Skocz do zawartości
Cardinal

Komiksy II

Polecane posty

Nie pocieszę cię. Tym razem dostajemy sam komiks. Bez folii, bez tekturki, bez jakiejkolwiek ulotki z informacją jaki komiks będzie po "Mrocznej Phoenix". Ech... sad_prosty.gif

Serio? Nawet Bez folii? Innymi słowy - kupując w Empiku możemy dostać, podarty, tłusty komiks? :( ;_; (T_T)

Coraz mniej mi się to podoba :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że Hachette wyrzuciło tekturkę mogę zrozumieć - mniejsze koszty, łatwość transportu. Ale, że nie owinęli tego nawet najtańszą folią to już nie fajnie. Skoro nawet CDA to robi, to chyba nie jest to aż tak drogie?

SilentBob powiedz mi jakim kadrem zaczyna się ta historia? Którymś z poniższych (wiem, że ten drugi jest drugi bo najpierw jest widok na więzienie) czy jeszcze innym? Bo chcę to umiejscowić w seri TM Semik. I fiuuu - odzwyczaiłem się już od rysunków Mc Farlane'a :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numery, które narysował McFarlane są na końcu tomu.

Tom zaczyna się od momentu, w którym Spider-Man wraca na Ziemię z Battleworldu. Większa część wydania to pokazanie, że coś jest nie tak z symbiontem i dopiero na końcu rysuje McFarlane Venoma z numeru 300 Amazing Spider-Mana. Tego drugiego obrazka który wrzuciłeś, nie ma w "Narodzinach Venoma" wcale.

Poza tym kilka numerów zostało pociętych. Jak pociętych i które to jeszcze nie wiem, nie przeczytałem jeszcze. Ale nawet facet we wstępie pisze, że musieli pociąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Mój błąd sorry. Coś mi się pokićkało i ciągle myślałem, że dają "Powrót Venoma". A tego jak symbiot trafił na Ziemię to rzeczywiście w Tm Semic nie pokazali (tylko flashbacki w ASM 4/91). Hmmm... to może mozna by kupić skoro tylko 1/3 komiksu była w Polsce. Będę w mieście to się zobaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym kilka numerów zostało pociętych. Jak pociętych i które to jeszcze nie wiem, nie przeczytałem jeszcze. Ale nawet facet we wstępie pisze, że musieli pociąć.

Czyli miałem rację, a ty twierdziłeś, że mylę się :P Innymi słowy - nie mamy tak naprawdę oryginalnego komiksu, nieprawdaż? Bardzo mnie się to nie podoba, bardzo :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem sobie w kiosku na "Narodziny Venoma" i nie powiem, namówili mnie. Bo tylko końcóweczka jest od TM Semic. Niestety kasy brak, więc wystawie na Allegro "Upadek Avengers"-może ktoś się skusi i będzie na pajączka. Czyli ten brak folii nie jest taki zły - człowiek na spokojnie może zobaczyć co bierze (fajna strona z różnymi kostiumami Spider-Mana) albo przeczytać za darmo w Empiku lol.gif.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komiks "X-Men: Mroczna Phoenix" z Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela jest już w moim posiadaniu. Brak jakiejkolwiek informacji co będzie się znajdowało w 7 tomie. Dodali tylko ulotkę, na której są wymienione poprzednie tomy i jest informacja, jak je zamówić telefonicznie.

Samego komiksu jeszcze nie przeczytałem. Zabiorę się za to dziś wieczorem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Jak pisałem wcześniej trochę rozczarowałem się Phonix. Rozwaliła jedną małą gwiazdę i już się Shi Ar wkurzyli? Też mi Imperium, jak robią takie halo po stracie jednego krążownika tongue_prosty.gifbiggrin_prosty.gifsmile_prosty.gif. A potem tylko walka na arenie i już X-Men wygrali. I tyle z komiksu.

Dzięki za info Bob. Czyli nie wiadomo, czy kupować, czy nie następny tom. Hmmm... Dalej uważam, że największe prawdopodobieństwo jest na powtórzenie "Upadku Avengers".

Przepraszam za spoilera. Historia (polskie tłumaczenie) ma już 20 lat i takie halo robicie. Więcej nie będę.

Edytowano przez 8azyliszek
Spoiler. Kolejny raz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej trochę rozczarowałem się Phonix. Rozwaliła jedną małą gwiazdę i już się Shi Ar wkurzyli? Też mi Imperium, jak robią takie halo po stracie jednego krążownika tongue_prosty.gifbiggrin_prosty.gifsmile_prosty.gif. A potem tylko walka na arenie i już X-Men wygrali. I tyle z komiksu.

Tym razem przegiąłeś! :icon_evil:

Z tego co miałem okazję słyszeć "Ukryte krzyki" są komiksem dosyć słabym. Nie czekam nań. Mam swoją listę i jej będę się pilnować ;]

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleja Komiksu napisała, że kolejnymi tomami w WKKM mają być:

Hulk: Niemy Krzyk

Thor: Odrodzenie

Avengers: Upadek Avengers

Jak już wspomniałem, Hulka nie czytałem. Natomiast "Thor: Odrodzenie" to baaaardzo fajny komiks.

Trzeba pamiętać, że dzieje się on po Ragnaroku. Czyli wszyscy nordyccy bogowie zginęli. Ale nie do końca.

Fabuła sprowadza się do tego, że Thor wyswobadza nordyckich bogów z ciał śmiertelników.

Niestety, tom nie jest zamkniętą całością.

A o Avengers: Upadek Avengers się wypowiadać znowu nie muszę, nie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Niestety teraz czają się z lepszymi tytułami i na razie dostaniemy średnie. Poza Avengers, Hulk, Thor, czy Kapitan Ameryka (bo chyba 10 tom kolekcji to będzie Winter Soldier) byli raczej średnio popularnymi bohaterami w samotnym wydaniu. W TM Semicach poświęcano im mało miejsca, poza pojedynczymi Mega Marvelami. Szkoda, że na Secret Wars, Marvel Zombies, Avengers Forever czy kolejnych X-Menów trzeba będzie poczekać. Osobiście też pomijam Ultimates czy Kapitana Brytanię.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thor, Captain America i Hulk mało popularnymi postaciami w seriach solowych? Przecież to flagowe postacie Marvela zaraz po Spider-Manie i, dajmy na to, X-Men. Thor pisany przez Waltera Simonsona czy nawet "nowy" Thor pisany przez Straczynskiego to świetne i bardzo popularne komiksy. Teraz jak i w przeszłości ( run Simonsona). Kapitan to postać, której solowe występy wpłynęły ogromnie na całe uniwersum Domu Pomysłów. Historie takie jak "Operation: Rebirth", "Captain America No More" czy " The Death Of Captain America" wymieniane są wśród najlepszych komiksów w ogóle ( a na pewno w długiej karierze Kapitana :D ). To samo tyczy się Hulka. Można wymieniać tytuły w nieskończoność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Osobiście nie lubię wszelkich reebootów, restartów lub opisywania przeszłych, wszystkim znanych wydarzeń z innej perspektywy. Dlatego nie lubię i nie czytam nic ze świata Ultimates bo IMHO jest sztuczka by 2 razy zarobić na tych samych bohaterach i historiach (nieco różnych ale nawiązujących do pierwowzoru). Takie jest moje zdanie - tym bardziej, że między tymi światami nie ma crossoverów - bohaterowie Ultimate nie przechodzą do naszego świata i na odwrót. Dlatego ja skupie się na tych dużych historiach z naszego świata które będą w kolekcji Hachette - Avengers Forever, Secret Wars, House of M, Civil War, Secret Invasion, World War Hulk itp. jak znajdę kasę, to może kupię też parę historii o pojedynczych bohaterach, które nie były do tej pory po polsku.

Ale za Ultimates podziękuję. Tym bardziej, że kiedyś przeczytałem to w Empiku. Co prawda było to ok7-8 lat temu i niewiele pamiętam. Ale wiele raczej nie stracę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...