Skocz do zawartości

Baldur´s Gate (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Zacząłem niedawno grac w BGT. Mam w związku z tym pytanie. Gdy skończę BG1 automatycznie przeniosę się do lochów Irenicusa? Jednak czy postacie które się pojawią w 2 będą takie jak po skończeniu jedynki? Np. Imoen będzie tylko złodziejem jeśli jej nie dwuklasuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się w ogole. Pomysł ze zrobieniem z Imoen maga był przez twórców trochę nie trafiony, bo nie będzie ona nigdy dobrym złodziejem, a tym bardziej magiem. Więc warto ją mieć w drużynie jako złodzieja tylko wtedy gdy jest z nami od samego początku jedynki. Jeśli gramy w sama dwójkę to niestety Jan Jansen jest dużo lepszy. Pod względem charakteru, który u siostry jest mocno irytujący, jak i umiejętności.

Edytowano przez kruzd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jakoś mi się zapomniało, a tu przecież pod nosem jest niesamowicie ciekawy projekt - Baldur's Gate II Redux. Czyli mówiąc po ludzku: BG2 na silniku DA:O.

można zobaczyć trailer, a TU... całą resztę. Nie powiem, gdy tylko dostanę z powrotem mój egzemplarz DA:O, od razu instaluję. :)

Szkoda tylko, że zaprojektowane (na razie?) są tylko lochy Irenicusa. Aż się człowiek dziwi, że TAKA STARA gra, jest TAKA WIELKA. :) Stare, ale jare. Nie wiem jak Wy, jak czekam na ciąg dalszy prac moderów. Oby im się udało, wspieram ich całym sercem i duszą. ;)

EDIT: a TUTAJ można zasięgnąć wszelakich niusów dot. projektu.

Edytowano przez Lewis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że zaprojektowane (na razie?) są tylko lochy Irenicusa.

http://www.gamersnexus.net/bgr-home/563-su...-july-10th-2011

"Currently we have about 60 areas done, including parts of the Harper compound: "

;)

Też trzymam za nich kciuki, dzielnica cmentarna, doki i promenada wyglądają przepięknie. BTW - jakby się zastanowić, to czeka ich mnóstwo pracy, lokacji w grze jest tak duża ilość, że trochę im to czasu pewnie zajmie. Najbardziej ciekawi mnie, jak poradzą sobie z np przemianą w Zabójcę, albo z Podmrokiem (tu pewnie coś spalą), czy też miastem Sah.... cośtam ;P, tych wodnych stworzeń. Najgorsze jest to, że mająć świadomość, iż coś takiego powstaje, nie można procesu powstawania przyspieszyć, ja się naprawdę nie mogę doczekać.

Nie wiem co macie do Imoen, ja przeszedłem z nią jako jedynym magiem od momentu

uwolnienia jej z Czarowięzów

, szczególnie podobało mi się to, że mogła nosić łuk - z Łukiem Gesena (czy jakoś tak, w każdym razie - cechował go brak zapotrzebowania na strzały) i arsenałem czarów była bardzo dobrym kompanem. No i nie wiem, jak można nie mieć siostry w drużynie, gdy ma się taką możliwość. :)

PS

Była też moim jedynym złodziejem. :) Skład - ja(wojownik), Keldorn, Valygar, Viconia, Imoen. I bard (Hear'Dalis?) do identyfikowania, ale to tylko w Twierdzy Strażnika.

Edytowano przez eldownachi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, dzięki Wam wg pierwszy raz o tym słyszę. Przyznaje, wiele razy podchodziłem do Baldurów, obiecujac sobie ze oba przejdę, szczególnie gdy kupiłem Sage z BGT. No ale niestety, jakoś nigdy się nie udało. Może kolejne podejście już na tym silniku DA. No chyba, że uda się jednak odpalić Baldury i BGT na Windzie 7;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] No chyba, że uda się jednak odpalić Baldury i BGT na Windzie 7;D

Zarówno Baldur's Gate, jak i Baldur's Gate II oraz inne gry na Infinite Engine (jak na przykład Icewind Dale, Planescape: Torment) działają pod Windows 7, ba nawet pod edycją 64-bitową i naprawdę nie wiem w czym masz problem :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie można aktualnie kupić BG 1 i 2 z dodatkami? Chodzi mi o jakiś sklep (media markt, empik) ew. jakiś internetowy tylko koniecznie w pudełku.

@down

Sprawdzę, przy najbliższej okazji. Dzięki za odpowiedź.

Edytowano przez JuzefC
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saga Baldurs Gate jest jeszcze chyba w Extra Klasyce Gold za 25(?)zł, a tą powinieneś znaleźć w każdym większym sklepie. Sądzę, że w sklepach wymienionych przez Ciebie masz sporą szansę ją wyszukać.

Jeśli się mylę to sorry. ;)

Edytowano przez chuunin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na tą chwilę odnalezienie Sagi w jakimkolwiek sklepie graniczy z cudem. Już od dawna na żadnej liście EXK CD Projektu Baldur's Gate nie widnieje, więc na tą chwilę trzeba czekać, aż zostanie wznowione wydawanie Legend RPG, które już około rok temu były zapowiadane, że mają spaść z Platyny(która i tak ciężko zdobyć) do EXK Gold. Sam oczekuję na ten moment, by móc mieć w końcu wszystko w jednym miejscu, a nie tak jak teraz po 2-3 kopie Baldura i Icewind Dale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nigdy nie lubiłem i nigdy nie polubię już chyba pierwszego BG którego uważam za tytuł przeciętny i nudnawy. Zawsze też powtarzałem że pierwszy Icewind Dale jest lepszy niż pierwszy Baldurs Gate. Dopiero drugi baldur pokazał klasę. Fabuła, klimat, bohaterowie. Ogólnie wszystko jest tu mega wysokim poziomie. Jeden z najlepszych cRPG ever aczkolwiek sam skończyłem go z 2, może 3 razy; nie rozumem ludzi grających w niego 20 razy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo być może nie modujesz. Naprawdę jest tyle fajnych "pierestrojek" że po aplikacji kilku z nich aż trudno nazwać to już baldurem.

A co do jedyneczki też się zgadzam. Mi też jakoś tak nie bardzo podchodzi. Jak tylko dochodzę do wrót to jakoś załapuję "boring mode = on" i nie chce mi się dalej grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie uznajesz? Odpowiednio dobrane naprawdę potrafią umilić czy urozmaicić rozgrywkę. Np. Item Upgrade sprawia że wiele przedmiotów które aż prosiły się o jakieś wykorzystanie wreszcie stają się użyteczne, BigFix sprawia że mam możliwość ingerencji w statystyki rasowe i klasowe a takie mody jak Darkest Day to praktycznie całe dodatki z nowymi questami, obszarami, przedmiotami, klasami i postaciami do przyłączenia. ShadowKeeper pozwala także na modyfikację NPC więc też jest baaardzo użyteczny. No bo np. nigdy nie pasowały mi proce do Anomena, zarówno pod względem użyteczności jak i klimatu. Nigdy też nie rozumiałem dlaczego Valygar jako łowca nie może używać łuków kompozytowych? A Minsc jako łowca to jakaś kpina! Toż to berserker z krwi i kości. Ponadto lubiłem też dopieszczać bonusy rasowe i klasowe bo niektóre też wołały o pomstę do nieba. Np. nie wyobrażam sobie zabójcy który może tylko jeden punkt przeznaczyć na sztylety czy krótkie miecze czy małe kusze. Taki zabójca to nadawałby się co najwyżej na wykidajłę w karczmach.

Owszem te wszystkie modyfikacje trochę zaburzają balans ale zawsze są od tego dodatkowe mody (np. Tactics) które nie tylko dodają dodatkowe HP postaciom ale też czary, zdolności, nowe bronie i modyfikują ich zachowanie w walce.

Naprawdę warto pobawić się Baldurem bo przy odrobinie modyfikacji gra znów nabiera rumieńców i wymaga ponownego zapoznania się z mechaniką.

//EDIT

Dodałbym jeszcze do tego wszystkiego Trilogy - czyli połączenie Bg1 i 2 z mechaniką z tej drugiej. Następnym razem będę przechodził grę właśnie z tym modem. Może wtedy się nie zanudzę.

Edytowano przez Doman18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze do tego wszystkiego Trilogy - czyli połączenie Bg1 i 2 z mechaniką z tej drugiej. Następnym razem będę przechodził grę właśnie z tym modem. Może wtedy się nie zanudzę.

Również polecam. Nigdy nie mogłem przemóc się do zwykłego, niezmodowanego Baldura, zaliczałem co najwyżej kilkanaście godzin. Teraz jest o wiele lepiej, choć i tak zanim skończę tą grę... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wiem, ze to pytanie jest glupie, szczegolnie, iz jestem fanem gier RPG, ale musze w koncu wiedziec:

O co chodzi z 'Przed wyruszeniem w droge nalezy zebrac druzyne.'?!

Niby wiem, ze to Piotr Fronczewski, ale nigdy nie dowiedzialem sie, dlaczego wlasnie ten cytat jest tak kultowy... Wyjasni ktos?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę' to 'Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę' i już. Dla mnie to cytat przypominający dzieciństwo i grę z kuzynem i ogólnie pierwsze wrażenia z serii BG. Może dlatego, że dosyć często się powtarza? Poza tym, zgadnijcie, jaki mam sygnał na SMS. :)

329591072.jpeg

Edytowano przez Lewis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Professor00179 - ten tekst był przede wszystkim strasznie irytujący, ale jako taki zapadał w pamięć. Kultowy zrobił się później. : )

Chodziło o to, że wyszukiwanie drogi w BG leżało i kwiczało. Jeśli więc kazałeś drużynie wejść do pomieszczenia, czy wyjść z mapy na 99% któryś z jej członków gubił się po drodze. Dodatkowo, nawet jeśli wszyscy dotarli na miejsce (do znacznika ruchu) powstawał kolejny problem - żeby "uruchomić" obszar zmiany lokacji cała drużyna musiała być w bezpośrednim pobliżu tegoż znacznika. Jeśli więc na znaczniku stał bohater a tuż za nim drugi, to trzeci, podłączający się do drugiego, już był zbyt daleko znacznika. A przy dalszych trasach ustawianie się "w pociąg" było normą.

W dwójce to zmienili, ale w jedynce tekst ten pojawiał się z bardzo wysoką częstotliwością cały czas, dopóki aktywny był rozkaz ruchu poza mapę. Było więc naprawdę DUŻO okazji, by go słyszeć. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście moim ulubionym cytatem z BG2 było "Ten kto naraża się Złodziejom Cienia GINIE!" :tongue: Chociaż do dzisiaj muszę przyznać, że jest to jedna z najlepszych polonizacji jakie wyszły. Perepeczki jako Keldorna czy Kobuszewskiego w roli Jana Jansena aż przyjemnie było słuchać. "Zrobię to... za rzepę!" :tongue: Chyba dwa najbardziej drażniące moje uszy podkłady były autorstwa Imoen i Aerie. Pierwsza brzmiała jak denerwujące dziecko (choć i tak lepiej niż w pierwszej części), a druga cały czas piszczała i denerwowała infantylnością. Jeszcze z tekstów wyróżniłbym Korgana "Trzy razy zatańczę na ich grobach" i Edwina "seria: Małpoludy".

@Professor00179

Ten tekst pojawiał się zawsze, gdy drużyna była rozproszona, a ty chciałeś opuścić lokację. Być może sam w sobie irytujący nie był, ale 5-krotne usłyszenie "Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę" w ciągu trzech sekund sprawiało ból. Zresztą Fronczewski powinien mówić ten tekst "Przed zastosowaniem przeczytaj ulotkę, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą". Murowany hicior :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mnie wzywał :trollface: ?

Tekst Piotra Fronczewskiego "Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę" jest kultowym zdaniem, które już się na stałe wpisało w annałach polskiego dubbingu gier komputerowych. A wzięło się stąd, że gdy chciałeś opuścić dany teren w Baldur's Gate i dochodziłeś do krawędzi mapy, a drużyna (najczęściej 6-cio osobowa) rozpierzchła się po niej - a działo się to nad wyraz często - to wtedy pan Piotr wypowiadał tą magiczą kwestię :) .

Ten tekst ma nawet swoją fanowską stronę na Facebook :trollface: .

Link dle chętnych zgłębienia tematu:

.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...