak tak, spadnij na dół i się zabij, na pewno im pomożesz" nieźle się uśmiałem :) No niestety jednak i tu jest wada, nie lubię gdy producenci chwalą się w grze czymś co jest w grze jak na lekarstwo a tu tak jest z graniem Mrocznym Księciem, są tą małe fragmenty w dodatku nie ma ich za dużo a sposób w jaki główny bohater pozbywa się go... no chyba powinno być to bardziej efektowne bo jak dla mnie wymyślone na siłę było to czego twórcy się dopuścili :P No i niestety wadą Dwóch Tronów jest długość rozrywki, gra jest bardzo krótka co mnie trochę zdziwiło. Polski dubbing... hmmm jest niezły ale dawać za takie coś nagrodę? Nie no aż tak dobrze nie ma, Boberek w roli Księcia jeszcze przejdzie (choć ten z jedynki "Ultimate Spider Man" był lepszy) tak samo jak Cesarzowa Czasu, Mroczny też jest w porządku (a właśnie pytanko, w ANG wersji na końcu Mroczny też mówi do Księcia "Przytul Mnie"? Bo jak dla mnie to jakoś tak...dziwnie zabrzmiało :P) ale już Farah brzmi strasznie. Czyli mamy fajne spolszczenia:

1-Pełny dubbing

2-kinówka

3-pełny dubbing z innymi aktorami

Takie rzeczy tylko u Cenegi...

i EA

:)

Więc dubbing w Dwóch Tronach nie boli i gra się z nim nawet przyjemnie ale wykryłem parę wpadek w aktorstwie bohaterów a podobno ten dubbing jest taki świetny a aktorzy tak rewelacyjnie grają (zresztą ocena w CDA to chyba 9/10), że Cenega jakąś tam nagrodę dostała za to, hmmm ;)

Więc podsumowując, seria POP to jedna z bardziej udanych serii dostępnych na rynku, poleciłbym ją każdemu acz jednak Dusza Wojownika lekko ją psuje. Moje oceny dla poszczególnych gier:

Sand Of Time-9/10

Dusza Wojownika-7/10 (tak minimalnie podwyższając)

Dwa Trony-8+/10

Teraz gram w tę komiksową wersję, na początku nawet fajna zobaczymy jak dalej.

A jaka jest wasza ulubiona część Prince Of Persia z Trylogii?

Takie małe pytanko, z kim walczymy w Dwóch Tronach jeśli ulepszymy zdrowie na maksa? Bo podobno gdy się to zrobi to zamiast wezyra mamy innego bossa.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Starzec
Takie małe pytanko, z kim walczymy w Dwóch Tronach jeśli ulepszymy zdrowie na maksa? Bo podobno gdy się to zrobi to zamiast wezyra mamy innego bossa.

Chodzi Ci zapewne o Duszę Wojownika, tam są dwa zakończenia.To drugie aktywujemy, zbierając wszystkie life upgrade.Dwa Trony zakończenie mają jedno, cokolwiek by fani nie pletli. Wiem bo sprawdzałem. :smile:

Zresztą, nie sprawdziło by się takie rozwiązanie w zakończeniu trylogi :wink:

Edytowano przez Starzec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

To, że Dusza ma dwa zakończenia to wiem ale Dwa Trony też mają, pisali o tym w CDA (musisz znaleźć wszystkie fontanny zwiększające zdrowie wtedy twoim ostatnim przeciwnikiem nie będzie wezyr a... ktoś inny, nie będziemy psuć niespodzianki-coś takiego pisało).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Dusza ma dwa zakończenia to wiem ale Dwa Trony też mają

Nope. Jeśli już jest jakieś alternatywne zakończenie, to nie jest ono powiązane z zebranymi dynksami, a tylko z pewnym wyborem dokonywanym na samiutkim końcu gry, już po pokonaniu finalnego bossa, choć i tu nie powiem na pewno, sam nigdy nie próbowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...