Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Uwagi i pytania do moderatorów III

Polecane posty

Tym razem nie będę ani nikogo/niczego krytykował, ani też zadawał zbyt dociekliwych pytań - a kablował o_O (no cóż, zawsze musi być ten pierwszy raz).

Otóż, wydaje mi się, że ksywka tego użytkownika jest co najmniej, dość kontrowersyjna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie dostałem zaproszenie tutaj z tematu "Forumowicze o sobie". Nie zamierzałem pisać, bo to robienie z igły wideł, ale jednak chciałbym wyjaśnić kilka spraw.

Dla niewtajemniczonych: napisałem tam dość kontrowersyjną opinię mówiącą, że nie obchodzą mnie losy ludzi z krajów III świata (nie mówiłem co prawda o sobie, ale mogę się podpisać pod tą opinią). Na swoje nieszczęście ubrałem tę wypowiedź w faktycznie trochę chamski język i kilka słówek typu "lol", czy "no offence" godnych niezłych trolli internetowych. Dostałem za to bardzo niesympatyczne, choć z pełnym zachowaniem kultury, upomnienie, na co strzeliłem trochę focha (nie dlatego, że się obraziłem, ale ze względu na pewną niesprawiedliwość, dalej dokładniej opiszę o co mi chodzi) i na tym by się tak naprawdę skończyło, ale potem nizołka napisała dość długi post na który chciałbym odpowiedzieć tutaj, żeby faktycznie nie robić offtopicu:

Ponieważ zmieniłeś treść swojego posta po moim dopisku (nie wiem, czy w nadziei na to, że nikt tego nie zauważy?)

Skasowałem drugą część mojego posta, bo uznałem ją za pełną pretensji, które nikogo nie obchodzą, zachowałem się jak dziecko skarżące się mamie na kolegę, który sypnął mu piachem w oczy w piaskownicy. Potem ty edytowałaś mojego posta i skasowana część wróciła, więc postanowiłem ją skasować z powrotem, skoro i tak nie było jej przed twoją edycją. Ja mam czyste intencje, a znowu robi się ze mnie tego złego :) Poza tym ja bardzo często edytuję swoje posty - a bo tu zauważę błąd ortograficzny, tu chcę coś jeszcze dopisać itp.

I osobiście nie widzę honoru w obrażaniu się za to, że ktoś ci zwraca uwagę na - jak sam potwierdziłeś - prostacką wypowiedź/chamski język, tym bardziej, że pisząc swojego posta byłeś świadomy tego, że stąpasz po cienkiej linii.

Ja wcale się nie obrażam na zwracanie mi uwagi, po prostu nie spodobał mi się ton twojego upomnienia. Skoro wymagacie od użytkowników 100% poprawności politycznej, to sami bądźcie wobec nich w porządku - grzecznie zwracajcie uwagę i wyciągajcie ewentualne konsekwencje. Ja za to dostałem niecierpiący sprzeciwu rozkaz oraz dowiedziałem się, że moja wypowiedź była prostacka i bezsensowna, chociaż nie dowiedziałem się już czemu.

Nie wiem też, co chcesz osiągnąć pisząc uwagi takie jak 'chyba, że ktoś poczuje się urażony faktycznie nieco zbyt chamskim językiem, w takim razie cho no się przytul, możesz się wypłakać' - obrażanie pozostałych forumowiczów nie jest mile widziane na forum dyskusyjnym.

W takim razie już wyjaśniam: nawet użytkownik do którego bezpośrednio kierowałem swoją wypowiedź mógł normalnie mi odpowiedzieć, więc nie wiem o co ta cała afera.

Tak swoją drogą to dalej podtrzymuję opinię dotyczącą ludzi z krajów III świata. Nie ze względu na jakąś mizantropię, ksenofobię, czy też rasizm (pewnie mnie o to podejrzewaliście, co? :wink:) - po prostu są to dla mnie problemy tak niesamowicie odległe, że nie potrafię naprawdę, a nie na pokaz, się tym przejmować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie dostałem zaproszenie tutaj z tematu "Forumowicze o sobie".
Dwukrotnie - raz po tym, jak napisałeś offtopikującego posta z krytyką pracy 'jakichś' moderatorów i drugi raz, jak zmieniłeś tę treść, już po moim dopisku.

Ja za to dostałem niecierpiący sprzeciwu rozkaz oraz dowiedziałem się, że moja wypowiedź była prostacka i bezsensowna, chociaż nie dowiedziałem się już czemu.
Po pierwsze - nie było żadnego niecierpiącego sprzeciwu rozkazu, tylko moja uwaga:

Nie chcę więcej znaleźć w twoich postach takiego sposobu wyrażania się jak 'randomowe czarnuszki'. I ty też nie chcesz, żebym je znalazła.

Nie udawaj także, że nie wiesz, czemu twoja wypowiedź została uznana za pozbawioną sensu, bo świadomie trollowałeś (podkreślenia moje):

No po prostu lol. No offence, ale czegoś tak głupiego to dawno nie słyszałem. Co to jest w ogóle za pocieszenie, że jakieś biedne dzieci w Afryce mają gorzej ode mnie? Ktoś nie radzi sobie z niczym, świat wali mu się na głowę i ma się pocieszać tym, że on przynajmniej ma co jeść, a jakieś randomowe czarnuszki głodują? To są problemy, które takiej osoby w ogóle nie dotyczą i nawet nie obchodzą. Nie wiem jak wielką empatią trzeba się odznaczać, żeby naprawdę (naprawdę, a nie na pokaz) się tym przejmować. Brzmi to brutalnie i może się nie podobać, ale taka jest prawda. Poza tym wcale bym nie powiedział, że ludzie z krajów III świata mają tak znowu strasznie gorzej od osoby cierpiącej na prawdziwy Weltschmerz (nie mówimy tu oczywiście o zwykłym użalaniu się nad sobą). Czekam na pełne oburzenia głosy i dopiero potem to uargumentuję :trollface:

Naszym celem nie jest żadne uwrażliwianie ludzi - ale zwracanie uwagi, kiedy stąpa się po cienkiej linii między wyrażaniem swojej opinii, a niesmacznym trollowaniem, już tak. Tym bardziej, że niejednokrotnie zdarzało ci się pisać 'nagradzane' już przez nas obraźliwe treści.

Następnie - w swoim poście poniżej już w ogóle nie rozmawiałeś o niczym związanym z FoSem, tylko zacząłeś skarżyć na moderatorów - nie podając ani tego, co tak faktycznie przeskrobali, ani też kto niby miał to zrobić. A takie rzucanie niejasnych oskarżeń jest bardzo źle widziane. I pozbawione sensu, bo jeśli naprawdę uważasz za niewłaściwe jakieś zachowanie, to powiedziałbyś to wprost, a my moglibyśmy dojść do tego, czy rzeczywiście jakiś/jacyś moderatorzy przeginają i moglibyśmy to zmienić. A tak to brzmi jak typowa zagrywka polityczna 'ja wiem, że wielu czołowych polityków partii X bierze łapówki, i to duże, ale nie powiem, którzy i jakie'. A potem zastąpiłeś ten tekst innym.

W takim razie już wyjaśniam: nawet użytkownik do którego bezpośrednio kierowałem swoją wypowiedź mógł normalnie mi odpowiedzieć, więc nie wiem o co ta cała afera.
Bo do szczęścia nam wystarczy, jeśli użytkownicy pilnują przestrzegania regulaminu w swoich postach - zwracanie uwagi to obowiązek moderatora (chociaż oczywiście - jesteśmy wdzięczni, jeśli ktoś w odpowiednich sytuacjach potrafi zgłosić naruszenie regulaminu etc), my zwracamy uwagę 'z urzędu'. Na tej samej zasadzie - jeśli miałbyś na forum kumpla, do którego wyrażałbyś się w sposób wulgarny - bo np. tak macie w zwyczaju - to nas nie obchodziłoby, że forumowicz się nie obraził, i tak zostałoby to ukarane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiedziałem, że coś takiego jest, więc z ciekawości sprawdziłem. No i natknąłem się na grupę Poczekalnia. Można wiedzieć cóż to jest?

@down: Pewnie masz rację. Cóż, rejestrowałem się tutaj całe 6 lat temu, więc zapomniałem, że trzeba było konto aktywować. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że są to userzy, którzy nie aktywowali swojego konta przez kliknięcie linka w mailu na samym początku zabawy z forum ;)

@Moderatorzy - sorki, więcej roboty wam już nie odbieram :P

Zostaje Ci wybaczone, bo odpowiedzi dobrej udzieliłeś :-)

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie było juz 25182030202 razy, ale topić ma 300stron i II części, więc..

Dlaczego SMG łamiący w co(ze spacją sie to pisze?)drugim poście zasady forum(cytowanie :D) nie dostał jeszcze osta? Ja rozumiem, ze są równi i równiejsi, ale czy najpopularniejszy użytkownik/moderator/admin/redaktor nie powinien świecić dobrym przykładem ? Wiem, ze często musi odpowiadać na masę pytań i cytowanie ułatwia mu sprawę, ale często zdarzają sie jednolinijkowe odpowiedzi, na post wyżej. Oczywiście cały post i tak jest zamieszczony jako cytat..

I jeszcze kwestia wulgaryzmow. Dlaczego napisanie +*^+^%###?$??##%* jest niedozwolone? Przecież to nie ma sensu. Rozumiem, ze ku*** może kogoś razić, ale same znaczki? Każdy to sobie zinterpretuje jak chce. Na takiej samej zasadzie mozna zabronić pisania litery "K" bo "napisał krowa, a i tak wszyscy wiemy co miał na myśli..". Swoją drogą jest przecież ta :klnie: emotka. Dlaczego @&#*+ z buźką nie jest wulgarne, a bez buźki już tak?

@problem Vantage'a. Nie jestem specem od regulaminów, ale czy tutaj http://forum.cdaction.pl/Sposoby-odwolywan...ow-t106549.html

w akapicie o multikontach nie jest napisane, ze multikonto jest tolerowanie jeśli zostało założone w celu komunikacji z adminem w sprawie poważnego problemu i nie ma możliwości innego skontaktowania sie z moderacją? A właśnie taką sytuacje tu widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego SMG łamiący w co(ze spacją sie to pisze?)drugim poście zasady forum(cytowanie biggrin_prosty.gif) nie dostał jeszcze osta? Ja rozumiem, ze są równi i równiejsi, ale czy najpopularniejszy użytkownik/moderator/admin/redaktor nie powinien świecić dobrym przykładem ? Wiem, ze często musi odpowiadać na masę pytań i cytowanie ułatwia mu sprawę, ale często zdarzają sie jednolinijkowe odpowiedzi, na post wyżej. Oczywiście cały post i tak jest zamieszczony jako cytat..

To jego forum, może pisać nawet pismem pokemoniastym i niewidzialnym tuszem, a będziemy musieli to zaakceptować.

I jeszcze kwestia wulgaryzmow. Dlaczego napisanie +*^+^%###?$??##%* jest niedozwolone? Przecież to nie ma sensu. Rozumiem, ze ku*** może kogoś razić, ale same znaczki? Każdy to sobie zinterpretuje jak chce. Na takiej samej zasadzie mozna zabronić pisania litery "K" bo "napisał krowa, a i tak wszyscy wiemy co miał na myśli..". Swoją drogą jest przecież ta klnie.gif emotka. Dlaczego @&#*+ z buźką nie jest wulgarne, a bez buźki już tak?

Hm nie wiem. Tępione będą wszelkie ku**** i ch***, a nawet $!@$% Ci w %#$@$ itp. Jednak jak ktoś użyje emotki bądź rzuci "!@#$%" to nie widzę przeszkód. Jeśli były gdzieś interwencje moderatorskie przy tych drugich przypadkach to należy zgłosić, a postaram się o doinformowanie kadry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam sobie usera, który pisał "k :klnie: " to też jest niedozwolone, bo przecież średnio rozgarnięty człowiek domyśli się, o co mu chodzi.

A sprawa Vantage'a została już zamknięta, więc proszę nie pouczać moderatorów, co jest dozwolone, a co nie.

EDIT:

Uściślę sprawę multikonta: W zasadach odwoływania się jest wyraźnie napisane, że można założyć drugie konto do zgłaszania problemów z forum, a nie kwestionowania decyzji moderatorów - od tego są trzy sposoby wymienione w punkcie drugim. Chociaż, w pewnych okolicznościach możemy spojrzeć przez palce na utworzenie multikonta w celu odwołania się od decyzji moderatora... Aczkolwiek nie jest to sytuacja, w której ktoś dostał urlop na jedynie kilka dni... Po to spisaliśmy te zasady, aby gość zrobił jedną rzecz i spokojnie czekał. Poza tym są nawet dwa konta e-mail - jedno, obsługiwane przez naszych adminów, ale jeśli komuś mało to może napisać bezpośrednio do Ghosta, który zawsze odpowiada na wiadomości na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiążę jeszcze raz (bo kiedyś, daawno temu alarmowałem o tym jednego z moderatorów) do w miarę regularnego "działania" (a raczej jego braku w ostatnich tygodniach) w temacie "Opinie o kupujących i sprzedających". Rozumiem, że wies.niakowi może być ciężko ogarniać to wszystko samemu, każdy ma przecież własne życie prywatne o ograniczony czas wolny. Temat ten ma jednak dość duże znaczenie dla przeprowadzanych poprzez forum transakcji, który jest de facto coraz więcej. Nie byłoby lepiej odciążyć admina i zlecić któremuś moderatorowi opiekę nad działem/tematem? Jakiś rok czy półtora temu pisałem na dokładnie ten sam temat do Stillborna, ale cała sprawa po pewnym czasie rozeszła się po kościach. Jeszcze niedawno "Opinie o kupujących i sprzedających" był w miarę na bieżąco monitorowany, ostatnio jednak znów przybyło "gołych", nieodnotowanych postów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym są nawet dwa konta e-mail - jedno, obsługiwane przez naszych adminów, ale jeśli komuś mało to może napisać bezpośrednio do Ghosta, który zawsze odpowiada na wiadomości na ten temat.

W takim razie mam parę uwag na temat odwoływania się, bo dalej czegoś nie rozumiem, a podobno jestem inteligentny:

- Co mam zrobić w sytuacji, gdy mam czasowo zablokowane konto, a e-mail nie dochodzi? Mówisz o procedurze odwołania i dobrze, ale chyba żeby ją wszcząć to trzeba najpierw się odwołać, a jak się odwołać, skoro nie ma kontaktu? Czego nie zrozumiałem?

- Co z tego, że blokada była nałożona na ograniczoną liczbę dni? Przecież w przypadku niesłusznie wystawionej blokady powinna istnieć możliwość odwołania się od zaraz? Co zrobić w sytuacji, w której blokada jest na trzy miesiące? Wtedy założenie drugiego konta do odwołania się jest już dopuszczalne? Brak tu konsekwencji, bo z jednej strony możecie na to spojrzeć przez palce, ale z drugiej jest to techniczno-regulaminowo niedozwolone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Holy - "patrzeć przez palce" na multikonto w takim sensie, że nie wystawimy ostrzeżenia, ale dana osoba swoje do słuchu usłyszy i zostanie jej przyobiecany ost następnym razem. Zostanie uświadomiona po prostu. Zresztą jak napisze z tego konta choćby jednego posta, to ostrzeżenie dostaje bezwarunkowo. Poza tym - raczej nie dajemy urlopów na 3 miesiące.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewne pytanie, otóż szukałem tego w FAQ i nie znalazłem. Po jakim czasie nieobecności na forum konto może zostać skasowane? I czy przez obecność rozumie się pisanie postów czy też samo logowanie? Tak się jakoś dziś obudziłem i sprawa nie daje mi spokoju hehe. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zapytałem ponieważ niektóre fora stosują taką praktykę na przyklad ktoś zarejstrował się dajmy na to w 2005 napisał tylko kilka- kilkanaście postów powiedzmy do teraz i chyba aby nie obciążać swojej bazy danych kasują konta takich użytkowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...