Jump to content

Tomoslav

Forumowicze
 • Content Count

  4,518
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Tomoslav

 1. Kocham ten film. Po prostu. Mam plakat w antyramie na ścianie. To powinno wystarczyć za wszystko. Wszystko co miało już być powiedziane o tej produkcji już zostało powiedziane. Scenę tańca mogę oglądać bez końca.
 2. Pomysł na film wydaje się banalny, ale przy oglądaniu już tak wcale nie jest, ale to Hitchock, więc inaczej być nie mogło. Do najlepszych jego produkcji się nie umywa, ale scena ataku na dom o której wspomina bielik trzyma w napięciu.
 3. Western zawsze kojarzył mi typowymi produkcjami rodem z TVP 2, o 12.00 w niedzielę... aż do momentu jak przystąpiłem do tej trylogii. Absolutna klasyka i rzecz ponadczasowa.
 4. Ten film idealnie drze łacha z każdego, typowego, robionego od sztancy horroru i robi to tak perfekcyjnie. Jeśli zrozumie się wszystkie zamysły twórców to pokocha się ten film od pierwszych minut.
 5. Tim Burton w najlepszej formie i Depp wpasowany perfekcyjnie. Ogląda się wyśmienicie, a kibicowanie Edwarda to oczywista oczywistość.
 6. Ciężko o dobry, niekliszowy horror. A tu się w pełni udało i to z jakim skutkiem! James Wan odwalił kawał świetnej, realizatorskiej roboty. Cała seria poza ostatnią trzyma porządny poziom. Klimat można kroić nożem, a to w obecnych horrorach nie zdarza się często.
 7. Hopkins to aktor przez duże A, jednak tutaj wszedł na wyżyny, gdyż on nie gra, on JEST. I to jest coś, co uczyniło ten film niezapomnianym.
 8. Czarny humor to jest podstawa humoru w moim życiu jako takiego, ale tutaj mimo takich predyspozycji nie zagrało mi to idealnie. Wszystko wg. utartych schematów i nic nadzwyczajnie śmiesznego.
 9. Nie przepadam za braćmi Coen, więc do tej produkcji podchodziłem jak do jeża, ale tutaj wyjątkowo mi podeszło. Nieoczywiste kino w sosie westernowym praktycznie nie istniało dekadę temu, a tutaj wszystko zaskoczyło. Świetny Bridges.
 10. Obejrzałem ten film 2 miesiące temu w opisie do oceny na Filmwebie napisałem o przykładzie, że można zrobić lepszy film niż literacki pierwowzór. Mimo iż jest to tylko opowiadanie, to mi osobiście się dłużyło. A film to nostalgia pełną gębą, a tytułowa piosenka robi robotę niesamowitą.
 11. Bardzo dobry film, nawet po tylu latach. Sutherland jako Świrus to kocur pierwszej klasy. Ta produkcja pokazała, że wojna nie musi polegać w kółko na tym samym. Da radę się zbić interes? Da. xD
 12. Do dziś ujęcia bitewnej akcji robią wrażenia. A mówimy o filmie który ma prawie dwie dekady na karku. Schyłek swojej kariery Scott miał dużo przed sobą, więc "dowiózł" film nie do zapomnienia jeśli idzie o współczesne konflikty wojenne.
 13. Tracklista w tej produkcji jest naprawdę zacna, obsada jaką udało się złożyć też gdyż nie można przejść obojętnie obok filmu w którym gra Philip Seymour Hoffman.
 14. Tomoslav

  Brüno (2009)

  Jako że, na Filmwebie Borat jest powiązany z Bruno ciężko ich nie porównywać, a tu Borat wypada o wiele lepiej. Większa autentyczność z niego bije, no i bohatera idzie bardziej polubić. No i efekt świeżości przy Bruno już nie istnieje.
 15. Kawał nawet nie klasyki, a opoki polskiego kina. Teksty które zna każdy (no, prawie każdy), kultowa kontrowersyjna scena z "Jankiem Wiśniewskim". Umówmy się - takiego kina nad Wisłą nie mógł zaserwować nam nikt lepiej niż Pasikowski.
 16. Tomoslav

  Sara (1997)

  Mówię era VHS, myślę - Sara. Film ma dużo typowych amerykańskich akcentów, ale odbiór mimo tego jest całkiem do zaakceptowania. No i młoda Włodarczyk
 17. Kultowa trylogia. Jedna z tych, które kiedy lecą w TV można oglądać o każdej porze. Humor, fantastyczne pomysły i świetny Lloyd. P.S. Mam koszulkę z głównym motywem tego filmu.
 18. Staroszkolna sensacja o której idzie zapomnieć po 3 minutach od obejrzenia. Jednak sam seans całkiem w porządku, czuć klimat nie do odzyskania obecnych filmów sensacyjnych.
 19. Momenty "ocb" w tej produkcji to normalka i biorąc to pod uwagę myślę, że klimat książki został dobrze zachowany. Przeniesienie tego na ekran było już misją niemożliwą, więc i oceny nie za wysokie. Zarówno od widzów jak i krytyków.
 20. Bardzo lubię von Triera, aczkolwiek Antychryst już był o ten "próg" za daleko dla mnie jeśli idzie o te typowe "vontrirowe" dziwactwa. Nie czułem zmarnowanego czasu, ale do swoich najlepszych dzieł się nie umywa.
 21. Doceniam walory estetyczne dzieła Bessona, ale film ma zbyt wiele dłużyzn i momentami mocno nudzi. Poza tym nie umiem nawet pływać, więc punkt mniej do oceny. xD
 22. Nie spodziewałem się wiele po tym filmie, ale jednak - miłe zaskoczenie. Trzyma w napięciu, dobry finał, mocno niepokojący klimat. Warto!
 23. Tomoslav

  Grand Theft Auto V

  Biorąc pod uwagę fakt, że za wiele się na tym forum już nie dzieję nie liczę na jakieś odpowiedzi, ale spróbować warto. Czasu obecnie sporo, a napady same się nie zagrają. Z randomami wiadomo jak jest, wieczne wk...ianie się na ich brak myślenia itp. A jednak w "hajstach" ogarnięcie potrzebne. Fajnie jakby jakaś komunikacja głosowa na Discordzie była w tle...
 24. http://mybasketcoach.freeforums.net/thread/23/charazay Walka trwa.
 25. Wyłącznie Filmweb. Tam mam wszystko czego potrzebuję, choć stronę główną zniszczyli strasznie ostatnimi zmianami.
×
×
 • Create New...