Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Uwagi do moderatorów II

Polecane posty

Mówiąc szczerze ja mam dwa konta

Daaaawno temu zarejestrowałem się na FA i napisałem ~80 postów. Z powodów niezależnych przez dłuuugi czas nie było mnie tutaj, a kiedy powróciłem na śmierć zapomniałem o koncie. Nie chciałem adminowi truć rzyci, bo uznałem że konto automatycznie się skasuje po długim nieużywaniu.

Bo tak AFAIK jest. A jeśli nawet nie ma skryptu, to od czasu do czasu Ghost czyści bazę danych i niekatywne od dawna konta wykasowuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc - jak mniemam, pytasz czysto teoretycznie i nie masz niko-go kokretnego na myśli? ;]

Aby nie kusiło poprosiłem o likwidację konta Niko. Piszę to, bo jakieś plotki są, że z przyczyn regulaminowych mi usunięto konto, a to nie jest prawda. Więc nie ma konta, nie ma problemu. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, żeby albo do działu "dla początkujących" dodać jeszcze jeden temat, w którym będzie wyjaśniony komunikat "nie znaleziono postów dla danego tematu" - dlaczego tak się dzieje (nie wszystkie wysłane posty są zliczane) i jak temu zaradzić (klikać na przedostatnią stronę tematu). Pytanie to przewija się w co drugim poście w "problemach" i mało komu już chce się klepać odpowiedź, tak to gapom można by było chociaż linka podać... :scratch:

Ewentualnie robić codziennie synchronizację forum ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wielu ludzi tutaj zachowuje się tak samo jak...

Narsil napisał:

Proszę was' date=' popatrzcie na niektórych, którzy potrafią

[/quote']

"Wielu", "niektórych"... A cóż to za tajemnicza grupa? Może podasz jakieś przykłady?

Zaraz, zaraz, czy jakiś czas temu nie było tu długiej dyskusji o donosicielstwie i kapusiach? Mógłbym walić po ksywkach i od razu zwracać uwagę, ale byłby to już "syndrom moderatora" tak tępiony przez Colidora. Mogę napisać tutaj " użytkownik XXX przegina w bezpodstawnym YYY" ale byłoby to takie same donosicielstwo jak " XXX pisze o piracie w temacie YYY" za które bodajże Niko14 ( chyba) dostał słowne upomnienie.

Moje pytanie brzmi: kiedy mogę zameldować o złamaniu regulaminu bądź netykiety, aby nie zostać nazwany "kapusiem"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi: kiedy mogę zameldować o złamaniu regulaminu bądź netykiety, aby nie zostać nazwany "kapusiem"?

Co do kapusiostwa to już Twoje własne sumienie powinno decydować... Ale, do Bozi kochanej, to nie o to tu chodzi. W dyskusji rzucałeś ogólnikami, więc poprosiłem żebyś sprecyzował kto tak się zachowuje. Jeśli piszesz, że ktoś potrafi tylko PiS bezpodstawnie krytykować to napisz kto. Wytkniesz ( w swoim mniemaniu ) błąd... Co w tym złego? Gdzie tu kapusiowanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi: kiedy mogę zameldować o złamaniu regulaminu bądź netykiety' date=' aby nie zostać nazwany "kapusiem"?

[/quote']

Podam przykład: ja zgłosiłem jeden post, bo poprostu gość w temacie FEAR w dziale pomoc ni ztąd ni z owąd walnął posta, coś w stylu: "a ile macie oryginalnych gier w cenie powyżej 100 zł? bo ja..."

Normalnie myślałem, że mnie szlag trafi, a posty ego osobnika ogółem były chyba gorsze od moich (a to jest trudne :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz' date=' zaraz, czy jakiś czas temu nie było tu długiej dyskusji o donosicielstwie i kapusiach? Mógłbym walić po ksywkach i od razu zwracać uwagę, ale byłby to już "syndrom moderatora" tak tępiony przez Colidora. Mogę napisać tutaj " użytkownik XXX przegina w bezpodstawnym YYY" ale byłoby to takie same donosicielstwo jak " XXX pisze o piracie w temacie YYY" za które bodajże Niko14 ( chyba) dostał słowne upomnienie.

[/quote']

Chwila moment. Skąd te cytaty samego siebie i co ma w tym wspólnego moja osoba. Bo jakoś czytał to i nie wiem w jakim kontekście tu występuję, więc proszę o rozwinięcie myśli. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzućcie tą jałową dyskusję - macie teraz raportowanie postów, więc "niespełnieni moderatorzy" mogą tam przenieść swoją aktywność. NIe zawracajcie tylko (_!_) byle czym :) MOder nie jest w stanie wyłapać wszystkich buraczków więc jeśli chodzi o mnienie mam problemu z jakimś donosicielstwem (co najwyżej nadgorliwość :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem topicu w którym mogłbym to zamieścić, a bardzo wkurzyła mnie ta sprawa, dostałem na konto w tlenie e-maila - reklame, portalu z recenzjami gier. Na pierwszy rzut oka wszystko ok. Ale popatrzcie na nicki recenzentów ( http://www.gametv.pl/recenzje/# ) przecież odrazu widać, że są zerżnięte żywcem z CD-A ! :evil:

Po fotkach widzę, że to raczej nie są Panowie z CDA.

Musiałem to napisać, bardzo mnie to zdenerwowało :roll:

Wiem, że zły topic, ale tu chyba będzie to szybko zauważone - Dziękuję za uwage.

Pozdrowienia dla najlepszego pisma o grach w Polsce - Fed ;)

PS. Ghost i Mike(-)L . O nich konkretnie mi chodziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem topicu w którym mogłbym to zamieścić, a bardzo wkurzyła mnie ta sprawa, dostałem na konto w tlenie e-maila - reklame, portalu z recenzjami gier. Na pierwszy rzut oka wszystko ok. Ale popatrzcie na nicki recenzentów ( http://www.gametv.pl/recenzje/# ) przecież odrazu widać, że są zerżnięte żywcem z CD-A ! :evil:

Po fotkach widzę, że to raczej nie są Panowie z CDA.

Musiałem to napisać, bardzo mnie to zdenerwowało :roll:

Wiem, że zły topic, ale tu chyba będzie to szybko zauważone - Dziękuję za uwage.

Pozdrowienia dla najlepszego pisma o grach w Polsce - Fed ;)

PS. Ghost i Mike(-)L . O nich konkretnie mi chodziło.

Napisz w tej sprawie do trybunalu konstytucyjnego... Kazdy moze sobie wziac ksywki jakie chce, a mikel i ghost sa bardzo popularne w necie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz' date=' zaraz, czy jakiś czas temu nie było tu długiej dyskusji o donosicielstwie i kapusiach? Mógłbym walić po ksywkach i od razu zwracać uwagę, ale byłby to już "syndrom moderatora" tak tępiony przez Colidora. Mogę napisać tutaj " użytkownik XXX przegina w bezpodstawnym YYY" ale byłoby to takie same donosicielstwo jak " XXX pisze o piracie w temacie YYY" za które bodajże Niko14 ( chyba) dostał słowne upomnienie.

[/quote']

Chwila moment. Skąd te cytaty samego siebie i co ma w tym wspólnego moja osoba. Bo jakoś czytał to i nie wiem w jakim kontekście tu występuję, więc proszę o rozwinięcie myśli. ;]

-Gwoli wyjaśnienia: Zdaje się, że Narsilowi chodziło o mnie, kabla, co to nie mogąc się pogodzić z warnem, dał kilka konkretnych przykładów takiego samego zachowania nienagrodzonego warnem. Nie żebym odnawiał cokolwiek- wyjaśniam tylko!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sephirath - na twoim miejscu zacząłbym się przyzwyczajać :)

Fedaykin - jeśli chodzi o Mike L, to jeśli mówimy o tym samym gościu, pisze on do kilku serwisów i tyle... Nie wiem co w tym takiego dziwnego. Ja np. też piszę do dwóch-trzech jak się okazja nadarzy...

Ale być może jest dwóch Mike L'ów, a ja znam nie tego co trzeba ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie mam uwagi tylko pytanie do modów - czy ostrzeżenie może zostać cofnięte? A jeśli tak to w jakich okolicznościach.
O ile się nie mylę, ostrzeżenie może być cofnięte tylko w dwóch wypadkach:

1)Kiedy moderatorowi zdarzy się 'missclick' i przypadkiem(albo przez chwilowi zwis forum) jeden mod da użytkownikowi podwójne ostrzeżenie, albo gdy dwóch moderatorów zauważy łamanie regulaminu przez użytkownika w tym samym czasie, i obaj dadzą mu ostrzeżenie za to samo. Wtedy to moderator, gdy zauważy błąd(albo użytkownik z ostrzeżeniem, który zauważy go wcześniej i poprosi o to moderatora) może napisać do Ghosta i poprosić o cofnięcie ostrzeżenia - czyli zbanowanie użytkownika i przywrócenie go z wyzerowanym licznikiem ostrzeżeń, po czym znów je dostaje - w takiej ilości, jaką powinien mieć.

2)Ban przekreśla wszystkie ostrzeżenia.. Ale to chyba nie jest to rozwiązanie, którego szukasz :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale być może jest dwóch Mike L'ów, a ja znam nie tego co trzeba ;]

Mike L jest zarejestrowany na forum CDA. Nie jest to bynajmniej Mike L z redakcji, jeno ziooom z mojego miasta. Pisał swojego czasu do Gamepressa (tak mi się wydaje), więc to równie dobrze może być on. Tak gwoli wyjaśnienia.

A poza tym, czy nicki redaktorów sa jakąś świętością? Czy nikt juz nigdzie nie może mieć nichu Smuggler, Ghost czy Q`nik? Nie przesadzajmy, naprawdę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) czyli zbanowanie użytkownika i przywrócenie go z wyzerowanym licznikiem ostrzeżeń, po czym znów je dostaje - w takiej ilości, jaką powinien mieć.

AFAIK Admin może płynnie regulować ilość ostrzeżeń bez konieczności banowania. Zresztą - technologia nie ma znaczenia, ważny jest efekt ;].

Tak się przezornie pytam czy się przyzwyczajać do tej jedyneczki ;)

Hm, jak cię straszliwie uwiera, to mogę zaraz zmienić na dwójeczkę :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale być może jest dwóch Mike L'ów, a ja znam nie tego co trzeba ;]

Mike L jest zarejestrowany na forum CDA. Nie jest to bynajmniej Mike L z redakcji, jeno ziooom z mojego miasta. Pisał swojego czasu do Gamepressa (tak mi się wydaje), więc to równie dobrze może być on. Tak gwoli wyjaśnienia.

A poza tym, czy nicki redaktorów sa jakąś świętością? Czy nikt juz nigdzie nie może mieć nichu Smuggler, Ghost czy Q`nik? Nie przesadzajmy, naprawdę...

A, no to pewnie o tym samym mówimy :) No ale jak się wkręcił do tego serwisiku hmm, nieźle. ;>

I niech ktoś mi powie, że światek branżowy nie jest mały :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z natury człowiek spokojny i mało rzeczy mnie rusza, ale kasowanie dyskusji o papierosach to śmiech na sali. To ja może zacznę domagać się wywalania wszelkich tematów o polityce, bo psuje mi ona psychikę dużo bardziej, niż szlugi niszczą płuca. Panie niko, w innych krajach reklamy tych wyrobów są powszechnie widoczne na bilboardach i w telewizji i jakoś nikt się tego nie czepia. Tak, tak, wiem - tu jest Polska, twarde prawo i takie tam. Ale żeby na forum nie można się było na ten temat wypowiedzieć? Nie, żebym był jakimkolwiek zwolennikiem palenia (jako nałóg istotnie jest przerąbane...zresztą, jaki nałóg nie jest?), ale to już mi (nomen omen) śmierdzi jakimś zakazem wolności słowa (napisałbym 'pis-owskimi metodami', ale wcześniej zaznaczyłem, ze nie lubię polityki). Tym bardziej, że temat jest praktycznie 'z życia wzięty' i spotykany na codzień. Może wyszedłem na debila, ale proszę mi w takim razie, jak krowie na rowie, wytłumaczyć, co też było w tej dyskusji takiego, że wszystkie posty na jej temat zostały skasowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to taaaaaaaaabu, to temat zakazany XD

mi już się nie chce o takie sprawy kłucić- ciesze się że trzeciego warna nie dostałem XD (tak to by sie mogło zdarzyć- pierwszego dostałem za uwaga- 'treści faszystowskie' XD ), forum widocznie jak gazeta- jest dla targetu 12-15 i nic nie poradzimy, czy to groźbą czy to proźba.

w głebi duszy wiedziałem że mi usuną- ale po paru normalnych postach-odpowiedziach milo się zaskoczylem i myślałem że zostanie- no coz czas pisać o przeprowadzkach, ulubionym batoniku i tym co mamy na biurku :rotfl:

wiedizałem ż eo ulubionym piwie nie ma co pisac- bo odrazu alkoholowa afera wyjdzie, o stusunku do narkotykow nawet nie myśalełem bo szybciej by skasowano niż bym wysłał XD

ale mimo wszystko te papierochy miały cien szansy....

coż famas, nie ma to tamto- posty usuniete, temat zamnknięty, już nie raz ro wałkowałem- jak chcesz to walcz ale to nic nie da :wink: powodzenia, jakby co to cię wespre, naraaaa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z natury człowiek spokojny i mało rzeczy mnie rusza, ale kasowanie dyskusji o papierosach to śmiech na sali. To ja może zacznę domagać się wywalania wszelkich tematów o polityce, bo psuje mi ona psychikę dużo bardziej, niż szlugi niszczą płuca. Panie niko, w innych krajach reklamy tych wyrobów są powszechnie widoczne na bilboardach i w telewizji i jakoś nikt się tego nie czepia.

Panowanie się zaczęło, ale skoro Pan zapropnonował. :) To nie ja jestem twórcą regulaminu, ja tylko sprawdzam zgodność postów z wszelkimi regulaminami, prawami zwyczajowymi, zasadami ogólnymi. Regulamin stanowi: "10. Zabrania się w tym temacie dyskusji na temat alkoholu (w tym piwa), używek oraz tego co się działo jak ktoś wstawiony po jednym lub drugim." Ja nie polemizuje z regulaminem, który jest niezbyt dobrze napisany. Zakazana jest wszleka dyskusja, również można sobie wyborzić dyskusję w kategoriach medycznych czy legislacyjnych i wszelkie rozmowy są zakazane wg tego regulaminu. O zmiany nie do mnie. Jak pisałem, ja zgłaszam posty, które nie spełniają regulaminów i wytycznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to taaaaaaaaabu, to temat zakazany XD

mi już się nie chce o takie sprawy kłucić- ciesze się że trzeciego warna nie dostałem XD (tak to by sie mogło zdarzyć- pierwszego dostałem za uwaga- 'treści faszystowskie' XD ), forum widocznie jak gazeta- jest dla targetu 12-15 i nic nie poradzimy, czy to groźbą czy to proźba.

w głebi duszy wiedziałem że mi usuną- ale po paru normalnych postach-odpowiedziach milo się zaskoczylem i myślałem że zostanie- no coz czas pisać o przeprowadzkach, ulubionym batoniku i tym co mamy na biurku Rotfl

Moim zdaniem nie macie się o co burzyć, a wręcz powinniście się cieszyć, że na usunięciu postów się skończyło - bo za to mieliście pełne prawo otrzymać ostrzeżenie; w 10 punkcie regulaminu Fosu jest to jasno zapisane:
10. Zabrania się w tym temacie dyskusji na temat alkoholu (w tym piwa), używek oraz tego co się działo jak ktoś wstawiony po jednym lub drugim.
Papierosy natomiast zaliczane są zwykle do 'używek'.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam się wypowiedzieć prywatnie, to mnie ten temat zupełnie nie przeszkadzał, zwłaszcza w takiej formie. No, ale ja tu tylko sprzątam, a rozporządzenie wyszło z samej góry, więc nuff said ;)

O osty przejmować się nie trzeba, bo są rozmowy i *rozmowy.* Gdyby ktoś zaczął namawiać do spróbowania buszka, albo gdybyście zaczęli sie przerzucać która marka lepsza, to nie byłoby przebacz. A tak - chill out, just don't try again (and at home :P ), kids :wink:

Jeśli ktoś chce, to może wystosować petycję do Ghosta. :) Sądzę, że jeżeli wasze argumenty będą przekonywujące, to regulamin z łatwością zniesie kolejną zmianę.

A nikosia zostawcie w spokoju, jeżeli w taki sposób spełnia swoje ambicje, to dla mnie to jest w najlepszym porządku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wręcz powinniście się cieszyć, że na usunięciu postów się skończyło - bo za to mieliście pełne prawo otrzymać ostrzeżenie;

czytasz posty miś??

mi już się nie chce o takie sprawy kłucić- ciesze się że trzeciego warna nie dostałem

a to ze papieros to używka to tez byłby temat na osobny topic- napisałem, skoro jest to za mocny temat to looz, tylko potem forum wyglada jak wyglada.

i znowu pisze naraaaaaa

edit Cardi, looz ale pisanie petycji żeby o papierochach parę postow napisac jest jeszcze śmieszniejsze niż usunięcie tamtych postow :lol: bądźcie zdrowi :*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakazana jest wszleka dyskusja, również można sobie wyborzić dyskusję w kategoriach medycznych czy legislacyjnych i wszelkie rozmowy są zakazane wg tego regulaminu.

Mylisz się - podobnie jak o piractwie mówić można o ile mówi się źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie parafialne.

Z dniem dzisiejszym, tj. 25.09.2006 b.r. kanał IRC, który był dotąd zwany Oficjalnym Kanałem Forum Actionum, przestaje być oficjalny.

Temat o nim zostanie usunięty, kanał zaś od dzisiaj jest nieznaną nam inicjatywą ludzi z forum, jednakże z forum nie ma NIC wspólnego.

Tym samym rozmowy o tym kanale tutaj nie są mile widziane.

Z pozdrowionkami,

Chim&Cardi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...