Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

Proponuję wprowadzenie zarówno na forum,

Forum jest i tak martwe bez takich zagrywek. :v

jak i w komentarzach

Jeśli już koniecznie musisz czytać newsy to polecam nie przewijać do komentarzy.

Shadowbanning to największy rak każdego portalu, większy niż hehetrolle i innego rodzaju spamerzy.

Nervo, ostatnio jak sprawdzałem, to linki w komentarzach nie były klikalne, więc jeśli ktoś jest na tyle nieogarnięty, że świadomie zaznacza, kopiuje i wkleja na pasek adresu jakieś skrócone linki, o których nic nie wie, to powinien sobie zrobić przerwę od internetów oraz wrócić do odrabiania lekcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może taka propozycja już padła, a ja przebijając się przez wyniki wyszukiwania nie trafiłem na to.

Byłaby opcja pozwolenia użytkownikom na moderowanie ich własnych tematów w "Targowisku" ? Oczywiście w jakimś ograniczonym zakresie, np. zmiana nazwy tematu (tak aby można było dostosować do aktualnej oferty), możliwość zmiany tagów (na tyle na ile się zorientowałem nie można tego robić poprzez edycję), ewentualne zamykanie/ otwieranie tematów ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiemy że szukajka jest bezużyteczna oraz przydałaby się integracja z Tapatalkiem. O ile pierwszą sprawę być może na upartego dało by się połatać w php'ie o tyle druga nie wydaje mi się możliwa bez wymiany całego silnika.

Ktoś coś dyskutował na ten temat? Czy admini biorą pod uwagę unowocześnienie forum?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez "bezużyteczna"? Zdarza mi się z niej korzystać i generalnie wydaje się działać, poza tym, że ma problem z chronologicznym szeregowaniem wyników (stare posty się mieszają z nowymi).

Integracja Tapatalka wiązałaby się z dograniem wtyczek do forum - nierealne.

Update skryptu? W kuluarach się o tym mówi od jakiegoś czasu, ale nie nastawiałbym się, że to nastąpi szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka niekiedy działa w sposób niedeterministyczny. Raz zwróci jakieś wyniki (najczęściej w ogóle żadnych nie zwróci za pierwszym razem), po czym w kolejnym identycznym zapytaniu zwróci zupełnie coś innego. Obstawiam, że ma to jakiś związek z optymalizacjami, które Interia kiedyś tam robiła.

O aktualizacji skryptu mówi się od paru lat. Obecny jest tak stary (i dziurawy), że aktualizacja do najnowszej wersji może już być mocno ryzykowna.

Edytowano przez Sevard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O aktualizacji skryptu mówi się od paru lat. Obecny jest tak stary (i dziurawy), że aktualizacja do najnowszej wersji może już być mocno ryzykowna.

Więc może najwyższa pora na unowocześnienie forum, bez względu na to jak ryzykownym/czasochłonnym/skomplikowanym zadaniem miałoby to być ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez "bezużyteczna"?

Mam konta (pozwolicie że wymienie) na pclabie, benchmarku, elektrodzie, m3store, 4programmers kiedyś też kśekspert a także na zagranicznych jak overclock. Najgorzej szukajka działa na waszym forum. Czasem coś znajduje a czasem zupełnie z innej beczki pokazuje wyniki. Ponadto macie strasznie kiepskie pozycjonowanie wyników w google. Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło żeby googlając jakąś grę wasze forum wyskoczyło na pierwszej stronie. A to właśnie ono powinno być główną konkurencją dla gry-online

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może najwyższa pora na unowocześnienie forum, bez względu na to jak ryzykownym/czasochłonnym/skomplikowanym zadaniem miałoby to być ?

Nikt na tym forum tego nie neguje. Tylko ewentualną aktualizację przeprowadzi Interia i to od niej zależy kiedy to zrobi (a robi to od dawna). Obecna wersja skryptu IP.Board bardzo mocno różni się od tej używanej na tym forum, a jeszcze tutaj dochodzą różne dziwne poprawki Interii. Mi aktualizacja wisi - już od dawna nie mam tu nigdzie nic ważnego, a moje hasło można złamać w parędziesiąt minut, bo nie ma najmniejszego sensu się starać. Jeśli ktoś chce wydobyć cokolwiek z bazy forum (loginy, maile, posty, hashe haseł itp.) to to zrobi i nawet nie będzie musiał się przesadnie starać - gotowe skrypty przeprowadzające atak na ten skrypt można znaleźć w Google w jakieś 5 minut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękujemy! Jeszcze dwie prośby

1. Czy dało by radę dorzucić parametr ?do=getNewComment do linków postów wyświetlanych w listach AKTYWNOŚĆ? Np. AKTYWNOŚĆ KTÓRĄ ROZPOCZĄŁEM albo AKTYWNOŚĆ W KTÓREJ BRAŁEM UDZIAŁ. Bo teraz jak się w nie klika to zawsze otwiera się pierwszy post topiku.

2. Czy dałoby radę "wyciągnąć" gdzieś na wierzch AKTYWNOŚĆ W KTÓREJ BRAŁEM UDZIAŁ? Na wielu forach leży to gdzieś w okolicach ikonki do profilu albo po rozwinięciu. Tutaj jest to zakopane w menusach. Ot kosmetyka ale w praktyce użytecznym byłoby mieć to na wierzchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Doman18 said:

Bardzo dziękujemy! Jeszcze dwie prośby

1. Czy dało by radę dorzucić parametr ?do=getNewComment do linków postów wyświetlanych w listach AKTYWNOŚĆ? Np. AKTYWNOŚĆ KTÓRĄ ROZPOCZĄŁEM albo AKTYWNOŚĆ W KTÓREJ BRAŁEM UDZIAŁ. Bo teraz jak się w nie klika to zawsze otwiera się pierwszy post topiku.

Nie wiem, czy konkretnie o to ci chodzi, ale możesz spróbować klikać na czas dodania posta (czerwony prostokąt na obrazku poniżej). Przenosi to do konkretnego komentarza.

forume_pomoc.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sugestie w kwestii spambotow. Okresowo zjawi sie taki i splodzi nascie watkow z rzedu… Otoz, na innym forum, nacechowanym podobnym wigorem wsrod moderatorow, zrobiono po prostu tak, ze pierwszy post kazdego uzytkownika oczekiwal na moderacje. I dopoki moderator go nie zaakceptowal, dopoty wszystko, co pisal taki "swiezak" szlo w moderacje.

Z drugiej strony jednak… rozwiazanie to - w przypadku takiej absencji posrod moderatorow - mogloby dobic FA. Moj watek wisial w moderacji niemal 2 tygodnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym usunąć limit znaków w komentarzach. Toczą się w nich bardzo żywe dyskusje - żywsze niż na forum - i często ktoś pisze szereg komentarzy, bo po prostu nie jest w stanie zmieścić wszystkiego, co ma do powiedzenia w 500 znakach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...