Skocz do zawartości
Gość kabura

Prince of Persia (seria)

Polecane posty

Ja osobiście przeszedłem wszystkie części (bez 2008 i Zapomnianych Piasków) I uważam, że są naprawdę warte polecenia.

Co prawda najgorzej przechodziło mi się duszę (przechodziłem 2 razy pod rząd by móc walczyć z

Dahaką

), ale nawet ona jest na wysokim poziomie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na pierwszym miejscu jest "Dusza Wojownika" (wg mnie najlepsze w całej serii - czyli 5 części, bo włącznie z "2008" i "Zapomnianymi Piaskami" - połączenie akrobatyki oraz świetnego systemu walki; wszystko dobrze wyważone), na drugim miejscu "PoP 2008" (byłbym w stanie dać tą część na pierwsze miejsce, ale za mało w niej walki; nawet jeśli prezentuje wysoki poziom, po prostu jej za mało :sad: a sama jakość wykonania i ogólne piękno nie wystarczą...), natomiast na trzecim miejscu "Piaski Czasu" (niby gra podobna do WW, jednak brak tu takiego dynamizmu i ogólnie kilku poprawek, dzięki którym WW wypada lepiej).

Nie wspomniałem o "Dwóch Tronach", bo nie miałem okazji w nie zagrać :tongue: Pominąłem też "Zapomniane Piaski", ale wiedzcie, że kupię je przy najbliższej okazji :smile: A wtedy na pewno wyprzedzą "Piaski Czasu", zajmując trzecie miejsce [niestety, dość okrojony względem Trylogii system walki (bo gdyby to była kontynuacja "PoP 2008", byłbym w stanie zrozumieć) i za duża prostota nie przebiją części, które wymieniłem przy pierwszej i drugiej pozycji]. Szkoda tylko, że najnowszej odsłony nie mogłem wczoraj dostać - a ponoć był to dzień premiery :dry:

PS Mam nadzieję, że przeczytał to ktoś poza princefanem (który zapewne czyta każdego posta w tym temacie - jak to fan) :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ma czytać to tylko on? :) Szczerze mówiąc, to sądzę, że nawet gdy zagrasz w FS to nie przebiją one SoT. Sand of Time będą na pewno górować nad nim pod względem klimatu, fabuły oraz przedstawionych uczuć, tzn zapewne FS nie będzie tak wciągać jak ta magiczna, pierwsza część tetralogii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie najlepsze w całej serii - czyli 5 części, bo włącznie z "2008" i "Zapomnianymi Piaskami"

Smutno się robi, jak się czyta coś takiego.

Seria Prince of Persia liczy aktualnie osiem części. Prince of Persia z 1989 roku, Prince of Persia 2: The Shadow and the Flame, Prince of Persia 3D i kolejne pięć części, które wyszły spod ręki Ubisoftu.

Czemu smutno? Bo ja jestem sentymentalny. I gdy przypominam sobie godziny spędzone nad pierwszym PoPem, w którego grałem na Amidze 600... Ech, wspomnienia. Szkoda, że coraz mniej graczy pamięta o protoplaście serii (którego, notabene, uważam za najlepszą część - mówię poważnie, gram w niego do dzisiaj).

Skoro już wspomniałem o PoP 3D, to uważam, że to niedoceniona gra. Piękna, jak na ówczesne czasy, grafika, niezły klimat, ciekawe zagadki i fajne lokacje. No i miła dla ucha, orientalna muzyka. Przyjemnie spędziłem przy tej grze kilkanaście/kilkadziesiąt godzin. Fakt faktem - sterowanie było trochę skaszanione, walka trochę losowa, ale pozostałe zalety znacznie przewyższały wady. Inna sprawa, że młody byłem i może sama możliwość kierowania księciem po tylu latach sprawiła, że odebrałem grę tak, a nie inaczej? Mimo wszystko wspomnienia mam z tej gry jak najbardziej pozytywne. ^^

Edytowano przez Joneleth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Artemis

Sądziłem, że tylko takiemu fanowi będzie się chciało czytać tak długi tekst :wink: I tak naprawdę, szczerze się obawiam czy Twoje słowa nie okażą się prawdziwe. Czy Zapomniane Piaski nie wypadną tak słabo, że zmarnowawszy na nie ponad 100 zł, odstawię je w połowie gry na półkę :sad: A może lepiej zainwestować w Assassin's Creed 2...?

@ Joneleth

Wybacz. Możliwe, że Cię uraziłem, ale jestem za młody, by pamiętać o takich grach. Nawet o Amidze itp. dawnych konsolach dowiaduję się dopiero z czasopism, takich jak np. CDA :happy: Być może tamte części także zasługują na uwagę, jednak mi nie będzie już dane w nie zagrać... A szkoda :unsure:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muhuhuhuhu! Już jutro wieczór będę miał Zapomniane Piaski w Edycji Kolekcjonerskiej. Co, że generalnie jest to część pozbawiona polotu Trylogii poprzez walkę "na pół gwizdka" i fabułę niepowiązaną ani z TSoT, ani z WW?! I tak w niedzielę mnie ma :D - TFS, czekam na Ciebie!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ani CD-KEY'e, ani konta na stronie wydawcy etc. nie są wymagane. Niby beznadziejne posunięcie ze strony twórców, ale dla uczciwego gracza super sprawa! Sam nigdy nie piraciłem i nawet nie mam zamiaru, więc jako uczciwy, szanujący pracę innych ludzi człowiek, jestem szczęśliwy, że nie muszę o nic się martwić. Po prostu uruchamiam grę i cieszę się z zabawy :smile:

Chciałbym się jeszcze o coś zapytać. Jako że PoP: Zapomniane Piaski jest od Ubisoftu, przed uruchomieniem gry wyskakuje okienko z zapytaniem czy chcę zrobić update. Nigdy nie zatwierdzałem tej opcji... Warto to zrobić? Czy zmienia to jakoś samą grę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sefnir - ja mam edycję World of Prince of Persia, i tam jest StarForce. Nie martw się, w sieci są sposoby na poradzenie sobie z tym, ja nawet uruchomiłem pod win 7 x64.

Kupiłem dzisiaj Zapomniane Piaski na PC i... przeszedłem. Zacząłem ok. 17:00, skończyłem ok. 23:30. Chyba najkrótsza gra z serii, ale zdecydowanie NIE najgorsza.

Miałem wątpliwości co do gry - system walki wydawał się nudny, wpychanie się na siłę do starej trylogii też, ale "w praniu" wyszło naprawdę bardzo, bardzo dobrze - w skali szkolnej dałbym bez wahania mocne 5. Bardzo przyjemnie się gra, im dalej w grę tym lepiej - co prawda walka jest miejscami nudnawa, ale nie jest taka straszna.

Natomiast elementy platformowe... poezja. W poprzednim Księciu zawalenie elementu platformowego było wyczynem, a tutaj musiałem sporą ilość razy cofać czas albo grać od checkpointa - Zapomniane Piaski pod względem platformowym trzyma bardzo wysoki poziom, powiedziałbym nawet, że lepszy od trylogii Piasków Czasu. Jedyne, co mogę zarzucić grze, to dziwna paszcza Księcia, długość rozgrywki(jak pisałem - kampania zajęła mi nieco ponad 6 godzin, licząc krótkie przerwy na łazienkę :P) i niedopracowaną walkę (która jest dość monotonna, ale nie jest wbrew pozorom łatwa - kiedy na ekranie pojawia się tych kilkadziesiąt potworów i kilkanaście jednocześnie się na ciebie ze wszystkich stron zamachnie, robi się grubo ;]).

Miałem niskie oczekiwania, spodziewałem się bubla robionego pod premierę filmu a dostałem naprawdę porządną grę, która dała mi dużo zabawy i którą na pewno jeszcze nie raz przejdę, podobnie jak wszystkie inne części PoP od Ubisoftu. Zdecydowanie polecam jako fan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc odpuściłem sobie na razie próby uruchomienia Dwóch Tronów, i napisałem do pomocy technicznej. Ciekawe co odpiszą.

Kumpel ma to samo wydanie co ja i na 7 uruchomił bez problemu.

Swoją drogą, drugi raz wziąłem się za Duszę Wojownika. Gierka ma już swoich kilka latek, ale nic nie straciła ze swojego uroku. Tylko wydaje się ciut łatwiejsza niż dawniej :biggrin:

Edytowano przez Sefnir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serii PoP grałem tylko w Piaski Czasu, i muszę przyznać że gra zrobiła na mnie b.dobre wrażenie, grafika jak na tamte czasy stała na dosyć dobrym poziomie, świetny system walki a o akrobacjach już nie wspomnę. W najbliższym czasie zamierzam zagrać w Duszę wojownika i Dwa trony, mam nadzieję że również się nie zawiodę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 pierwsze części (Piaski Czasu, Dusza Wojownika, Dwa Trony). Spośród nich najlepsza jest dwójka. Przede wszystkim jest bardziej mroczna niż pozostałe i ma najlepszy (i najkrwawszy) system walki (Free - Form Fighting System). Najmniej spodobały mi się Dwa Trony. Oczekiwałem po tej grze czegoś więcej ze względu na poziom poprzedniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dobra. Coś wleciało do kieszeni i żeby wreszcie zrozumieć całą serię chciałbym sobie kupić Prince of Persia WW i TT po polsku. Ale zauważyłem ze WW jest z polskimi napisami... To tak wszędzie czy jest wersja z polskim dubbingiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...