Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Piłka Nożna V

Polecane posty

Bardzo dobrze, potrzeba nam było GTAV.. tfu! Piłki Nożnej V :D

To by zacząć: Montolivo jest na testach w Milanie. Niezbyt mi się to podoba... Nie umniejszam klasy Ricardo, ale czy to są progi na ACM? Nie sądzę. Obym się pomylił tak jak świat się pomylił odnośnie Nocerino.

Milan będzie musiał ściągać Włochów skoro odchodzi ich aż czterech. Ew. Aquilani i już mamy piątkę... By zachować charakter włoskiego klubu Montolivo to dobry ruch. Marzy mi się De Rossi i nie zdziwię się jeśli do nas przyjdzie z tonącej Żółtej Łodzi Podwodnej Rossi - osobiście kibic Milanu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że piłka nożna II i III miały ok. 120 stron. Bardzo mnie dziwiło, że ta IV tak długo się trzyma przy życiu :)

Artku, Montolivo to świetny transfer, jeśli spojrzeć na fakt, że nic nas nie kosztuje. Owszem, może jakimś wybitnym zawodnikiem nie jest, ale to co najmniej solidny kopacz o niezłej renomie i pewnym miejscu w reprezentacji. Gdyby to był nasz najgorszy transfer, to świetne okienko się zapowiada :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że Piłka Nożna IV będzie miała 303 stron jak pewien Dywizjon :).

Szkoda, że finał Ligi Mistrzów nie odbywa się już dziś (w piłkarską środę), a nie dopiero w sobotę. Opóźnia się przez to opublikowanie wąskiego składu reprezentacji Niemiec i Anglii na Euro. No i ja żałuje, że mecz nie jest rozgrywany w Belgi. Bo, jak to mówił Clarkson, jest to kraj słynący z rozstrzygania sporów angielsko - niemieckich :):tongue: . A w Bawarii może Chelsea być ciężko, zwłaszcza po tych wykluczeniach za kartki. W sobotę wynik rozstrzygnie która z obu drużyn ma mocniejszą ławkę rezerwowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzem Europy do lat 17 ponownie reprezentacja Holandii. W pierwszej połowie mielismy dwie poprzeczki, po jednej każdej z drużyn - ta Holendrów groźniejsza, bo piłka odbiła się właściwie na granicy linii bramkowej. Według mnie nie przekroczyła, a komentatorzy też nie byli pewni. Sędzia gola sie nie dopatrzył w tej sytuacji. Druga zaczęłą się doskonale dla Niemców, bo strzelili bramkę po 4 minutach od wznowienia gry. Potem się długo skutecznie bronili i dopiero w 81 minucie (pierwsza z dwóch doliczonych) Holendrom udało się wyrównać (wcześniej komentatorzy Eurosport już podsumowywali mecz i gratulowali naszym zachodnim sąsiadom triumfu bez straty bramki i bez choćby zremisowanego meczu w całym turnieju finałowym). Potem były od razu rzuty karne i tutaj zadecydował jeden bład Niemca w czwartej serii - strzelił zbyt lekko i bramkarz zdołał złapać piłke. Holendrzy się nie mylili i skończyło się na 4:5 dla Orange. Polska skończyła turniej na trzecim miejscu, co jest naturalnie sukcesem (na Me U17 nie graliśmy od 2002 roku, a wtedy z grupy nie wyszliśmy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądał się ktoś ostatniej kolejce Primiera Division? Właśnie w radiu usłyszałem, że podczas meczu zawodnicy zagrożonych spadkiem Villarealu i Gijonu prosili podczas gry by przeciwnicy dali sobie gola strzelić. I Gijon wybłagał i został w Lidze a przeciwnicy Villarealu nie dali się uprosić i ta drużyna spadła z ligi. Dość śmieszna i kuriozalna sytuacja. W Polsce takie rzeczy załatwia się przed meczem a nie na boisku podczas gry :laugh::tongue: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety oglądałem mecz Villareal-Atletico niestety bo nastawiałem się na mecz Realu a tu psikus... był mecz Villarealu a przenosili się do Madrytu, gdy były bramki ew. w meczu głównym była jakaś dłuższa przerwa. Villareal nastawił się tylko na defensywę i obronę remisu, długo zdawało to egzamin ale w końcówce bramkę zdobył oczywiście Falcao i Villareal był w kłopotach bo Rayo strzeliło bramkę... strasznie szkoda mi Villarealu bo to świetny klub, dobrze poukładany, od wielu lat będący w czołówce a tutaj taka wtopa... mam nadzieję, że uda im się szybko wrócić do Primera Division ale zapewne to już nie będzie ten klub...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Villareal dla mnie największe zaskoczenie. Uczestnicy LM i LE zanotowali upadek do niższej ligi gdzie Levante gra w europejskich pucharach (pozytywne zaskoczenie) to pokazuje jaka ta liga jest solidna, bo tutaj Cracovia zawsze się ratowała, a w lidze hiszpańskiej to zapewne upadliby po kilku kolejkach niestety poziom panowanie poziom...

Wisła i Legia żegna się z zawodnikami.

Legia pożegnała się z Nacho Novo, Blanco i Hubnikiem. Pewnie na tym się nie skończy bo Żyro i Wolski mogą odejść za pieniądze tylko Legia za to przecież nic nie kupi. No chyba, że z wolnego transferu. Chociaż Ja tam widzę też innych może Skorża da szansę Jagiełło, Furmanowi, Żurkowi, Łukasikowi czy Kopczyńskiemu wychowankowie na pewno by gryźli trawę za ten klub i robili wszystko żeby odnosić sukcesy.

Wisła już rozmawia z Głowackim, Brożkami i Dudu z Widzewa. Cała czwórka jest bez klubu. Najbardziej smutne jest dla mnie to, że Paweł i Piotr po powrocie mogą być gwiazdami tej ligi, a Paweł może strzelić 11 goli (załóżmy).

Dragan Paljić i Filip Kurto pożegnali klub kto następny?

Nowym sponsorem Ruchu będzie firma Fortum. To wiodąca spółka energetyczna działająca w Skandynawii, Finlandii, Rosji oraz w krajach nadbałtyckich, w tym w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne Łukasz Garguła - ale tutaj rozchodzi się o pieniądze i to nie te zarobione uczciwie :/ Ogólnie z Wisłą pożegna się sporo graczy - problemy finansowe i długi, ale niezmiernie cieszymy mnie pozostanie Sergieja Pareiki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką stronkę poświęconą piłce nożnej, najbardziej lubicie przeglądać i najczęściej odwiedzacie w celu poczytania newsów ?

Oj wiele ich, ale najczęściej po prostu machnę sobie Onet albo WP (chociaż zdarzają się kuriozalne newsy) oraz na Transferach.info (gdzie jestem redaktorem). Tak to korzystam najczęściej z fanpage'ów na Facebooku, ponieważ to szybki sposób.

Kupujecie jakieś gazetki poświęcone piłce ?

Jedynie Piłka Nożna. Kiedyś regularnie, teraz jak zdarzy się okazja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko Legia za to przecież nic nie kupi

Prawdę mówiąc, to będę szczęśliwy, jeśli Legia żadnego "hitu" nie sprowadzi. W ogóle fakt, że na stanowisku utrzymuje się Jóźwiak jest moim zdaniem żartem. Podejrzewam, że co drugi z nas by lepsze transfery i to na rodzimym rynku przeprowadził, a nie szukał przeciętniaków niewiadomo gdzie.

A jeżeli chodzi o strony to ja korzystam tylko i wyłącznie z Eurosport.pl, a podczas okienka transferowego także z transfery.info. Na tej ostatniej pamiętam śledziłem kiedyś ostatnie 24 godziny okienka transferowego. Wszystko na żywo. Fajna inicjatywa.

A tak w ogóle to założyłem też fanpejdż na Facebooku. Nazywa się 'Futbol - piękna gra', a adres do niego znajdziecie w mojej sygnaturce. Zamieszczam tam zdjęcia piłkarzy z dzieciństwa, inne zdjęcia pokazujące piękno piłki nożnej lub po prostu informuję o ciekawych wydarzeniach ze świata futbolu. Może są chętni na prowadzenie go razem ze mną? Na razie ma nie wielu fanów, ale istnieje dopiero kilka dni. Zapraszam, oczywiście! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Ligi Ekstraklasy SA zadecydowano o dyskwalifikacji na pięć spotkań rangi mistrzowskiej sześciu zawodników Śląska Wrocław - Sebastiana Mili, Łukasza Gikiewicza, Rafała Gikiewicza, Patrika Mráza, Mariusza Pawelca i Dalibora Stevanovicia.

Ponadto Mila będzie musiał zapłacić 20 tys. zł, a pozostali zawodnicy po 10 tys. zł grzywny. Kara została wymierzona za naganne zachowanie wrocławian podczas fety mistrzowskiej, kiedy skandowali obraźliwe hasła pod adresem Legii Warszawa.

Komisja Ligi zaznaczyła, że powyższe dyskwalifikacje obejmują mecze ligowe rangi mistrzowskiej. Kara nie dotyczy meczów pucharowych na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

W tej lidze jest kompleks Legii. Śląsk zdobył Mistrzostwo Polski to nie śpiewają o Ruchu który był za nimi tylko o Legii. Dalej szukać to Lech który zajął zaszczytne czwarte miejsce również celebrowali swój wielki sukces z głównym bohaterem który pewnie już lidze się nie pojawi choć kto wie :trollface: .

Zresztą popatrzcie się jak mało wystarczy żeby się cieszyć. Właśnie Lech który zajął czwarte miejsce to cieszą jak z Mistrzostwa. Legia jest wściekła i rozczarowania trzecim miejscem oczywiście wiemy dlaczego, ale widać, że inne są ambicje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką stronkę poświęconą piłce nożnej, najbardziej lubicie przeglądać i najczęściej odwiedzacie w celu poczytania newsów :cool: ?

Nie za bardzo polecam, ale ja niekiedy wchodzę na Sport.pl. Niestety poziom newsów sięgnął ostatnio dna i w każdym możemy znaleźć mniejsze lub większe babole. O plotach transferowych nawet nie wspomnę, ale to powszechne zjawisko.

Wchodzę też na kilka stronek poświęconych tylko i wyłącznie United, ale nie będę wymieniał, bo zainteresowani (kibice) wiedzą które z nich są najlepsze ;)

Kupujecie jakieś gazetki poświęcone piłce ? :smile:

Nigdy mnie nie ciągnęło do takiego typu prasy, ale chyba zacznę częściej takie coś czytać (parę razy zakupiłem Przegląd Sportowy i FourFourTwo)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś roku razem z CDA w ten sam dzień zakupuję FourFourTwo - ciekawe pismo muszę przyznać, na ogromny plus masa ciekawostek ze świata futbolu czyli coś co kocham :)

To teraz może się lekko pochwalę:

wygrałem dziś na fb krakowskiego sport.pl najnowszą książkę Jurka Dudka "Pod presją" - nie jest to biografia, a bardziej podręcznik psychologiczny - jak zrobić, aby trema cię nie zjadła albo jak się motywować. Nagrodę odebrałem w empiku na Rynku Głównym z rąk autora (oczywiście autograf zdobyłem). Po raz pierwszy miałem okazję spotkać pana Dudka na żywo i jest on naprawdę miłym, życzliwym facetem, któremu woda sodowa nie odbiła - skromnie ubrany (dżinsy, koszula, marynarka - żadnych świecidełek, żeli do włosów albo torebek ze skóry węża - jak co niektórzy jego koledzy z Realu :P). Opowiedział parę anegdot - a to o Beenhakkerze, a to o tym jak jeszcze za czasów gry w Feyenoordzie, odprężał się przed spotkaniem grą na PSOne albo PS2 (wspomina, że już sam nie pamięta) w platformówkę z takim lisem (Crash Bandicoot?) i nie mógł przejść ostatniego poziomu, więc przez cały czas podczas meczu myślał o tym. Trener wybił mu z głowy po przegranym spotkaniu relaksowanie się poprzez grę na konsoli - teraz ma na to więcej czasu.

Namawiał też do gry w golfa - jednym słowem: człowiek, który nadal jest skromny, a wcale taki nie musi być :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ja też kiedyś bardzo lubiłem Jerzego Dudka. To w końcu mu zawdzięczamy 25.05.2005 r. "Największy sukces Polskiej Piłki Nożnej" :laugh::tongue: . Niestety później w podzięce Benitez zniszczył mu karierę. A jak zmienił klub i został "Najlepiej opłacanym kibicem Realu Madryt" to też nie podniosło jego notowań, przynajmniej u mnie. Ale i tak to był świetny bramkarz i należy mu się szacunek. Mi najbardziej zapadł w pamięć podczas towarzyskiego meczu z Francją, przegranym 0:1. Pamiętna (dla mnie) scena w której Zidane strzela mu gola z wolnego. Dudek rzucił się w złą stronę i w zwolnionym tempie widać jak rzuca popularne polskie przekleństwo :). Ta scena zawsze zostanie mi w pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką stronkę poświęconą piłce nożnej, najbardziej lubicie przeglądać i najczęściej odwiedzacie w celu poczytania newsów ?

Newsy sprawdzam głównie na popularnych serwisach informacyjnych, lecz polecam http://www.goler.pl/ jednak tylko z jednego powodu-dość często wrzucają tam filmiki z ciekawych meczów, więc nie muszę szukać bramek po całym internecie. Nie polecam jednak go jako rzetelnego źródła newsów, bo serwis jest otoczką pod kontrolą o2, a redaktorzy sportowi tego serwisu nie grzeszą wiedzą czy kunsztem pisarskim.

Kupujecie jakieś gazetki poświęcone piłce ?

Kiedyś jak byłem jeszcze mały odrostek to kupowałem Bravo Sport i czasem Giga Sport. Co zawsze w nich lubiłem to plakaty, którymi ozdabiałem sobie szarość ścian ;) . Kilka razy kupiłem z nudów Piłkę nożną czy Naszą Legię, ale bez większych rewelacji bym został z nimi do dziś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeglądam onet, czasem sport.pl i stronki o Realu i tyle. No i fanpage na FB jak Elev8tor. Na "czasie" chyba jestem :P

Co do gazet, to kiedyś Futbol i Piłka Nożna. Pamiętam też chyba Bravo Sport, czy coś w ten deseń. Kiedyś było wielki plakat Beckhama, podzielony na dwie części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o strony to używam raczej popularnych typu interia, wp czy gazeta a co do gazetek to swego czasu regularnie kupowałem Piłkę Nożną ale teraz już od bardzo dawna nie kupuję, miałem też epizod z magazynem Futbol.pl (?) bardzo dobry swoją drogą ale wyszło tylko kilka numerów :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie poleca 90minut.pl i weszlo.com? Aż dziw bierze:) ekstraklasa.net tez ma teksty na poziomie.

Hehe być może wszyscy tu to megahiper fani LM, Realów, Barc, Machcesterów, PL itp... Ja osobiscie poza swoim Newcastle United uwielbiam polską skopaną.

Pamięta ktoś magazyn(nie mylić z programem w tv) Hattrick? Heh ostatnio znalazłem swoją kolekcje kart z piłkarzami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o weszło, to ja polecam jak najbardziej - jako jedni z niewielu mają IMHO trzeźwe spojrzenie na niektóre sprawy. Poza tym, jeśli kogoś interesują transfery Legii, to oni mają zawsze najlepsze informacje (Krzysztof Stanowski jest z Warszawy, więc ma bardzo dobrze wyrobione kontakty z tymi ludźmi w Legii, którzy dużo wiedzą na takie tematy).

Nie polecam natomiast sport.pl, zwłaszcza gdy piszą o sprawach kibicowskich - wielokrotnie miałem okazję przeczytać o meczu, na którym byłem, jakieś niesamowitości w stylu "race odpalono na wszystkich trybunach" (podczas gdy odpalono na jednej), albo na temat przyśpiewek, które rzekomo były zarzucane (podczas, gdy nikt takich nie intonował) - mam wrażenie, że tam w redakcji mają przykazane rzucanie się na każdą sensację, nawet, jeśli trzeba by trochę nagiąć fakty.

edit: daveNWN pisał o książce Dudka, ja natomiast przy okazji chciałbym Wam gorąco polecić książkę Andrzeja Iwana (miałem założyć temat w książkach, ale zmieniłem pracę i nie mam czasu się podrapać po tyłku, co dopiero pisać posty dłuższe, niż 8 minut ;) ). Jest to książka miejscami bardzo mocna, Iwan pisze w niej nie tylko o piłce, ale o walce z alkoholizmem i o próbach samobójczych. Dlatego też polecam raczej dojrzałym osobom. Niemniej jednak, główna część traktuje o piłce, zwłaszcza o Wiśle Kraków - można znaleźć w niej wiele smutnych i kilkanaście śmiesznych historii związanych z grą w krakowskim klubie (i generalnie w czasach PRLu). Kilka ciekawych rzeczy można się też dowiedzieć m. in. o Jacku Gmochu, Antonim Piechniczku czy Adamie Nawałce.

Jeśli macie okazję, przeczytajcie.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa odsłona tematu o piłce i żadnego mego postu ? Tak być nie może ! :D

Jaką stronkę poświęconą piłce nożnej, najbardziej lubicie przeglądać i najczęściej odwiedzacie w celu poczytania newsów :cool: ?

Głównie zwykłe serwisy, typu onet. Zaglądam też na blog o Premiership - EPLTalk. Gdy interesuje mnie coś bardziej szczegółowego, zaglądam w konkretne miejsce, unikając ogólnych. Przykładowo, gdy chciałem rzucić okiem na komentarze fanów FCB po dwumeczu z Chelsea. Albo gdy interesuje mnie coś związanego z Lechią Gdańsk czy Wisłą Kraków. I oczywiście zaglądam też na dwa główne blogi o Man. Utd., jeden polskojęzyczny (rzadziej) i drugi angielskojęzyczny

Wchodzę też na kilka stronek poświęconych tylko i wyłącznie United, ale nie będę wymieniał, bo zainteresowani (kibice) wiedzą które z nich są najlepsze ;)

Prawda :) Chociaż np. forum mufc nie mogę ocenić, ponieważ nie zaglądam, jedynie na stronie głównej się pojawiam. Jak zmienię awatar to zainteresowani się domyślą pod jakim nickiem :P

Kupujecie jakieś gazetki poświęcone piłce ? :smile:

Kieeedyś, dawno temu, za górami, za lasami... kupowałem Tygodnik Piłka Nożna i miesięcznik Piłka Nożna Plus, ale to było w zamierzchłych czasach bez internetu. Może i dalej bym kupował, ponieważ w internecie też raczej się nie szuka specjalnie analiz czy artykułów, ale czasu brak na czytanie, czas na lekturę wypełniają inne pisma czy książki. Sporadycznie (bo drogie) kupowałem/kupuję Inside United o Man. Utd. ale to tak średnio raz na kilka miesięcy/rok. Nie ujmując nic pismom polskojęzycznym, ale chyba wolę czytywać po angielsku i gdybym kupował Four Four Two, to taką wersję bym wolał.

@UP - przed meczem Wisła - Cracovia został w pewien sposób uhonorowany, a w krótkiej rozmowie z dziennikarzem m.in. mówił o tej książce (np. że nie spodziewał się tak dużego nakładu i popularności w zamówieniach przed premierą). Książka podobno bardzo szczera, i tak jak piszesz, również o tej bardziej dramatycznej treści. Być może skuszę się by przeczytać, chociaż rzadko jestem przekonany do jakiejś autobiografii lub biografii. A już zdecydowanie unikam tych, które dotyczą piłkarzy jeszcze grających (sorry, Giggsy). Na półce mam tylko autobiografię Roya Keane'a i Sir Bobby'ego Charltona "My Manchester United Years"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o książkę Iwana to dostałem ją ostatnio (dostałem do recenzji, bo mam blog o książkach poświęconych piłce nożnej), ale niestety ostatnio wyszło tyle pozycji, że nie miałem jeszcze okazji się z nią zapoznać. Swoją drogą, wiem od przedstawiciela wydawnictwa Buchmann, że popularność książki przerosła oczekiwania samego wydawcy, a potrzebny był nawet dodruk, bo ksiązka była tak rozchwytywana.

A teraz ja zadam pytanie - gracie może w jakiegoś menedżera przeglądarkowego? Możecie coś w tym temacie polecić? A starlibyśmy się w utworzonej przez nas lidze CDA? Jeżeli macie chęci to piszcie.

I jeszcze jedno pytanie - interesuje się ktoś Ligue 1 (czyt. lig ę), czyli ligą francuską? Wydaje się być mało popularna w Polsce, a moim zdaniem ma spory potencjał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporadycznie (bo drogie) kupowałem/kupuję Inside United o Man. Utd. ale to tak średnio raz na kilka miesięcy/rok.

O ja cię, a gdzie takie coś w Polsce można zakupić? Bo widzę tylko jakąś prenumeratę na rok za prawie pół tysiąca :laugh:

A teraz ja zadam pytanie - gracie może w jakiegoś menedżera przeglądarkowego? Możecie coś w tym temacie polecić? A starlibyśmy się w utworzonej przez nas lidze CDA? Jeżeli macie chęci to piszcie.

Z chęcią zacząłbym grać jeśli byłoby z kim, bo tam z jakimiś przypadkowymi ludźmi raczej nie będzie emocji :P

I jeszcze jedno pytanie - interesuje się ktoś Ligue 1 (czyt. lig ę), czyli ligą francuską? Wydaje się być mało popularna w Polsce, a moim zdaniem ma spory potencjał.

Jak puszczają na Canal+ mecz Marsylii, to zawsze staram się obejrzeć, bo kiedyś był to klub, który bardzo lubiłem. Dzisiaj po prostu patrzę, jak sobie radzą.

Btw. - słyszeliście, że w przyszłym sezonie właściciele Canal+ mają ponoć nie zakupić licencji na pokazywanie Serie A? Może to tylko plota, ale jeśli nie, to będzie niezła sensacja...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem przez jakiś czas Przegląd Sportowy, ale teraz co miesiąc czytam Nasza Legia (jedyne pismo na temat jednego zespołu w Polsce).

Powiedzcie mi jedną rzecz mam kasę, ale niestety na jedną książkę w chwili obecnej. Co lepsze Jerzy Dudek czy Andrzej Iwan oczywiście dwójkę strasznie lubię jednego jako bramkarza drugiego niestety tylko jako eksperta sportowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...