Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Temat growy

Polecane posty

Czekałem na recenzje F4 kogoś w miarę rzetelnego, dostałem Archona. Sposób w jaki to przedstawił i to co widziałem sprawia, ze pewnie kupię kiedy trochę zejdzie z ceny. Kupię jako dość dobrze zrealizowanego shootera, nie rpg.

BTW, czym różni sie Far Cry 4 od takiego Fallouta, ze nie próbuje sie nazywać go rpg? Tez są zadania poboczne, crafting czy rozwój postaci za pomocą drzewek skilli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, czym różni sie Far Cry 4 od takiego Fallouta, ze nie próbuje sie nazywać go rpg? Tez są zadania poboczne, crafting czy rozwój postaci za pomocą drzewek skilli.

Wydaje mi się, że obecnie termin RPG odnosi się bardziej do możliwości indywidualizacji i odgrywania postaci niż samej mechaniki. Wyznacznikiem stały się opcje dialogowe, decyzje, kreator postaci, itp.

Nie grałem jednak ani w F4 ani FC4, więc nie jestem pewien, które elementy te gry posiadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to decyzje w Fallout 4 nie mają wielkiego znaczenia, kreator postaci to dla mnie niezbyt poważny argument, zresztą podobnie jak VATS. Grałem disc sporo godzin w FC4, oglądałem godzinke czy dwie streamy F4 i jak dla mnie rozgrywka, poza dosc oczywistymi elementami jak miejsce akcji itp. nie różni sie jakos specjalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, kreator postaci jest najmniej ważny (ale chyba tak rozbudowane kreatory jak w grach Bethesdy to poza RPG-ami występują tylko w Simsach). Nie będę wchodził w szczegóły, bo w te gry nie grałem, ale bardzo prawdopodobne, że Fallout 4 nazywany jest RPG jedynie z powodu wcześniejszych odsłon tej serii. ;)

BTW, nie tylko ty tak myślisz. Wpisanie w Google "is fallout 4 rpg" zwraca naprawdę wiele wyników. Np. ten lub ten.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem tylko fragment spoiler-free.

Nadal mam dylemat czy interesuje mnie ta gra czy nie, bo fanem jRPG w żadnej mierze nie jestem (a ponoć system walk jest w tym stylu mocno), a grafika w ogóle do mnie nie przemawia (a i mówiąc, że grafika jest na poziomie gier sprzed 20 lat, obrażasz te gry. Grafika jaką widać w Undertale wydaje mi się przypominać co najwyżej gry sprzed 30 lat, jak nie więcej...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(a ponoć system walk jest w tym stylu mocno)

:>

(a i mówiąc, że grafika jest na poziomie gier sprzed 20 lat, obrażasz te gry. Grafika jaką widać w Undertale wydaje mi się przypominać co najwyżej gry sprzed 30 lat, jak nie więcej...)

Bzdury. 20 lat temu to akurat centralnie ten okres, okrutnie podobny Earthbound to dokładnie 1995 rok; na PC gry wyglądały często nawet gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tą minką? No tak mi się wydawało, że wyglądają walki (chociażby po pierwszej walce z manekimen i żabą czy co to tam było).

Odnośnie grafiki - może mam słabe o niej pojęcie, ale po screenach z undertale i earthbound powiedziałbym, że to drugie wygląa jednak lepiej. Undertale poziomem grafiki bardziej mi przypomina Ghosts'n'Goblins z 1985 roku.

Za to w 1995 wyszły takie gry jak Rayman, WarCraft 2 czy chociażby Tekken 2 (!), które definitywnie wyglądają o wiele lepiej niż Undertale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby stwierdzić że mi się ten styl nie podoba to też muszę się najpierw doedukować?

no bez minimum licencjatu z RPG myślę że nie masz co się wypowiadać

Moja teza jest taka, że

screeny z Undertale bez żadnego problemu mógłby spreparować sześciolatek przy użyciu painta...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam grafika z Undertale też nie podchodzi. Niby z jednej strony widać nawiązania do gier z ZX Spectrum, z drugiej do nowszych sprzętów, z trzeciej nie wiadomo do czego. Takie przemieszanie z poplątaniem, brak tu jakiejkolwiek spójności, a to co jest zrobione to jakoś bez polotu.

Na Pegasusie były dużo ładniejsze gry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...