Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Uwagi do moderatorów II

Polecane posty

I potrafie docenic fakt, ze nikt nie wpadl na pomysl, aby mi skasowac konto. W tym celu (mam na mysli ocalenie swojego konta przed destrukcja, a nie odwrotnie), np. raz do roku napisze jakiegos posta - moze tak byc Smile
Jakiś czas temu została zrobiona czystka na forum - usunięto wszystkich użytkowników, którzy mimo rejestracji nie napisali ani jednego posta, i tych, którzy zbyt dawno nie pisali(czego efektem było pozbawienie konta Q'nika, Radyana i jeszcze paru wcześniej bardzo aktywnych osóB). A jak widać ty nie robiłeś sobie aż tak dużych przerw w odwiedzaniu forum :wink:
"Syndrom moderatora" dotyczy głównie pisania na forum postów w stylu "jak będziesz tak dalej pisał, to Cię mod ukarze", nie raportowania cudzych postów. Niemniej jednak, zbyt pochopne i hurtowe raportowanie też może prowadzić do otrzymania ostrzeżenia.
Syndrom moderatora(przynajmniej moim zdaniem) dotyczy także uwag typu "gdybym ja był moderatorem...", a także zgłaszanie postów(często bezpodstawnie) nie za pomocą raportów, a zasypywaniem modów Prywatnymi Wiadomościami i na komunikatorach(np. GG).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na karę za statsiactwo a mianowicie skasowanie mu licznika lub odjęcie paru postów np. z 60 odjąć 1/3 czyli 20 z 15 odjąć 5 itd. ewentualnie zniżyć rangę :twisted: :twisted: Buahahaha!!!! Albo natychmiastowy BAN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na karę za statsiactwo a mianowicie skasowanie mu licznika lub odjęcie paru postów np. z 60 odjąć 1/3 czyli 20 z 15 odjąć 5 itd. ewentualnie zniżyć rangę :twisted: :twisted: Buahahaha!!!! Albo natychmiastowy BAN.

Nie ucz ojca dzieci robić. Modzi mają własne pomysły na walkę ze statsiarstwem. Np. ja właśnie skasowałem Twój statsiarski post w topiku "Seriale". Jak chcesz się przekonać jakie jeszcze mam pomysły to proszę Cię bardzo. Muszę jednak zadać Ci sakramentalne pytanie: grasz dalej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo natychmiastowy BAN.

Kara musi być adekwatna do popełnionego przestępstwa. Wybacz więc ban nie jest dobrym pomyslem na uchybienia tej rangi. Przecież nie postawisz kogoś kto napisal niefortunny post na równi z bluzgaczem. A resztę wytłumaczył Ci Pzkw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syndrom moderatora......... "gdybym ja był moderatorem...",.

Ja cierpie na "syndrom administratora" :) (jako admin innego, mniejszego, ale za to duzo starszego forum) :)

I przez ten pryzmat, tez patrze na to forum, ktore to powstawalo na moich oczach i w mojej przytomnosci :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na karę za statsiactwo a mianowicie skasowanie mu licznika lub odjęcie paru postów np. z 60 odjąć 1/3 czyli 20 z 15 odjąć 5 itd. ewentualnie zniżyć rangę
To nie ma sensu - statsiarskie posty w miarę możliwości i tak są usuwane najszybciej jak się da, natomiast te, które pozostają, najczęściej są w jakiś sposób zintegrowane z dyskusją - a tworzenie w nich dziur tylko dlatego, że dla takiego użytkownika wzrastająca liczba postów na jego koncie ma za zadanie tylko leczenie jego Wielkich Kompleksów Małego, nie ma specjalnego sensu :P

Z kolei zmiana rangi, kasowanie licznika i podobne czynności zmusiłyby admina do specjalnego traktowania statsiarzy(co może wywołać efekt przeciwny do zamierzonego), tak jak i zabierałyby mnóstwo niepotrzebnego czasu. Wydaje mi się więc, że zwyczajowy sposób karania statsiarstwa - poprzez ostrzeżenie od moda i utrata szacunku u innych użytkowników - jest wystarczający ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syndrom moderatora(przynajmniej moim zdaniem) dotyczy także uwag typu "gdybym ja był moderatorem...", a także zgłaszanie postów(często bezpodstawnie) nie za pomocą raportów, a zasypywaniem modów Prywatnymi Wiadomościami i na komunikatorach(np. GG).

Ja powiem tylko tyle, że staram się wszelkie "syndromy moderatora" zachować dla siebie. To znaczy choć czasem bardzo chciałbym jakiemuś delikwentowi zrobić kuku w postaci ostrzeżenia, to jednak nie piszę niczego takiego, że "mod cię ukarze", tylko po prostu biorę na wstrzymanie. W skrajnych przypadkach zaś zgłaszam ten post moderatoromi. A zgłosiłem AŻ trzy! Wszystkie za piractwo.

Gdybym chciał być moderatorem, to bym po prostu poprosił o to admina, a nie zawracał innym... głowę, :D że "zwiastuję czyjąś torturę". A że się o to nie wpraszam, to mam przynajmniej spokój. :)

PS Sorki za "lekką niezgodność z tematem". :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na karę za statsiactwo a mianowicie skasowanie mu licznika lub odjęcie paru postów np. z 60 odjąć 1/3 czyli 20 z 15 odjąć 5 itd. ewentualnie zniżyć rangę
To nie ma sensu - statsiarskie posty w miarę możliwości i tak są usuwane najszybciej jak się da, natomiast te, które pozostają, najczęściej są w jakiś sposób zintegrowane z dyskusją - a tworzenie w nich dziur tylko dlatego, że dla takiego użytkownika wzrastająca liczba postów na jego koncie ma za zadanie tylko leczenie jego Wielkich Kompleksów Małego, nie ma specjalnego sensu :P

Z kolei zmiana rangi, kasowanie licznika i podobne czynności zmusiłyby admina do specjalnego traktowania statsiarzy(co może wywołać efekt przeciwny do zamierzonego), tak jak i zabierałyby mnóstwo niepotrzebnego czasu. Wydaje mi się więc, że zwyczajowy sposób karania statsiarstwa - poprzez ostrzeżenie od moda i utrata szacunku u innych użytkowników - jest wystarczający ;]

Jak to jest że mój licznik się ostatnimi czasami cofa chociaż na forum wpadam raz czy dwa razy w tygodniu :) Z resztą, przydało by się pokasować pare starszych tematów czy do archiwów przenieśc, może polepszyło by to troszkę speeda na forum...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, cześć i czołem! Pytacie, skąd się wziąłęm? Za to ja zapytuję, skąd to moje nowe, miłe ostrzezonko na koncie? Mniemam, iż za to, że fanem Ironów jestem, a zespół ów nie przypadł do gustu komuś w dziale "Królestwo Metalu 2". Chciałbym po prostu dowiedzieć się, co zrobiłem źle, bo może było coś takiego, a po prostu sam nie wiem, co. Bo wydaje mi się przynajmniej, że regulaminu nie złamałem, staram się nie pisać statsiarskich postów, a fakt, że słucham takiej muzyki i piszę o niej w dziale, w którym można o niej pisać , nie jest chyba złamaniem regulaminu? A może się mylę? bo jeśli tak, to proszę tylko o słówko wyjaśnienia, bo głupio mieć osta i nie wiedzieć, za co...

Pozdry!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym był moderatorem...

No, ja się muszę przyznać, że czasem zdarza mi się dopisać do źle założonego tematu, ale TYLKO WTEDY, gdy znam rozwiązanie problemu nurtującego założyciela tematu, ale pragnę mu odpowiedzieć tak jak Bozia i Admin przykazali, czyli we właściwym topiku. Odpowiedź, choćby rzeczowa w lipnym temacie i tak pójdzie do kasacji, a tak może pomoże i komuś kto ma ten sam problem.

Ba, czasem nawet podam linka do właściwego tematu. Tak więc nie statsuję i nie walę postów typu "temat do zamknięcia. dopisz się w istniejącym", tylko staram się wyciągnąć pomocną dłoń. Czasem coś ciekawego z tego wychodzi, jak ostatni topik o LotR Online: Shadows of Angmar.

Tak więc może nie jestem bez grzechu, ale staram się dopisywać tylko wtedy, gdy znam rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko, z czystej ciekawości :)

mamy zasadę "jedna klasa problemu = jeden temat", a tematy nie stosujące się są zamykane (zwykle z odpowiednią adnotacja moderatora).

phpbb posiada funkcję łączenia tematów. i moje pytanie brzmi: dlaczego się z tego nie korzysta? czy jest to wyłączone, czy niewygodne, czy po prostu utarło się niekorzystanie z tego (a może jakiś inny powód)?

istnieje szansa odpowiedzi "moderator też człowiek, na inne rzeczy na głowie" - rozumiem, ale nie sądzę by trwalo to znacząco dłużej niż zablokowanie tematu i dodanie odpowiedniej adnotacji (bawiłem się troszkę phpbb, więc opieram się tylko na moim wyobrażeniu "problemu").

a co do syndromu moderatora (w zasadzie odp na post poprzednika)... uważam że po zauważeniu tematu powielającego istniejący wątek wystarczy zgłosić to do moderatora i tyle, nie ruszać, nie komentować itd. nawet dopisek w stylu "{tu udzielanie pomocy...}, a poza tym jest odpowiedni temat na problemy jak Twój". z resztą kiedyś tak pisałem i zostałem ładnie poproszony o przeczytanie świeżego jeszcze tekstu o syndromie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam syndrom moderatora u zwykłych użytkowników nie jest zły, gorzej jak go posiada jakiś stuknięty admin serwera jakieś gry. Nie raz mnie pwien psychopata za sam nick wywalił, a brzmiał on tak: "^1Lor^5rD"^7Chi^5&cken", tylko, że ^[liczba] to zmiana koloru. Albo jak za dobrze idzie bo się parę headów pod rząd walnie :) , to za cziterstwo muszą wywalić :evil:. Niekiedy nawet jak mam za dobre statsy to wypadam, bo się mnie boją(no taka sytuacja była 2-3 razy, i to częściej gracze wywalają za to) . Ale na szczęście naszych modków to nie dotyczy.

A czasami warto jest choćby napisać:

Chej to nie czat

(oczywiście przy okazji pisania jakiegoś posta, żeby samemu nie statsować)

Na przykład w dziale ze sprzętem lub grami, bo to już tak spamią że szału dostac można. A tu facet walnie 3 jednolinijkowe posty pod rząd. A tu 5 temat o tej samej tematyce. Lepiej byłoby gdybyście trochę tam kontrolowali to co tam się wyrabia. I takie zdanko powyżej chyba nie jest złe jak się 10 półtorazdaniowych postów zobaczy, ja myślę. Jak nie to proszę mnie sprostujcie. A tak poza tym od statsów nie urośnie... mniemanie o sobie, więc ja tam za dużego celu nie widzę, a od post typu "Taa, super, spadam pograć" raczej się nie uzyska uznania wśród forumowiczów.

Wszak raz dostałem ostrzeżonko za statsowanie, za co Pzkw przepraszam, to chciałem być grzeczny i podziękować RedWolfowi za wyczerpującą odpowiedź na moje pytanie.

Oki, już jestem cicho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Moglibyście chodź trochę powywalać tematów w dziale sprzęt i gry. Bo jak można 3 tematy otwierać o tym samym. a najgorsze jest to, że niekiedy moderatorzy się wpisują w temat, które są ewidentnie do zamknięcia i nie zauważając to w dodatku. Stwierdziłem to jak zobaczyłem przed chwilą sytuację jak CormaC się wpisał do tematu o PSP. Jeden wcześniej już został zamknięty, bo znów był jeszcze wcześneijszy, ten prawidłowy. To straszne przecież jest. Powinniście wziąć pod kontrolę te 2 działy, bo niezłe bagno tam się robi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tematu:

yo, mam do sprzedania 4 ladne kolpaki z opla corsy. chetni niech pisza tutaj.
Mózg już sprzedałeś, że chcesz kołpaki teraz opchnąć?

Oczywiście musiałeś się dopisać do tematu, który i tak zaraz pójdzie na łono Abrahama? Dziś mam taryfę ulgową, więc się wywiniesz, ale następnym razem nie będzie tak różowo. - CRD

Cardinal:

Thx za nieywstawienie mi warna... ale nie mogłem się opanować... Proponuje aby mój post został usunięty (ja tego już zrobić nie mogłem :/) przed przyszłym skasowaniem tematu. Wtedy już (chyba) nie będzie brany pod uwagę w statysyce. Jeszcze raz przepraszam za posta... 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyt pochopne i hurtowe raportowanie też może prowadzić do otrzymania ostrzeżenia.

W świetle ostatniego bana, trochę mi to nie pasuje.

Zbanowy - BROWAR, banujący - Pzkw VIb.

W argumentacji podałeś, że raportował coraz więcej postów. Tu, wcześniej napisałeś że za takie coś jest ostrzeżenie. Więc czemu od razu ban?!

I tak, jeżeli byłby to ktoś inny, kto ma mniej postów, dajmy na to 54, też bym się zdziwił i też bym tu napisał.

Żeby się nie rozpisywać za dużo,

Kara musi być adekwatna do popełnionego przestępstwa.
I myślę, że to jest bardzo trafne stwierdzenie.

Po prostu jesteś (moim zdaniem) trochę zbyt surowy Pzkw VIb...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym prosić o usunięcie ostrzeżenia, skoro - jak mniemam na podstawie słów Cardiego - ktoś po prostu nie przycelował w przycisk i dostałem je za nic? Bo jakoś nie mogę się z Ghostem skontaktować, a kogo miałbym się radzić, jak nie zaufanych i miłych modów FA? :lol:

EDIT:

Sprawa już załatwiona, zatem nie ma problemu, thx dla Colidora!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszedł mnie iście diabelski pomysł... Nie dlatego, że chciałbym zrobić z niego użytek, ale dlatego, że inni mogliby tak uczynić. (Ja lubię swój nick, bądź co bądź...) Na forum istnieje limit czterech ostrzeżeń, piąte jest równoznaczne z banem. Co w momencie, gdy ktoś kasuje sobie obecne konto i/lub zakłada nowe? Ma się wtedy od nowa limit "trafień".

Takie coś jest możliwe. Ale czy to jest dozwolone? Jest jakaś możliwość zwalczania tego typu procederu, który ma na celu wydłużenie sobie "życia" na forum? Dodam, że to nieco cuchnący sposób... Z pogranicza prawa, a może nawet bezprawia... Przynajmniej jak na mój nos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszedł mnie iście diabelski pomysł... Nie dlatego, że chciałbym zrobić z niego użytek, ale dlatego, że inni mogliby tak uczynić. (Ja lubię swój nick, bądź co bądź...) Na forum istnieje limit czterech ostrzeżeń, piąte jest równoznaczne z banem. Co w momencie, gdy ktoś kasuje sobie obecne konto i/lub zakłada nowe? Ma się wtedy od nowa limit "trafień".
Wydaje mi się, że dzieje się tak dosyć często, i w wypadku osób ze sporym limitem ostrzeżeń, i tych ze zbanowanym kontem. Nie wydaje mi się, aby była specjalna możliwość śledzenia ich, chyba, że sprawdzałoby się IP każdemu użytkownikowi, który się rejestruje, i porównywałoby się go ze spisem wszystkich, którym potecjalnie mogło sie nie podobać och konto. Tylko po co? :)

Jeśli forumowicz dostał ostrzeżenie za statsiarstwo, tym bardziej widać, że to ostrzeżenie go czegoś nauczyło, skoro był w stanie pozbyć się swojego konta z x postami :wink:

Z drugiej strony - ostrzeżenia i bany często wracają do osób 'niewyuczalnych', które postanowiły spróbować jeszcze raz - widać to w temacie "Zbanowani", gdzie dosyć często zdarza się adnotacja do nowego bana- użytkownik 'x', zbanowany kiedyś pod nickiem 'y' :3 Wtedy też bardzo często zakłada się bana na IP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tyle:

-uwielbiam czytac te czesc forum, zawierajaca baniaki i ostrzezenia :)

Ja też. :)

Kiedyś chyba przeczytam wszysko od początku.

PS Pytanie do Pzkw VIb

Jak zostałeś modem :?: Bo chyba jesteś najmłodszym doświadczeniem wsród moderatorów. Dostałeś jakąś informację na PW, czy co :?:

I dlaczego ty a nie ktoś inny :?: :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy moderator może/musi się pomylić żeby został zdjęty z funkcji?

To nie kwestia pomyłek - mylić się jest wszak rzeczą ludzka - ale zaufania do danego człowieka. Mod w pewnym sensie reprezentuje admnów i póki oni uważają że robi to jak należy jest OK.

@_SecHieL_

Dlaczego Pzkw VIb? Został uznany przez modów za osobę odpowiednią tej funkcji (tj. z odpowiednią ilością szarej tkanki mózgowej oraz pewną dozą odpowiedzialności). Potem dostał propozycję (nie do odrzucenia) i ją przyjął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_SecHieL_

Dlaczego Pzkw VIb? Został uznany przez modów za osobę odpowiednią tej funkcji (tj. z odpowiednią ilością szarej tkanki mózgowej oraz pewną dozą odpowiedzialności).

A i już wszystko jasne.

Potem dostał propozycję (nie do odrzucenia) i ją przyjął

A kto by takową propozycję odrzucił...

NAstępne pytania:

1.Czy macie jakiś dział (tzn. modowie i admini) niewidoczny dla innych na którym dyskutujecie o sprawach forum :?:

2.Czy planujecie w najbliższym czasie przeprowadzić rekrutację (nowy mod) :?: Czy ekipa narazie radzi sobie z forum :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

1.Czy macie jakiś dział (tzn. modowie i admini) niewidoczny dla innych na którym dyskutujecie o sprawach forum :?:

>>>My.. a skąd!? A po co? Komu by się tam pisać chciało i o czym?

2.Czy planujecie w najbliższym czasie przeprowadzić rekrutację (nowy mod) :?: Czy ekipa narazie radzi sobie z forum :?:

>>>NIe masz szans :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...