Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

Ale w ogóle ten podział jest bez sensu, bo statystycznie dziennie użytkownicy nie pisali pewnie nawet w tylu tematach DoGa, by zapełnić pierwszą stronę. Wchodziło się w komentarze i cała historia aktywności z danego dnia była na widelcu. Teraz trzeba wleźć w 5 działów. Niczemu to nie służy, bo jak ktoś jest zainteresowany konkretną grą, to sobie subskrybuje temat i ma powiadomienia, a nie bawi się w literki. Reszta musi wykonać z 10 operacji zamiast jednej, co jest frustrujące.

Do tego rozciąga stronę w pionie trollface.gif

Zrobilibyście po prostu "Dyskusje o grach - PC i konsole" i do wyboru dwie opcje "PC"/"Konsole", a nie jakieś pokraczne, małe menu alfabetowe.

Edytowano przez RIP1988
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie lepiej... bo klasyfikowanie gier po gatunkach to sprt ekstremalny. Jak dla mnie to mogło wszystko siedzieć w jednym subforum, ale tamtejsi modzi coś marudzili, że wtedy za dużo mniej popularnych tematów poleci na drugą stronę, a dyskusje będą w dziesięciu najpopularniejszych w danym momencie. Początkowo pomysł alfabetyczny był nieco inny, ale okazał się nierealizowalny... cóż akurat w sprawie literek można podyskutować, bo może ktoś wpadnie na lepsze rozwiązanie.

Rip - nope. Prikaz jest, że konsole i pcty mają być razem, jak w piśmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmówcy właściwie wszystko już względem nowego porządku forum powiedzieli. Także ja zapytam tylko. Czy Wy, szanowni admini siedzicie tam i myślicie tylko o tym jak zepsuć coś co było dobre? rozpacz.gif

Przesłaliśmy już projekt ustawy do UE, który nakazuje zmianę opon na kwadratowe wink_prosty.gif - Gofer

Edytowano przez Arnoldo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienienie, paskudztwo z tym podziałem alfabetycznym i w ogóle malutkimi literkami. Na początku myślałam że mi się źle forum załadowało, ale jednak niestety nie. Słyszeliście kiedyś, że lepsze jest wrogiem dobrego? Teraz zamiast od razu widzieć, że ktoś napisał coś nowego w wątku o grze na A, R i Z za jednym kliknięciem, muszę klikać 5 razy i sprawdzać każdy kolejny dział. Bezsensu. I straszny oczopląs się robi przy tym podziale alfabetycznym.

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany są OK, oprócz jednej - tej, o której piszą ludzie powyżej. Prosiłbym, aby w dziale "Dyskusje o grach (PC i konsole)" zrezygnować z tego abecadła w kilku częściach i po prostu zespolić to w jedność. Tam naprawdę nie powstaje dziennie tyle tematów (odświeżeń), aby zajmowały więcej, niż jedną stronę.

To taka moja mala prośba, bo pomysł z ogólnym skróceniem w pionie całości forum jest dobry.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o zrobienie ankiety na temat nowych zmian?

Mnie się nie podobają, nie mogę się połapać i trzeba się uczyć na nowo co gdzie jest. Ciekawi mnie opinia większej części użytkowników, którą można zbadać zakładając ankietę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trzeba wleźć w 5 działów. Niczemu to nie służy,

Niczemu? Kliknięcia, kliknięcia, reklamy, kliknięcia, kliknięcia :P

tamtejsi modzi coś marudzili, że wtedy za dużo mniej popularnych tematów poleci na drugą stronę

Wybacz, ale w ogóle nie rozumiem takiej argumentacji. I co zmieni podział alfabetyczny? Mało popularne tematy spadały na kolejne strony bo były... mało popularne i tyle. Myślicie że podział na kilka mniejszych kategorii ruszy martwe ziemie? Poprzedni wystrój był bardzo intuicyjny, przyrost postów był taki że od razu było widać że pojawiło się coś nowego, teraz jest dwa razy więcej klikania w tym samym celu.

Ogólnie przeżyłem już dwie zmiany skryptu i kilka przemodelowań forum, i jestem pewien że nowe rozłożenie tematów to kwestia przyzwyczajenia, ale alfabetyczny podział tematów uważam za głupi pomysł i nie widzę żadnych pozytywów takiego rozłożenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat problem wypadania tematów z pierwszej strony można by rozwiązać zwiększając ilość wyświetlanych tematów naraz. I wilk syty I owca cała. Reszta zmian jest jak dla mnie na lepsze - połączenie konsol i PC rozwiązuje problem podwójnych tematów gier multiplatformowych, skrócenie i pogłębienie forum jest dla mnie paradoksalnie wygodniejsze, więc jestem na tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany nie są złe, ale potrzebują kilku szlifów.

Ja wnoszę o dodanie opcji pozwalającej na pominięcie pod-forum "Luźna jazda", w wynikach wyszukiwania nowych aktywności poprzez opcję "Zobacz nową zawartość".

Na dzień dzisiejszy połowa wyników to bezsensowny spam pochodzący z tamtego działu, którego osobiście nie mam ochoty czytać.

@Treser

Dzięki, nigdy nawet nie zwróciłem większej uwagi na te opcje.

Wygląda na to, że mój wniosek stracił uzasadnienie :)

Edytowano przez Khalim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak wasze wszystkie powyższe posty, z pewną częścią się zgadzam, z pewną nie. Mimo to odczekałbym tak z miesiąc i zobaczył, jak to wszystko się przyjmie bo póki co wciąż jesteśmy przyzwyczajeni do starego wyglądu forum i musi minąć trochę czasu zanim się z obecną formą oswoimy. Poza tym jak już wcześniej wspomniano nie wszystkie zmiany zostały wprowadzone, więc czekamy na resztę i ewentualne poprawki, a potem zobaczymy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany, zmiany, zmiany - jako że zbytnio za nimi nie przepadam, to nic mi się teraz nie podoba ;P. Spoglądając jednak na to wszystko trochę bardziej logicznie, zastanawiam się czy dział "Pomocna Dłoń" nie sprawdzał się lepiej w starej wersji. Nie ma raczej ludzi którzy gustują w grach z przedziału "G-L", znajdą się za to tacy, którzy grają głównie w RTSy. Wcześniej wystarczyło czytać działy dot. gier na których się znamy, teraz wypadałoby czytać wszystko. Zastanawiam się, czy nie moglibyście przywrócić starej formy działu, ewentualnie wyjaśnić czemu ta zmiana służy.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne korekty dokonujemy cały czas. Jak zauważyliście zmieniono nazwy subforów alfabetycznych.

Czy jest głębszy sens istnienia kilku osobnych podtematów alfabetycznych? Rozbicie "Dyskusji o Grach" na owe podtematy utrudnia jednak śledzenie najnowszych komentarzy. Jest to o tyle problem, że teraz trzeba otwierać pięć stron, żeby zobaczyć, co nowego się pojawiło. Sam kupiłem "Dark Souls" mając na uwadze komentarze w temacie na forum (wystarczyło, żeby mnie zainteresować do poszukania informacji w Sieci). Może dodajcie do już istniejących podtematów kolejny podtemat A-Z?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, po pewnym czasie z nowym podziałem tematów stwierdzam, że moje zdanie na ten temat nie uległo zmianie. Niestety. O ile w dawnym układzie te działy były częściej przeze mnie odwiedzanymi to teraz zwyczajnie nie chce mi się tam zaglądać. Nie chce mi się klikać po dziesięć razy, żeby zobaczyć co nowego ktoś napisał. pomijając nawet to zbędne klikanie to ten głupawy podział na literki alfabetu jest dla mnie kompletnie nieczytelny. Nie po to wchodziłem w ten dział, żeby zastanawiać się na jaką literę zaczyna się tytuł danej gry, tylko po to żeby poczytać co świeższe tematy. Czasem dowiedziałem się czegoś ciekawego o grach, o zainteresowanie którymi bym siebie nie podejrzewał. A teraz takiej możliwości nie mam.

No ale cóż, od kiedy pamiętam jakiekolwiek zmiany, nawet te głupie i niepotrzebne nie były konsultowane z użytkownikami. Bo po co, i tak się ludzie przyzwyczają. Na początku trochę ponarzekają a potem się przyzwyczają i się zamkną.

Ale pomijając to. Do tej pory nikt sensownie nie wyjaśnił czemu tak naprawdę te zmiany mają służyć.

Edytowano przez Arnoldo
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale cóż, od kiedy pamiętam jakiekolwiek zmiany, nawet te głupie i niepotrzebne nie były konsultowane z użytkownikami. Bo po co, i tak się ludzie przyzwyczają. Na początku trochę ponarzekają a potem się przyzwyczają i się zamkną.

Nie wyobrażam sobie konsultacji na temat globalnych zmian z forumowiczami. Nam czasem trudno jest się dogadać, a co dopiero uzgodnić coś ze wszystkimi forumowiczami. No i właśnie, ile osób weźmie udział w dyskusji? 20? 40? może 100? Gdzie pozostałe tysiące osób? Zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony.

Do tej pory nikt sensownie nie wyjaśnił czemu tak naprawdę te zmiany mają służyć.

Skróceniu strony głównej. O ile dobrze pamiętam, cały pomysł/polecenie reorganizacji przyszedł z góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, po pewnym czasie z nowym podziałem tematów stwierdzam, że moje zdanie na ten temat nie uległo zmianie.

Pewnym czasie... czyli ile? Dniu? Dwóch? Zresztą, z tego, co widzę, to ten czas spędziłeś głównie na marudzeniu tutaj.

O ile w dawnym układzie te działy były częściej przeze mnie odwiedzanymi to teraz zwyczajnie nie chce mi się tam zaglądać.

Nic nie poradzimy na to, że Ci się nie chce. Bardzo nam przykro.

Nie chce mi się klikać po dziesięć razy, żeby zobaczyć co nowego ktoś napisał.

Uwielbiam takie ubarwianie :].

Teraz musisz kliknąć aż dwa razy, a to też nie wszędzie. W zdecydowanej większości, do danego podforum da się wejść bezpośrednio z głównej strony forum. To pierwsze klinkięcie. Potem jeszcze jedno, by wybrać temat.

Przykro nam, że nie dajesz rady :[.

to ten głupawy podział na literki alfabetu jest dla mnie kompletnie nieczytelny.

Dlaczego?

Nie po to wchodziłem w ten dział, żeby zastanawiać się na jaką literę zaczyna się tytuł danej gry, tylko po to żeby poczytać co świeższe tematy.

Argument z czapy. Bo tyczy się zaledwie kilku gier, które mają długą nazwę. Np. The Elder Scrolls III: Morrowind. Ale reszta (myślę że 99%) ma nazwy proste i krótkie (względy marketingowe - coś takiego łatwiej zapamiętać).

Dlatego nie bardzo wiem, nad czym się tutaj zastanawiać.

Czasem dowiedziałem się czegoś ciekawego o grach, o zainteresowanie którymi bym siebie nie podejrzewał. A teraz takiej możliwości nie mam.

Tak. Zabraniamy Ci się dowiadywać "o grach, o zainteresowanie którymi byś siebie nie podejrzewał".

No ale cóż, od kiedy pamiętam jakiekolwiek zmiany, nawet te głupie i niepotrzebne nie były konsultowane z użytkownikami.

Np. przejście na nowy skrypt. I wiele innych.

Tylko kilka było konsultowane z forumowiczami. Większość przychodziła i zostawała. Albo po kilku tygodniach, gdy okazywała się niewypałem - znikała.

Ale pomijając to. Do tej pory nikt sensownie nie wyjaśnił czemu tak naprawdę te zmiany mają służyć.

Nabijaniu kliknięć.

A przede wszystkim, skróceniu strony głównej forum.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się klikać po dziesięć razy, żeby zobaczyć co nowego ktoś napisał.

Uwielbiam takie ubarwianie :].

Tylko, że to nie jest ubarwianie w najmniejszym stopniu. Kolega mówi o DoGu, a tam, żeby zobaczyć to, co widziało się wcześniej po jednym kliknięciu, trzeba wykonać kliknięć 9... różnicę w wygodzie użytkowania robi to kolosalną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Kolega wchodzi do dyskusyjnego od tak, bo nie wie jak nazywa się gra, w temacie której chciałby odpisać. Logiczne. Nawet jeśli chciałbyś przejrzeć inne subfora to te kliknięcia nie są jakimś nadludzkim wysiłkiem. A może się mylę? W końcu, żeby najpierw zalogować się na forum to trzeba przerzuć 100 worków z piaskiem i wykonać katorżniczą pracę w kamieniołomach. Po tym wysiłku wykonanie kilku kliknięć więcej sprawia, że człowiek traci ochotę do wchodzenia na forum...

Wcześniej osoba, która weszła do działu w ostatnich postach widziała tylko jeden temat. Teraz widzi aż 5, co przy szczęśliwym trafie 4 z nich będą cały czas aktywne. To pozwoli nie zniknąć tak szybko jak byłby zasypane przy jednym subforum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...