Skocz do zawartości
Gość kabura

Baldur´s Gate (seria)

Polecane posty

Wiele słyszałem o tej grze w młodości ale  zaczynam grać dopiero teraz, będąc już po pięćdziesiątce. Niezbyt mi się podoba. Gra się niewygodnie, bardzo słabo widać, czasem muszę sobie z boku zapisywać kto i gdzie dał mi zadanie bo z dziennika nie zawsze to wiadomo. Potwornie przeszkadzają mi powtarzane w nieskończoność teksty bohaterów, zwłaszcza tej pani która tak śpiewnie zaciąga . Żeby nie oszaleć wyłączyłem dźwięk.

Mimo wszystko będę kontynuował, chcę wreszcie przejść tę serię. Na plus ciekawa historia, zasady AD&D, wymagająca walka. Chociaż tu mam lekki problem bo naprawdę gdy walczy kilka postaci widać tylko kolorowe plamki.

Jestem dopiero w początkach, postaci ma 1 i 2 poziomie. Trochę się jeszcze gubię, nie bardzo wiem co robić by najefektywniej wykorzystywać i rozbudowywać bohaterów. Z poradników nie chcę korzystać choć czasem kusi gdy npec mówi : "zrób to i to na zachód od x". Trzeba się naszukać, nawet nie wiadomo  na której planszy.  Na razie ciułam doświadczenie i unikam silniejszych wrogów. Mam nadzieje, że uda mi się ukończyć grę.

Edytowano przez DeSon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno Baldur's Gate 2 Enhanced Edition ma możliwość zminimalizowania okrzyków bohaterów, ale niestety nie pamiętam, jak to wyglądało w części pierwszej.

Co do dziennika, to powinna być możliwość zarówno dodawania jak i edycji wpisów, więc nie trzeba niczego z boku zapisywać : ). Aktywna pauza powinna trochę ułatwić walki i ogólne ogarnięcie pola bitwy, dając czas na zastanowienie się i podjęcie decyzji.
Gubienie się w rozwoju postaci i popełnianie błędów, do tego szukanie, gdzie dane zadanie ma swoją kontynuację nazwałbym urokami starszych gier, które nie prowadziły gracza za rączkę i próbowały uczyć, że decyzje mają swoje konsekwencje. Rozumiem, że nie każdy może za tym przepadać.

Życzę miłego grania, bo seria jest świetna!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...