Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Piłka Nożna V

Polecane posty

Jak napisał Murezor i PLDan, Real może sobie pozwolić na wydanie takiej kasy, mając przychody w wysokości blisko 500 mln euro. Sam Platini ostatnio mówił, że nie ma do tego transferu żadnych zastrzeżeń. Fakt, kwota jest astronomiczna. Po prostu Real się nie zmieni i kasę będzie wydawał, czy ktoś to lubi czy nie. Jak powiedział kiedyś Santiago Bernabeu "w Realu mają grać najlepsi piłkarze świata i Hiszpanie", teraz Floren powoli do tego wraca. A jak będzie? Zobaczymy.

Pełne hipokryzji wypowiedzi Martino, o rzekomym braku szacunku dla świata,

Zgadzam się. Mówi to facet zarabiający 3, czy tam 4 mln za sezon. Wiadomo co do kwot to ogromna różnica, ale jednak. Tak samo teraz Microsoft kupił Nokię za jakieś ogromne pieniądze. Nie widzę, by "Tata" reagował na to.

podczas gdy dopiero co Barcelona sprowadziła Neymara za prawie 60 milionów euro

Ostatnio bodajże kataloński "Sport" podał, że transfer Neymara wyniósł 65 mln. Do końca roku może do 80 dojdzie? :trollface:

PS Isco zszedł z dzisiejszego treningu reprezentacji Hiszpanii z urazem kostki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że to nie RM obszedł w sprytny sposób zasady finansowego fair play, oni po prostu mogą sobie na to pozwolić.

To dla równowagi przypomnę, że Barcelona i Real były zadłużone wobec swoich samorządów. Swego czasu władze Madrytu wzięły od klubu bodajże symboliczne 1 euro za dzierżawę obiektu. Nie wiem jak sytuacja wygląda obecnie, ale to nie były wyłącznie maszynki do samodzielnego zarabiania pieniędzy. Być może coś się od tamtego czasu zmieniło, nie śledzę bacznie finansów klubowych. Zresztą w końcu Barcelona musiała sprzedać miejsce reklamowe na swoich koszulkach i jej prezes wielokrotnie wspominał o klubowym długu, który trzeba spłacać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście i Komisja Europejska bada nawet sprawę, związaną z jakimś gruntem. Już nie pamiętam o co idzie, ale wiem że jest jakieś "śledztwo" ;] Nie ma co ukrywać, że Real dostał trochę pieniędzy od państwa. Podobnie słyszałem było z Barceloną. Jednak od przyjścia Pereza Real znowu jest prężną finansową maszyną. Ten klub na kogoś postronnego, ale trochę obeznanego może wyglądać bardziej jako biznes niż klub piłkarski, co powiedział Mourinho. Jest w tym trochę prawdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc tema Bale. Rozumiem Wasze opinie, ale dla mnie taka kwota za piłkarza to już przesada. Czas przejść do naszej kadry smile_prosty2.gif

Już za chwilę mecz naszej kadry. Nie oczekuję wiele, ale fajnie jakby pokazali się z dobrej strony i Lewy niech strzeli bramkę. Mecz na pewno będzie ciekawy

down : Rozumiem Cię. Sam się boję co to będzie ale nic- POLSKA DO BOJU :-)

A za 2 godziny: POLSKA NIC SIĘ STAŁO, NIC SIĘ NIE STAŁO :-)

Dobra czas iść na mecz. Kubusie schłodzone, chipsy są, szalik jest, łóżko przygotowane :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Boję się oglądać a nawet spojrzeć, bo jeszcze odstawią Legię sad_prosty.gif.

EDIT

Mówicie błędy sędziów, ale wynik pokazuje, że mecz się skończył po 16 minutach. 2 połowa znowu słaba, bo nasi zawodnicy nie muszą wygrać tego meczu. Musiała go wygrać tylko reprezentacja Polski, a co ich to obchodzi :(. Po remisach z Mołdawią i Czarnogórą z czym do Ukrainy i Angli? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zafajdane badziewie... jeden z nielicznych ostatnio meczów naszej repry, w których naprawdę pokazali walkę i jakieś umiejętności, a tu jakiś gość z niedomagajacym wzrokiem widzi co rusz spalone, odbierając nam m.in. karnego i gola w ostatnich sekundach. Syf... wkurza mnie ten sport i te wszystkie betonowe szajki nim zarządzające.

@Edit:

Wróć. Karny być powinien, ale w emocjach o zasadzie przedostatniego zawodnika się nie myśli. Musiałbym zobaczyć tę sytuację jeszcze raz, bo pod koniec może faktycznie spalony był.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bandyci, tak jak oszukują kluby, tak jadą po reprezentacjach i śmieję się w twarz tym którzy twierdzą, że piłka nożna jest wolna od wielkich przekrętów. Jak można tak partaczyć sprawę będąc w pełni sprawnym człowiekiem i sędzią? Temu z boku to białą laskę dać albo psa przewodnika. To jest skandal, nie mam słów na tych oszustów. Nie zagraliśmy wielkiego meczu, jestem daleki od obrony reprezentacji, bo pewnie nawet nie zasłużyliśmy na zwycięstwo, ale zawsze będę bronił pokrzywdzonych przez sędziego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomińmy dyskusyjną sytuację z 93 minuty, bo ona zaburza obraz całego meczu. Prawda jest taka, że gdyby Polacy zagrali lepszą drugą połowę, to by wygrali. A tak - to mogą mieć pretensje do sameych siebie. Im mniej czasu do końca, tym wolniej poruszali się nasi reprezentanci. Nie było widać, że muszą wygrać. Zero pomysłu na atak, tylko krążenie jak muchy w smole na skrzydłach.

Obrona - napisać, że dno, to obrazić stworzonka na nim żyjące. My obrony nie mamy. Oni się potykają o własne nogi. Wawrzyniak, Szukała, Glik, Boenisch - grali tragicznie słabo.

Szkoda mi Lewego - mógł zostać bohaterem, po tym, jak wszyscy na niego pluli, że jakoby nie stara się w reprezentacji. I gdyby nie jego samodzielny przechwyt, to pluliby dalej, bo wciąż nikt nie potrafi dograć mu piłki. Pokazał, że po prostu reszta zawodników nie dorównuje mu poziomem. I to on w końcówce powalczył, dośrodkował i nieomal przedłużył nadzieje na awans, w który już dawno nikt nie wierzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra taka jak zwykle. Czyli bardzo nijaka, a w obronie tragiczna. Wniosek podstawowy Panowie to taki że obronę mamy <cenzura>. WF znowu postanowił sabotować drużynę wpuszczając Wszołka. Cóż przynajmniej coraz bliżej wywalenia Fornalika.

Sytuacje może od końca. Ostatnia akcja słusznie odgwizdany spalony. Wcześniej dwa razy niesłusznie. Dla mnie największą zagadką meczu jest jakim cudem Czarnogórcy kończyli mecz w 11. Jeden powinien wylecieć za faul na Bileterze, a ich ciągłe pretensje do sędziego też niesłuszne. Z drugiej strony nasi też powinni parę kartek wyłapać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi zagrali przeciętnie, Lewy wywalczył sobie bramkę i pokazał sporą klasę robiąc akcję, która IMO powinna dać nam 2 bramkę i wygraną, którą niestety zabrał nam sędzia. Zresztą... pan asystent powinien zainwestować w okulary bo najpierw spartaczył w sytuacji w której Waldek Sobota był faulowany i powinien być karny, potem odgwizdał spalonego Wszołka, którego widział tylko on.... nasi w obronie to koszmar, Szukała z Glikiem to dwa drewna, plusem Wawrzyniaka było to, że zagrał tylko 25 minut... niezły mecz Lewandowskiego, Błaszczykowski z Sobotą walczyli... reszta raczej słabo, a wpuszczenie Wszołka to jest nieporozumienie gość jest w tej chwili beznadziejny.... nasze minimalne szanse na awans zmieniły się w zerowe szanse na awans, Amen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż- już jest po ptokach jak to mówimy na Śląsku :-)

Bardzo podobało mi się hasło Borka- nie wygranie z tak słabą Czarnogórą to wstyd- czy coś takiego. Lewy pokazał dlaczego jest klasowym zawodnikiem. Nasza obrona to prawdziwy ser szwajcarski. Glik chwalony za grę w klubie- w kadrze bardzo słaby. Szukała też nie zachwyca. Wielka szkoda z spalonym - szkoda że sędzia podniósł chorągiewkę. Powinien być karny i może czerwona kartka.

Chodzą pogłoski że Nawałka ma przejąć kadrę po Fornaliku. Mówie temu nie :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacje może od końca. Ostatnia akcja słusznie odgwizdany spalony. Wcześniej dwa razy niesłusznie. Dla mnie największą zagadką meczu jest jakim cudem Czarnogórcy kończyli mecz w 11. Jeden powinien wylecieć za faul na Bileterze, a ich ciągłe pretensje do sędziego też niesłuszne. Z drugiej strony nasi też powinni parę kartek wyłapać.

http://www.youtube.com/watch?v=RX7L6eQP8eg

Nie było spalonego, Mierzejewski leżący na murawie ie brał udziału w akcji, a kiedy brał w niej udział... To na spalonym nie był. Oglądam wiele różnych lig i często się tak zdarza, że jakaś zabłąkana owca w momencie gola jest po za linią obrońców, ale nie bierze udziału w akcji.

Wracając do reprezentacji.

Sobota jest słaby technicznie co widać bardzo wyraźnie, jednak nadrabia kondycją i walecznością. Na ogromy plus wystep Klicha, takiego rozgrywającego Polska nie miała od dawna, i nie chodzi o umiejętnosci, one póki co są dobre, ale chłopak jeszcze zanim przyjmie piłke to rozgląda się po boisku.

Zielinski, totalnie mi nie znany, ogólnie może coś z niego być, 19 lat, ciąg ma a bramke.

Lewandowski, najlepszy mecz od bardzo dawna.

Błaszczykowski tez bardzo dobrze.

Na duzy plus występ Krychowiaka.

Maluje się nam duza siła ofensywna na przyszłość, Lewandowski, Zieliński, Błaszczykowski, Sobota, Klich i Krychowiak oraz dodajmy jeszcze bramkarza, mamy 7 zawodników pod budowę reprezentacji.

Niestety, nie ma obrony, Jedrzejczyk to przeciętniak, Wawrzyniak to karykatura piłkarza, Boenisch... Z niego można się pośmiać i niestety tylko tyle - facet jest wolniejszy od juniorów mlodszych, do tego droga hamowania też bardzo długa.

Środkowi obrońcy też niestety słabi.

Mamy problem z obroną bo atak już jest.

Aha zmiennicy, Mierzejewski out, jest po prostu słaby, już lepszy byłby Małecki albo Grosicki, przynajmniej biegają. Wszołek potyka się o własne nogi. Mam ogromną nadzieje, że Klicha przycisną do roboty bo to będzie Lewandowski pomocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Jak nie bierze udziału w akcji?? Przecież on tam stara się strzelić do bramki ale zostaje zablokowany, spalony słuszny... niestety.

Co do składu to IMO Fornalik trafił z podstawową 11 ale zmiany zrobił katastrofalne... Sobota, który robił sporo wiatru został zmieniony przez beznadziejnego Wszołka, Mierzejewski został wpuszczony na 5 minut... to nie był popis naszego selekcjonera... mamy beznadziejnych stoperów, wysokich ale niezbyt zwrotnych... Poza tym... oni nie potrafią wyprowadzić piłki a to teraz bardzo ważna umiejętność stoperów i tutaj powinniśmy szukać nowych graczy. Co do selekcjonera to ja nie jestem przekonany do jego zmiany bo i kogo Zibi weźmie zamiast niego... ja nie widzę kandydatów, gra w ofensywie u Fornalika nawet wygląda natomiast w obronie nadal jest sporo do poprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaje piłke po "podaniu" z przewrotki, w tym momencie nie był na spalonym, w 27s oddaje próbę strzału która jest zablokowana. Potem leży i nic ie robi, przy strzale tylko leżał, dla mnie to nie sa spalone jeśli brac pod uwage wytyczne fifa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tylko powtórke z tej sytuacji. Meczu nie. Imo przy podaniu do Mierzejewskiego spalony jak ta lala. Linię spalonego wyznacza bramkarz, bo bliżej bramki jest jeszcze jeden człowiek w czerwonym. Spalonego wyznacza przedostatni piłkarz drużyny broniącej się, w tym przypadku bramkarz. Mierzejewski był na spalonym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest cytat z jednego portali :

"Przepis o spalonym jasno określa, że przynajmniej dwaj rywale muszą być między piłkarzem atakującym, a bramką. W momencie uderzenia obrońcy Steauy Bukareszt próbujący dobijać piłkę Mierzejewski miał przed sobą tylko jednego rywala"

Ogólnie szkoda, bo bramka Polakom się należała. Zawsze byłaby nadzieja w październikowych meczach smile_prosty2.gif Bardziej narzekałbym na asystenta ze spalonym gdzie faulowany był Sobota

Ale tak jak pisałem wczoraj : POLACY nic się nie stało smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym komentatorem Eurosportu to naprawdę niezłe jaja. Nie wiem czy gość jeszcze długo popracuje, ale wygląda na to, że dopadła go choroba filipińska.

Mecz nie oglądałem, szkoda moich nerwów na bandę drewniaków. Nie wiem czy to ja się nie znam*, czy może połowa internautów z prowadzącymi mecz na czele (Szpakowski** i Żewłakow), że nie widzą spalonego. Jak wyżej padło przy spalonym chodzi o przedostatniego zawodnika, a nie ostatniego. Przy 90% bramkarz jest tym ostatnim, a tu bramkarz wyszedł i jego "rolę" przejął obrońca.

Tu macie fachową analizę:

gmoch.png

Mierzejewski brał udział w akcji i to jest niezaprzeczalne. Jak ktoś podczas meczu był ślepy to niech sobie obejrzy

. Internet huczy od tego jak sędzia skrzywdził Polaków, masa obrazków zalewa portale, a po przyjrzeniu się sytuacji wygląda, że wszystko przy tej akcji jest w porządku. Że nie dał karnego? Mogliśmy wykorzystać więcej akcji i nie byłoby mowy o karnym. Jeśli szukamy usprawiedliwień, czemu nie wygraliśmy z Mołdawią czy Czarnogórą w osobie sędziego, to zamieniamy się w pewnego portugalskiego trenera, a w ten sposób nic nie osiągniemy.

Swoją drogą przydałby się jakiś zagraniczny trener z renomą. Taki, który nie bałby się opierdzielić od góry do dołu gwiazdeczki w naszej kadrze. Tyle dobrego, że Lewy strzelił chociaż gola z akcji, bo strzelanie futbolowym potentatom jak San Marino jednej bramki z karnego nie czyni go super snajperem. Tu trzeba świeżości i ostrego trenera. IMO Nawałka bardziej by pasował. Może Ojrzyński ?

*-Jeśli faktycznie ja, to proszę o fachowe wyprowadzenie mnie z błędu. Lepiej w nim nie tkwić.

**-Zreflektował się co prawda, ale w pierwszej chwili "Nie było spalonego!" Rly?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, tam reprezentacja Polski. Ross Barkley wczoraj zadebiutował w reprezentacji Anglii. Moyes opowiadał jak to Barkley dostanie szansę, w zeszłym sezonie na początku trochę pograł, potem popełnił błąd i zaczął grzać ławę. Za Martineza zagrał w lidze 3 mecze z rzędu i już jest w kadrze. To tak a'propos obietnic Moyesa na temat wpuszczania młodych. Gadał, gadał a potem i tak grała jedenastka o średniej wieku 29 lat... Mam nadzieję, że teraz Ross się rozwinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Nawałka bardziej by pasował. Może Ojrzyński?

Trochę sam sobie przeczysz. Z jednej strony chcesz jakiegoś trenera z zagranicy, który by się nie bał skrytykować gwiazdorów kadry, a następnie wymieniasz Nawałkę i Ojrzyńskiego. Nawałka długo pracuje w Górniku Zabrze i jeszcze nawet nie zbliżył się do sukcesów Fornalika z Ruchu Chorzów, który już kilka razy potrafił ukończyć ligę na pudle. Ojrzyński to już w ogóle od czapy się tutaj pojawia. Fajny trener, lubię go, ale skoro Fornalik sobie nie radzi, to czemu były trener Korony ze znacznie mniejszym stażem miałby zdobyć posłuch w szatni? Jak wybierano obecnego selekcjonera, to argumenty za jego wyborem były znacznie mocniejsze niż w przypadku tych dwóch, których wymieniłeś, a sytuacja dobrze nie wygląda.

Ja się zastanawiam jak daleko zajdziemy, jak będziemy tak szybko wymieniać trenerów. Fornalik dopiero uczy się kadry, może zacznie coś rozumieć i dostanie kopa, bo wyniki za słabe. Pamiętam, że wtedy gdy go wybierano to była mowa o przeznaczeniu tych el. MŚ na naukę i odbudowę drużyny po Euro. Teraz weźmiemy nowego treneiro i znowu będzie ta sama sytuacja, zanim się zorientuje co i jak, to będą kolejne eliminacje w plecy. Według mnie wybór jest taki, że albo zostaje obecny coach, albo bierzemy fachowca z zagranicy, który nie będzie się musiał długo uczyć polskiej piłki.

Co do samego spotkania, to ten karny należał się nam jak psu buda. Tam nie było minimalnej różnicy, ale asystent zupełnie się nie popisał. Przecież nasi sędziowie na spotkaniach Ekstraklasy lepiej się spisują. Nie rozumiem trochę niektórych opinii jakie się pojawiają, że Sobota słaby, bo tracił piłkę, marnował akcje, itd. Według mnie to był jeden z kilku piłkarzy, który nie bał się podejmować ryzyka, walczyć z rywalami, po jego zmianie w drugiej połowie od razu nasze akcje siadły. Błaszczykowski znowu był klasą dla siebie. Może kilka razy zgubił piłkę, czy źle strzelił, ale potrafił dobrze dograć, przejść kilku rywali. Klich również mi się podobał. Trochę mniej Zieliński, który w tym meczu bardziej irytował. Te zmarnowane akcje, czy szczególnie siłowanie prostopadłego zagrania, które zawsze nie dochodziło. Mógłby bardziej cierpliwie konstruować nasze akcje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc tyle opinii o tym spalonym że sam już się zamieszałem w tym wszystkim. Nie ulega jednak wątpliwości że gdybyśmy mieli lepszą skuteczność i więcej sił, aż takiego huku by o tym ofsajdzie nie było. W pierwszej połowie aż się ręce same składały do oklasków. Duża wymienność pozycji, szybka gra i ładny gol Lewego. Z drugiej strony Czarnogóra która potrafiła wyjść dwoma, trzema graczami i narobić tyle szumu w ataku że głowa mała. Teraz trzeba naprawdę utalentowanych matematyków żeby się zajęli liczeniem.

Weiss mówił w "Szkle kontaktowym" że niby te szanse jeszcze mamytrollface.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sam sobie przeczysz. Z jednej strony chcesz jakiegoś trenera z zagranicy, który by się nie bał skrytykować gwiazdorów kadry, a następnie wymieniasz Nawałkę i Ojrzyńskiego.

Źle mnie zrozumiałeś. Chodzi mi, że trudno znaleźć pośród naszych ligowców dobrego kandydata, a jeśli już miałby nim ktoś być to typowałbym tych dwóch panów. Mimo, że żaden z nich ostatnio tak naprawdę nie osiągnął nic szczególnego, to potrafił wzbudzić szacunek wśród piłkarzy i kibiców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stefan

Rozumiem, ale Fornalik też cieszył się dużym autorytetem u piłkarzy i kibiców. W końcu sformułowanie Waldek King nie wzięło się z niczego. Poza tym chciałem zauważyć, że pomimo naszej kiepskiej gry, te eliminacje można było zakończyć zupełnie inaczej. W naszej grupie odnieśliśmy tylko jedną porażkę z Ukrainą, dwa razy wygraliśmy, a reszta to były remisy. Tacy Anglicy mają cztery zwycięstwa, ale tylko w spotkaniach ze słabeuszami z San Marino i Mołdawii. Oba mecze z Czarnogórą były do wygrania i to spokojnie. Podobnie wyjazd z Mołdawią. Gdyby nasi popisali się trochę lepszą skutecznością, to przed meczami z San Marino, Anglią i Ukrainą podchodzilibyśmy z nadziejami na awans jako lider grupy. Oczywiście to tylko gdybologia, ale rezultaty pomiędzy głównymi kandydatami do awansu były zazwyczaj remisowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...