Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Uwagi do moderatorów II

Polecane posty

Jako admin, zdradze wam sekret :wink:

Istnieje mordownia widoczna i dostepna tylko dla modow i adminow.

(lepiej nie zagladac, sam spam i plotki. I to jakie plotki. Najbardziej spamowe i plotkarskie na swiecie :) )

I istnieje jeszcze bardziej ukryty dzial wylacznie dla ladminow :)

I tam sa wypisywane rzeczy....ojojojojo :)

To tak w tajemnicy, nie mowcie nikomu, ze to ja wam powiedzialem.

OK? :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Pzkw VIb? Został uznany przez modów za osobę odpowiednią tej funkcji (tj. z odpowiednią ilością szarej tkanki mózgowej oraz pewną dozą odpowiedzialności). Potem dostał propozycję (nie do odrzucenia) i ją przyjął.

Dodam tylko (bo nie mogę się powstrzymać), że propozycja ta została złożona w nader miłej atmosferze w okolicach klubu Nadwiślan (?) i baraszukących nieopodal dzieci Pzkw :twisted:

Czy planujecie w najbliższym czasie przeprowadzić rekrutację (nowy mod) Question Czy ekipa narazie radzi sobie z forum

Hehehe...

Podam ci najpierw pierwsze prawo moderacji:

Szansa na zostanie moderatorem jest odwrotnie proporcjonalna do starań się o moderację.

Tak było ze mną (bo było to nieliche zaskoczenie, nawet wizyta Wani mnie nie zdziwiła :P), tak też było z Pzkw. I - o ile zajdzie potrzeba - tak też będzie z ewentualnymi kiedyś-ejszymi moderatorami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie łatwo można stracić moderkę :).

Ni z nieba ni z pod ziemi dostałem info że niejetem modkiem ;] Starczyło że ktoś usunoł topik na dawnym rpg, poleciało wtedy bodajże 4-5 osób... Stare piękne czasy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujące pytanie: Dlaczego co jakiś czas usuwane są tematy w "Grach", które zostały założone zgodnie ze wszystkimi prawidłowościami (tzn. ktoś, kto ma problem zakłada temat, a ktoś inny odpowiada, czyli tak jak Bozia i Admin przykazali)? To, że dotyczą gier nie tak popularnych i skomplikowanych to chyba niewystarczający powód? Że mało postów?

A tymczasem utrzymywane są tematy (w tym samym dziale), w których ostatni post datuje się na 2005 rok (rekord to chyba styczeń 2005)?

Choćby takie tematy jak Worms 3D, Lionheart, czy Airline Tycoon Evolution. Przecież nie łamały regulaminu?!

I nie chodzi mi o to, że pisałem w nich posty (po prostu gdybym nie grał w te gry i nie udzielał się w tych tematach, to bym nie zauważył ich zniknięcia - chyba logiczne?), bo gdyby zależało mi na głupim liczniku, to bym pisał z 20 postów dziennie, a nie o to chodzi.

Pytam się o zasadę. O powód ich usunięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie zniknal z dzialu gry temat o NfS: Most Wanted (mial wowczas o ile pamietam 6 stron). Podejrzewam, ze stalo sie tak, gdyz jedynym postem na nowej stronie bylo pytania o cracka, a tuz pod tematem znajdowal sie podobny z podobnym zagadnieniem, wiec prawdopodobnym jest, ze temat zostal zamkniety, a nastepnie skasowany "z rozpedu". Mozliwe, ze analogiczna sytuacja przydarzyla sie wspomnianym przez Ciebie tematom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo wyleciał pierwszy założony temat o BoS. Chyba dlatego, że założono kilka tematów o BoSie i przy kasowaniu wyrzucono ten pierwszy, założony poprawnie, mimo, że miał już kilka stron. Teraz założyli nowy. Powinno się przypilnować co się kasuje. :/ Taka drobna uwaga.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie zniknal z dzialu gry temat o NfS: Most Wanted (mial wowczas o ile pamietam 6 stron). Podejrzewam, ze stalo sie tak, gdyz jedynym postem na nowej stronie bylo pytania o cracka, a tuz pod tematem znajdowal sie podobny z podobnym zagadnieniem, wiec prawdopodobnym jest, ze temat zostal zamkniety, a nastepnie skasowany "z rozpedu". Mozliwe, ze analogiczna sytuacja przydarzyla sie wspomnianym przez Ciebie tematom.

:evil: DLACZEGO TEMATY GINĄ, OD TAK SOBIE ??!! To samo się tyczy tematu założonego przezemnie - też o "Most Wanted" (na temat okładki której potrzebowałem do wydrukowania, bo moja uległa zniszczeniu).

I takie pytanie: co z Userami bezpostowymi? Takich jest setki! Kasujecie je! A jak nie to mi możecie dać taką funkcję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robert -> raz Twoj temat z zapytaniem o okladke byl nie do konca legalny i smierdzial mi proba oszustwa (niby sie wytlumaczyles, ale ja na punkcie teg typu rzeczy mam zdziebko bzika i wychodze z zalozenia, ze mozna cos zalatwic bedac szczerym i uczciwym, ale widac frajer jestem), czyli nie ma sie co dziwic, ze ktory mod go wywalil (tym bardziej, ze nie pamietam jaka nazwe mial temat)...

dwa - co jakis czas Ghost wlacza skrypt usuwajacy nieaktywnych forumowiczow (bodaj jesli maja 270 dni bez logowania, rok bez napisania posta czy przez pol roku nie napisali zadnego posta... jakos tak w ten desen to szlo) i wtedy sa przeprowadzane tzw. czystki... czyli trzeba poczekac pare miesiecy az skrypt znow zostanie uruchomiony i bedziemy miali nieco porzadku... (a tak poza tym do jakiego to syfu czlek nie wejdzie by miec choc namiastke wladzy <pu>)

Dariusz Szubryt -> zawsze mozesz wyslac do odpowiedzialnego za dzial moda priva z wyjasnieniem sytuacji i prosba o odblokowanie zamknietego tematu... wszak zwykle wisza one pare dni zanim zostana usuniete...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz Twoj temat z zapytaniem o okladke byl nie do konca legalny i smierdzial mi proba oszustwa (niby sie wytlumaczyles, ale ja na punkcie teg typu rzeczy mam zdziebko bzika i wychodze z zalozenia, ze mozna cos zalatwic bedac szczerym i uczciwym, ale widac frajer jestem), czyli nie ma sie co dziwic, ze ktory mod go wywalil (tym bardziej, ze nie pamietam jaka nazwe mial temat)...

Jak jak jak napisałeś? Nie do końca legalne? czyli nie do końca, ALE legalne :) Dziwne... bo mój temat zgłaszany był... raz: admini, moderzy nic nie powiedzieli, drugi raz: poprosiłem o zamknięcie tematu... zamkneli i za dwa dni usuneli...

dwa - co jakis czas Ghost wlacza skrypt usuwajacy nieaktywnych forumowiczow (bodaj jesli maja 270 dni bez logowania, rok bez napisania posta czy przez pol roku nie napisali zadnego posta... jakos tak w ten desen to szlo)[...]

Aha... troszkę za długie te terminy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie pytanie: co z Userami bezpostowymi? Takich jest setki! Kasujecie je! A jak nie to mi możecie dać taką funkcję :)

Chyba byś nie wyrobił. Jakieś 70% użytkowników to tacy, co mają jednego lub zero postów. Dla człowieka to by było klikania na kilka dni żeby wszystkich pokasować.

A kontynuując watek skryptu to, kiedy ostatnio takowy był zapuszczany? W pytaniu kieruję się czystą ludzką ciekawością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujące pytanie: Dlaczego co jakiś czas usuwane są tematy w "Grach", które zostały założone zgodnie ze wszystkimi prawidłowościami

>>>Bo gdyby dział nie był czyszczony to miałby już chyba ze 200 stron. A i tak ludzie są leniwi i poza 1 czy 2 stronę nie szukają.

(tzn. ktoś, kto ma problem zakłada temat, a ktoś inny odpowiada, czyli tak jak Bozia i Admin przykazali)? To, że dotyczą gier nie tak popularnych i skomplikowanych to chyba niewystarczający powód? Że mało postów?

>>>Taka specyfika dziłów w PD - ludzie pytają, dostają odpowiedź i nie ma sensu by bazę zapychać bo ktoś za pół roku będzie miał podobny problem czy pytanie - poza tym i tak założy nowy

A tymczasem utrzymywane są tematy (w tym samym dziale), w których ostatni post datuje się na 2005 rok (rekord to chyba styczeń 2005)?

>>>Tak bo mają dużo postów - ergo ludzie się tym interesują było dużo problemów, gra była popularna. W Sprzęcie są jeszcze starsze.

Pytam się o zasadę. O powód ich usunięcia.

>>>Moja zasada jest taka - jak się uzbiera 9-10 stron to robię porządek. Wywalam wszystko co ma mniej niż 25 postów od 3 strony (ewentualnie starsze niż tydzień) i zablokowane z 1 i 2. Jaka na to rada? Ano pisać by temat ie spadł poniżej 2 strony i nie zakładać niepotrzebnie tematów - lepiej zdyscyplinowanie pisać w jednym. A jak chcecie o grze pogadać to w komentarzach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak: w „Grach” panuje RoZy „czyściciel”, a ja na razie go obserwuję i się uczę. I powiem Wam, RoZy jest i tak najbardziej liberalnym modem na tym forum. Odnośnie znikania tematów, jakby RoZy od czasu do czasu nie wyczyścił działu gier, to płakalibyście, że jest tam tyle tematów, że nikt nic nie może znaleźć a forum chodzi jak kulawy żółw. Zamiast narzekać powinniście podziękować.

@rob3rt – skoro już wyciągnąłeś temat NFS, to może byś przedstawił pełną wersję wydarzeń. Zamiast udawać tutaj pokrzywdzonego, powiedz wprost: upiekło Ci się tylko dlatego, że w momencie wysłania przez Ciebie postu nie miałem możliwości ukarania Cię. I mało mnie obchodzą zdania innych forumowiczów co do legalności, czy nielegalności Twoich działań, ja posługuję się kodeksem karnym i innymi ustawami. Ciesz się, że nie spotkaliśmy się w „realu”, wylądowałbyś wtedy „na deskach”, jako podejrzany o oszustwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:twisted: - przepraszam niemogłem się powstrzymać :)

Ja wyskocze z jednym zapytankiem, w dziale o rpg z przyczyn oczywistych nieaktywna jest edycja postów, ja znowu planuje coś poprowadzić i edycja by się mi jak najbardziej przydała. Już mówiłem o tym kiedyś ale niewiem co z tego wynikło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:twisted: - przepraszam niemogłem się powstrzymać :)

Ja wyskocze z jednym zapytankiem, w dziale o rpg z przyczyn oczywistych nieaktywna jest edycja postów, ja znowu planuje coś poprowadzić i edycja by się mi jak najbardziej przydała. Już mówiłem o tym kiedyś ale niewiem co z tego wynikło :)

AFAIR to można włączyć ją z panelu admina w phpBB bez problemu... Ale nie dla pojedynczego tematu :/. Zawsze możesz Feo wystąpić o moderkę na czas prowadzenia sesji :P i będziesz wtedy mógł osibe edytować ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyskocze z jednym zapytankiem, w dziale o rpg z przyczyn oczywistych nieaktywna jest edycja postów, ja znowu planuje coś poprowadzić i edycja by się mi jak najbardziej przydała. Już mówiłem o tym kiedyś ale niewiem co z tego wynikło
Jeżeli Ghost się nie zgodzi, to zawsze pozostaje możliwość czekania, aż ja i/lub P_aul pojawimy się na gadu - oczywiście, przedłuży to sesję, ale zawsze jest to jakieś rozwiązanie - zwłaszcza, że staram się być praktycznie codziennie :wink: Poza tym, zawsze zostaje możliwość pisania pod postami graczy, a nie dopisywania się do nich, jeśli to o to chodzi :wink:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tylko ja mam ten problem albo coś się knoci ze skryptami.

Mianowicie niedostaje powiadomień o odpowiedziach, a jeśli już to po paru ładnych godzinach i to z co 3-4 tematu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tylko ja mam ten problem albo coś się knoci ze skryptami.

Mianowicie niedostaje powiadomień o odpowiedziach, a jeśli już to po paru ładnych godzinach i to z co 3-4 tematu

Nie tylko ty, ja też to zauważyłem. Na początku myślałem, że po prostu przestałem śledzić dane tematy (bo kiedyś też się zdarzyło, że jednego dnia mój profil przestał śledzić wybrane przeze mnie temat), ale nic takiego się nie stało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko... wczoraj w nocy (raczej pozno) napisalem posta w ktorym skomentowalem dwa 'wiersze' w "Tworczosci wlasnej". I dzisiaj go nie ma (jak i jednego posta z wierszem ktory komentowalem) :) Znaczy, ze zostal usuniety czy moze snilo mi sie to?*

*Serio nad tym sie zastanawiam bo bylem niezbyt przytomny wczoraj :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko... wczoraj w nocy (raczej pozno) napisalem posta w ktorym skomentowalem dwa 'wiersze' w "Tworczosci wlasnej". I dzisiaj go nie ma (jak i jednego posta z wierszem ktory komentowalem) :) Znaczy, ze zostal usuniety czy moze snilo mi sie to?*

*Serio nad tym sie zastanawiam bo bylem niezbyt przytomny wczoraj :)

Nie, nie śniło Ci się. Komentowanego przez Ciebie posta, łącznie z użytkownikiem, skasowałem ja. Twój post wyleciał gdyż mam taką zasadę, że kasuję również komentarze do usuwanego posta. Komentarz bez tekstu źródłowego jest bezsensowny. Poza tym lepiej skasować też post komentujący, niż wstawić autorowi osta za „syndrom moderatora”. Bo Twój post, oprócz krytyki „twórczości” zawierał teksty w stylu „ciesz się, że nie dostałeś ostrzeżenia, gdzie są moderatorzy?”. Powiem tak: ciesz się, że nie dostałeś ostrzeżenia za komentowanie posta ewidentnie nadającego się do kasacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Twój post, oprócz krytyki „twórczości” zawierał teksty w stylu „ciesz się, że nie dostałeś ostrzeżenia, gdzie są moderatorzy?”. Powiem tak: ciesz się, że nie dostałeś ostrzeżenia za komentowanie posta ewidentnie nadającego się do kasacji.

Niedoceniasz roli edukacyjnej takich komentarzy. Większość nowych userów zapewne z lenistwa nie zagląda do działów dla początkujących. Takie podpowiedzi ze strony ludzi obytych z zasadami forum mogą być dla niech bardzo pomocne.

Poza tym nie każda uwaga zwrócona przez forumowicza drugiemu to od razu syndrom moderatora. Nie popadajmy w stachanowską paranoję. Syndrom jest wtedy jak delikwent nic innego w zasadzie nie robi tylko zwraca uwagę wszem i wobec - to się raczej starym nie trafia bo byliby wcześniej odsiani :)

Co innego poganianie modów - to już lepiej raport puścić.

Swoją drogą z łezką w oku wspominam jak to na O CDA możnabyło zakładać tematy - były wtedy wyścigi kto się zdąży do głupiego tematu dopisać nim go zamkną - ech stare dzieje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja za to wstawiłem ostrzeżenie? Jak napisałem, głównym powodem usunięcia postu Smutnego było to, że bez komentowanego postu stracił on rację bytu. IMO, komentowanie postów ewidentnie nadających się do usunięcia niesie ze sobą ryzyko, że taki post też będzie usunięty. Trudno zostawiać bowiem komentarz do czegoś, czego już nie ma. W skrajnych przypadkach może dojść do sytuacji, gdy autor postu znajdującego się bezpośrednio nad tym usuniętym weźmie pozostawiony komentarz jako odpowiedź na swój post i nieporozumienie gotowe. Swoją drogą co do karania za „syndrom moderatora” to masz RoZy rację, dlatego jeszcze ode mnie nikt takiego ostrzeżenia nie dostał, choć paru osobom w „Grach” już się pomału zbiera. Kasowanie postów tych samych osób w tematach przeznaczonych do zamknięcia zaczyna być nużące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja za to wstawiłem ostrzeżenie? Jak napisałem, głównym powodem usunięcia postu Smutnego było to, że bez komentowanego postu stracił on rację bytu.

I, broncie bogowie, nie mam pretensji :) Zapytalem tylko dlatego, ze poczulem sie jak schizofrenik :P

IMO, komentowanie postów ewidentnie nadających się do usunięcia niesie ze sobą ryzyko, że taki post też będzie usunięty.

Problem wlasnie w tym, ze w "Tworczosci..." lubie komentowac te posty, ktor zawieraja bardzo slaba dokonania artystyczne. Nie wybieram ich dla statsu tylko dla ukazania tego iz ludzie przeceniaja swoje mozliwosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszak lepiej wiedzieć co pokazać a co schować do szuflady i zapomnieć...

Hmm a jak się ma strawa z powiadomieniami ? Widze żę coś ruszyło i przychodzą w miare poprawnie, ale znając forum za pewne za niedługo sie posypią. Co może być tego przyczyną ? Ghost się może orientuje ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...