Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Piłka Nożna V

Polecane posty

No tak, ale jakby wyszedł i powiedział co jest grane, to ci rozumni wiedzieliby o co chodzi, a nie tutaj kumple Ikera puszczają ploty, że ten zastanawia się nad odejściem. Litości. Tak, Adan dalej jest w Madrycie. Co do mediów, to te hiszpańskie są za Casillasem. W ogóle, to nie mam pojęcia jak można aż tak zrobić z Lopeza tego złego. Facet nie wzbudza kontrowersji, broni się dobrą grą, trenuje, jest Hiszpanem i można go podpiąć pod wychowanka i jest jak to ujął Carlo "zawodnikiem Realu Madryt" tak samo jak Casillas.

czapel007, miałem się wcześniej odnieść, ale teraz się odniosę ;]

.Niestety w reprezentacji dalej dochodzi do patologii i Del Bosque stawia na swojego kapitana, wybrańca.....

Dokładnie. Sfinks zidiociał. "Atakowanie Casillasa, to atakowanie madridismo". "Casillas będzie grał, bo ma najwięcej występów w kadrze". Z całej trójki Casillas, Valdes, Reina, obiektywnie patrząc jedynym rywalem o miejsce w bramce dla Lopeza powinien być bramkarz Barcelony. Ale Sfinks ma ulubieńców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie wszystkie media w Hiszpanii są Casillasem, a i informacje w nich podawane zawsze wolę sobie potwierdzić gdzieś indziej. Prawdą jest to, że Hiszpanie piszą tylko to co im się podoba, a nie to co jest prawdą, zwłaszcza jeśli chodzi o wszelkie komentarze i wywiady udzielanie przez sportowców. Dobra, zgadzam się z tym, że część osób wiedziałby jaka jest prawdziwa sytuacja gdyby Iker postanowił jednak się wypowiedzieć. Sądzę jednak, że większość znów dałaby się zmanipulować hiszpańskim pismakom.

Zgadzam się również z tobą w tym, że Lopez zasługuje na większy szacunek i wsparcie ze strony kibiców i nie tylko. Świetnie wywiązuje się ze swoich obowiązków, daje fantastyczny popis umiejętności i z grubsza nie rzuca się w oczy. Nie mam nic przeciwko niemu, ale czasami myślę, że Iker mógłby grać na podobnym poziomie. Nie podważam jednak decyzji Ancelottiego i trenera od przygotowania bramkarzy, gdyż wiem, że w tej chwili jest ona najlepszą możliwą. Tym niemniej mam nadzieję, że Casillasowi uda się wywalczyć miejsce w pierwszym składzie Królewskich lub w jakimś innym zespole. Myślę, że nawet "Sfinks" nie jest tyle dziwny, by rolę pierwszego bramkarza w kadrze powierzać zawodnikowi, który przez 1,5 roku nie grał (mam tu ma na myśli sytuację, gdy zaczną się powołania na mistrzostwa, a nie tą obecną), a jak już to tylko w kadrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy już grupy LM:

A

Manchester Utd.

Szachtar Donieck

Bayer 04 Leverkusen

Real Sociedad

B

Real Madryt

Juventus

Galatasaray Stambuł

FC Kopenhaga

C

Benfica Lizbona

PSG

Olympiakos

Anderlecht Bruksela

D

Bayern Monachium

CSKA Moskwa

Manchester City

Viktoria Pilzno

E

Chelsea

Schalke 04

FC Basel

Steaua Bukareszt

F

Arsenal Londyn

Olimpique Marsylia

Borussia Dortmund

Napoli

G

FC Porto

Atletico Madryt

Zenit Sankt Petersburg

Austria Wiedeń

H

FC Barcelona

AC Milan

Ajax Amsterdam

Celtic

Grupa śmierci: H

Grupa najłatwiejsza: C

Podkreśliłem tych, których chętnie zobaczyłbym w następnej rundzie.

Zapowiada się ciekawie smile_prosty.gif .

Frank Ribery został wybrany najlepszym piłkarzem Europy za poprzedni sezon smile_prosty.gif . Czy ja wiem czy zasłużył na piłkarza roku? W moim odczuciu nie, ale kto by tam się pytał ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Królewscy na szczęście w stosunkowo łatwej grupie i jedynym problemem może być Juve. Galata na swoim stadionie również może być groźna, ale w ogólnym rozrachunku obawiam się tylko Starej Damy. Kopenhaga zaś...

Dobrze widzieć, że dla "odmiany" w porównaniu do poprzednich lat Barca zagra z Milanem i Celticiem smile_prosty.gif, a i Ajax znów trafił na drużynę z Hiszpanii. Ciekawie wygląda też grupa A, której spotkania mogą się wg mnie skończyć sporymi niespodziankami. Szachtar, Sociedad i Bayer mogą zepsuć plany Czerwonym Diabłom. Jeszcze lepiej wygląda grupa F, w której to każdy zespół ma jak dla mnie równe szanse na awans. W każdym bądź razie jestem bardzo zadowolony z losowania dla Królewskich i ogólnego układu grup.

@Edit Ribery > Messi > CR7. Z taką kolejnością jak najbardziej można się zgodzić. Dobrze widzieć również, że nagrodę dostał ktoś spoza Barcelony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy już grupy LM:

A

Manchester Utd.

Szachtar Donieck

Bayer 04 Leverkusen

Real Sociedad

F

Arsenal Londyn

Olimpique Marsylia

Borussia Dortmund

Napoli

Frank Ribery został wybrany najlepszym piłkarzem Europy za poprzedni sezon smile_prosty.gif . Czy ja wiem czy zasłużył na piłkarza roku? W moim odczuciu nie, ale kto by tam się pytał ;) .

Nie nie mów, że chcesz zobaczyć Leverkusen kosztem Sociedad? To jak Baskowie rozbili Lyon było piękne. Pełna kontrola, w dwumeczu mogło być nawet 7:0, gdyby nie nastawione wczoraj celowniki przez Griezmanna i Seferovicia. La Real może być czarnym koniem tych rozgrywek LM.

Co do grupy F, to IMO wyjdą z niej Napoli i BVB. Włosi się mocno wzmocnili i mogą napsuć krwi, a Benitez na ławce to też +. Siłę ataku większą ma raczej Napoli, chyba że znowu w deadline okienka Wenger kogoś kupi. Co do reszty się zgadzam, ale grupa H nie jest grupą śmierci. Celtic gra beznadziejnie na wyjazdach, jak z Ajaxu odejdzie Eriksen to Holendrzy będą mieli ciężko.

Co do Ribery'ego to kogo w jego miejsce? Tylko ktoś z Bayernu wchodzi w grę. Jednak ilość głosów między zawodnikami mnie rozgromiła. Franck 36, Messi 13, CR7 3.

Co do losowania, to mogło być gorzej, ale jest ok. Szkoda tylko, że pierwszy mecz z Juve jest trzy dni przed El Clasico. Jednak wierzę, że Carletto da radę i wyjdziemy z pierwszego miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia Warszawa-Steaua Bukareszt 2:2 (1:2)

Meczu opisywał nie będę, bo każdy to się wypowiadał oglądał albo jest zaznajomiony z jego przebiegiem. Czy był spalony? Ja go nie widziałem. Tu widać, że sylwetka obrońcy była wychylona podobnie jak u Kucharczyka. Ile osób, tyle poglądów, zagłębiać się w to nie będę. Jeśli był to minimalny i decyzja była bardzo trudna. Legia mogła wyciągnąć wnioski, a mimo to, choć zaczęła dobrze, to przez głupie błędy zafundowała dwie bramki Rumunom i utrudniła sobie życie jak tylko mogła. Liga Mistrzów była blisko, ale rzeczywistość brutalnie pokazała, że w tym roku to nie jest miejsce dla nas.

Na ławce brak Dwaliszwiliego i Pinto.

Stary...za to co oni pokazali w ostatnim meczu powinni być umieszczeni w drużynie Młodej Ekstraklasy czy innym klubie kokosa. Pierwszy odbijał się nieporadnie od innych, zero walki, kompletny brak formy. Drugi? Odkąd się pojawił to w żadnym meczu ligowym nie pokazał absolutnie nic, za co miałbym go trzymać nawet na ławce.

Co do Bereszyńskiego się zgodzę, nie wpuszczałbym go w tym meczu, lepiej przeciętnego Brozia.

Dossa Junior to jeden ze słabszych obrońców w polskiej ekstraklasie, jego akcja przy 2 bramce była piekna =D

Tu znów się muszę zgodzić. Jedyny z piłkarzy zagranicznych ostatnio sprowadzonych, który się spłaca jest Ojamaa.

Furman jest drewniany jak gra nogami Miśkiewicza (wywiad ze Smudą =D), po prostu przeciętny chłopak, bez talentu i zapału do pracy - nie widzę w nim postępów. Do tego troszkę tępawy, nie umie wyciągnąć konsekwencji, mnóstwo zepsutych dośrodkowań

Nie do końca. Jest młody, nie jest to jakiś super talent, ale chociaż próbuje coś grać. Dośrodkowania faktycznie mierne, ale obrońcy klubu z Rumunii też nie najniżsi.

Vrdoljak - 1 z niewielu solidnych graczy, popełnia błędy ale nadrabia swoje braki zaangażowaniem i walecznością.

Ja bym powiedział, że to on zagrał bez ikry w tym meczu, nie mówiąc o podarowaniu bramki gościom.

A ty zasłynąłeś napisaniem głupoty. Wcześniej wiele razy krytykowałem Koseckiego, ale ośmieszanie go po rozegraniu bardzo dobrego meczu zakrawa na kpinę. Jako jedyny podjął walkę i stanowił zagrożenie dla rumuńskiej defensywy.

True. Kosecki zagrał niezły mecz, robił sporo szumu na lewej flance i z powodzeniem omijał Rumunów. Na pewno jeden z "wygranych" tego meczu.

Słowo uznania należy się także władzom Legii. Walczą o Ligę Mistrzów i co robią? Sprzedają Jędrzejczyka do Rosji, nie potrafią sprowadzić dobrego napastnika. Skutkiem tego jest dziurawa obrona i brak armat w ofensywie.

Norma w każdym polskim klubie. Chcemy grać o europejskie puchary, ale zamiast się wzmacniać to się osłabiamy. Saganowi zostaje waleczność i doświadczenie, bo resztę atutów utracił z wiekiem. Tu trzeba świeżej krwi.

PS Pogratulować Legii kibiców, którzy dzisiaj znowu odpalili racę.

O takich matołach nawet nie wspominaj. Psioczymy na władzę, że nie dają kasy na transfery, ale Legia więcej kasy wydaje na płacenie kar niż zarabia na rozgrywkach międzynarodowych. Kiedyś wrzucałem chyba nawet podsumowanie ile Legię kosztują ci "kibice".

Założę się, że plan był by grać na 0-0. I nie wytrzymał nawet 10 minut! Nienawidzę Legii. Zawsze ich nienawidziłem i odmawiam oglądania dalszej części meczu i robienia sobie nadziei.

Po tym co napisałeś powinienem poszukać w necie jakiegoś dobrego psychologa i podać ci tu namiary na niego. To nie jest zdrowe, to powinno się leczyć. Może jakaś terapia? Proponuję na początek ćwiczenie z wdechami i wydechami. Jak nie pomoże, skonsultuj się z specjalistą. Byle tylko nie skończyło się to psychozą...

http://www.youtube.com/watch?v=wkpqg2UWBLA - Gofer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że grupa B to grupa śmierci ;] Prędzej widziałbym takową w grupie F, najbardziej wyrównana. Co do Mario, to raczej nie. W lidze jak i w LM dużo nie strzelał, a Francuz ciągnął ten Bayern ze skrzydła z Robbenem. Tak naprawdę ciężko ocenić, bo Bayern to kolektyw, nikt tam się nie wyróżnił ponad całą grupę, może poza Arjenem, który zanotował gola i asystę w finale LM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Willian i Etoo oficjalnie graczami Chelsea. Angaż Kameruńczyka= na pewno na Stamford nie pojawi się Rooney. Szczerze mówiąc nie wiem w jakiej formie jest były gracz Barcy, ale pozycja napastnika będzie raczej mocno wymienna. Przyjście Williana sprawia że komplikuję się sprawa z Matą. Aż 8 wyborów dla Mou, a tylko 3 pozycje do osadzenia. Losowanie - lepiej być nie mogło. Nie wyobrażam sobie nic innego jak pewne pierwsze miejsce w grupie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śląsk- Sevilla 0-5

Dramat niestety :( Na stadionie 42 tysiące ludzi (w tym ja..) a WKS niestety zagrał najgorsze spotkanie w tegorocznej edycji Pucharów. Sobota przeszedł obok meczu, strasznie brakowało Paixao a i Gikiewicz dzisiaj się nie popisał najpierw babol przy strzale Rakiticia i na koniec podanie do napastnika Sevilli... Strasznie szkoda, że nie udało się godnie pożegnać z pucharami.... ale i tak duże podziękowania dla chłopaków za to co pokazali w tym roku w pucharach bo pokonali wyżej notowaną Brugię a z Sevillą w 1 meczu nie wyglądali najgorzej. Teraz została już tylko liga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na losowanie grup Ligi Mistrzów wściekłość na Legię nie słabnie. Mogli być w grupie z Chelsea!. Chelsea i Mouhrinio mogliby przyjechać do Warszawy! Ale nieeee! Musieli przegrać i to w beznadziejnym stylu. Żal sad_prosty.gif. Jutro superpuchar Europy - mam nadzieję, że Chelsea wygra z Niemcami z Monachium. Oczywiście to samo powinni zrobić z całą Ligą Mistrzów.

P.S. Za kibicowanie Smudzie M@TH3V dostał bana. I dobrze smile_prosty.giftongue_prosty.gifbiggrin_prosty.gif

@EDIT

To ile było tych drużyn w koszyku, że wylosowano APOEL Nikozję a nie Śląsk? :) APOELU nie lubię, choć w tym sławetnym dwumeczu winę za porażkę ponosi oczywiście Wisła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up:

Było 30 drużyn. Wszystkie przegrane zespoły w IV rundzie eliminacji LE. czyli 30 zespołów.

Ciekawe kogo wylosuje Legia w LE. Zaraz losowanie: Na razie Lazio Rzym i Trabzonspor- będzie mecz z Mierzejewskim smile_prosty2.gif

Śląsk wczoraj skompromitował się na całej linii, O ile w pierwszym meczu można było to zwalić na czerwoną kartkę- to teraz nie ma żadnego. Sevilla pokazała gdzie jest nasze miejsce w Europie smile_prosty2.gif

Ostatecznie: Lazio Rzym, Trabzonspor i Apollon Limasso- losowanie nie najgorsze. Legia ma szanse na awans

down: Mają szansę :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre beka się kręci, Legia ostatnie miejsce w grupie. sprawdzone info. Blisko było żeby trafili na Tottenham, tak chciałem żeby przyjechali do nas ale niestety. Natomiast jest bardzo łatwa grupa, nawet z Anży które się wyprzedaje. Minus to na pewno to że dalekie loty się szykują. Myślę że awans z pierwszego miejsca jest w zasięgu, nawet drugim garniturem

@Bazyl

Spoko avatar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobre losowanie z marketingowego punktu widzenia. Dość znane marki, na pewno Lazio i Trabzonspor z Mierzejewskim w składzie przyciągną na trybuny więcej ludzi, niż np. Rubin Kazań, Genk czy Dinamo Zagrzeb.

Jeśli chodzi o stronę sportową, to będzie dość ciężko. Lazio jest ostatnio czołową ekipą Serie A, a Turcy mają w składzie takich graczy jak Zokora, Malouda czy Bosingwa. Apollon to typowa cypryjska drużyna - niewielu rodzimych graczy, sporo ludzi z Bałkanów i Ameryki Południowej. Zawodników tej drużyny raczej nie znam, choć na pewno jest to klub, który może sprawić kłopoty warszawianom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa znośna mogło być dużo gorzej (liczyłem na Lyon z Betisem :D) ale o awans będzie bardzo ciężko. To czego wymagam od Legii to 2 wygrane z Apollonem bo to po prostu mus a mecze z Trabzonem i Lazio to... wszystko zależy jak nasi zagrają i jak podejdą do meczów przeciwnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitolenie, że trudna. Każda grupa wydaje się trudna jeśli porównujemy ją do ostatniej gry warszawskiej drużyny. IMO w tej grupie szansa na awans z drugiego miejsca jest, ale trzeba wznieść się na wyżyny. Bez świeżej krwi może być to niemożliwe. Warto jednak powalczyć, bo to już dużo łatwiejsze pieniądze do ugrania niż te w LM. Media i tak dalej będą pompować bańkę, więc niczym się nie przejmuję. Przejdą to dobrze, nie przejdą to trudno, szybciej będą mogli skoncentrować się na rozgrywkach ligowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na losowanie grup Ligi Mistrzów wściekłość na Legię nie słabnie. Mogli być w grupie z Chelsea!

A wiesz, co to efekt motyla? smile_prosty.gif Gdyby Legia awansowała do LM, to wszystkie grupy najpewniej wyglądałyby inaczej. Taka rzeczywistość.

A dzisiejsze losowanie takie se. Szkoda,że nie wpadli na Anży, które w swojej grupie pewnie będzie zbierać baty równo. A tak, to różnie może być. Ja raczej jestem sceptyczny, bo o ile przy odrobinie szczęście Legia może choćby z Turkami wygrać, to równie dobrze może nie wygrać ani jednego meczu z Apoelem. Ważne żeby sobie punkty rankingowe nabijali i w przyszłości mogli być np. losowania z drugiego koszyka. Tak, jak Lech, który przecież miał być rozstawiony w ostatniej rundzie eliminacji, ale odpadł z jedną z najsłabszych ekip znacznie wcześniej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na losowanie grup Ligi Mistrzów wściekłość na Legię nie słabnie. Mogli być w grupie z Chelsea!

A wiesz, co to efekt motyla? smile_prosty.gif Gdyby Legia awansowała do LM, to wszystkie grupy najpewniej wyglądałyby inaczej. Taka rzeczywistość.

No jeśli pan Łysy z UEFA miał podpisane kulki to na pewno tongue_prosty.gif A tak na poważnie - Legia wrąbała się w niezłe bagno. Gdyby wygrali ze Steauą, to sam awans byłby olbrzymim sukcesem, a każdy następny mecz szansą na coś 'ponad programowego'. A teraz trafiła im się ciężka grupa i mają malutkie szanse na sukces w LE. Czyli znowu wielkie nadzieje, ale polska piłka tym razem prawdopodobnie znowu nie zatriumfuje :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ piękna dogrywka meczu o Superpuchar Europy! smile_prosty.gif Niemcy tradycyjnie pokazali, że grają do końca i mimo dziesiątek wręcz niewykorzystanych świetnych okazji w ciągu tych zaledwie 30 minut odrobili stratę i doprowadzili do karnych na 20 sekund przed końcem jedynej doliczonej minuty.A potem, oczywiście, nie mogło być inaczej, jak to, że popłyną na tej fali i wygrają karne smile_prosty.gif Świetny mecz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ piękna dogrywka meczu o Superpuchar Europy! smile_prosty.gif Niemcy tradycyjnie pokazali, że grają do końca i mimo dziesiątek wręcz niewykorzystanych świetnych okazji w ciągu tych zaledwie 30 minut odrobili stratę i doprowadzili do karnych na 20 sekund przed końcem jedynej doliczonej minuty.A potem, oczywiście, nie mogło być inaczej, jak to, że popłyną na tej fali i wygrają karne smile_prosty.gif Świetny mecz.

Ja byłem skłonny wierzyć jednak w triumf Chelsea w karnych. Liczyłem że dalej podtrzymają tą serię karania Niemców z "jedenastek" ale tym razem wyszło inaczej. Po raz kolejny widać ogromne wyrachowanie Mou. Mecze z Bayernem i United (obrona, obrona, obrona) z Hull i Aston Villa (angielska tiki-taka i o wiele więcej zaangażowania w ataku) Mimo wszystko i tak CFC się świetnie trzymało po fatalnym faulu Ramiresa. Gole Ribery'ego i Hazarda - godne Superpucharu. Choć wydaję się że Cech mógł zachować się lepiej przy strzale Francuza. Zdecydowanie jednak nie raz ratował nam skórę w ostatnich minutach świetnymi paradami. Jednak zasłużenie bramka Martineza (późno, bo późno, ale jednak) Dobrze że The Special One odrobił lekcję i normalnie wystawia napastnika, a nie świruję z Schurrle na szpicy jak z Manchesterem. Niemiec zdecydowanie lepiej działa na prawej pomocy. Dobry mecz Ivanovicia, świetny Cahill. Szkoda Lukaku, mocno przeżywał nie strzelonego karnego. Choć ilu go tam pocieszało, to chyba rąk do liczenia brakujesmile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia- Górnik 1:1

Niestety sytuacja znowu się powtarza. Znowu Górnik stracił głupia bramkę. Na pewno Górnik zasłużył na 3 punkty. Mecz w pierwszej połowie katastrofalny w wykonaniu Zabrzan. Szkoda straconych 3 punktów- ale niestety jest to już bolączka Górnika

Bardzo dobre losowanie Legii w LE. Lazio można się obawiac, ale bez przesady. Zespół Mierzejewskiego jest spokojnie do ogarnia. 3 miejsce to minimum w tej grupie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trabzonspor, Apollon Limassol jest w zupełności w naszym zasięgu. Lazio wydaje mi się po za zasięgiem. Pierwszy mecz gramy we Włoszech więc będziemy wtedy mądrzejsi. Wyjście z grupy jest całkiem możliwe.

Nasza Ekstraklasa znów pokazała ze jest nieobliczalna, o ile w meczu na szczycie Lechia-Górnik padł remis który mnie nie dziwi, lecz Górnik powinien to spotkanie wygrać spokojnie. Jeden błąd w obronie ustalił wynik spotkania. To już wyniku meczu Ruch-Zagłębie nie spodziewałem się takiego rezultatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...