Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Edgarzyc

Temat do luźnej dyskusji ( nie luźnej jazdy )

Polecane posty

Ja tekst wysłałam 17.11, przyjęta zostałam przez Papkina 20.11 do Gammy...dostałam podziękowanie za rzetelnie wykonaną pracę i uwagę do niej, bo nie była to stricte encyklopedyczna notka - napisałam o klimatycznej muzyce. Gra Clash :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tekst wysłałam 17.11, przyjęta zostałam przez Papkina 20.11 do Gammy...dostałam podziękowanie za rzetelnie wykonaną pracę i uwagę do niej, bo nie była to stricte encyklopedyczna notka - napisałam o klimatycznej muzyce. Gra Clash smile_prosty.gif

Niniejszym stajesz się uosobieniem upadku bodaj wszystkich "teorii podziału". Co czyni cię pierwszą podejrzaną w przy teorii rzekomego agenta redakcyjnego wśród barci akademickiej :P

Tak z innej bajki - zadanie Alfy okazuje się nadspodziewanie ciekawe. Primo zmusza co niektórych (np. mnie) do grania i produkowania się na tematcz czegoś co zwykle obchodzą szerokim łukiem. Secundo jest to bardziej zadanie fotograficzne niż tekstowe - bo zawartosc screena póki co wydaje mi się dogłebniej analizowana niż sam podpis a co najmniej na równi. Tertio wymaga to do pracy więcej niż Worda - ja jestem na etapie zapoznawania się z techniczną stroną łapania screenów i okazuje się to wcale nie takie banalne. Osobiście nie doceniałem tego zadania a okazuje się całkiem interesujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zauważyłem, że część screenów obarczona jest komentarzem "zbyt ciemne do druku" - coś, na co nie zwraca się uwagi przy normalnym przechodzeniu gry albo robienu zrzutów do użytku komputerowego. Jak dla mnie jest to cenna uwaga, zwłaszcza, że bez doświadczenia cieżko byłoby na to wpaść samemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie odezwę się w przeciągu kilku dni to znaczy, że utonęłam w Gangesie ;) a tak na poważnie to Agentem nie jestem i wątpię, żeby komuś z redakcji chciało się lub by miał czas na zabawę w kreta, bo w sumie po co? Sami się udzielamy, nie potrzebujemy zachęty ;) co do podziału, skoro są różne zadania, to pewnie rzeczywiście jakieś cechy o tym zadecydowały, ale jakie A może nie było żadnego kryterium, może zostaliśmy losowo przydzieleni do grup, a każda grupa z założenia miała mieć inne zadania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej bajki - zadanie Alfy okazuje się nadspodziewanie ciekawe. Primo zmusza co niektórych (np. mnie) do grania i produkowania się na tematcz czegoś co zwykle obchodzą szerokim łukiem.

Czyli to, czym było pierwsze zadanie gammy dla mnie. Niby mam mocny telefon, ale w ten sposób z niego nie korzystam (nie mam zainstalowanego ani jednego pykadla). A tu graj człowieku w gierki, które nie wzbudzają w Tobie wiekszych emocji i ocen stosunkowo rzetelnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że potrzeba by było lepszej organizacji, żeby złamać tą "Enigmę". Bardziej rzeczowe i rzetelne informacje dałoby się wyciągnąć z porównania jakiejś części notatek encyklopedycznych od przyjętych do Alfy i Gammy, ale to (przynajmniej na moje oko) porywanie się z motyką na Słońce.

Istnieje jeszcze możliwość, że wyznacznikiem była oryginalność - ci co kombinowali z formą trafiali do gdzieś, a ci co skupili się na wymogach "encyklopedycznych" do gdzieś indziej. To by też wyjaśniało różnice w zadaniach obu grup i możliwość migracji, jeżeli redaktorzy zauważą że ktoś lepiej czuje się w np. publicystyce, a nie recenzjach.

@SirK133 Dlaczego post Arhel miałby obalić wszystkie teorie podziału? Nie załapałem chyba wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SirK133 Dlaczego post Arhel miałby obalić wszystkie teorie podziału? Nie załapałem chyba wink_prosty.gif

Ona Gamma ja Alfa, oboje dodani przez Papkina (redaktorska poległa), ona wcześniej niż ja (czasowa poległa), ze wzgledu na tematykę nie napisała "idealnej" notki (teoria poprawności tyż leży), jej Clash to nie AAA (teoria AAA padła). Co się ostało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych które pojawiły się na forum, pozostała jeszcze tylko "lepsza - gorsza", ale tego raczej nie sprawdzimy. Jak już pisałem, trzeba by było ogarnąć notatki encyklopedyczne obu grup i je porównać. :<

I w sumie ten jakże krzywdzący podział najlepiej by tłumaczył możliwość migracji międzygrupowej wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zgłaszam się tu jako nowy, nie bardzo wiem gdzie indziej się przywitać. smile_prosty.gif Ale za to macie dodatkową gębę do teoretyzowania o przydziale, jak tylko zacznę to wszystko lepiej rozumieć. biggrin_prosty.gif

Muszę przyznać, że obydwa dotychczasowe zadania Gammy będą dla mnie czymś poza strefą komfortu - ani nie grałem w żadne gry mobilne (dla mnie telefon to telefon), a co do Veta, to mam może jeden artykuł z którym jako-tako mogę się nie zgodzić. Z innymi - zwłaszcza recenzjami - nie będzie tak łatwo, będę musiał kupić którąś z gier i przestać łoić w FO4/EU4.

Ale czy Alfy dostawałyby zadania bardziej "kreatywne"? Veto brzmi całkiem twórczo - można próbować nie zgodzić się dla zasady, a nie z przekonania. Tylko po to, żeby było trudniej i by próbować znaleźć barwne kontrargumenty. Chociaż z drugiej strony, ostry limit 500 i 1000 znaków w obu zadaniach Gammy (plus pochwała mojej notki wstępnej za zwięzłość) zdawałby się wskazywać, że w tym bractwie bardziej liczyć się lapidarność i pisanie w punkt - co samo w sobie nie zaprzecza kreatywności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam żadnej nowej teorii dotyczącej podziału na grupy, ale z racji już dużej tendencji do snucia teorii spiskowych, rzucam luźną propozycję, by Akademie CD-Action nazwać im. Antoniego Macierewicza - specjalisty od spisków :P;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś, jak wstawić miniaturkę obrazka na forum w drugim zadaniu? Próbowałem korzystać z poradnika z forum, postępowałem zgodnie ze wskazówkami, ale piszę, gdy wybieram opcję załadowania pliku piszę mi, że "brak pliku do załadowania".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...