Skocz do zawartości
Gość kabura

Baldur´s Gate (seria)

Polecane posty

@chuunin

Nie masz złodzieja i to będzie w kilku lokacjach boleć (Ulcaster, Wieża Durlaga czy końcówka gry). Czasem nawet bardzo. Poza tym kilka questów będzie niedostępnych.

Jak na mój gust masz za dużo zbrojnych, skoro przymierzasz się do przyłączenia pary Minsc i Dynaheir, Kagain jest zupełnie niepotrzebny, szczególnie gdy sam jesteś wojownikiem. Poza tym jego charakter to praworządny zły, więc skoro z tego powodu nie bierzesz pod uwagę Edwina to i krasnoluda wypadałoby wykopać. ;)

Kivana warto zatrzymać, to świetny łucznik, lepszy jest tylko Coran.

IMO zamiast Kagaina mógłbyś przyłączyć Imoen, to świetna złodziejka, wtedy miałbyś całkiem przyjemną drużynę. Ty, Minsc, Kivan, Branwen, Imoen i Dynaheir - nie powinieneś mieć większych kłopotów w grze. Chociaż brak czarów ze szkoły Zauroczeń i Przywoływania/Sprowadzania u Dyńki może być uciążliwy.

Albo możesz jeszcze zrobić jeszcze inaczej - przyłączyć Imoen, na drugim poziomie zdwuklasować ją na czystego maga, albo mistrza przywołań (w pierwszej części zdecydowanie najlepsza specjalizacja, mało przydatnych czarów z przeciwnej szkoły magii) i problem z parą Misc & Dynaheir rozwiązany. Wtedy jako drugiego zbrojnego mógłbyś wziąć Ajantisa (bardzo dobry paladyn), a jako złodziejkę Safanę (gorsza od Imoen, ale daje radę). Skład przedstawiałby się wtedy następująco - główny bohater, Ajantis, Kivan, Branwen, Safana, Imoen.

Jest jeszcze inna możliwość - zostawiasz Khalida i Jaheirę, nie przyłączasz Branwen, dwuklasujesz Imoen i przygarniasz do ekipy Safanę. Czyli główny bohater, Khalid, Kivan, Jaheira, Safana, Imoen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najczęściej gdy gram postacią dobrą, kompletuję ekipę następująco: główny bohater, Khalid&Jaheira, Minsc&Dynaheir, Imoen...i szczerze mówiąc ze wszystkich możliwych kombinacji właśnie taką gra mi się najłatwiej. Jeśli moja postać jest magiem lub kapłanem, to w sumie aż trzy osoby w drużynie dysponują zdolnościami magicznymi, a wbrew pozorom Khalid to bardzo dobry wojak. Z mieczem i tarczą świetnie uzupełnia Minsca władającego wielkimi mieczami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chuunin

Podzielam zdanie Joneletha, złodziej jest niezbędny. Trzeba mieć go w drużynie, bo w pewnych momentach możesz dostać na łeb bez niego. Pułapki potrafią ci zabić pół drużyny, a czasem jest ich bardzo dużo. Do tego dochodzi umięjętność otwierania zamków, również bardzo przydatna. Szkoda nerwów na grę bez złodzieja :)

Poza tym mam własny problem dotyczący drugiej części. Musze wrócić do twierdzy D'arnise, ale wykonałem już dawno tego questa. Niestety głowna brama jest zamknięta, a "boczne wejście" służy chyba tylko do... wychodzenia :dry:

Zna ktoś sposób żeby tam jednak wejść? Albo może inaczej: mam cep bojowy w kawałkach właśnie stamtąd, i złożyć go można w jakimś piecu wewnątrz. Jest może jakiś inny sposób żeby go złożyć bez wchodzenia do twierdzy?

UP: Dobra już sobie poradziłem. Użyłem konsoli.

Edytowano przez Jachu121
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie taki czar z Baldur's Gate II oraz Trona Bhaala co się zwał Sferą Chaosu? Mieliście jakieś ciekawe efekty kiedy go rzucaliście? Nigdy nie grałem w pierwszą część pomimo tego, że posiadam ją. Jakoś nigdy nie mogłem się do niej zabrać po graniu w część drugą. Tak w ogóle przeszedł ktoś z was całą dwójkę i dodatek Dzikim Magiem?

@down dzięki za przypomnienie jaka się dokładnie ta specjalizacja maga nazywała :)

Edytowano przez Ardeth711
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magiem Chaosu? Słyszałem o Dzikim Magu ;) Ta postać jest nieprzewidywalna. Pogrzebałem sobie kiedyś w konfiguracjach gry, w pliku i pozmieniałem mu prawdopodobieństwo rzutu na losowy czar. Zawsze kiedy dostawał cios krytyczny wyzwalał sankturium;D To znacznie ułatwia grę, choć gracz czuje się jak oszust.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałem grać tym magiem. Czasem dawał dużo radości, a czasem powodował dużo frustracji kiedy w trakcie walki nagle Twój czar miał nie taki efekt jak byś chciał. Klasa interesująca ale i tak wolałem wojownika/maga albo tropiciela. Dlaczego te klasy? Po pierwsze całkiem przyjemnie się nimi grało, a po drugie ze względu na twierdze :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos mobilnego Baldura, znalazlem kiedy cos takiego(LING). Teoretycznie powinno to pozwolic odpalic gry z Infinity Engine na androidzie. Dzisiaj sobie o tym przypomnialem :laugh: . Moglby ktos spawdzic, bomoj samsung jest w serwisie i nie mam za bardzo jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wychodzi na to, że szumnie zapowiadany i rozdymany BG: EE będzie zaledwie aplikacją, pardon, appem na iPada. Z dużej chmury mały deszcz, chyba, że autorzy coś pilnie chowają w zanadrzu :trollface:.

Wersje BG2 na tablety pojawiły się już jakiś czas temu, no ale oficjalna wersja na apple to dopiero coś, trolololo. Aha, ma być nowa postać, ale nie odpowiedziano jeszcze na najistotniejsze pytanie - czy będzie można z nim romansować (bo ma to być on) i czy będzie romans gejowski. Mam nadzieję, że szybko udzielą stosownych informacji, bo nie wiem, czy zaczynać odkładać kieszonkowe.

Tak bardziej serio to jedynym słusznym pomysłem byłby remake BG2 na enginie Temple of Elemental Evil. To byłby autentycznie jeden z najlepszych crpg ever.

Edytowano przez mandarynek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna możliwość - zostawiasz Khalida i Jaheirę, nie przyłączasz Branwen, dwuklasujesz Imoen i przygarniasz do ekipy Safanę. Czyli główny bohater, Khalid, Kivan, Jaheira, Safana, Imoen.

Ostatecznie zdecydowałem się na taką właśnie drużynę.....

@chuunin

Nie masz złodzieja i to będzie w kilku lokacjach boleć (Ulcaster, Wieża Durlaga czy końcówka gry). Czasem nawet bardzo. Poza tym kilka questów będzie niedostępnych.

....chociaż zanim to nastąpiło, brak złodzieja zabolał mnie w kilku lokacjach. :P

Aktualnie doszedłem do Wrót Baldura, ale nie miałem już czasu na zwiedzanie. Po drodze nie miałem większych problemów (tylko mnóstwo mniejszych)

choć Daveorn- nadzorca w kopalni w kniei miał kilka denerwujących czarów.

I spotkałem Drizzta. Gdybym mógł go przyłączyć do drużyny to gra byłaby już wygrana. Wystarczy spojrzeć jak zniszczył goniące go stwory a później moją drużynę (no co? musiałem się zmierzyć z największym bohaterem Zapomnianych Krain).

Wierzę, że dalej jakoś to pójdzie- dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I spotkałem Drizzta. Gdybym mógł go przyłączyć do drużyny to gra byłaby już wygrana. Wystarczy spojrzeć jak zniszczył goniące go stwory a później moją drużynę (no co? musiałem się zmierzyć z największym bohaterem Zapomnianych Krain).

Spróbuj zaatakować i wygrać z

Elminsterem

:trollface: .

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać i zostać (mam nadzieję) pozytywnie zaskoczonym przez Baldur's Gate - Enhanced Edition.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chuunin

Nie wiem dlaczego nikt jeszcze nie udzielił tej porady (albo wiem - Minsc jest taki zabawny, hihihi), ale w obu Baldurach możesz z powodzeniem stworzyć sam całą drużynę, wybierając dowolną konfigurację rasowo-płciowo-klasową. Wystarczy założyć grę multi lokalnie i przypisać sobie kontrolę nad wszystkimi postaciami. Potem możesz śmiało skopiować sejwa do folderu single.

Imo jest to najlepszy sposób na granie w te gry, ale polecam wówczas podnieść poziom trudności, choć dla ciebie może to być dobre rozwiązanie na normal, dopóki masz problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie - pod po zabójstwie Mae Varra, Renal powinien dać naszej postaci Krótki miecz do ciosów w plecy +4. Moim bohaterem jest neutralny zły złodziej/wojownik, który tego oręża nie dostał. Czy to jakiś bug, czy nie spełniłem jakiegoś warunku, o którym nie wiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chuunin dołączę się do dyskusji. Moim zdaniem najlepsza możliwa drużyna jaką grałem to:

Ja (wojownik elf)

Minsc

Branwen

Imoen

Dynaheir

Xan

Taka drużyna się świetnie uzupełnia, choć Minsc jest trochę zbędny bo wszystko niszczyłem dwoma-trzema ciosami. Branwen daje świetne ulepszenia, Imoen strzela i zajmuje się złodziejskimi sprawami, a magowie to idealny duet. Dynaheir rzuca inwokacjami na prawo i lewo, przyspiesza, używa pajęczyn i robi różne inne ciekawe rzeczy, a Xan przywołuje, identyfikuje, bije strzałami Kwasowymi Melfa i Ognistymi (wbrew pozorom te czary się kwalifikują do przywołania...) i generalnie przeszkadza wrogom.

Dodam nieskromnie, że przy końcówce gry moja postać miała KP -11 a TRAKO 1 :trollface: oczywiście bez żadnych ulepszeń. Z nimi miałem Klasę Pancerza około -17 a TRAKO mniej więcej -1... I wcale nikogo nie musiałem wskrzeszać.

Tak więc polecam taki właśnie układ.

Edytowano przez BrokenAss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy, które wyczytałem na pewnym forum odnośnie Baldur's Gate - Enhanced Edition:

- będzie pełna polska wersja językowa, tak jak w przypadku oryginału (obecność Piotra Fronczewskiego niepotwierdzona)

- będą działać stare save-y

A teraz takie plany na przyszłość: gdy dojdzie do tego, że zagram ponownie wojownikiem, to nie zainwestuję w "Siłę", ani jednego punktu, ponieważ i tak we wczesnym stadium gry jesteśmy w stanie znaleźć "Rękawice Siły", które dodadzą nam do tego współczynnika wartość 18/00, czyli dosyć sporą. Zaoszczędzone punkty będę pakował w "Zręczność", bo pamiętam, jak przy pierwszym przechodzeniu wiele ciosów moim dwuręcznym mieczem po prostu chybiało celu.

Z tymi rękawicami, to ktoś dawno temu, w tym właśnie wątku podsunął mi ten genialny pomysł, za który dziękuję :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuwu1978:

Niestety muszę ciebie zasmucić. :) Twój plan z pakowaniem w zręczność może nie zadziałać. Siła wpływa nie tylko na obrażenia, ale też (mimo wszystko) na trafienie (w zwarciu). Zręczność wpływa na Klasę Pancerza, trafienie z broni dystansowej i inicjatywę. Osobiście odradzam budowanie takiej postaci, bo może być bezużyteczna. Jeżeli denerwujące jest to, że postać nie trafia, polecam dodanie paru punktów w łuki, które o dziwo o wiele częściej trafiają w przeciwników i zadają większe obrażenia.

O tutaj masz wszystko ładnie rozpisane: http://baldur.cob-bg.pl/bg1?pg=1

Rękawice oddaj komuś, kto tej siły ma trochę za mało jak na zbrojnego ew. kapłana.

Oczywiście to wszystko mechanicznie może nie zadziałać. Enhanced Edition może wyjść na DnD 4ED, której na oczy jeszcze nie widziałem.

Muszę wreszcie przejść te Baldury, zawsze rozpoczynam, później mi się odechciewa. Nie wiem czym jest to spowodowane, takiego IwD przeszedłem w tydzień męczenia gry bez żadnych przestojów, a jest bardzo podobne.

Edytowano przez Stein
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ i tak we wczesnym stadium gry jesteśmy w stanie znaleźć "Rękawice Siły", które dodadzą nam do tego współczynnika wartość 18/00

Ja również muszę Cię zmartwić, bowiem Rękawice siły ogra można zdobyć w jedynce dopiero w piątym rozdziale, we Wrotach Baldura - na pewno nie można tego nazwać 'wczesnym stadium gry'. ;) W dwójce natomiast można je zdobyć w Kuli Sfer, więc niby nie jest to daleko, ale szczerze - po co się męczyć? Tym bardziej, że wojownikowi wylosować wysokie statystyki dla najważniejszych cech to nie problem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to wszystko mechanicznie może nie zadziałać. Enhanced Edition może wyjść na DnD 4ED, której na oczy jeszcze nie widziałem.

Nie, nie może. Ze słów panów z Beamdog wynika, że nie będą zmieniać mechaniki. Enhanced Edition będzie oparte na tym samym systemie (czyli 2 ed.) co pierwowzory. Jedynym co mają zamiar zmienić w tym temacie, to wprowadzenie do "jedynki" ulepszeń znanych z BG2 i Tronu Bhaala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do polskiej wersji - jeżeli będzie to na pewno zostaną jedynie dograne głosy do nowej zawartości, a stara zostanie z oryginału (bo po co nagrywać wszystko od nowa?). Co nie zmienia faktu, że Fronczewski gdyby dostał taką propozycję to by się na pewno zgodził bo teraz się chwyta wszystkiego co daje mu jakikolwiek pieniądz :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...