Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Dla lajtowców - heavy, power, gotyk, progresywny

Polecane posty

Ja od niedawna słucham Iron Maiden.

Szczególnie przypadły mi do gustu: "The Longest Day", "When the Wild Wind Blows", " Paschendale" i "Seventh Son of a Seventh Son".

Zna ktoś jesze jakieś dobre kawałki w tych klimatach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był gothic metal, ale na początku lat 90-tych. Teraz ogólnie się przyjęło, że gothic to to samo co symfoniczny metal jak Nightwish. Ale jak dla mnie Gothic Paradise Lost to bardziej death\doom niż gothic metal, przynajmniej jeśli chodzi o wokalistę. Klimat jest totalnie gothicowy.

[media=]

- to też prawdziwe: wolne tempo, arkadyjski klimat, klawisze, niski męski głos i żeński w refrenie. Szkoda, że to co dzisiaj grają to totalnie nijaka muzyka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cholerę tak szufladkujecie zespoły? Co wam to daje? Słucha się chyba muzyki, a nie gatunku :O

Podejrzewam, że znacie Iron Savior? :)

http://www.youtube.com/watch?v=Ir7c2f-P1hk&feature=related

Podobni są strasznie do Blind Guardian ze starszych płyt, zalatuje też Rhapsody i zespołami tego typu, ale są mimo wszystko od nich inni. Przesłuchajcie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna kapela. Słuchaliśmy z bratem Medebora (również świetna kapela doom metalowa, w dodatku ciągle istnieje, koncertują jednak głównie na północy Polski, więc mi trochę nie podrodzę, mieli wydawać jakoś nową płytę) i jakoś w podobnych na youtube trafiliśmy na Sirrah. Szkoda że już nie grają. Jak na polskie standardy dla mnie rewelacja. Doom metal w czystej postaci. Świetny zarówno growl wokalisty jak i momenty czystsze, kobiecy wokal już tak mi nie podszedł (choć zły nie jest). Do tego świetne, bardzo doomowe gitary.

Całość momentami zalatuje lekko Moonspellem, ale jest chyba bardziej od niego mroczna. Aż muszę sobie odświerzyć ich bo dawno nie słuchałem. Dzięki za przypomnienie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, dzięki olbrzymie za dobre słowo, naprawe dużo to dla mnie znaczy :D Gramy to co lubimy i nie mamy zamiaru zbaczać z tej drogi. Zapraszam też na profil na facebooku: http://www.facebook.com/Schaderian Można nas tez znaleźć na muzzo. A jak jesteś bardziej z południowej Polski to zapraszam też na koncerty ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to heavy metal się jeszcze jakoś rozwija? Wiadomo, popyt na death metal i tym podobne gatunki jest największy, ale mimo wszystko dla mnie liczy się pierdzielnięcie z mocą i energią ale bez przesadnego "darcia mordy" i mhroczności. Są jakieś godne polecenia, dość nowe (2000+) zespoły heavy/power tworzące w stylu Paikillera, ewentualnie tego co Ripper zaserwował w Jugulatorze Judaszów? Lubię np. niemiecki zespół Rebellion.

Przy okazji zna ktoś Powergod? Nie jakoś ambitny, ale (przynajmniej dla mnie) dobry zespół powermetalowy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to Kocham Blind Guardian, jedna ballada tegoż zespołu (Finally sing - The Bard's Song...smile_prosty.gif ) zjada wszystkie te pseudoballady Metaliki, ale cóż tu porównywać power i heavy. Brzmienie BG jest nie do opisania, jest niepowtarzalne

Jako próbkę polecam:

  • Majesty -

  • Valhalla -
    - Tak, wklejam wersję live, gdyż BG to jeden z nielicznych zespółów które mogą szczycić się tym że na żywo brzmią lepiej, do tego epilog śpiewany przez ludzi, mmm
  • Mirror Mirror -

A z Ballad

  • A Past And Future Secret -

  • Mistrzowskie The Bard's Song -

  • Curse my Name - Demo -
    - Wklejam wersję demo Curse my name, gdyż jest IMO lepsza

Warto również wspomnieć o genialnym Koncercie, czyli Imaginations Through the looking Glass -

Czekam na wasze opinie o tym zespole smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Blind Guardian to klasa sama w sobie, jak dla nie żadnego słabego czy choćby średniego albumu co w mainstreamowym power metalu jest ewenementem, chyba tylko Symphony X trzyma podobny poziom. Na koncercie niestety nigdy nie byłem, ta Valhalla to rzeczywiście jeden z najlepszych występów na żywo jaki widziałembrawa.gif, mam nadzieję że w przyszłym roku zagrają w Polsce.

W tematyce power metalu mogę polecić zespół Theocracy, jeśli chrześcijańska tematyka tekstów i "cheesness" nie jest problemem to warto posłuchać, dobry power metal z elementami progresywnego i symfonicznego grania:

Twist of Fate:

Mirror of Souls:

New Jerusalem:

W tematyce heavy metalu, to myślę że ktoś kojarzy projekt solowy człowieka wiertarki - Udo Dirkschneidera. Wiele kawałków daje niezłego kopa, warto posłuchac np:

Ride The Storm:

Timebomb:

Cry Soldier Cry:

Animal House: http://www.youtube.com/watch?v=vJHla8b2lUo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że dawno nie było tu nic pisane, odświeżam temat, wtrącając swoje trzy grosze.

Znacie/lubicie rosyjską Arię? Zakładam, że fanom Iron Maiden i tego typu grania nie trzeba ich przedstawiać, ale jako że Aria nie jest w Polsce jakimś szczególnie znanym zespołem, jestem ciekawy czy ktoś tu się wypowie na ich temat. Osobiście uważam, że są kapelą niesamowicie dobrą, a to wrażenie tylko spotęgował ich koncert w warszawskiej Proximie (na supporcie Turbo, co już samo w sobie wiele mówi), na którym pokazali prawdziwą klasę. Stworzyłem niedawno o nich temat w ogólnym dziale muzycznym, ale jakoś nikt się nie kwapił, żeby zabrać głos, więc postanowiłem napisać tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy ktoś Terasbetoni? Polecam osłuchać, bo po pierwszym <lol> spowodowanym językiem, okazuje się że to może nie najambitniejszy, ale jednak solidny zespół. Owszem, kliszowość w ich utworach jest widoczna, czasami mam wrażenie że i recykling riffów im nie obcy, ale w swoim kraju są mega populatni (wiem - byłem - widziałem), tak że nawet doczekali się przeróbek swoich utworów ze zwierzakami (coś a`la Crazy Frog, tylko 100 razy lepsze), a i nawet na eurowizje ich wysłali;)

IMHO najbardziej przebojowy kawałek -

Piosenka z eurowizji -

Mój faworyt -

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ludki tutaj wspominali o Hammerfall, Edguyu, Dragonforce czy Stratovarius. To nie jest metal, to takie disco polo wygrane na gitarze elektrycznej. Może wpadać w ucho, ale w taki sam sposób w jaki wpada disco polo. Pisanie o tych zespołach jako o true metalu to nadużycie. Hammerfall - "templariusze heavy metalu" jak się ogłaszali. Ugrzecznione granie, słaby głos wokalisty w ogóle nie pasujący do metalu. Reszta tak samo: wokaliści pomylili gatunek muzyki jaki powinni śpiewać. Dobrze, że nikt nie wspomniał o Majesty jako przykład takie true metalowej kapeli, ocierającej się o Manowar, bo by mi już całkiem ręce odpadły i nie mógłbym nigdzie pracować. Nie ta liga!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z okazji premiery nadchodzącego Wiedźmina 3 chciałbym rozpocząć dyskusję na temat gatunku myzyki jakiej w niej użyto.

Z folk-metalem spotkałem się przy okazji pierwszego zwiastuna Wiedźmina 3 i od razu gatunek przypadł mi do gustu- połączenie słowiańskich pieśni/ballad z ciężkim brzmieniem metalowego świata to coś dla tych, którzy przepadają za słowiańskimi rytmami, jak i dla tych, którzy nie przepadają za heavy-metalem lub blach/death metalem.

Można użyć porównania "coś dla tych , którzy nie lubią ostrej papryczki chili a przepadają za zwykłą"

To tyle jak na moje odczucia do tej pory, obecnie słucham jakiejś stacji nastawionej na folk-metal na last.fm. Będę szukał dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie. Słyszał ktoś z Was o zespole Catch 22? Kiedyś kupiłem Hardrockera i dodali do niego płytkę "Awakened Through Time" tej kapeli. Świetna muzyka, ale jest pewien problem. Nigdzie nie mogę dostać ich płyt. Ba! Trzeba się mocno naszukać, żeby cokolwiek o nich poczytać, albo posłuchać.

Istnieje aktualnie inny zespół o tej samej nazwie, a o "metalowym" Catch 22 internet milczy... Nigdzie - Amazon, e-bay, nie ważne, nigdzie nie ma ich krążków...

Na prawdę strasznie mi zależy na zdobyciu ich muzyki, więc świetnie by było, gdyby ktoś pomógl mi w poszukiwaniach. smile_prosty.gif

Dla wzrokowców przykładowe okładki:

Awakened%20Through%20Time.jpg

16740.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...