Jump to content
Rankin

Temat growy

Recommended Posts

Syberia ukończona, całkiem spoko chociaż muszę przyznać, że bez używania poradnika ciężko by mi było to przejść, za mało mam cierpliwości. A i trochę mnie wnerwiało łażenie z jednego miejsca w drugie, ale to chyba norma w przygodówkach. 

Teraz może sobie zagram w overwatcha skoro jest free weekend, ale możliwe, że się nie wyrobię. 

• Upvote 1

jedyna przygodowka point and click jaka przeszedlem w calosci to simon the sorcerer. chociaz nie, przeszedlem tez grim fandango. wada tego gatunku jest to, ze jest w niego wpisana koniecznosc bezsensownego klikania zanim wpadnie sie na karkolomne rozwiazanie.

edit

i jeszcze goblins na amige.

Edited by Vigor

Dopiero teraz zauważyłem, że mam Minecrafta Windows 10 Edition zainstalowanego na kompie, bo pojawia się jako kafelek przy wyłączaniu kompa i jest w programach i funkcjach. o_O

A, okej.

Ale to, że mogę to odinstalować, sprawia, że zaczynam myśleć, iż faktycznie jest to zainstalowane. :P

Chciałem napisać że Ubisoft zrywa z tradycją, ale po Primal i Blood Dragon definicja FC trochę się już rozmyła. Tyle tylko że to będzie część głównej serii.

• Upvote 1

Hehe, ale świetne są gównoburze przy każdym newsie o tej grze przynajmniej trochę statystyki klików podbija. 

A co do samej gry, to ciekawi mnie jak geniusze z Ubi wytłumaczą, że ktoś nagle sobie tak zajął amerykańskie miasto, i jeszcze nie ma na głowie gwardii narodowej. 

Słodki Jezu czemu Shepard ma głos Baza Astrala, gdybym nie przyzwyczaił się do dubingu z pierwszej części to nie zastanawiałbym się nad zmianą języka na angielski. W jedynce imo jego poziom był wysoki, a tutaj takie coś mam nadzieję, że reszta postaci będzie miała taki sam głos.

1 godzinę temu, MasterKondi napisał:

Słodki Jezu czemu Shepard ma głos Baza Astrala, gdybym nie przyzwyczaił się do dubingu z pierwszej części to nie zastanawiałbym się nad zmianą języka na angielski. W jedynce imo jego poziom był wysoki, a tutaj takie coś mam nadzieję, że reszta postaci będzie miała taki sam głos.

To IMO lepiej od razu zmień język na angielski, bo w ME3 nie doświadczysz polskiego dubbingu w ogóle. Poza tym w dwójce część DLC nie jest chyba spolszczona w ogóle. 

dwa najważniejsze DLC fabularne do dwójki nie działają z polską wersją gry, chyba że użyje się fanowskich polskich napisów, które kiedyś to były dostępne na bioware social network, acz nie wiem, czy ta strona jeszcze funkcjonuje w jakiejś postaci

W skrócie: lepiej przestaw się na angielską. Polecam, sam tak zrobiłem -- przeszedłem ME1 po polsku, dowiedziałem się, jaka jest sytuacja z ME2 i ME3, więc od tamtej pory zacząłem grać w ME tylko i wyłącznie po angielsku. 

ja od pierwszej części grałem na ustawieniach angielski dubbing i polskie napisy. O ile w pierwszej części polski dubbing był opcją do wyboru, tak w drugiej trzeba było pokombinować, żeby był angielski dubbing i polskie napisy. 

Już nie będę pobierał dodatkowych plików, i się z tym męczył, jakoś dam radę, bo i tak denerwuje mnie tylko głos Sheparda, najwyżej się przyzwyczaję. I żeby znowu się nie wpakować w takie coś to jak jest Dragon Age, dubing jest do przeżycia czy lepiej grać z napisami?

w Dragon Age dubbing występuje tylko w pierwszej części i w sumie jest znośny, acz i tu można wybrać z poziomu menu, czy postacie mają mówić po polsku, po angielsku, niemiecku i chyba włoski też tam był z tego co kojarzę. 

Zależy jaką masz wersję Dragon Age: Origins na Originie. Ja mam Dragon Age: Origins Ultimate Edition i tam chyba nie było polskiego dubbingu.

2 godziny temu, MasterKondi napisał:

Już nie będę pobierał dodatkowych plików, i się z tym męczył, jakoś dam radę,

FYI: o ile pamiętam, to nie trzeba nic pobierać -- wystarczy zmienić nazwy kilku plików. Ale najłatwiej jest w sumie ściągnąć programik przygotowany przed fanów, który zrobi to wszystkie za ciebie.

1 godzinę temu, Mysquff napisał:

FYI: o ile pamiętam, to nie trzeba nic pobierać -- wystarczy zmienić nazwy kilku plików. Ale najłatwiej jest w sumie ściągnąć programik przygotowany przed fanów, który zrobi to wszystkie za ciebie.

No nie wiem bo przecież przy instalacji był język do wyboru, więc zakładam, że innych nie pobierało. Bo jak tak to pewnie jest jakaś opcja w menu, które jest swoją drogą dość skopane, bo żeby zmienić ustawienie graficzne muszę grzebać w plikach gry i szukać jakiegoś programu do konfiguracji. 

2 godziny temu, Sermaciej napisał:

ten Far Cry 5 to nawet fajnie się zapowiada

To samo co zawsze tyle, że w nowej lokacji i z innym chorym psycholem frajda będzie, ale generalnie gra nie zapowiada się jakoś nad wyraz dobrze imo. 

Godzinę temu, MasterKondi napisał:

No nie wiem bo przecież przy instalacji był język do wyboru, więc zakładam, że innych nie pobierało. Bo jak tak to pewnie jest jakaś opcja w menu, które jest swoją drogą dość skopane, bo żeby zmienić ustawienie graficzne muszę grzebać w plikach gry i szukać jakiegoś programu do konfiguracji. 

Nie wiem, może to uległo zmianie, ale jak pierwszy raz zmieniałem język, to wystarczyło zmienić nazwę dwóch plików z nazwa_pliku_INT na nazwa_pliku_POL i wszystko śmigało po angielsku. Za drugim razem tylko użyłem tej apki, którą zalinkowałem i też nic nie pobierałem.

16 godzin temu, SilentBob napisał:

Zależy jaką masz wersję Dragon Age: Origins na Originie. Ja mam Dragon Age: Origins Ultimate Edition i tam chyba nie było polskiego dubbingu.

W wersji ultimate też jest polski dubbing, acz w dwóch DLCkach nie miałem jakichkolwiek głosów a postacie nawet ustami nie poruszały, tylko nie wiem, czy to było następstwo błędu, czy tak miało być.

Kupiłem sobie świeżo wyrzucone z Early Access StarCrawlers. Jest to ogólnie mówiąc dungeon crawler FPP w stylu Might&Magic. Zaczynamy z jedną postacią, do wyboru szereg klas, co ciekawe - zamiast dłubać w statach, parametrach, itd., generujemy postaci backstory składające się z trzech etapów. Backstory ma wpływ na początkowe bonusy i potencjalne itemki, ponadto czasem na opcje dialogowe. Poza tym gra zdaje się składać z dwóch części - w mieście robimy zakupy, upgrade itd., a potem włazimy do podziemi (chyba generowanych losowo, na razie tylko tutorial zrobiłem), gdzie eksploracja, walka, przełączniki itd.

@Rankin

Sprawdzilem i wyglada calkiem sympatycznie. Zeby tak jeszcze czlowiek mial wiecej czasu, zeby ogrywac wszystko, co by chcial...