Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Dla lajtowców - heavy, power, gotyk, progresywny

Polecane posty

Jakimś wielkim tró metalem nie jestem, ale jest to jeden zmoich ulubionych gatunków. Lubię Iron Maiden (chyba ulubiony zespół w ogóle), Black Album Metalliki i całą twórczość Megadeth (niby thrash ale nie tylko). Słucham też oldskulowego heavy typu Deep Purple (niektóre płyty) i Black Sabbath z innym wokalistą niż Ozzy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno w newsach pojawilo sie info o powstajacym soundtracku do gry God of War III.

Oto kawalek kapeli Dream Theater

Najbrutalniejsza rzecz w ich dorobku.

Pozdrawiam antyfanow DT. Tak, tak wiemy, przeciez oni tak naprawde nie potrafia grac, a Petrucci nawet nie wie jak trzymac gitare.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz - tematy tworzą moderatorzy a dwa - jeśli mowa o progresie to rozmawiamy o nim tutaj :-) Temat przeniosłem.

A co do samego kawałka... niezłe nawet, nawet bardzo. Na pewno klimatyczne i pasuje do brutalności całej gry a jednocześnie nie jest totalną death/black metalową młócką co daje naprawdę porządny efekt :D Ciekawe czy inne kawałki z OST będą równie dobre...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, no i jeszcze panie o ile tu bywają ? :P

Poszukuje jakiś innych kapel power metalowych, nie musi być coś na wzór Sabatona, ale też żeby grali tak fajnie jak wspomniana kapela. Ostatnio bardzo wciągnął mnie power metal, a folk metal to po całości totalnie gniecie. :) Muszę przesłuchać Alestorm końcu i pytanie. Czy zespół Equilibrium zalicza się do folk metalowych ? Czy to może coś innego. A i jeszcze jedna prośba.

Jak możecie, to podajcie listę przez was, uważanych dobrych kapel folk i power metalowych. Z góry dziękuje. :)

A do rzeczy. Panowie, wiecie że Sabaton wydaje w maju nową płytę ? I tu pytanie. Jedzie ktoś w Listopadzie do Łodzi na koncert ? :) Bo ja niestety ale do Warszawy w czerwcu nie pojadę, napięty harmonogram. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folk metal? Wypróbuj Agalloch. Panowie pochodzą z USA, ale brzmienie mają jak rasowi Skandynawowie - zimne, mroczne i Thor wie jakie jeszcze. Także trza pamiętać, że nie jest to folk w stylu Korpiklaani. ;] Agalloch raczej łączy gatunki, ale zainteresować się warto.

A tutaj próbka ich możliwości:

http://www.youtube.com/watch?v=PuPz7cMD3qs

Jak widać jest zróżnicowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy inne kawałki z OST będą równie dobre...

To nie jest OST. Płytka "Blood & Metal" to zbiór kawałków inspirowanych God of War dodawana do edycji kolekcjonerskiej. Te utwory nie pojawiają się w grze. Słyszałem już wszystkie te numery i klimatycznie najbardziej chyba do God of War pasuje "Shattering the Skies Above" Trivium. Killswitch Engage też się wpasował, za to np. Opeth zrobił akustyczną balladę, która według mnie pasuje do GoW jak pięść do nosa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spriggs

Folk metal? Polecam szczególnie jeden. Polski zespół, mało znany, a naprawdę warto się nimi zainteresować.

Radogost - "Dwa hektary żywego lasu"

Mają jeszcze jeden album, ale nie pamiętam teraz jego nazwy.

Natomiast "Dwa hektary..." można za darmo i legalnie ściągnąć ze strony www.jamento.com/pl, tylko musisz sobie go tam znaleźć, ale dzięki wyszukiwarce nie powinieneś mieć problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje jakiś innych kapel power metalowych
O, chłopie... Power metal to jest to, IMHO, gdy ktoś chce zacząć swoją przygodę z tym genialnym gatunkiem muzycznym :D To jedziemy: HammerFall, Helloween, Blind Guardian, Stratovarius, Primal Fear :D Jedziesz w YouTube'a i zapodajesz sobie oficjalne klipy. A jeszcze z innych kapel must hear to polecam tobie - jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś - Iron Maiden oraz Judas Priest. IMHO, koniecznie się zapoznać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmn... jak mowa o Power Metalu, to ja polecam amerykański Zandelle. Spokojnie... to nie jest tam power metal z przesłodzonymi wokalizami i nafaszerowaną muzyką symfonicznymi samplami lub wstawkami. Mógłbym powiedzieć, że to jakiś thrash albo speed metal ze względu na szybkie tempa utworów (i ta podwójna stopa czasami). Ale zespół określa się mianem Power Metal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, kolejna sprawa.

Ostatnio na youtube, poszukiwałem jakiś fajnych kapel i spodobała mnie się ta piosenka.

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Muszę przyznać że, Hammerfall daje czadu i tu pytanie. Czy mają jeszcze jakieś dobre utwory poza podanym na górze ? ;) No i prosiłbym o opinie na temat tego zespołu. :P Jeśli pomyliłem temat lub rodzaj muzyki jaką gra Hammerfall, to wybaczcie. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem pare postów w temacie i z żalem stwierdziłem, że według niektórych Lordi, to kicz i kał... Nie wiem jak bardzo znają oni ten zespół, ale jeśli przesłuchali tylko "Hard rock hellalujah", to w ogóle nie powinni się wypowiadać na ich temat. Mają świetne utwory takie jak np.

- Blood Red Sandman,

- The Night of the loving dead,

- Shotgun divorce,

- would you like a monsterman?,

- rock the hell outta you,

i tak dalej. Wam może się nie podobać, ale moje zdanie jest takie, że Lordi ma największy potencjał i umiejętności na Hard rockowej scenie. Na szacunek zasługuje Jussi Sydanmaa (gitara elektryczna) i Sampsa Astala (perkusja i inne instrumenty bębnowe) są na prawdę świetni w tym co robią :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat Lordi ostatnio słuchałem dwie ostatnie płyty Deadache oraz The Acrocalypse i po tym przesłuchaniu muszę przyznać, że Lordi gra kawał solidnego hard rocka/heavy metalu. Ludzie pewnie na Lordi mówią, że to kał, bo ten zespół jest zbytnio przereklamowany, a szczególnie dzięki wygranej piosenki na eurowizji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się akurat "Hard rock hellalujah" bardzo podobało. Fajna piosenka. Lordi może nie uwielbiam, ale fajnie czasem sobie ich posłuchać. Grają dobrą muzę. Blood Red Sandman też zajefajne. Wolę Metallikę, lecz Lordi też są nieźli. A to, że wygrali na Eurowizji, to wcale nie umniejsza ich muzyce. Cały czas dobrze czasem ich posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordi to ciekawa kapela. Na tyle ciekawa, że aż się dziwię, że swojego tematu nie ma. Znam ich od sporego czasu. Pamiętam, że na niemieckiej VIVA Zwei często ich teledyski puszczali (chociaż wtedy to już penie była VIVA +). Sam mam ich tylko jeden krążek - The Arockalypse. To są całkowicie nie moje klimaty, ale nic nie poradzę, że niesamowicie mi się ich muzyka podoba. Dobra, hard rockowa kapela, z ciekawym poczuciem humoru. A że inni twierdzą, że kał? I co z tego? Od kiedy to inni mogą mi mówić, co jest dobre a co nie? Człowieku jeden z drugim - macie swoje gusta, to trzymajcie się ich. Amen :).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się akurat "Hard rock hellalujah" bardzo podobało. Fajna piosenka. Lordi może nie uwielbiam, ale fajnie czasem sobie ich posłuchać. Grają dobrą muzę. Blood Red Sandman też zajefajne. Wolę Metallikę, lecz Lordi też są nieźli. A to, że wygrali na Eurowizji, to wcale nie umniejsza ich muzyce. Cały czas dobrze czasem ich posłuchać.

Wygranie Eurowizji to ich największy sukces, i wg. Mnie wygrali ją całkiem zasłużenie. Ok, Hard rock... nie jest ich najlepszą piosenką ( co nie oznacza, że słabą!) ale na tle tych innych utworych z Eurowizji wypadli co najmniej pozytywnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...