Skocz do zawartości
wies.niak

Smugglerki - dyskusje i pytania

Polecane posty

Po kolei. Najpierw niech się wyczerpie limit tych starych forumowiczów. Ja mam grupkę znajomych, jestem tutaj stary i prosiłbym o takie dostosowanie regulaminu czy formuły zabawy, żebym teraz ja trochę powygrywał, a potem dopiero możecie zmieniać żeby nowsi coś też mogli uściubić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*patrzy na kategorie*

Zabrakło kategorii najbardziej twórczego forumowicza... :( Jak rozumiem, jest to spowodowane niską frekwencją w niej w ostatnich latach - chociaż i tak mi szkoda, bo wychodzi na to, że tak naprawdę praktycznie nie mam na kogo głosować...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pzkw VIb

Podam może trochę głupi przykład ale Telekamery. Ktoś wygrał już 3 razy(niezależnie czy z rzędu czy też nie) i dziękujemy, dajemy teraz szansę innym. Tak czy inaczej według różnych rankingów jest wiadome, że i tak dany serial lub aktor jest bardziej popularniejszy i lepszy od tego który wygrał w tym roku. Miałoby to sens gdybyście spróbowali chociaż przez 2 lata z rzędu to wprowadzić, a tak to mamy bardzo hermetyczny konkurs, w którym osoby które maja dużo znajomych głosują na siebie tym samym ograniczając szanse innym osobą, które również są w czymś dobre ale nie maja aż takiej siły przebicia bo nie są na tyle charakterystyczni. Na pewno gdyby się tak dużo osób już zablokowało to nie byłoby kogo nominować, ale niestety ta forma tez nie jest idealna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę panowie mają racji. Ale skoro mowa o "blokowaniu" kogoś to chodzi wam o to żeby zablokować kogoś tylko na następne smugglerki? Tak żeby nie było powtórki dwa razy z rzędu? Ale tak żeby znowu osoba mogła wygrać następnym razem? Takie:

1- wygrana

0- blokada

1-0-1-0- itd?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ nero321 - prześledź sobie historię Smugglerków. Wychodzi na to, że jednak spora część zwycięzców się zmieniała. Choćby w tak hermetycznym dziale, jak Sesja RPG. Qbuś sporo wygrywał, ale on naprawdę jest charakterystyczny. Oprócz niego raczej nie ma aż tak wielu osób, które wygrywały jakąś kategorię wielokrotnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko dlaczego znowu wyjdzie na to, że wygrają te same osoby. IMO powinno się zakazać nominowania tych samych kandydatów co rok, bo to trochę mija się z celem. Maks. 3 lata z rzędu dajmy na to i dalej już szansa dla innych, bo za każdym razem mamy tych samych zwycięzców confused_prosty.gif co jest nudne.
Podam przykład, który połączony z wyżej podanymi pozwoli wytłumaczyć, dlaczego jednak co roku wszyscy użytkownicy mogą ponawiać swój udział w każdej z kategorii*. Wycofanie ich mogłoby prowadzić do kuriozalnych sytuacji: wyobraźmy sobie użytkownika X, który pisze fantastyczne blogi, poświęca swoim wypowiedziom mnóstwo czasu, zostaje nagrodzony - bo wielu forumowiczów lubi czytać jego dopracowane/ mądre/ dowcipne/ pouczające wpisy. Ale raz dostał nagrodę i później kończy z wpisami, bo wie, że już nie zostanie doceniony. Albo najbardziej pomocny. Albo najbardziej kulturalny - który dzień po odebraniu nagrody może sobie pozwolić na wyzwanie wszystkich forumowiczów od buców i baranów - a tytuł najkulturalniejszego za poprzedni rok dalej mu się należy (choć ostrzeżenie/ ban oczywiście również ;] ).

Szczęśliwie, na forum mamy użytkowników, którym zależy nie na nagrodzie lub tytule, ale na tym, by móc przekazać to, co chcą - pomoc, swoje opinie i postawę, a nie na nagrodzie. Jednak nie widzę powodów, dla których mieliby być karani za bycie najlepszymi.

Zauważ też, że w każdym roku pojawia się wiele nowych nicków proponowanych przez innych forumowiczów. I rzeczywiście, może się wydawać, że 'nowi' muszą bardziej zapracować, niż 'starzy wyjadacze forumowi', ale to tylko pozorne - bo pamiętaj, iż wcześniej każdy z tych 'starych' też był nowym i też musiał się starać, aby się wybić.

Ciekawa jestem też, jakby to wyglądało w polityce, gdyby nie pozwalać na wybór partii, która miała ostatnio największe poparcie :> Albo na olimpiadach wykluczać sportowców...

Zresztą - kiedyś też była taka zasada, że nie można było nominować Komisji :D

* - z wyłączeniem Złotego Mopa wymagającego funkcji i najlepszego Debiutu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę, że za bardzo nie ma sensu dalej prowadzić polemikę o tym bo ja swoje, a wy swoje i moglibyśmy tak w nieskończoność :tongue: . Zobaczymy za parę lat, jak wy jeszcze będziecie jak i ja na tym forum się udzielać co z tego wyniknie, niemniej będę śledził i to uważnie każde Smugglerki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisałem, że Cię namiętnie obgadujemy (z resztą nie tylko Ciebie). Muszę przyznać, że ciekawych rzeczy się można o Tobie dowiedzieć. A tak na serio to wszyscy w komitecie traktujemy te funkcje jako okazję do bezkarnego nabijania postów. Pewnie zauważyłeś jak ostatnio urósł mi licznik postów. :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! I mam usprawiedliwienie na lekcje.

- Dlaczego Cie nie było? Mielismy sprawdzian.

- Ależ proszę panią brałem udział w gali szmuglerków. Było picie kubusia, palenie kartek.

- I zajęło Ci to całą noc, gdzie się to odbyło?

- W komputerze. - facepalm

Oh yeah!

Tak na serio będzie to tylko wirtualnie czy na żywo też?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skrzypciu: Gala odbędzie się na żywo w Pcimiu Dolnym, na głównym rynku. Mamy już zarezerwowany termin w polsacie - w przerwie między telegrą a milionerami. Będą też o tym pisały azety, w CDA zostanie poświęcona cała strona, uczestnicy dostaną dedykację od Smg

Edytowano przez podbiel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...