Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Uwagi i pytania do moderatorów III

Polecane posty

Mam małe pytanie... Czy jeśli chcę napisać o piosence, w której tytule pojawia się słowo niecenzuralne, czy mam je w jakiś sposób ocenzurować? I czy grozi za to (obecność takowego słowa w tytule utworu) jakaś kara?

@down - dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może modem nie jestem ale wiem jak ludzie to robią więc postanowiłem pomóc.

Z tego co widziałem najwięcej osób takie tematy daje w "Pomocna Dłoń" "Programy niezbędne do grania" A jeśli chcesz zadać takie pytanie to najlepiej mieć konto bankowa (np. w mbanku) przelewać na PayPal i płacić paypalem gdyż nie pobiera za przeliczenie walut na ?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien czas temu zauważyłem, że CormaC ma za ciężką sygnaturę. Wyparliście się, że on nie jest Moderatorem, tylko redaktorem na zasadach SM. No niech będzie (chociaż fakt kim nie jest nie zmienia faktu, że jego sygnatura jest za ciężka...). Teraz zauważyłem jeszcze jeden dżinks - Felessan też ma za ciężką sygnaturę. Jej ciężkość wynosi 111 KB. Pewnie Turambar znowu powie, że jest to w "granicach tolerancji" czy coś... Ale przynajmniej nie będziecie się mogli wyprzeć tego, że nie jest Moderatorem. Naprawdę zadziwiacie mnie. Karzecie za łamanie regulaminu sami go nie przestrzegając...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felessan obawiam się, że musisz znów zmniejszyć sygnaturkę, bo przekracza ona regulamin o 0,29 KB, co jest hańbą i skrajną deprawacją.

Widzę, że niektórzy dalej cierpią na "syndrom poszkodowanych". Nie wiem co propaganda głosi, ale nikt na tym forum nie dostał ostrzeżenia czy urlopu za zbyt ciężką/szeroką/wysoką sygnaturkę z marszu. Jeśli jednak olewa się nasze uwagi tak samo jak regulamin, to nie dziwicie się, że robimy to samo na Wasze odpowiedzi, tuż po fakcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - mi wyciąłeś za to, że była za szeroka o 3 piksele, więc jeżeli przestrzegamy regulaminu, to takiego jaki jest zapisany. Takie psioczenie "ojej, to tylko kilka kilo/trzy piksele/dwa kolory" nie ma sensu. Skoro tniecie ludziom na złość o piksele, to spodziewajcie się, że ludzie będą wam na złość to wypominać. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mamy być tacy dokładni, to sygnaturka Czytelnik21 przekracza dozwoloną wysokość o jakieś 4 piksele i jeśli bylibyśmy tak dokładni jak sugeruje, to powinna zostać ona wycięta. Wytyka innym, a sam ma nieregulaminową. Na stos go!

Zastosowałem tylko te same standardy, które Ty stosujesz. Jak śmiemy mieć sygnaturki o 2 KB za duże i 3 piksele za wysokie?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HammerHead: Widzisz problem nie zaczął się u nas. Przyszedł taki jeden z drugim, jak jego sygnaturka została wycięta (a została, bo moderatorowi rzuciła się w oczu, nie o piksele, ale np. animacją czy innym czynnikiem), że inni mają większe, ale my ich nie widzimy. Tłumaczenia, że jesteśmy tylko ludźmi i że mamy inne priorytety niż "polowanie na sygnaturki". No i się zaczęła walka o piksele. Najlepiej byłoby jakby skrypt działał poprawnie i nie zezwalał na większe wymiary niż podane, ale niestety nie działa jak powinien.

Najciekawsze jest to, że najgłośniej krzyczą Ci, którzy:

a)dostali ostrzeżenie za nieregulaminową sygnaturkę

b)współdzielą ból istnienia z powyższymi

Dla mnie nie problem, chcecie raportować, to dajcie listę, powycinamy bez słowa. Jeśli okaże się, że "raportowane sygnaturki" są poprawne to ktoś dostanie po głowie, bo naprawdę mamy co robić.

Jeśli kogoś interesuje jak wygląda typowa interwencja w przypadku sygnaturek to już mówię:

-I krok: usunięcie, notka w profilu

-II krok: usunięcie, notka+PW

-III ostrzeżenie*

*-jeżeli ktoś jeździ po bandzie w innej kategorii to karę się dorzuca do puli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ludzie, czepianie się o każdy Bajt czy piksel to jest naprawdę przesada. Proponuję podchodzić do tego bardziej zdroworozsądkowo. Te zapisy nie są po to, żeby "zgnoić" wszystkich, którzy mają choć ciutkę za dużą sygnaturkę, tylko po to, żeby móc spokojnie ciąć sygnaturki, które są naprawdę za wielkie. Ja tam sam z siebie sprawdzam tylko te sygnaturki, które "na oko" wydają się mi być za duże oraz te, które ładują się podejrzanie długo. Innych nie sprawdzam, bo jestem na to za leniwy. Dla mnie regulaminu sygnaturek mogłoby nie być i tak bym ciął to, co ciąłem sam z siebie do tej pory. Moim zdaniem zdrowy rozsądek jest ważniejszy niż jakieś paragrafy. Czemu zatem są sztywne limity w regulaminie? Żeby ktoś nie przyszedł z płaczem, że ktoś wyciął mu sygnaturkę, a on uważa, że ten 1MB gif (u niego) ładuje się naprawdę szybko, a wierzcie mi, że takie osoby już były.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Sevard, sprawa wygląda podobnie jak z wieloma punktami regulaminu, które powstały tylko dlatego, że znaleźli się pewni forumowicze, którzy korzystali z "wolności interpretacji słowa" i naginali zasady, bo były spisane w zbyt ogólne ramy.

HammerHead: Pisałem o czynnikach. Np. podczas jakieś interwencji w temacie zdarzało mi się zajrzeć w profile osób "aktywnych" i takie kwiatki się wychwytywało.

Tak właśnie myślałem, w takim razie zarządzam EoT, bo faktycznie dalsza dyskusja nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wcześniej wspominali o ostrzeżeniach itp. Zerknąłem sobie na moją kartotekę (trochę się zdziwiłem, że tyle tam tego :diabelek:) i mam małą uwagę co do ostatniej notki - nie użyłem wielu wulgaryzmów - było to zasadzie jedno słowo (z którego - nawiasem mówiąc - wulgarności nawet nie zdawałem sobie sprawy, ale mniejsza o to). Czy ktoś by mógł to poprawić? Nie chce uchodzić za jakiegoś prostaka, który rzuca mięchem na prawo i lewo :)

Rzucam tylko na lewo

:cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruczek11 -> Po pierwsze, notki widzimy tylko my i ty, więc dopóki nie będziesz trąbił na prawo i lewo o tym, co masz w swojej 'teczce', wszyscy cię będą postrzegać tylko według tego jak piszesz. A tego dotyczy 'po drugie': na forum CD-Action (poza nielicznymi, wyznaczonymi do tego tematami) nie używamy wulgaryzmów, nawet wykropkowanych. A ponieważ w swojej historii masz notatki, można założyć, że nie zdarza ci się czytać regulaminów.

Mimo wszystko, ponieważ wcześniej nie zdarzało ci się używać wulgaryzmów, skończyło się to tylko upomnieniem. I teraz albo możesz wyciągnąć wnioski i ich więcej nie używać - dzięki czemu twój pasek ostrzeżeń się nie zwiększy (przynajmniej z ich powodu), albo też jeśli znów ich użyjesz, my wyciągniemy wnioski i nagrodzimy cię ostrzeżeniem (bo zobaczymy, iż to nie pierwszy raz, kiedy ich użyłeś na forum).

Po trzecie: doskonale wiedziałeś o tym upomnieniu. W twoim poście z 22 VIII jest fragment taki:

Dostajesz upomnienie za używanie wulgaryzmów - NZK

Nawet nie wiedziałem, że to wulgaryzm. Przepraszam zatem.

Ten post został edytowany przez Kruczek11: poniedziałek, 22 sierpień 2011 - 20:13

Na przyszłość więc polecam posłuchać rady Cioci Samo Zło: Nic tak dobrze nie działa na zadbany wizerunek forumowy, jak przestrzeganie regulaminu i zasad zdrowego rozsądku :ok:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie ja też chciałem spytać: w jaki sposób potraktowane zostanie użycie avatarze bądź zdjęciu użytkownika swastyki. Oczywiście mówię o użyciu pozbawionym bezpośrednich związków z nazizmem. Jak wiadomo symbol ów ma długą historię (bogactwo znaczeniowe) i sporo wariantów graficznych. Czy wstawienie podobnego znaku w kontekście symboliki religijnej będzie złamaniem regulaminu?

Chociażby

thundercross.jpg

Czy po prostu zostanie to zakwalifikowane jako przemycanie zbrodniczej ideologii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swastyka na forum jest zakazana tylko jeśli będzie widać związek z jakimś zakazanym prawnie nurtem. Czyli za swastykę Trzeciej Rzeszy będziemy karali, ale nie widzę powodów, by karać np. za to, że ktoś sobie wrzuci do awatara np. symbol Podhalańskiej korpusówki lub oznaczenie lotnictwa fińskiego z czasów przedwojennych. Innymi słowy swastyka jest zakazana, jeśli ma ona na celu propagowanie nazizmu itp.

[edit]

@daveNWN Moim zdaniem nie łamie to regulaminu. Tzn. ja tego nie odbieram jako propagowanie nazimu. Tu trzeba pamiętać o tym, że nie każde umieszczenie swastyki hitlerowskiej ma na celu propagowanie czegokolwiek. Sądzę, że jeszcze przedyskutujemy to w gronie moderatorów, ale ja osobiście nie widzę w tym niczego złego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...