Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Uwagi i pytania do moderatorów III

Polecane posty

@Vantage

To nie jest żadna nadzwyczajna sytuacja. Co jakiś czas mamy gościa, który tak samo tłumaczy założenie drugiego konta. I zawsze nasza reakcja jest taka sama - ost. W zasadach odwołania się jest napisane co możesz zrobić. Multikonta tam nie widzę. Akurat szczególnie dziwię się Tobie, gdyż zwykle takie numery odwalają z krótkim stażem. Ty powinieneś mieć więcej oleju w głowie, żeby wiedzieć, iż multikonta są tu tępione bezwzględnie. Nawet my, moderatorzy, gdy robiliśmy primaaprilisową zmyłkę z "Ladies Corner" musieliśmy mieć pozwolenie na lewe konta i zgłaszać je do administracji. Jak już pisałem, w mojej opinii Twój koment nie nadawał się do osta, ale zamiast poczekać stworzyłeś nowe konto. I za to, IMO, należy Ci się ost. A sprawa samego komentarza czeka na rozstrzygnięcie przez Ghosta.

@antros

Ja nikogo nie zastraszam, ja wymagam trzymania się zasad. Nie cytuj więc całego posta, bo jest to niezgodne z regulaminem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tylko regulamin...

Nigdy nie cytuję posta pod postem, a o ile wiem, nawet to jest traktowane "przez palce".

W żadnym razie, w wypadku odpowiedzi do posta Pzkw VIb, nie naruszyłem regulaminu.

Zatem - bo może się mylę - oczekuję, od osoby kompetentnej aby wypowiedziała się w tej materii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo fakt, że cytujesz niepotrzebnie pozostaje, niezależnie, czy to post pod postem czy post pod postem pod postem. A czy traktowane przez palce, to sam się zastanów - raczej nie powinno się za to karać, ale jak ktoś nagminnie łamie zasady cytowania, to w końcu mu się oberwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antros22:

W rzeczonym dziale w dwóch miejscach można znaleźć informację, że cytowanie całych postów nie jest poprawne (we wspomnianym temacie oraz w Netykiecie, do której odnosi się pierwsze zdanie forumowego Regulaminu). Nie widzę zatem większego sensu w upieraniu się, że wszystko jest OK.

Z mojej strony to by było na tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, chcecie się czepiać - Wasza sprawa (koń jaki jest każdy widzi, hehe).

W takim razie, mam pytanie: kiedy wolno cytować całego posta (i dobrze się zastanówcie, ponieważ jako człowiek praworządny, być może będę, od tej pory raportował, każdy "podejrzany" przypadek)?

P.S. Mimo wszystko i tak (przynajmniej na razie) nie udowodniono mi złamania, choćby w minimalnym stopniu regulaminu (to, jeno kwestia interpretacji).

BTW, ja naprawdę nie jestem niczyim wrogiem i nie piszę "jakiś głupot", ot tak sobie.

Zazwyczaj wypowiedzi Pzkw VIb są, IMO zabawne (w pozytywnym, tego słowa znaczeniu), ale tym razem uważam, iż to "straszenie" było nie na miejscu i tyle.

Macie zamiar dalej, to ciągnąć i tym razem mnie straszyć, po co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie cytowania całych postów się powinno unikać (o czym wspomina umieszczona na forum netykieta). Inna sprawa, że jeśli są cytowane krótkie posty, to się na to często przymyka oko - no chyba, że ktoś cytuje post bezpośrednio nad swoim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antros

"Cytaty

Cytujemy wypowiedź tylko gdy jest to niezbędne. Np., gdy chcemy się odnieść do konkretnych wypowiedzi, wtedy należy wybrać odpowiednie fragmenty posta. Cytowanie całych postów oraz zbędnych fragmentów jest niemile widziane. Jeśli chcemy zwrócić się do innego forumowicza bez cytowania jego wypowiedzi możemy wskazać na niego. "

Wyciąg z działu regulamin. Teraz możesz uzasadnić, z czym się nie zgadzasz i dlaczego Twój post nie łapie się w tym, co jest niemile widziane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antros22 Vantage już urlopu nie ma, więc jest w stanie pisać za siebie, a w takim przypaku adwokata nie potrzebuje. Racz więc spojrzeć na tytuł tego tematu. Czy widzisz tam gdzieś coś w stylu "Uwagi i pytania do antrosa22"? Ja nie widzę. Nie jest to również temat o społeczeństwie, socjologii, stereotypach, czy diabil wiedzą czym. Twoje posty w stanie obecnym są więc zwykłym off-topem i spamem. Jeśli masz konkretne uwagi, to je sformułuj, a jeśli nie, to nie siej zamętu. Proszę również, byś przestał robić za adwokata, bo w rzeczywistości zamiast komuś pomóc, możesz mu jeszcze bardziej zaszkodzić. Jak zobaczę jeszcze jeden Twój post oderwany od rzeczywistości w tym topicu, to sam wlepię Ci osta za spamowanie i off-topicowanie w UdM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem, że byłoby nie fair (w stosunku do Pzkw VIb i bądź tu mądry, hehe) wyrywanie z kontekstu jego słów, dlatego zacytowałem całego posta (praktycznie - bardzo rzadko to robię, co więcej nawet, czasem posty, które, moim zdaniem "zamulają" temat - raportuję) i tyle.

Nie podoba mi się, że na siłę, chce się mnie umieścić w gronie "przestępców".

Wyraziłem swoją opinię, nie podobało mi się to co napisał Pzkw VIb i nie miałem zamiaru tego ciągnąć. Jednakowoż, skoro znaleźli się - IMHO, zupełnie niepotrzebni adwokaci - to, chcąc nie chcąc, muszę nadal odpisywać. Zwłaszcza, iż pojawił się wątek "regulaminowy", a doprecyzowanie, pewnych kwestii - wyjątkowo mnie interesuje.

Mimo, iż przytaczacie zdania z regulaminu, nadal nie wiem, kiedy można cytować cały post. Na razie, wynika, że nigdy.

To, w takim razie, po co jest takowa opcja?

Cytując klasyka: gramy dalej? :D

Edit: @Sevard- przecież, zająłem się konkretną kwestią regulaminową, sprawa Vantage'a, nie ma tu nic do rzeczy, ale ok, więcej pisać nie będę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ta dyskusja już się zakończyła, mógłby ktoś odpowiedzieć na moje pomysły dot. tematów? Nie wymagam wiele. :)

Nie dostałem jeszcze odpowiedzi, a nie chcę żeby mój post zaginął na poprzedniej stronie, więc...

Mam dwa pomysły na tematy. Wolę się zapytać czy czasem takie już nie istnieją i co o tym sądzi moderacja.

Pierwszy dotyczyłby dyskusji na temat machinim i różnych innych tworów nagranych za pomocą jakiejś gry (Gothic, Garry's Mod, etc.). Oczywiście, jeśli takiego jeszcze nie ma.

Drugi byłby od dyskusji nt. amatorskich filmów krótko- i pełnometrażowych umieszczonych w uniwersach jakichś gier, a pierwszy post (w tym przypadku mój) byłby spisem alfabetycznym (alfabetycznie tytuły gier i poniżej również alfabetycznie wszystkie dot. go filmy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przypadkiem nie była odpowiedź na Twoje pytanie?

To może dopowiem oficjalnym słowem wraz z pieczątką prezesa (:P), że Iskier się nie myli a zalinkowany temat spełnia obie funkcje - po prostu chwalisz się tam wszystkim czym stworzysz w formacie filmu ^_^

A jeśli chodzi o czyjeś filmy to np. w dziale "Humor" istnieje temat "Zakręcone filmy" czy coś takiego więc można tam zerknąć czy nie spełnia waszych oczekiwań ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, przeoczyłem tego posta. Niee, to nie to samo, machinim i amatorskich filmów na podstawie gier już jest dosyć sporo, stały się bardziej popularne (Freeman's Mind między innymi) i przydałby się im poświęcony jeden, wspólny temat w kategorii "Filmy" albo "Ogólnie o grach".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje taki temat, w którym to ludzie pytają się jaką, dana gra, otrzymała ocenę w CDA? Ewentualnie proszą jeszcze o plusy i minusy jakie to w CDA były wytknięte. Zdaje mi się, że gdzieś podobny temat żem widział, tylko znaleźć go nie mogę. Istnieje taki? A jeśli nie to mógłbym go założyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...