Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Dla lajtowców - heavy, power, gotyk, progresywny

Polecane posty

A jak już jesteśmy przy klimatach hard rocka/heavy metalu, to wyjadę teraz wam z polskim Black Riverem :D Co sądzicie o tej naszej jednej z kilku polskich "supergrup"? Ich muzyka też sama w sobie, aż prosi się to tego by była słuchana i miło się jej słucha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Black River to mi się podoba tylko jeden utwór - Free Man. Cała reszta twórczości tego zespołu do mnie nie trafia, nie potrafię ich słucjać :P

Ale Free Man jest świetny. Aż się zdziwiłem, że tak mi długograje tego zespołu nie podchodzą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o HammerFalla, to warto zapoznać się z ich debiutancką płytą (i utworkiem o tym samym tytule na niej zawartym) - "Glory to the Brave". Jej recenzje były bardzo pochlebne, HF otrąbiono jako tryumfalny powrót do bardziej "staroszkolnego" metalu i generalnie głaskano po główce. Po krążku "Crimson Thunder" opinie nt. zespołu zaczęły się pogarszać, zarzucano im zbytnią powtarzalność... może i słusznie. Nie zmienia to jednak faktu, że jestem zatwardziałym fanem tego zespołu i od lat czekam na ich koncert w Polsce (gdy grali po raz pierwszy, nawet ich nie znałem). :)

A Lordi? Ich imydż jest "nieco" kiczowaty (choć na szczęście nie tak, jak jakiegoś GWAR-u), i bez wątpienia na swój sposób zaszkodziło im wygranie Eurowizji, jeżeli jednak odrzucić te dwa elementy... oni naprawdę nieźle grają, i od czasu do czasu słucham ich z przyjemnością. Chociaż emo-monster teksty nie każdemu muszą pasować, fakt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez wątpienia na swój sposób zaszkodziło im wygranie Eurowizji,

Bzdura. Chyba wiele zespołów chciałoby zrobić sobie taką ogromną reklamę, jaką jest sam występ na Eurowizji. Pomyśl tylko, ilu ludzi to ogląda. I teraz pomyśl, że wystarczy, aby kilkunastu tysiącom z tych ludzi spodobała się muzyka tego zespołu i już mamy kolejnego potencjalnego nabywcę płyty...

Ponadto sam występ na żadnej imprezie nie ujmuje jakości muzyki prezentowanej przez dany zespół. Na tegoroczną Eurowizję w Norweskich eliminacjach startował Keep of Kalessin - norweski zespół black metalowy. I co? I zagrali świetnie, nawet doszli do finału. Nic nie da się im ująć przez to, że startowali na tego typu imprezę. Jak nie wierzysz, to tutaj masz linka z tychże eliminacji i występ zespołu.

http://www.youtube.com/watch?v=bW3wU2fDc2o

Koniec końców - nie pisz bzdur, że sposób promocji zespołu i jego muzyki jest ujmą dla samego zespołu i mu szkodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluzuj szelki, bo chyba za mocno ci się wrzynają. Mi samemu ich występ ani sposób promocji zupełnie nie przeszkadza - chodzi mi o ich odbiór przez wielu trve metali. Wielu z tych, którzy zespół tolerowali czy wręcz lubili, odwróciło się do nich zadem i tocząc pianę zaczęło narzekać na "komerchę, k*rwa, toć żaden szanujący się zespół nie dzieliłby sceny z takim szajsem, jak ten który jest prezentowany na Eurowizji".

A KoK to udany zespół, link zbędny. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzycy z Sabatonu na oficjalnym profilu Myspace udostępnili do przesłuchania dwa kawałki z nowego albumu. I mam mieszane uczucia, bo o ile Coat of Arms jest faktycznie dobre, o tyle szykowany na jeden z "killerów" kawałek o Powstaniu Warszawskim (Uprising) trochę mnie zawiódł. Niezły muzycznie, chwytliwa melodia, patetyczny tekst, jednak brakuje mi tego 'czegoś', które dało pałera 40:1. Niemniej płyta zapowiada się świetnie i nie mogę się doczekac 21 maja. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic mówić. Ale po youtube już krążą kawałki Sabatona z najnowszej płyty, i to też są Polskie napisy, dam wam tu przykład.

Youtube Video ->Oryginalne wideo

I tu pytanie, czy te kawałki są aby legalnie na YT ? Bo z nowej płyty, aż roi się na YT tymi kawałkami.

BTW. Ile teraz kosztuje bilet na czerwcowy koncert Sabatona do Wrocławia ? Może pojadę. :)

PS.

Orientuje się ktoś, jaka kapela wykonała remix piosenki. "Down the River" ? Słyszałem rok temu w Zielonej Góry podczas przerwy, i mnie się wkręciło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... Remix "Down The River"? Nie kojarze kawalka. Moze chodzi o cover (bo jesli chodzi o zespol metalowy, to raczej nie remiks) "Proud Mary" Creedence Clearwater Revival w wykonaniu Acid Drinkers? Mial w refrenie "Rolling, rolling, rolling down the river"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonata Arctica była świetna na swoich pierwszych dwóch płytach. Na Winterheart's Guild też fajnie grali, ale słychać, że zmienili brzmienie, natomiast na kolejnych płytach grali tak, że nie potrafiłem tego słuchać :P Choć nie słyszałem ich najnowszego dkonania - The Days of Grays, ale w sumie nie mam zamiaru sprawdzać tej płyty. Choć Tony Kakko udzielił się w jednym utworze zespołu Epica (dokładniej mówiąc to w White Waters ze świetnego albumu Design Your Universe) i słychać, że facet nadal potrafi zaśpiewać jak na pierwszych trzech płytach Sonaty. Ale i tak nie interesują mnie nowe dokonania Sonaty. Postawiłem na nowych płytach SA kreskę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się akurat podoba brzmienie w nowszych albumach. Unia jest dla mnie po prostumiodna.

Chciałbym przypomnieć, że na posty jednolinijkowe krzywo patrzymy. Starczy przeczytać Regulamin Forum. [Tur]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pora odpisać.

Bardzo mnie się spodobał Hammerfall, i szukam jakiejś jeszcze kapeli, która gra tak samo jak HF. Z ich debiutancką płytą OFC muszę się zapoznać. Zna ktoś jeszcze ?

A co do pytania o Folk metalowe, bo kiedyś pytałem. Kojarzy ktoś może kapele śpiewające o piratach ? Wiem że Alestorm było ale czy coś jeszcze ? Wybaczcie za tyle pytań, laikiem jestem jeszcze. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie się spodobał Hammerfall, i szukam jakiejś jeszcze kapeli, która gra tak samo jak HF. Z ich debiutancką płytą OFC muszę się zapoznać. Zna ktoś jeszcze ?
Przede wszystkim to polecam zaznajomić się z płytką Crimsom Thunder oraz Renegade :) A potem, jak będzie jeszcze mało, to z podobnych zespołów bardzo polecam Masterplan a szczególnie MKII. Może ich inne płytki są równie dobre, ale tą tłukłem bardzo długo ;) Świetnie, IMO, się słucha.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piracka tematyka to Swashbuckle, ale to chyba trochę cięższe niż Alestorm.

O wiele cięższe brzmienie niż Alestorm, bo i gatunkowo inne. Swashbuckle to Thrash/Death Metal inspirowany także nieco Napalm Death'em, stąd też krótkie, ale i mocne utwory oraz charakterystyczny growl. Obok tych utworów postawione są również akustyczne utwory, które mogą się kojarzyć z szantami. Więc z jednej strony mocne uderzenie, a z drugiej wesołe akustyczne granie.

***

Piracką tematyką także zajmuje się podobno Running Wild...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HammerFall to zespół, od którego zacząłem słuchać cięższej muzyki, i na którego koncert nadal czekam z wielką niecierpliwością. Mówi się, że ich utworki są do siebie nieco zbyt podobne (zwłaszcza te nowsze), mam jednak wrażenie to po prostu w dużej mierze "najazd dla zasady". Z drugiej strony, hm, sam wolę starsze płyty). Ważne, że świetnie się ich słucha, a na koncertach - z tego co widziałem - po prostu wymiatają. Mogliby łaskawie wymieść i u nas. Poprzedni raz grali w Polsce dobrych paręnaście lat temu.

Piracką tematyką także zajmuje się podobno Running Wild...

Nie "podobno", a "przede wszystkim"! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak samo są podobne do siebie, jak utwory Black Sabbath. Czyli opierają się na tej samej budowie. Najpierw mamy krótkie wprowadzenie, potem zwrotka i refren kilka razy, a w połowie utworu następuje zwolnienie, by potem utwór mógł się spokojnie rozkręcić. Przykłady: Hearts Of Fire, Crismon Thunder.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaba i nudna dlatego, że długa? :P Sorry, ale ja widzę tutaj tylko trzy określenia na ten kawałek bez jakiegoś poparcia... choćby szczątkowego. Poza tym... jak na? Tzn. gdyby grała to inna kapela nie sygnowana marką znanej kapeli to ocena byłaby wyższa? :) Pytam z ciekawości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długa jak na IM? Pomyślmy - "Phantom of the Opera" - 7:05, "Hallowed Be Thy Name" - 7:11, "To Tame a Land"- 7:25, "Rime of the Ancient Mariner" - 13:38, Seventh Son of a Seventh Son - 9:53, Afraid to Shoot Strangers - 6:56, "Fear of the Dark" - 7:16, "Sign of the Cross" - 11:17, "The Unbeliever" - 8:10, "The Angel and the Gambler" - 9:52, "Don't Look to the Eyes of a Stranger" - 8:03, "Dream of Mirrors" - 9:21, The Nomad" - 9:05, "The Thin Line Between Love and Hate" - 8:27, "No More Lies" - 7:21, "Dance of Death" - 8:36, "Paschendale" - 8:28, "Journeyman" - 7:07, "These Colours Don't Run" ? 6:52, "Brighter Than a Thousand Suns" ? 8:46, "The Longest Day" ? 7:47, "The Reincarnation of Benjamin Breeg" ? 7:22, "For the Greater Good of God" ? 9:24, "Lord of Light" ? 7:24, "The Legacy" ? 9:23.

"Eldorado" - 6:49 (rzeczywiście, długa jak na IM)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaba jak na Iron Maiden, gdyby grała to inna kapela w ogóle bym sobie nią nie zawracał głowy. Przecież Alexander the Great, Rime of the Ancient Mariner czy Phantom of the Opera były długie, a są imo jednymi z lepszych utworów. Moim zdaniem piosenka byłaby troszeczkę lepsza gdyby: albo zmniejszyli jej długość ,albo wykorzystali więcej pomysłów.

EDIT: Ciekawe że Opeth potrafi tworzyć piosenki trwające 10 minut i wcale nie są nudne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...