Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

Tylko bardzo proszę moderatorów, żeby napisać, że nawet w tym temacie dot. spoilerów należy ukrywać informacje mogące zepsuć innym zabawę. Nie chciałbym,aby przytrafiła się komuś sytuacja, w której zechce się zapytać o szczegóły fabularne gry X, a w poprzednim poście chcąc, nie chcąc przeczyta o grze Y.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko, choć bardziej by pasowało "Oceny gier oraz informacje o recenzjach w CDA".

Ja bym zostawił jak jest, jakoś nie widzę problemu z podawaniem fabuł gier. Ludzie pytają się o oceny gier, numer pisma, w którym była dana recenzja lub gra, ale nie jestem na nie. Jak już coś to może "Gry i recenzje z CDA, pytania i odpowiedzi". Krótsze i bardziej pojemne (daje też możliwość zadania pytania ?w którym numerze jako pełniak była gra X??.

Myślę, że lepiej, jeśli pytania o spoilery z gier znajdowałyby się w odpowiednich tematach w "Dyskusjach o Grach".

IMO zły pomysł. Przeglądając tematy dyskusyjne zauważyłem, że zawsze trafi się ktoś, kto nie zakryje tekstu i ludzi szlag trafia.

Lepiej, jeśli temat dotyczący spoilerów znajdowałby się w dziale "Ogólnie o grach".

Też sceptycznie na to patrzę. Wkładanie wszystkich spoilerów do jednego tematu nie ma uzasadnienia. A do tego patrz ustęp wyżej. Zadasz pytanie o BF, a ktoś inny nie zakryje tekstu o DIII i przez przypadek go przeczytasz. Moja propozycja jest taka, żeby po prostu zakładać odpowiednio nazwane tematy w ?Pomocnej Dłoni?. Chcesz poznać zakończenie gry, zakładasz temat ?Jak się kończy gra X?? i tyle. Ty nie będziesz narażony na poznanie zakończenia innej gry, inni widząc taki temat nie muszą do niego zaglądać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry i recenzje z CDA, pytania i odpowiedzi".

No właśnie o coś w tym stylu mi chodziło. Na nowym skrypcie tematy są pozbawione opisów, co troszkę zmienia sprawę. Wcześniej tytuł dobrym skojarzeniem, a opis tłumaczył, co jest w środku.

Sprawę przedyskutujemy również w naszym moderatorskim gronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jedynie prawdopodobieństwo, że zaczną się tam podawać pytania w stylu "Dlaczego mi najnowszy pełniak nie chodzi?".

Oj, zawsze istnieje jakieś prawdopodobieństwo, nawet na to, że Cię meteoryt zabije. Akurat w tym przypadku istnieje obok temat "Problem z płytkami", a jeśli nawet ktoś napisze w złym, to przerzucenie posta do innego tematu zajmuje 10 sekund. To łatwiejsze niż wymyślenie takiej nazwy tematu, która całkowicie wyeliminuje popełnianie przez ludzi błędów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę swoją propozycję, którą zaproponowałem dawno, dawno temu, ale nie doczekałem się odpowiedzi.

Nieregulaminowe tematy w targowisku usuwać, ponieważ transakcja może zajść przez PW, co kompletnie mija się z celem takiego zakazu.

Edytowano przez c0r
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio na forum jest ok. 1000 osób. Kto to by moderował? A niemoderowane takie coś nie może pozostać. Dlatego shoutboxa nie ma i nie będzie.

Moderowałby ten, kto by miał czas. A jeśli by nie moderował nikt? To co? To tylko chat. Rozmów na żywo też nikt nie moderuje i nie dzieje się z tego tytułu nic strasznego. Forum i chat to bym porównał do napisania na tablicy i wypowiedzenia czegoś na głos. To pierwsze zostanie więc ktoś to musi moderować a to drugie uleci w powietrze więc moderacja jest tam zbędna. Ale dobrze. Rozumiem, że nie możecie pozostawić niczego bez waszej kontroli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że takiego czegoś nie będzie, ale jeśli zrobiony by shoutbox widoczny np. od 1500 postów miałoby to sens, bo chyba nie ma osób z taką ilością postów, która mogłaby łamać tam regulamin.

No i, jak już tu jestem, zgodnie z obietnicą daną wies.niakowi nękam Was o odpowiedź w sprawie tego posta:

Powtórzę swoją propozycję, którą zaproponowałem dawno, dawno temu, ale nie doczekałem się odpowiedzi.

Nieregulaminowe tematy w targowisku usuwać, ponieważ transakcja może zajść przez PW, co kompletnie mija się z celem takiego zakazu.

Edytowano przez c0r
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się czegoś takiego jak nie moderować tego. To jest forum publiczne i przychodzą tutaj często osoby młode. Jak ktoś zacznie rzucać mięsem to co? Sorki, nikt nie będzie 24/7 siedział i moderował shouta. Shoutbox może istnieć w dwóch wersjach: bez zasad i stale moderowany, a na to sobie pozwolić nie możemy. Jak chcesz sobie z kimś pogadać to naprawdę internet oferuje mnóstwo rozwiązań.

c0r: Nie wiem czy chłopaki dalej o tym dyskutują, ale stanęło na tym, że takie tematy zostaną odpowiednio wyczyszczone. Jak ktoś będzie chciał to i tak zrobi interes. Nie my jesteśmy od ścigania, powiedzmy, że dajemy kredyt zaufania forumowiczom w tej sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c0r -> Ustalone zostało, że tematy/posty "niepoprawnej politycznie" treści będą zostawiane, ale ich zawartość będzie całkowicie wycinana. W ten sposób tematy nie będą magicznie znikać, autor będzie wiedział, co jest grane, a cała zawartość mogąca doprowadzić do transakcji będzie niedostępna.

Santus Faustus I -> To jest oficjalne forum dużego czasopisma i nie możemy sobie pozwolić na niemoderowane treści. Rozważaliśmy włączenie shoutboxa, ale uznaliśmy, że "koszty" jego obsługi są zbyt wysokie, albo mówiąc inaczej nie jesteśmy w stanie skutecznie go moderować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważaliśmy włączenie shoutboxa, ale uznaliśmy, że "koszty" jego obsługi są zbyt wysokie, albo mówiąc inaczej nie jesteśmy w stanie skutecznie go moderować.

Nie chodzi mi o shoutboxa. Mam na myśli chat. Taki następny przycisk na stronie głównej jak jest tam przycisk "forum". Shoutbox to co innego, na shoutboxie treści napisane zostają jak posty na forum. Mi chodzi o taki chat co jak się z niego wyjdzie i za jakiś czas znowu wejdzie to nie widać co inni w tym czasie pisali. Tak jakby to było powiedziane na głos i uleciało w powietrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do działu z handlem. Nie myśleliście może nad nałożeniem na userów ograniczenia minimalną ilością postów zanim będą mogli pisać tam?

Często się widuje konta z 1 postem, w targowisku, który dość mocno przypomina inny post innej osoby. Nie raz są to posty podobne do osób, które dostały ostrzeżenie za zbyt częste ogłoszenia (np oddzielone 1 postem od siebie tego samego dnia, max 1h różnicy itp).

Bądź co bądź targowisko powinno przyciągać ludzi ale powinno też wymagać jakiejś minimalnej ilości postów na forum, a że choć spowolni ludzi zakładający nowe konta w celu wymian itp a dwa trochę zbuduje wizerunek ludzi zaufanych tam. Ciężko mi się np przełamać do wymiany z kimś kto napisał tylko jeden post i to w targowisku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja: więcej podforów w niektórych działach, o ile jest to wykonalne. Np. w dziale poglądy/religie dyskusja porusza wiele różnych tematów - taki tasiemiec, przez który trudno przebrnąć. Przejrzyściej i ciekawiej byłoby, gdyby zamiast jednej dyskusji można było tam zakładać oddzielne wątki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...