Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Uwagi i pytania do moderatorów III

Polecane posty

Chwila zabawy i jest:

http://www57.zippyshare.com/v/74613089/file.html - lista założonych w tym roku tematów w dziale Filmy, gotowa do skopiowania i wrzucenia do odpowiedniego topicu.

http://www60.zippyshare.com/v/42751881/file.html - a tutaj lista powstałych tematów serialowych.

Kiedy któryś z opiekunów działu znajdzie chwilkę, będzie miał łatwiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że kiedyś już podobna sprawa była rozpatrywana, ale nie pamiętam jej finału - jak na forum traktowane są fanowskie modyfikacje do gier? Co gdybym chciał podzielić się własnoręcznie zrobioną "przeróbką" do strategii, której scena moderska jest dość mocno rozwinięta. Producent gry sam wspiera tego typu zabawy, choćby przez miejsce na swoim oficjalnym forum dyskusyjnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci sami wspierają ludzi, którzy robią modyfikacje do gier - to tylko przedłuża ich żywotność, zwiększa popularność, etc. Dlatego też osobiście nie widzę problemów przeciwko dzieleniu się własnoręcznie stworzonym modem do dowolnej gry. Rzecz jasna - modyfikacja, a nie cheaty, bo ta kwestia została wyjaśniona parę postów wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam użyć wyszukiwarkę :-)

Ekhm, nie rozumiem. Możesz jaśniej?

nie śmiać się proszę z mojej dysmózgii, nie ogarniam dziś...

EDIT

Ahaa, tą wyszukiwarkę. Sądziłem, że chodzi o tą na górze strony. :)

Never mind, dzięki, już ogarniam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w newsie taki oto komentarz, za który otrzymałem 3-dniowy urlop (a więc i z automatu ostrzeżenie, o które to najbardziej mi się rozchodzi):

@ Krax - nie wiem jak pustym i naiwnym trzeba być, by sądzić, że ustawa pełna dziur (ACTA) oznaczająca totalną inwigilację internauty i liczne nadużycia oraz zakończenie pełne dziur (ME3) o którym już mi się pisać nie chce są OK... ile tej głupoty szerzy się na naszej planecie....

Synonimy określenia ?pusty człowiek?: http://krzyzowka.net/definicja-do-krzyzowk...beztroski-pusty

?Lekkomyślny, beztroski.?

Synonim określenia ?naiwny?: http://pl.wiktionary.org/wiki/naiwny

?Łatwowierny?. Oba określenia nie są obelżywe lub obraźliwe i nie chciałbym, aby fałszywie je interpretowano. Ani nie nadinterpretowywano mojej wypowiedzi, np. ?pewnie pisząc to miał na myśli to, że?. ??. Nikt w mojej głowie przecież nie siedzi i takie przypuszczenia nie powinny być wiążące w osądzie. To pewność (albo stan jej bliski), a nie przypuszczenia decydują o werdykcie. Bardzo nie lubię generalizowania (?nieładnie pisze, to pewnie troll? / ?Polak, to pewnie złodziej i pijaczyna?) i wrzucania wszystkich do jednego worka, a niestety często tego doświadczam. Zbyt często.

Aha: nawet, jeżeli się myliłem i dla Kraxa ACTA jak i ending podanej gry nie są OK, to chyba nie znaczy, że zrobiłem coś złego? Nikogo w tym komentarzu nie oskarżam, a to, że mogłem wyciągnąć złe wnioski? jestem tylko człowiekiem. I jestem przekonany, że wręczając mi ?nagrodę? również inny człowiek popełnił błąd. Zdarza się i ja to rozumiem.

Dalej: ?ile tej głupoty szerzy się na naszej planecie?. Zwrot skierowany odgórnie do ogółu pewnej grupy osób, które generalizują, uważają, że wszyscy są łasi na pieniądze (dla mnie niezbyt sprawiedliwe określenie, stąd i mój komentarz ? znam wiele osób dla których pieniądze nie są najważniejszą rzeczą na świecie, a i nie wszystkie firmy są tak łase na zdzieranie z klientów grubych pieniędzy), nie zaś do konkretnej osoby. Przyjmijmy jednak, że moderacja uznała to za zwrot obraźliwy. Rozumiem więc, że za określenie kogoś pośrednio ?głupim? dostaje się urlop i 20% do licznika ostrzeżeń, zaś za określenie kogoś ?debilem? już nie. Ciekawe. Proszę:

http://i.imgur.com/H1s35.png

Pewnie natrafiłem na takiego moderatora, który ?się nie patyczkuje? (wedle słownika nie jest to zwrot obraźliwy, to tak gwoli uprzedzenia), tylko wlepia ?nagrody? jak leci, nie wgłębiając się w przedmiot sprawy i nie dając mi żadnej szansy na wyjaśnienie. Jeśli moderacja chce być tak dokładna w egzekwowaniu kary, to albo karacie wszystkich, albo nikogo (rozumiem, że nie wszystkich ?wyłapiecie?, ale mimo to nie wszyscy ?sprawdzeni? otrzymują kary, choć wedle mojego przypadku powinni). Tamten komentarz został jedynie usunięty (być może autor dostał PW z upomnieniem, ale to i tak nic przy moim ostrzeżeniu, a przecież mi daleko do trolla czy perfidnego chama, który za zadanie ma sobie obrażać innych). W moim przypadku nie była to również recydywa.

Szkoda, że przy mnie zastosowano tą znacznie surowszą wersję kary. Czasem odnoszę wrażenie, że niektórym osobom wręcz sprawia przyjemność przyznawanie komuś ostrzeżenia. Albo ktoś się na mnie uwziął? Przepraszam, czy ja tu komuś podpadłem? Jak bagatela 6 lat jestem na forum, tak chyba żadnych wrogów wśród moderacji sobie nie zrobiłem. Albo nic o tym nie wiem? Staram się nie robić sobie złej opinii, za dużo tu mam znajomych, zbyt dobrego bloga prowadzę (nawet felieton na stronie głównej się znalazł mojego autorstwa) i zbyt dużo użytkowników tu sobie moją osobę ceni, bym robił z siebie błazna i wystawiał się na pośmiewisko. Jestem dorosłym człowiekiem (psychicznie też, oczywiście), zdaję sobie sprawę z tych wszystkich rzeczy, ale nie dajmy się zwariować.

Zastanówmy się: skaczemy sobie do gardeł, czy pomagamy w potrzebie? Dlaczego moje 20% równa się 20% innego delikwenta, który np. zrównał użytkownika z błotem rzucając obelgi na prawo i lewo? Dłuższy urlop? W zasadzie to dla mnie niewielka różnica, bo to wpis w logu i tak jest wiążący. Urlop minie, wpis w logu już nie. A wpis w logu typu ?obrażanie użytkownika? może być różnie interpretowany w przyszłości, w efekcie czego ?głupek? (określenie pośrednie, co cały czas podkreślam) od ?debila? czy ?<tu wstaw obelgę perfidnego chama i prostaka>? nie różni się dla was niczym.

Tak po prawdzie, to boję się teraz nazwać kogoś ?pajacem / błaznem?, bo a nuż dostanę za to kolejny urlop i ostrzeżenie? Odechciewa się człowiekowi w ogóle uczestniczyć w życiu forum, co mnie boli. Jak ja bym sobie najmniejszą uwagę do serca brał, to regularnie zgłaszałbym ?obraźliwe? komentarze czy posty. Tylko po co? Chyba nie na tym życie polega, by stać z lornetką i wręczać mandaty za przejście metr od pasów?

Nie można cały czas patrzeć na świat przez pryzmat paragrafów. Jesteśmy chyba ludźmi, mamy sumienie, a nie komputerami które myślą zerojedynkowo (przypadek taki to a taki kwalifikuje się do urlopu, następny!)?

Z góry dziękuję za profesjonalne podejście do sprawy i przykro mi, że z tak błahego powodu musiałem pół dnia tracić na szczegółowe wyjaśnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vantage

Jeżeli za to co napisałeś dostałeś dostałeś paru dniowy urlop i wpis to... rzeczywiście trochę dziwne.

Ja osobiście na żadnego użytkownika ani moderatora ( fakt, że rzadziej niż innym ale też zdarzają się im wpadki ale przecież wszyscy jesteśmy ludźmi i takie coś jest w naszej naturze, nie da rady tego zmienić :)) nigdy nie kabluję bo to dla mnie trochę... dziecinne, no i po prostu mi się nie chce (taki leń ze mnie :P)

Ale mimo wszystko uważam, że moderator trochę przesadził. To co ty podałeś w screenie to naprawdę mała rzecz, często w komentarzach czytałem gorsze rzeczy i nikt nikogo nawet nie upomniał mimo iż jeden z moderatorów napisał nawet komantarz pod newsem ale nie wspomniał nic o bardziej kulturalnym dyskutowaniu czy uspokojeniu się, przy akcjach które obserwuję nie raz tutaj twoje przewinienie to błahostka, choć mimo wszystko mogłeś napisać to trochę bardziej tolerancyjnie jednak uważam, że słowne ostrzeżenie by wystarczyło. Gdybyś powtórzył to jeszcze parę razy to wtedy ok, moderator mógłby się wkurzyć ale tak to wydaje mi się, że przesadził (o ile piszesz prawdę rzecz jasna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa Vantage'a czeka na ostateczną decyzję Ghosta. Dlatego proszę odpuścić sobie komentowanie postawy forumowicza, jak i moderatorów.

Poza tym komentarze do newsów to dziwny stwór, więc sprawa nie jest taka prosta - ludzie często nie zauważają ostrzeżeń, więc trzeba się uciekać do urlopów. Zresztą - głównym narzędziem działania jest kasowanie postów, dlatego chyba suteq za przytoczony wpis nie został nagrodzony. Na właściwym forum zarobiłby soczyste ostrzeżenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pomysły na tematy. Wolę się zapytać czy czasem takie już nie istnieją i co o tym sądzi moderacja.

Pierwszy dotyczyłby dyskusji na temat machinim i różnych innych tworów nagranych za pomocą jakiejś gry (Gothic, Garry's Mod, etc.). Oczywiście, jeśli takiego jeszcze nie ma.

Drugi byłby od dyskusji nt. amatorskich filmów krótko- i pełnometrażowych umieszczonych w uniwersach jakichś gier, a pierwszy post (w tym przypadku mój) byłby spisem alfabetycznym (alfabetycznie tytuły gier i poniżej również alfabetycznie wszystkie dot. go filmy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...0&start=280

I wydaje mi się, że machinimy (dobrze napisałem? oO) też są pod to podciągnięte.

EDIT:

Ach, moje pośpieszne czytanie wychodzi mi bokiem - w końcu chodzi o filmy stworzone nie tylko przez forumowiczów. Wydaje się, że taki temat nie istnieje i popieram utworzenie takowego, gdyż w internecie trafią się nie raz naprawdę niezłe perełki, jak np. krótkometrażowy fanowski filmy osadzony w realiach Fallouta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Suteq

Skoro już tu jestem... Wydaje mi się, że nie chodzi o zwykłe kody do rozgrywki single player, a o wszelkiego rodzaju H4x0rY do gier w multi, jak np. wallhacki, boty etc.

Ale w sumie niech lepiej jakiś moderator się wypowie, bo mogę się mylić - szczególnie po ostatniej wypowiedzi optiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dopowiem oficjalnym słowem wraz z pieczątką prezesa (:P), że Iskier się nie myli a zalinkowany temat spełnia obie funkcje - po prostu chwalisz się tam wszystkim czym stworzysz w formacie filmu ^_^

A jeśli chodzi o czyjeś filmy to np. w dziale "Humor" istnieje temat "Zakręcone filmy" czy coś takiego więc można tam zerknąć czy nie spełnia waszych oczekiwań ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Suteq

Skoro już tu jestem... Wydaje mi się, że nie chodzi o zwykłe kody do rozgrywki single player, a o wszelkiego rodzaju H4x0rY do gier w multi, jak np. wallhacki, boty etc.

Ale w sumie niech lepiej jakiś moderator się wypowie, bo mogę się mylić - szczególnie po ostatniej wypowiedzi optiego.

Multi to wiadomo, że tematy zamykane, ale kolega mi podesłał linka z tematem, w którym gość miał problem z trainerem do gry single. A trainer nie jest nielegalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vantage

Po pierwsze za uszkami już miałeś nieco brudu, to też wpływa na decyzję moda. Po drugie, jak już zostało napisane sprawa jest rozpatrywana. My naprawdę nie zbieramy się co wieczór przy flaszce wódki i nie ferujemy wyroków śmierci. Ghost przekazał nam Twoją reklamację i poprosił o zajęcie stanowiska. Sorry Batory, żadnemu z modów nie włącza się syrena alarmowa w domu, która każe mu się logować na FA wtedy, gdy jakiś user złoży zażalenie. Po trzecie wykazałeś się nieznajomością regulaminu. Jako stary user powinieneś wiedzieć, że multikonta są karane ostem. Bez względu na intencję ich założenia. Nie mogłeś wytrzymać tych trzech dni? Sam w reklamacji pisałeś przecież, że nie chodzi Ci o te trzy dni, tylko o stan licznika. No to mam dla Ciebie przykrą wiadomość. O ile nie byłem zwolennikiem osta za Twój koment, to za multikonto Ci się należy. Jak dla mnie więc jest OK, natomiast jak reszta modów orzeknie, iż za tamten komentarz ost był przyznany słusznie, to dostaniesz kolejne 20%. Grasz dalej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem jeszcze odpowiedzi, a nie chcę żeby mój post zaginął na poprzedniej stronie, więc...

Mam dwa pomysły na tematy. Wolę się zapytać czy czasem takie już nie istnieją i co o tym sądzi moderacja.

Pierwszy dotyczyłby dyskusji na temat machinim i różnych innych tworów nagranych za pomocą jakiejś gry (Gothic, Garry's Mod, etc.). Oczywiście, jeśli takiego jeszcze nie ma.

Drugi byłby od dyskusji nt. amatorskich filmów krótko- i pełnometrażowych umieszczonych w uniwersach jakichś gier, a pierwszy post (w tym przypadku mój) byłby spisem alfabetycznym (alfabetycznie tytuły gier i poniżej również alfabetycznie wszystkie dot. go filmy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vantage

Po pierwsze za uszkami już miałeś nieco brudu, to też wpływa na decyzję moda. Po drugie, jak już zostało napisane sprawa jest rozpatrywana. My naprawdę nie zbieramy się co wieczór przy flaszce wódki i nie ferujemy wyroków śmierci. Ghost przekazał nam Twoją reklamację i poprosił o zajęcie stanowiska. Sorry Batory, żadnemu z modów nie włącza się syrena alarmowa w domu, która każe mu się logować na FA wtedy, gdy jakiś user złoży zażalenie. Po trzecie wykazałeś się nieznajomością regulaminu. Jako stary user powinieneś wiedzieć, że multikonta są karane ostem. Bez względu na intencję ich założenia. Nie mogłeś wytrzymać tych trzech dni? Sam w reklamacji pisałeś przecież, że nie chodzi Ci o te trzy dni, tylko o stan licznika. No to mam dla Ciebie przykrą wiadomość. O ile nie byłem zwolennikiem osta za Twój koment, to za multikonto Ci się należy. Jak dla mnie więc jest OK, natomiast jak reszta modów orzeknie, iż za tamten komentarz ost był przyznany słusznie, to dostaniesz kolejne 20%. Grasz dalej?

Ponieważ, moi znajomi, to w większości policjanci, odnajduję tu ciekawą zależność...

Naprawdę, o "Najlepszy z niemieckich, drugowojennych czołgów" (kwestia dyskusyjna - ja preferuję, "dobrze zrobione" Pantery ;), choć, mimo wszystko darzę Cię sympatią, to jednak, ta odpowiedź, wyjątkowo mi się nie podoba.

Zastraszanie (wiele, jeszcze różnych rzeczy mógłbym o tej wypowiedzi napisać, ale mi się nie chce), to wyjątkowo, irytująca metoda śledcza (czasem, jest to niezbędne). Owszem, mogę akceptować takie metody (hehe, muszę), w przypadku kryminalistów (ew. innych osób podejrzanych o zbrodnie), to niestety, nie można czegoś takiego stosować do "zwykłych" ludzi, czyli - w tym wypadku do forumowiczów.

Tak jak pisałem, znam wielu policjantów, choć (trudno, trochę się ujawnię), sensu stricto policjantem nie jestem, ale, powiedzmy: też pracuję/pracowałem w tej branży i znam wady i zalety, tychże funkcjonariuszy (generalnie, na plus).

Niestety, moim zdaniem, ta wypowiedź (poza tym, urlop dany Suteq'wi), uważam za, "typowe, niesmaczne policyjne działanie" (może, czasami konieczne, ale imo - nie na forum).

Bardzo walczę (no, może nie tutaj), ze stereotypowymi opiniami o policjantach (i innych, tego typu organach), jednakowoż nijak (w razie czego) nie będę umiał, bronić tejże.

P.S.1 Zupełnie się nie dziwię, dlaczego nasze społeczeństwo, tak nie lubi policji (bardzo, nad tym ubolewam).

P.S.2 Mam nadzieję, że mój post, nie zostanie potraktowany, w "sposób - imho - pseudo policyjny" wolałbym - w tym przypadku - "rozmowę" na PW (w żadnym razie, nie odmawiam zasadności odpowiedzi - tutaj; myślę, że jest, wręcz konieczna).

Tyle tylko, że jakieś, dłuższe ciągnięcie, takiej rozmowy, w tym "topicu" - nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Pzkw VIb - dyskutować nie zamierzam, napiszę tylko, iż konto założone zostało w nadzwyczajnej sytuacji. Dlaczego? Zaznajomiłem się z treścią tegoż postu. Przygotowałem sobie odwołanie, e-mail został wysłany, po czym dostałem wiadomość zwrotną, że e-mail nie dotarł (adres z pewnością wpisałem dobry). W związku z czym musiałem się jakoś skontaktować z administracją. Dopiero później wpadłem na pomysł, by napisać do Ghosta, ale nie byłem pewny, czy sprawę przekaże, bo e-maile winny być (wedle tego co widnieje we wspomnianym poście) wysyłane na ten konkretny e-mail. Tyle, że coś jest nie tak z tym e-mailem (być może macie przepełnioną skrzynkę, nie wiem), po mojej stronie na pewno wszystko jest w porządku.

[uPDATE]: jeżeli uważam, że ostrzeżenie otrzymałem niesłusznie, to dlaczego mam czekać do końca urlopu, nawet, jeśli trwa tylko trzy dni? Nikt mi tych trzech dni przecież nie zwróci. Gdyby podany przez Was adres e-mail przyjął wiadomość (a odrzucił, nie wnikam dlaczego) nie miałbym potrzeby zakładać konta w celu kontaktu z administracją. A nie chciałem prosić innego użytkownika w celu przekazania wiadomości, bo obecnie to niezgodne z regulaminem - więc jak widać jednak jestem z nim obeznany. Zresztą admini mają możliwość sprawdzenia, czy cokolwiek poza wysłaniem dwóch PW (do wies.niaka i Ghosta) z owego konta robiłem. Niemal od razu po wysłaniu PW się wylogowałem, potem jeszcze raz czy dwa w celu sprawdzenia ew. PW. To tyle w kwestii mojego stanowiska, spokojnie czekam na decyzję Ghosta i nie będę więcej komentował sprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...