Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Edgarzyc

Temat do luźnej dyskusji ( nie luźnej jazdy )

Recommended Posts

Dzień dobry, ja z pytaniem.

Gdzie i w ogóle czy można założyć temat do luźnych rozmów akademików lub członków konkretnego Bractwa?

Pytanie pozostaje w mocy oczywiście tylko jeżeli inni akademicy wyrażą chęć uczestnictwa w takim wątku. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Do luźnych rozmów? To ja się w takim razie wypromuję. Założyłem dzisiaj bloga "Nieszczere Słowo o Świecie" na naszym serwisie cdaction.pl. Serdecznie zapraszam do komentowania i udzielania się:)(niedługo wrzucę posta powitalnego, bo wciąż go opracowuję><)

Link to comment
Share on other sites

To takie bardziej klimatyczne. Tylko wybrani,którzy odwiedzają główną stronę są godni napisania pracy tongue_prosty.gif

Ta wersja mi się podoba :) Jestem za przyznaniem dodatkowych punktów temu kto w przepbraniu dostawcy pizzy podrzuci swój tekst na biurko redakcji ;)

Żeby nie było - ja się CDA nie czepiam - ich cyrk a my są ich małpy, od tak rzuciłem temat do rozmowy.

Link to comment
Share on other sites

Skoro żadnego konkretniejszego tematu nie ma, to ja zacznę - to jak to jest w końcu z tym podziałem na grupy? Było już sporo propozycji jak to się mogło odbywać, ale nikt nie zabroni o tym pogdybać.

Z początku myślałem o dosyć krzywdzącym dzieleniu na grupę "wybrańców" z których CDA będzie starało się wyselekcjonować przyszłych współpracowników, i grupy drugiej. Przy czym oczywiście przy nagłej poprawie wyników osobnika ze "słabszej" bandy istniałaby możliwość przeniesienia go do tej "lepszej". Wydaje się to jednak ździebko nierealne, przecież ukochane czasopismo nigdy by nam czegoś takiego nie zrobiło. Prawda?

Link to comment
Share on other sites

Ja mysle ze to raczej podzial na umysly scisle i humanistyczne. Czyli ludzi ktorzy ladnie pisza ale bez mnostwa faktow, oraz tych, ktorzy maja ogrom wiedzy ale nie do konca potrafia ja przekazac.

Oczywiscie istnieje tez prostsze rozwiazanie. Mianowicie dzielimy na chybil trafil zeby byly dwie rowne grupy, bo nad mniejsza iloscia ludzi prosciej zapanowac ;-)

Link to comment
Share on other sites

Mnie się wydaje że podział na grupy jest losowy, dlatego dali Alfa i Gamma a nie np. Alfa i Beta (bo to by miało skojarzenia). W sumie nie jest wyjaśnione w FAQ od czego zależy przydział, a raczej każdy kto się dostał napisał dobry tekst.

@Edgarzyc Zew stronami twórców bywa różnie, gra którą chce opisać wywaliła stronę w jakimś azjatyckim języku, ale znalazłem dobrą metodę. W google ustalić wyszukiwanie w zakresie starszym niż wymagana data premiery. Jeżeli gra się nie pojawia to znaczy że jej wtedy nie było :D

Link to comment
Share on other sites

@Vithar Dostał się każdy, kto napisał cokolwiek.

Swoją droga, jaką pracę dostała Alfa?

Podział na chybił trafił wydaje się prawdopodobny. Ale jak wtedy wyjaśnić możliwość migracji między grupami (pisałem o tym do Papkina)? Przy losowym przydziale nie byłoby sensu nawet wspominać o takiej możliwości.

Link to comment
Share on other sites

Ta, genialny pomysł - na podstawie 700 znaków notki encyklopedycznej (!) rozróżnić ludzi nadających się do publicystyki lub recenzji. Żadna z tych form to nie recenzja. Może po prostu ktoś z Alfy napisze, jakie jest mniej więcej pierwsze zadanie, ktoś z Gammy tak samo i zobaczymy czym się różnią mniej więcej.

Link to comment
Share on other sites

Czyli bez różnicy żadnej. Koncepcja z podziałem na publicystycznych i recenzujących słabo wypada pod tym kątem. Opisy encyklopedyczne i tak byłyby kiepskim wyznacznikiem takiego podziału, bo wymagają raczej sformalizowanego mocno języka i dają dość ograniczone pole do popisu, jeśli chodzi o konstrukcję. Wiem, bo zdarza mi się je pisać za kesz smile_prosty.gif.

Poza tym najważniejszym wyznacznikiem publicystyka/recenzje zawsze pozostanie chęć danej osoby. Nie chcesz/nie lubisz, orłem nie będziesz.

[EDIT]: Jestem głupi i nie umiem czytać, a alfa myli mi się z gammą, bo akurat na co dzień dość często wykorzystuję te literki w formie oznaczeń i przywykłem raczej do ich greckich symboli. Nie wiem też, czemu przeglądarka na fonie mi zdublowała wiadomość, następnym razem nie będę postować wieczorem na przystankku.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...